PDA

View Full Version : Oyunu oynarken bilgisayarım kapanıyor

Voyager33
29.Ocak.2015, 21:29
Merhabalar arkadaşlar,gerek fm 2014 gerek fm 2015 oynarken ikisinde de pc 5 dakika içerisinde kapanıyor çözümü nedir acaba ?Pc laptop markası toshiba,teşekkürler.

urwrdskkn
29.Ocak.2015, 21:40
laptobunu bakıma al

Voyager33
29.Ocak.2015, 21:42
Nasıl yani?

Pod
30.Ocak.2015, 00:24
Bilgisayarın donanımı ile ilgili biraz detaylı bilgi verir misin? Toshiba'nın hangi modeli?

Voyager33
30.Ocak.2015, 00:28
Toshiba satellite . 3 gb ram 1 gb ekran Karti var .ayni sorun fm 2012 de olusmazken 14-15 te oluyor

Pod
30.Ocak.2015, 02:44
Yine ekstra detay isteyip Satellite'ın hangi modeli diye sorayım. Zira bazılarının işlemcisi AMD olduğundan ısınma sorunu olabiliyor.

Öncelikle; bilgisayarın ısınıp kapanmasının bir çok nedeni olabilir. Donanım özelliklerin oyunun sistem gereksinimlerini karşılıyor. Çok iyi bir performansla olmasa da normal şartlarda kapanma sorununu yaşamadan oynayabiliyor olman lazımdı. Bu sebeple aklıma iki sorun geliyor. Birincisi virüs yazılımları kaynaklı bilgisayar donanımlarının fazla yorulması. İkincisi ise fiziksel tozlanma. Virüs taraması tavsiye etmekle beraber, şahsen bilen birisi tarafından bilgisayarın arka tarafının dikkatlice açılıp bir fiziksel bakım yapılmasını öneririm. Basit bir şekilde elektrik süpürgesiyle halledebilirsiniz. Artı olarak, soğutucu. Laptopta oyun oynuyorsanız büyük ihtimalle soğutucu kullanmanız gerekir.

Voyager33
30.Ocak.2015, 12:29
valla hocam acikcasi teknik ozelliklerinden anlayan birisi degilim ama Windows vista isletim sistemi.Birkac yerde daha okudum termal macun vs diyor bu tur islere girismeden direk pcde birkac uygulmayi oyun oynarken kapatsam duzelmez mi ?

urwrdskkn
30.Ocak.2015, 13:15
masaüstü olsaydı eğer yapması çok kolay macun sürmenin ancak laptop olduğundan bir bilgisayarcıya gösterip macun değişikliği olacaksa yaptırman lazım. yoksa ana kartı ciddi bir şekilde yakarsın.

fmhastasi
30.Ocak.2015, 13:50
benimkide kapanıyordu servise verdim macun sürdüler ve bakım yaptılar ısınmadan dolayı kapanıyordu artık kapanmıyor

fernando1907
30.Ocak.2015, 15:26
hocam macun diyorum başka da bişey demiyorum. benim dandik laptopu bile uçurduysa uçurmayacağı pc yok. bir format attır bi de temizletip macun çektir yılan gibi oluyo.