PDA

View Full Version : En zevkli kariyeriniz

peker_553
09.Şubat.2015, 15:25
Arkadaşlar fm 2015 içinde bir çok kariyer yapıldı belki sizin aklınızda kalan bu seride en çok zevk aldıgınız kariyer hangisi? :) Benim schalke ile bi kariyerim vardı çok güzeldi gerçekten :)

33avci33
09.Şubat.2015, 15:44
Ben şu anda Deportivo de La Coruna ile kariyer yapıyorum. 2. sezonun yarısına gelmek üzereyim. İlk sezonu 13. olarak bitirdim eksi averaj ile şu anda da 11.yim. İlk kez bu kadar keyif aldım FM15'ten.

peker_553
09.Şubat.2015, 15:58
Ben şu anda Deportivo de La Coruna ile kariyer yapıyorum. 2. sezonun yarısına gelmek üzereyim. İlk sezonu 13. olarak bitirdim eksi averaj ile şu anda da 11.yim. İlk kez bu kadar keyif aldım FM15'ten.

La Liga zevkli oluyor gerçekten bi de deportivoda kiralık oyuncu sayısı fazla olduğu için 2. sene kafana göre transfer yapma şansın iyi bende deportivoyla kariyer düşünüyorum zorlanmadan oynadıgın kariyerden zevk almazsın zaten zorluklarla ugrasınca kariyer zevkli oluyor :)

La BruJiTa
09.Şubat.2015, 20:00
Bende Crystal Palace ile oynuyorum lig zaten zorlu çok zevkli gidiyor kariyer. Birde RBL ile vardı 8 sezona yakın oynadığım ama son zaman kabak tadı verdi onun da ilk 4-5 sezonu çok zevkliydi.

BASQUE
01.Mart.2015, 13:36
Salzburg kariyerimde 4. Sezondayım kadromda Şuan için dünya Çapında yıldız Oyuncularım bulunuyor. Depay,meyer,Münir balanta,Pogba,Romeo vb. Geçen sezon İbrahimoviç takımımdaydı 2 sezon formamı giydi bu sezon emekli oldu. Daha çok ismi duyulmamış Oyuncuları Alıp yıldız dünya Çapında yıldız yapıp satmayı tercih ediyorum. Bu Oyuncuları en az 40 mn £ ya satıyorum sezonun basında saul'ü 50 mn £ Karşılığında Spartak moscowa ya sattım. Gelen parayla Altyapıya yatırım yapacam.

peker_553
02.Mart.2015, 12:47
Salzburg kariyerimde 4. Sezondayım kadromda Şuan için dünya Çapında yıldız Oyuncularım bulunuyor. Depay,meyer,Münir balanta,Pogba,Romeo vb. Geçen sezon İbrahimoviç takımımdaydı 2 sezon formamı giydi bu sezon emekli oldu. Daha çok ismi duyulmamış Oyuncuları Alıp yıldız dünya Çapında yıldız yapıp satmayı tercih ediyorum. Bu Oyuncuları en az 40 mn £ ya satıyorum sezonun basında saul'ü 50 mn £ Karşılığında Spartak moscowa ya sattım. Gelen parayla Altyapıya yatırım yapacam.

pogbayı o takıma nasıl aldın hile yaparak mı ? :) kızam ama hileyle o oyundan nasıl zevk alıyorsunuz anlamıyorum :)

NomrukaN
02.Mart.2015, 13:31
Eskişehirspor ile başladım. 2 sezon oyunu öğrenme aşamasından sonra sıfırdan bir kariyer açtım. Hatta 3 sezon kadar forumda paylaştım ama oyunu aldığım Kasım ayından, 10 Şubat'a kadar 1800 saate yakın oyun süresi elde edince (Bir ay 720 saat) bir anlık bir bıkkınlık gelmişti. Biraz ara vermeye çalıştım, olmadı alt lig menejerliğine heves ettim ama içime sinen bir takım olmayınca oyuna ara verdim. Biraz RPG biraz da yarış oyunlarında takılıp tekrar FM'ye geri döndüm. Biraz anlatmak istiyorum, okumasanız da olur :D

Kadromda bonservissiz takıma kattığım Kelvin (Önce kiraladım sonra sözleşmesi bitince aldım) Cruzerio'ya gitmek istedi. İstediğim fiyatı verirlerse olur dedim. Ancak vermeyince teklifi reddetmek zorunda kaldım (2 milyon Euro falan verdiler) derken Kelvin ile papaz olduk. Tam kaybedeceğim derken Cruzerio 7 milyon Euro para vermeyi kabul etti. Onu böyle bir paraya postaladım. Hendrik Bonmann zaten istediğim performansı gösteremiyordu (Oynadığı maçlarda güven vermedi) Dortmund isteyince 1.1 milyon Euro'ya onu gönderdim. O ara Lawal gitmek istedi, ben 7 milyon Euro istedim ona da, şaka gibi 2,2 teklif ettiler (Kadronun kilit ismiydi aslında) derken zor bela 6 milyon Euro'yu Rusya'dan veren takım çıktı. O da öyle gitti. O ara Okay Yokuşlu gitmek istediğini söyledi ve ikna da olmadı. Oysa hem taktiğim için önemli bir oyuncuydu (Hem de Lawal'in gitmesi ile daha da önemli hale geldi) hem de yerliydi sonuçta (Yeni yabancı kuralı ile oynamıyorum). Ancak yok parasına gitti (1.8M Euro, gerçi bedevaya aldığım düşünülürse zarar değil ama). Gel gelelim genç stoperim Emre Sarıtaş hepsinden öncesinde "Ben kilit oyuncu olmak istiyorum" falan dedi. İstediklerini veremezdim tabii. Daha 19 yaşında ve hatalı gol yememize sebep olan bir adamı da kilit oyuncu yapamam ya, ikna da olmadı. Sözleşmesi bitecek olduğu için yok pahasına Galatasaray'a gitti.
Şu anda sadece forvete bir takviye olarak Hassan diye bir Mısırlıyı aldım. O da kararlılığı 20 olup "Gol atmak için çok çabalıyor" mentali olduğu için. Ancak performansı ile kadromda daimi olacak gibi (3,5 milyon Euro verdim) bir de giden Bonmann'ın yerine Eray İşcan'ı aldım bedavaya yakın bir paraya. Yedek kaleci sonuçta.

Şu anda kadroda adam kalmadı. Rotasyon v.b yapacak durumum yok. Yoğun fikstürden dolayı Bursa'ya ve Dinamo'ya 4-2 yenildim. Neyse, gel gelelim sezon sonunda ligi ilk 2 içerisinde bitirirsem ne ala ama ne olursa olsun sezon sonu tam bir yapılanmaya gideceğim. Yabancı kontenjanım boş. Boffin, Lahcen El Amrani, Merida, Hassan şu anki yabancı oyuncularım. Önümüzdeki sezon için 3 yabancı yıldız transferi düşünüyorum. Bir adet orta saha (Tam bir maestro olacak) bir adet stoper (Egemen de gidince Akaminko ile Efe Halil tek kalacak, sağ bek El Amrani'ye emanet ama o da genç olduğu için Akaminko'ya sağda ihtiyacım olabilir.) ve belki bir adet de sol açık transferi düşünüyorum. Her ne kadar genç oyuncu yetiştirme çabasında olsam da, alacağım yıldız oyuncularda kararlılığın 18-20 arası olmasına özen göstereceğim. Böylece takımda 6-7 tane mentor olacak (Umut Bulut, Egemen Korkmaz, Orhan Gülle, Hassan ve alacağım diğer 3 oyuncu). Gençler için bulunmaz nimet. Hatta bulabilirsem hepsi kararlılığı 20 olacak.
Şu anda zevk almıyorum çünkü başkasının kurduğu takım oynuyor. Kendi takımımı inşa edeceğim için zevk alıyorum.

caneration
02.Mart.2015, 19:28
pogbayı o takıma nasıl aldın hile yaparak mı ? :) kızam ama hileyle o oyundan nasıl zevk alıyorsunuz anlamıyorum :)

Bir de 4. sezonda :icon_lol: Şimdi çıkıp "Ben hile yapmıyorum" falan demez umarım.Salzburg renkli bir takım,ona sözüm yok.

peker_553
02.Mart.2015, 19:29
Sampiyonlar ligini alsa bile o lige o futbolcular gitmezz

BASQUE
02.Mart.2015, 19:49
Müneccim olmaya gerek yok. Hile yaptığım aşikâr :) yoksa pogba'yı Salzburg'a yar etmezler.. Bu arada o futbolcular parayı bastın mı gelirler en azından bana geldiler.