PDA

View Full Version : Football Manager’dan Kulübeye

peker_553
11.Şubat.2015, 13:01
Size ikinci ligden bir takımı alıp Football Manager’da Avrupa Ligi kazandırmanın tam bir zaman kaybı olduğunu söyleyenlere inanmayın.

Vugar Huseynzade 22 yaşında Azerbaycan’ın FC Baku takımının başına geçti. 9 yıllık iş tecrübesinin tamamı bilgisayar başında Football Manager oynamaktan ibaret.

Dünyanın en genç menajeri tamamen menajer oyunlarında yetişti.

http://i.hizliresim.com/1Yv4kA.jpg (http://hizliresim.com/1Yv4kA)
Avrupa Ligi’ne katılabilmeyi çok istedim ve çok yakınlaşmıştık. Kupada yarı final oynadık ama bunlar yeterli değil benim için.Baku sezonu Avrupa Ligi’ne katılmaya 16 puan uzakta bitirdi.
Huseynzade sadece çalıştırırken değil transferde de iyi gidiyor – Football Manager sağolsun.Devre arasında forvet transferi yapmak zorundaydık. Romanya liginde Marius Pena’yı buldum. Çok başarılı oldu, ilk 7 maçında 6 gol attı.Huseyzade’nin hedefi 3 sezon içinde Avrupa Ligi’ne katılabilmek.Genç teknik adam 24 saat çalıştığını söylüyor. Buna ihtiyacım var ve tüm zamanımı buna harcıyorum diyor.

Hala Football Manager oynuyor mu? Championship Manager 4’den beri çok iyiydim. Kanımda var gibi hissediyorum. Hala oynuyorum tabii ama daha az zamanım oluyor.

Gelecek sezon izlenecek takımların başında FC Baku ve genç hocası Huseynzade geliyor.

SPORX DIŞ HABERLER - Azerbaycan'nın 1. Lig takımlarından FK Baku'de ilginç şeyler dönüyor. Yaklaşık iki yıldır teknik direktörsüz olan yedek takımın başına 21 yaşında bir genç getirildi.

Takımın başına gelen kişi ise İsveç kökenli bir Azerbaycanlı olan Vugar Husynzade. Huseynzade aynı zamanda bir öğrenci. Huseynzade bu işi ise dünyada ünlü menajerlik oyunu Football Manager'deki performansıyla aldı.

Boston Üniversitesi'nde işletme yönetimi okumuş olan ve ardından Amerika'da bir spor ajansında kısa süreli çalışan Huseynzade, daha sonra 2012 yılının Şubat ayında FK Baku'de asistan olarak çalışmaya başladı. Huseynzade bu görevdeyken, bilgisayar oyunu Futbol Menajer'de gösterdiği üstün başarıyla yönetimi etkilemeyi de başardı.

FK Baku'de bu şekilde 8 ay geçiren genç menajer, 2 yıl önce Kamran Ismayilov'dan boşalan ve o zamandan beridir boşta olan teknik direktörlük koltuğuna geçmeyi de başardı ve yedek takımın başına geçti.

Gelen bilgilerde Huseynzade'nin ünlü eski futbolcu Fransız Jean-Pierre Papin'e tercih edildiği iddiaları bile bulunuyor.

Namzet
11.Şubat.2015, 13:04
Darısı bizim başımıza

Kryptonite
11.Şubat.2015, 14:54
Teknik direktör değil scout olsak bile yeterli benim için :D

cklnc
11.Şubat.2015, 16:58
Baya iyiymiş :D

Pedro
14.Şubat.2015, 05:01
3 yıl öncesinin haberi..

olgunege75
10.Mart.2015, 00:22
şimdi ne durumda ?

peker_553
10.Mart.2015, 09:12
şimdi ne durumda ?

devam ediyor kariyerine :)

Ali Hikmet
10.Mart.2015, 10:19
Şubat 2012 de FC Bakü teknik direktörü oldu kendini daha da geliştirip Alt yapı sorumlusu ve İzleme ağının başına geçmek istedi ve geçti. Şuan bakü de izleme ağı ve altyapı sorumlusu olarak çalışmaktadır ve hala FM sayesinde kendini geliştiriyor.

kuatemok
13.Mart.2015, 18:03
Teknik direktör değil scout olsak bile yeterli benim için :D
hocam galiba gönüllü scout olunabiliyor. transfer önerilerini rapor halinde sunarsın. eğer başarılı bulunursan alabilirler seni scout olarak. zaten scoutların bir çoğu futbol çıkışlı değil ve genç insanlar. sanırım en geniş oyuncu bilgisine sahip olanlardan biri Türkiye'de ali ece o da cm/fm sayesinde. :)

devilshand
13.Mart.2015, 18:10
Vay be neredeyse gözlerim yaşardı hayalimi yaşıyor adam resmen