PDA

View Full Version : Adaletsiz transfer

Feanaro
31.Mayıs.2015, 21:43
merhabalar.
maaşta ve transferde sık karşılaştığım bir problem var. 3 başlıkta açıklayayım.

1: mesela X futbolcuya ilk ben teklif yapsam en az 30m€ isteniyor ama ben teklif yapmıyorum bakıyorum ki başka takım 7-8m€ gibi cüzzi miktarlara transfer etmiş. Yani oha diyebileceğim fiyatlara diğer takımlar alabiliyor.
2: biraz önce bayern küme düşmüş stuttgart oyuncusu Werner sezon sonuna kadar kiralık 2m€(6m€'ya yükselebilir) teklif etti. aynısını ben yaptım kabul etmedi. benden önce 30 sonra 25 en son 15m€ istedi.
3: hepinizin karşılaştığı durum X futbolcu benden 5 alırken transfer olduğu takımdam 2-3 alıyor.(vergiler aynı) veya benim transfer etmek istediğim adam benden 5-6 istiyor, başka takıma 2-3'e imza atıyor.

aynıları ile karşılaşan var mı ?

Ali Hikmet
01.Haziran.2015, 08:40
Bu oyunun standart şeyi. Her seride olmuştur ve herkesin başına %100 gelir hocam

Barak
01.Haziran.2015, 13:09
Her seride olan ve çok zoruma giden bir durum :) Yapay zeka aklı sıra çakallık yapıyor :D

NomrukaN
02.Haziran.2015, 14:32
Ben Sezer Öztürk'ü boşa çıkarken rotasyon niyetiyle alayım dedim. 1,5 milyon euro para istedi yıllık. Vermedim tabii. Gitti bir alt lig takımı Boluspor'a 70 bin euro paraya imza attı.

Ama ben bunu sorun etmiyorum. Bir oyuncu gelmiyorsa, başkasına atıyorum kancayı. Hiç kimseyi bulamazsam profiline değil saha içinde yaptıklarına bakarak bir alt yapı topçusu koyuyorum. İdare ediyor.

3842
03.Haziran.2015, 14:07
Diğer takımların yaptığı daha düşük 7 M€'luk teklifler genel olarak içinde bu 7 M€ haricinde belli bonuslar içeriyor ve bu transfer olduğu ücret olarak yansımıyor. Yani sen 15 M€'luk teklif yaparken adamlar 7M€ + milli olursa 5 M€ + 30 maça çıkarsa 5 M€ + Çıktığı maç başına 150 Bin € tarzı teklifler yapıyorlar. Bunu oyuncularıma aldığım tekliflerden biliyorum.

Şöyle de bir durum var, bu seride oyuncular B takımı benimle ilgileniyor oraya gitmek istiyorum diyebiliyorlar. Takımlar teklifleri buna göre değerlendirebiliyor olabilirler.(Yapay zeka çok gelişti :) ) Mesela ben bile Kranevitter Real Madrid'e gitmek istiyorum dediğinde tamam yeterli teklifi verirlerse satacağım diyorum. Oyuncuya Real Madrid teklif etmediği sürece diğer takımların yaptığı teklifleri kabul etmiyorum. Çünkü oyuncu takım için önemli bir oyuncu.

Bir oyuncunun çok para istemesi, veya daha az teklif eden bir kulübe gitmesinin başlıca nedenleri var. İlk olarak oyuncu genel olarak takımdaki verilen görevdeki ( Örneğin As Takım) oyuncuların maaş ortalamasına göre bir maaş talep ediyor. Bu da aslında gerçek hayatta da karşılaştığımız bir durum.

İkinci olarak da Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve takımın bulunduğu lig gibi unsurlar da oyuncunun seçimini etkiliyor.
Hepiniz de kabul edersiniz A oyuncusu aynı kadro durumu için 3 M€ veren Galatasaray yerine 2 M€ veren Atletico Madrid'i tercih edebilir. Çünkü Liga BBVA, Spor Toto SL'ye göre daha popüler ve kaliteli bir lig. Veya bir B oyuncusu Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istediği için daha çok maaş teklif eden Beşiktaş'ın yerine daha az maaş teklif eden Galatasaray'ı tercih edecektir.