PDA

View Full Version : 'Manifesto Taktik'

fatiherkol
25.Şubat.2015, 17:23
Football Manager 2015 oyununda kullanacağız muazzam bir taktik yaptım. Club Brugge, Basel, Bayern Münih ve Trabzonspor'da denediğim bu taktik çevremde FM oynayan arkadaşlar arasında çok ses getirdi. Sizin sayenizde genel olarak da Türkiye'de de ses getireceğini düşünüyorum.

Bu taktiği Football Manager 2015 oyununa manifesto olarak yaptığımı söylemek istiyorum. Genellikle 4-2-3-1 formasyonu ile oynadığım oyunda kaleyi bulan şut ortalamam 35-40 civarında, muazzam seviyelerdeydi. Fakat bir türlü takım kimyasını ve oyun stratejimi oturtamıyor ve maçlarda devamlı dengesiz sonuçlar alıyordum. 40/25 şut ve kaleyi bulan rakamlara rağmen, rakiplerim 4 şutta 1 veya 2 gol bularak sahadan galip ayrılıyordu. Yaşadığım duyguları FM oynayanlar çok iyi bilir.

Geçen hafta sonu yine yenildiğim bir maç sonrası 'S.kerim böyle işi' diyerek manifesto niteliği taşıyan taktiği ortaya çıkardım. 1 saate yakın Oyun Anlayışı/Hücuma Kalkış Şekli/Oyun Şekli/Savunma Yaparken/Genel bölümlerini planladım. Formasyon olarak klasik ifade ile Barça formasyonunu seçtim. Kullanacağım oyuncu tiplerine göre Oyuncu Direktiflerini tek tek 11 mevki için girdim ve sonuçta ortaya müthiş bir taktik çıktı. FM15'in arayüzüne alışamayan, FM15'e bir türlü ısınamayıp hala FM14 oynayan arkadaşlar içinde umarım vesile olur. Ayrıca bu taktiği FM Türkiye Araştırma Ekibinde çalışan bendenizin yapmasıda benim için ayrı bi gurur...

Taktiğe ulaşmak isteyenler blog adresimden indirebilir. Bu forumu kullanmayı fazla bilmediğim için bu şekilde uygun gördüm. Herkese bol gollü eğlenceler.

Football Manager diliyle anlatmaya çalışıyorum.: FM15 için 'Manifesto Taktik' (http://muhammedyasinerkol.blogspot.com.tr/2015/02/fm15-manifesto-taktigim.html)

aytekin79
25.Şubat.2015, 21:44
Dostum umarım bugün gelen güncelleme etkilememiştir taktiğini :)

SilverSpy
25.Şubat.2015, 23:28
Son güncelleme etkilemiş olabilir taktiği.. Ama taktiği son güncelleme geldikten sonra da yapmış olabilir..