PDA

View Full Version : FM 15 Farklı Bir Kariyer Önerisi

BeyazKin
14.Mayıs.2015, 18:33
Arkadaşlar Merhaba,

Uzun zamandır FM oynuyorum her seri de hep kötü takımlar alıp üst düzey yapma çabasına girdim. Üst lig e taşıma, Efsaneyi geri döndürmeler v.s. FM 15 aldığımda da aynı şeyi yaptım ilk önce Seri C den Reggina yı alıp eski haline getirdim.. Daha sonra Adanademirspor ile harika başarılar yaşadım UEFA Avrupa Ligini kazandım v.s. Artık sıkılmış hissediyorum kendimi o yüzden daha farklı bir kariyer arıyorum. Aklıma bir şey de gelmiyor. Büyük takım mı alsam bu sefer diyorum alsam ne yapacağım diyorum. O yüzden önerilerinizi bekliyorum ben ve benim durumuma ulaşmış arkadaşlar için..

Teşekkürler..

Bafici
14.Mayıs.2015, 18:39
Sadece türk oyunculardan kurulu bir kadroyla bir şeyler başarmaya çalış

BeyazKin
14.Mayıs.2015, 18:46
bunun için takım öneriniz var mı ?

krasafcik
14.Mayıs.2015, 20:53
Sadece altyapıdan oyuncu yetiştirerek ilerlemeyi düşünebilirsin. Oyunda Altyapısı ve antrenörlüğü sağlam türk takımları ise : Türkiye de altınordu, bursaspor ve fenerbahçe

Yada aşağıdaki takımlar olabilir.

http://i.imgur.com/S0CKcWt.png

BeyazKin
17.Mayıs.2015, 12:04
Başka önerisi olan var mı ?

peker_553
18.Mayıs.2015, 10:21
dalkurd olabilir :) kürt takımı isviçre 3. lig :)

Nocna Mora
20.Mayıs.2015, 02:03
Farklı ligler dene. MLS, Çin, Güney Amerika.

NomrukaN
20.Mayıs.2015, 03:43
3 Farklı alternatif önereceğim.

1- Real Madrid gibi bir devin başına geçmek. Bakınca çok kolay gelse de öncelikle beklentiler "Bu sene Avrupa'ya gitsek yeter" değil. Sizden hem ŞL yi hem La Liga'yı kazanmanız istenecek. Oyuncu bulmak ise, orta halli takımlar için çok kolay olsa da dev takımlar için çıkacak oyuncu sayısı çok az olacak. Yani Eskişehirspor denginde 10 bin tane futbolcu varsa Real Madrid denginde 20 tane futbolcu ancak çıkacak belki. İşte o dev futbolcuları kapabilmek, gelecekte yıldız olacak oyuncuları kapabilmek ya da yıldız olmuş oyuncuya dünya para ödemek gibi şeyler vaat ediyor. Öyle ki, bir Anadolu takımında aldığınız topçu fos çıkarsa gönderir yerine başka oyuncu bulursunuz. Ya da hiç bir şey bilemedin orta halli bir topçuyu koyar o mevkiyi idare edersiniz (Süper Lig'de oynattığım topçuları görseniz profilleri berbat olanları bile var) ama Real Madrid'de bir oyuncu aldıysanız iyi oynamak zorunda. Bir de o takımı o kalibrede devam ettirebilmek büyük mesele. Ronaldo gibi efsaneleri takımda tutabilmek zaten ayrı bir sıkıntı. Kısaca denenebilir diyorum.

2- Alt yapıdan oyuncu geliştirmek ancak bunu alt yapısı güçlü olmayan bir takımda yapmak. Takımın önce alt yapısını geliştirip, sonra oyuncu geliştirmek. Hatta takımı çocuk kampına bile çevirebilirsiniz. Yani alt yapısı kötü olan takımı futbolcu fabrikasına çevirebilirsiniz ya da alt yapıdan çıkan oyuncular çok iyi olmasa bile iyi form tutturup satarak geçinen bir takımı oynayabilirsiniz.

3- Bu alternatifim ise, daha önce kariyerinde hiç bir başarısı olmayan bir takımı alıp Futbol tarihinin kült bir efsanesi haline getirmek ama bunu zor yoldan yapmak. Yani takımın başına geçerken bulunduğu ligde tutunması bile mucize olan (Medya tahmini 15. veya daha aşağısı olan mesela) bir takımın başına geçip, 3-4 senede bir lig büyütme hedefi koyarak (Ve buna göre oynayarak) boğuşarak gelişmek.

nannar
20.Mayıs.2015, 09:13
küçük avrupa ülkelerinden birinin en alt liginden bir takımı al ve hedefin şampiyonlar ligi şampiyonu olmak olsun :) Bunu başardıktan sonra gel tekrar hedef belirleyelim :n:

BaGa TaRKaN
20.Mayıs.2015, 14:14
küçük avrupa ülkelerinden birinin en alt liginden bir takımı al ve hedefin şampiyonlar ligi şampiyonu olmak olsun Bunu başardıktan sonra gel tekrar hedef belirleyelim

Müdür Sesini Duymayı Özlemişiz Yahu :uzgun:

Sensiz Buralar da Hiç Çekilmiyor Senden Başka Laf Sokacak ve Dövecek Adam Bulamadım :n: