PDA

View Full Version : Türkiye'den Almanya'ya | Beşiktaş'tan Mainz'e

emirby
27.Temmuz.2015, 11:28
http://romantikadam.com/wp-content/uploads/2013/04/bursaspor-facebook-kapak-foto%C4%9Fraflar%C4%B1-ve-resimleri-5.jpg

İş çıkışında,eve doğru yürürken sağ tarafımdan sevinç sesleri yükseliyor.Saatime bakıyorum,saatin 22:00 olduğunu farkediyorum.Bakmaya çekiniyorum açıkcası,bir eylemin bana zarar verebilmesinden korkuyorum.Adımlarını olabildiğince hızlandırıyorum.Ama sonunda o tarafa baktığımda,yeşil beyazlı formaların sevincini görüyorum.Ellerin de pankartlar,şampiyonuz diye seviniyorlar.Daha sonra hatırlıyorum,bugün iş yerinde konuşulanları.Şampiyonluk maçının bugün olduğunu,şehrimizin iyi bir iş başardığını...

Biraz arkamda ki banka ilerliyorum.Oturuyorum,işteki yorgunluğum burada tamamen gidiyor.Çünkü bu adamların sevinçleri,sizi de neşelendiriyor.Vaktin geçliğinden,orada geçirdiğim 15 dakika bana fazla geliyor.Eve koşarak gidiyorum.

Çocukların uyuduğunu farkediyorum,sessiz ol diyor hanım.Başımla onaylıyorum.İçeri de ki odaya geçince babam beni selamlıyor.Elini öpüyorum,karşısına geçiyorum.Karım,sohbeti başlatıyor.

'' Paran var mı? Faturalara para lazım. ''

''Al,bu kadar çektim bankadan.''

Cebimdeki 100 lirayı karıma uzatıyorum.Sadece 20 liram kalıyor,ama alışkın olduğum birşey bu.Darboğaz geçiniyoruz.Sonra babam;

'' Aferin oğlum,iyi ki yetiştirmişim seni,herkesin senin gibi oğlu olsun. ''

Bu sözlerden sonra,gururlanıyorum.Sessizce odama geçiyorum,iş yerinin bana verdiği uyduruk bilgisayarı açıyorum.Aklımda sadece o yeşil beyazlıların sevinci var,internete giriyorum gerçekten şampiyon olmuşlar.Sonra küçükken taraftarı olduğum Beşiktaş'ı arıyorum,hiç de içaçıcı durumda değiller.Üzülüyorum.

http://s02.radikal.ru/i175/1210/01/60a4ce817c54.jpg

Tam bilgisayarı kapatacakken,aklıma küçükken oynadığım menajerlik oyunları geliyor.İnceliyorum,fiyatları epey yüksek.İstemeyerek korsana yöneliyorum.Oyunu indirmem 1 saat alıyor.Sessiz bir odaya geçiyorum,şaşırıyorum bu gelişmişliğe.Gelen Türkçe dil desteği,profilini oluştururken gelişmiş ayrıntıların hepsi beni etkiliyor.Tüm bilgileri tamamladıktan sonra,düşünmeden Beşiktaş'ı seçiyorum.Futboldan uzak,oyunlarına oldukça yakınım...

İnternet'e girip taktiklere bakıyorum,bir kaç taktik gözüme çarpıyor.Bir tanesini indiriyorum,oyuna aktarıyorum.Sonra kadroda ki profilleri inceliyorum.Hatırladığım kadarıyla bir taktik oluşturuyorum.Oyunun başında saatlerimi harcıyorum.

3-4 gece boyunca her iş çıkışı Football Manager 2015 oynuyorum.2 sezon bitiriyorum,oyundaki yeni oyuncuları keşfediyorum.Oyun bana çok zevkli geliyor,oynadıkça gerçek hayatta ki futbola da daha çok yaklaşıyorum.İnternette gezinirken,Beşiktaş'ın kötü sezonun ardından yeni bir teknik hocayla anlaşmak istediğini okuyorum.Başvurular için tıklayın yazıyor.Şaşırıyorum,internetten hoca mı seçiliyor yahu? diyorum.Ama gerçekten seçiyorlar,zaten seçilmem diyerek formu dolduruyorum,aslında içimi muhteşem bir heyecan kaplamış.

Diğer 2 gün yine oyunla geçerken,3 gün sabahı Beşiktaş teknik direktör mülakatları için İstanbul'a çağrılıyorum.Aileme anlatıyorum durumu destekliyorlar beni.Kazanırsam mülakatları,hayatımız kurtulacak.Çocuklarım başka çocuklara özenmek zorunda kalmayacak.Günü cebimdeki 5-10 lira parayla,geçirmeyeceğim aklıma geldikçe umutlanıyorum.İşe gidiyorum,yarın ki mülakata çalışmak için izin isteyeceğim patrondan.

Yanına ilerliyorum;

'' İsmail bey,ben 2 gün izin isteyecektim sizden.Senelik iznimden kesilsin. ''

'' Yav Emir bak işine,dalga mı geçiyorsun benimle? Kaç liralık adamlıksın da gelip burda benden izin istiyorsun? ''

-Ufak bir gülücük.-

Sonra sert bir yumruk vuruyorum masaya.Masayı çeviriyorum,fırlatıyorum duvara.Hızlıca güvenliği çağrıyor,kovuldun diyor.Kovulduğuma sevinçliyim aslında,çünkü kovulunca tanzimat,işşizlik parası alacağım.Rahata kavuşacağız.Koşarak eve gidiyorum,aileme anlatıyorum herşeyi.Şaşırsalar da elimdeki paralardan mutlular,ne diyeceklerini bilemiyorlar.Kendimi odama kilitliyorum,gün boyu mülakata çalışıyorum.Gece uyuyorum,sabah için hazır olmam gerek...

Kuralları okudum,kabul ediyorum...

Saygılar,selamlar merhabalar.

krasafcik
27.Temmuz.2015, 11:47
Onaylanmıştır. Başarılar dilerim. Zevkli bir kariyer bizi bekliyor galiba.

MassiveStroke
27.Temmuz.2015, 12:24
Bol şans..

burakdinc
27.Temmuz.2015, 12:54
Beşiktaş mülakatını geçemezsin. İkinci ligden başla en iyisi :D

defective1907
27.Temmuz.2015, 13:36
güzel sunum olmuş, başarılar...

olgunege75
27.Temmuz.2015, 13:48
Başarılar hocam :D

emirby
27.Temmuz.2015, 13:53
Beşiktaş mülakatını geçemezsin. İkinci ligden başla en iyisi :D
Hayallerimi yıktın hocam.:(

Bol şans..
Teşekkür ederim...

Onaylanmıştır. Başarılar dilerim. Zevkli bir kariyer bizi bekliyor galiba.
Umarım zevkli geçer,teşekkürler.

http://besiktasfacebookkapakfotograflari.indir-64.com/wp-content/uploads/2015/01/be%C5%9Fikta%C5%9F-facebook-kapak-foto%C4%9Fraflar%C4%B1.jpg

Sabah kuzenimin arabasını alıp erkenden saat 12'de ki mülakat binasına gittim.İstanbul hakkında bilgim vardı.çünkü burada okumuştum.Şehri güzel yanlarını kestirme yollarını iyi biliyordum..

Kulüp binasına emin adımlarla girdim.Önümde ki güvenlik önce makineyle beni aradı,daha sonra ne için gelmiştiniz? diye bir soru yöneltti.

'' Futbol teknik direktörlüğü mülakatına çağırıldım. ''

'' Adınız? ''

'' Emir Bıyıkcı ''

'' Buyrun geçin,ilerde ki takım elbiseli beyefendi size eşlik edecektir. ''

Beyefendinin yanına gittiğimde bana önce hoşgeldin tarzında uzun bir cümleler anlattı.Onu yarım yamalak dinledikten sonra,etrafı incelemeye başladım.Bina harikaydı,her yerinde Beşiktaş ile ilgili bilgiler,çerçeveler vardı.Cidden çalışmak istenilebilecek bir yerdi.

Yanımda ki takım elbiseli adam,şu odadan içeri girin dedi.Kapıyı araladım,içerden bir erkek sesi;

'' Buyrun Emir bey,biz de sizi bekliyorduk. ''

'' Geç kalmadım umarım,yol biraz sıkıntılıydı. ''

Elimden geldiğince kibar olmaya çalışıyordum ki bu zordu.Eski iş yerimde espriler ve insanlar stresden argoya çok yöneliyorlardı.

'' Hayır,erken bile geldiniz.Bu size artı puan kazandıracaktır. ''

'' Umarım öyle olur. ''

Bu cümleyi kullanırken hata yaptım mı? Bilmiyorum.Amacım sadece soğukkanlı görünmekti.

'' Ha-ha,öncelikle Emir bey neden Beşiktaş? ''

Bu soruyla başlayan mülakatın %75'i benim Beşiktaş'ı sevmem de neden olan küçüklük anılarımla geçti.Mülakat sonunda;

'' İyi bir çalışmaydı Emir bey.Teknik sorunlarda hiçbir eksikliğinizi görmedim,Beşiktaş'ı hakeden birine benziyorsunuz.Bunlar raporuma yansıyacaktır.Ayrıca teknik direktörlük lisansınız olmadığı biliyorum,kulübümüz en kısa süre içerisinde eğer kabul edilirseniz,size bir başlangıç lisansı çıkaracak.Böylece takım için önemli bir yere geleceksiniz.''

'' Teşekkürler. ''

'' Bu arada bugün klüp binamızın konaklama bölümünde kalacaksınız.Kabul edilirseniz yarın sabah başkanımız ile görüşmeniz olacak. ''

'' Tamamdır,aileme haber vereyim o halde. ''

'' İyi günler. ''

Sabah olunca odamın kapısı tıklandı,hazır mısınız Emir bey? Diğer adaylarla konferans odasında olacaksınız.Seçim orda olacak.

Hızlı adımlarla konferans odasına çıktık,herhangi bir heyecan hissetmiyordum.Mülakattan sonra gerisinin kolayca geleceğine inanıyordum.

Konferans odasında,soğuk bir hava yüzüme üfürdü.İstemsizce gözlerimi kırptım,üstümde ki tüm sıcaklık bir anda yok oldu.Yerini sakinliğe bıraktı.İki adım ilerledikten sonra koridor bitti,uzun bir masa ve 3 kişi gözüküyordu.Biri Fikret Orman diğerleri ise adaylardı.Sadece 3 aday mıydık?

Fikret Orman söze başladı;

'' Merhabalar,günaydınlar dilerim.Olayı çabuk tutacağım,raporlara göre sadece bir kişi seçildi o da şuan belli. ''

Nefesimi tuttum,gözlerimi kırpmadan Fikret Orman'a baktım.İlk önce solumdaki adaya baktı,mırıldandı.Ümidim biraz eksilmişti.

Sonra gür bir sesle;

'' Emir Bıyıkcı,görevinize hoşgeldiniz! ''

Bu sesten sonra Fikret başkanla biraz konuştuk,takım hakkında görüşlerimi aldı ve imza töreni düzenlendi.

Böylece kamuoyuna bildirilerek,taraftarlarımız da bilgilendirildi.

http://i.hizliresim.com/vLggZz.jpg

Sosyal medya bu tarz haberlerle doluydu ve herkes bana güveniyordu.Yarın da bir basın toplantım vardı,iyi hazırlanmalıydım.

Ama hazırlanmaktan önce takımla tanıştım,iyi bir toplantı yaptık ve kimya oluşturduk.İyi bir takımız vardı.

Basın toplantısı;

'' Merhabalar Emir bey,görevinize hoşgeldiniz. ''

'' Hoşbuldum. ''

'' Takım ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz? ''

'' Takımımız geçen sezonu iyi bir yerde biteremesede,oyuncularımızın hepsi şampiyonluğu hakeden oyuncular.Bizde bu yolda canla başla çalışacağız. ''

'' Transfer politakınız hakkında bir yorumunuz var mı? ''

'' Bir forvet oyuncusu ile anlaşacağız,toplantı bitmiştir.Teşekkürler. ''

Toplantıyı erken bitirmiştim,yönetim bundan memnun olduğunu dile getirdi.

'' Bir daha ki güncelleme de,hazırlık maçları,transfer de giden/gelen durumuna göz atacağız. ''

burakdinc
27.Temmuz.2015, 14:59
Daha realist bir hikaye olması açısından dedim :) Başarılar.

cklnc
27.Temmuz.2015, 15:47
başarılar.. :)

emirby
27.Temmuz.2015, 17:44
Daha realist bir hikaye olması açısından dedim :) Başarılar.
Realistliği düşünmüyordum fakat,iyi ki aklıma getirdin.İleri de sağlayacağım.

başarılar.. :)
Çok teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/WZV9dY.jpg

Hazırlık maçlarında,geçer bir oyun ortaya koymuştuk.Ama oynadığımız rakiplerin kolaylığı İngiltere kampında ki isteksizlik beni endişelendiriyordu.

Ayrıca geçmişim öğrenildikçe,takımda bana verilen itaat da azalıyordu.Geçen gün Quaresma ile konuşmamız da şöyle bir diyalog oluştu;

'' Quaresma,benim oğlan seni idölü olarak görüyor,formayı imzalar mısın süpriz yapayım çocuğa? ''

'' Yav hocam,bir git Allah aşkına! Çoluk çocuk parkı mı burası? Git Gökhan'a imzalattır işim olmaz benim. ''

Bu laflara çok gücenmiştim,yanımda ki tercümana kimseye anlatma kendi terbiyesizliği demiştim.Quaresma ile yollarımızı ayıramazdık,çok tepki yerdim.Taraftarın gözdesiydi.Ama bu işi burda bırakmayacaktım.İntikam almak,tek isteğimdi ve kozlar benim elimdeydi.

http://i.hizliresim.com/RVJ9q1.jpg

Transferlerde takıma kar yaptırarak,bir nebze de olsa yönetimin gözüne girmeye çalıştım.Boşalan maaş ve gelen karın üzerine yönetimden tebrik aldım.

Sosyal medya da giden oyuncular doğru bulunsa da yapılan transfer hatalı bulunuyordu.

http://i.hizliresim.com/ylPoXL.jpg

Bu tarz tepkileri çok görsemde umursamıyordum.Çünkü Fierro farklıydı.Farklı bir oyuncu,eğlenceli ve uyumlu bir karakteri vardı.Antremanlarda çok sık çalışıyordu.Boşluklar da bana Meksika'yı anlatıyordu.Gerçekten karakterli bir gençti.

Takım içinde Q7 ile tartışmalarımız olmuyordu.Sadece selamlaşmıyorduk.Antremanlar da dediğimi yapıyor,söz dinliyordu.

http://i.hizliresim.com/3a9jdA.jpg

Fikstürün ilk 4 haftasını gözümde çok büyütmüştüm.Fenerbahçe maçında Robin Van Persie'den çok korkuyordum.Umarım fark yemezdik.

cklnc
27.Temmuz.2015, 18:11
Hazırlık kampını güzel geçirmişsin sezona hazırsındır artık :)

emircanatici
27.Temmuz.2015, 18:19
Başarılar. Güzel bir hikayeyle giriş yapmışsın. Hakettiğimiz yerlere geleceğiz :)

emirby
27.Temmuz.2015, 20:19
Hazırlık kampını güzel geçirmişsin sezona hazırsındır artık :)
Aynen hocam.

Başarılar. Güzel bir hikayeyle giriş yapmışsın. Hakettiğimiz yerlere geleceğiz :)
İnşallah hocam.

http://i.hizliresim.com/mzGLYZ.jpg

Fenerbahçe maç çıkışında herkes üzgün soyunma odasına girmiştik.2-1 yaptığımız maçı 90+2'de 3-2 yenilerek hediye etmiştik.

Yapabileceğim tek şey takımı teselli etmek morallendirmek olmuştu.Çıkarken Veli,teşekkürler hocam maçın üzüntüsü geçti ama çalışacağım söz veriyorum dedi.Güzel bir duygu karmaşası yaşamıştım o anda.Daha sonra klüp binasından çıkarken hanımı aradım,bir şeyler lazım mı? dedim.Hayır,maçı izledik şanssız bir mağlubiyet oldu,dedi.Üzüntüyle kapadım telefonu.Güvenlikle selamlaşıp kulüp binasından çıkarken yanıma Quaresma geldi.Takımımız adına bugünün yıldızıydı...

'' Bu maçtan sonra,artık senden daha üstün olduğumu anlamışşındır.''

'' Ne diyorsun sen? ''

'' Maçta takımı taşıyan oyuncu bendim,takıma tekrar gelişimde ilk maçımda 2 gol atarak tekrar taraftarın gönlünde taht kurdum.Sen ise alınan mağlubiyetin suçlusu olarak gözüküyorsun. ''

'' Bu konuşmanın yönetimlik bir durum olmasını istemiyorum,uzaklaş lütfen. ''

Kafam da Q7'nin dedikleriyle markete girdim.

Kasada ki yaşlı amcaya parayı uzatırken,sen Emir'sin değil mi? dedi.

'' Ee-vet? ''

'' Üzülme evladım,diyorum sana.Carlos Fierro iyi oyuncudur,izledik videolarını.Hem Fener deplasmanından kim puan almış? Bırak takma onları. ''

'' Saol amca... ''

Ligde ilk 4 haftada 2 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet almıştık.İyi miydi,kötü müydü bilemiyordum.Ama bu gidişatın üstüne çıkmamız gerektiği medyadaki tepkilerden kesin gibi gözüküyordu.

http://i.hizliresim.com/EqVJaB.jpg

Avrupa Ligi kuralarını izlerken,takımı bu grupta görünce scout ekibinden Okan'ı aradım.

'' Beğendin mi grubu? ''

'' Abi kesin Sosa boy abdesti almadı. ''

'' Ne diyorsun olum sen? ''

'' Abi şu gruba baksana,çok zorlanacağız. ''

'' Okan,bu grup çerez.Bak söz veriyorum sana 1.çıkacağız gruptan. ''

'' Tamam abi,yazdım bunu bir kenara. ''

İster istemez grupla ilgili Okan'a söz vermiştim.Endişeleniyordum,Marseille bizi zorlayabilirdi.

http://i.hizliresim.com/j24nkD.jpg

Önümüzde ki fikstür'de deplasmanda önemli bir Marsilya maçı var olması endişe yaratıyordu.Daha sonra Bursaspor maçını oynayacaktık.Diğer iki maç ise bizim için mola tadında olacaktı.Hedefim 4'te 4'tü.Eğer bunu başaramassak,işler bizim için sıkıntıya girecek.

olgunege75
27.Temmuz.2015, 21:12
Hocam hikaye iyide biraz uzun değil mi :D

sukass53
27.Temmuz.2015, 22:00
Hikaye güzel hocam.Grup senin liderliğinde biter.Marsilya abartılacak bir takım değil.

emirby
28.Temmuz.2015, 00:22
Hikaye güzel hocam.Grup senin liderliğinde biter.Marsilya abartılacak bir takım değil.
Katılıyorum hocam,ama bizim performansımız da çok iyi değil şuan.

Hocam hikaye iyide biraz uzun değil mi :D

Haklısın hocam,kısayım biraz.

http://i.hizliresim.com/7boy3W.jpg

Marseille maçı ile başlayan 6 maçlık fikstürümüzde, 2 beraberlik 4 galibiyet aldık.Avrupa Ligin'de Okan'a verdiğim söz için takımı canla başla çalıştırıyordum.Ligde ise,Bursaspor galibiyeti bize iyi moral sağlamıştı.

http://i.hizliresim.com/vLgJW6.jpg

Sosyal medya da maç sonlarında böyle tepkiler görmek çok hoşuma gidiyordu.Taraftarın gözüne girmeye başlamıştım.

Yeni bir menajere göre gerçekten çok iyiydim.Gün boyu kurslarda eğitim alıyor,antrenör ekibiyle yemeklerde konuşurken bir kaç bilgi koparıyordum.Çok hırslı bir teknik adam olmuştum.

http://i.hizliresim.com/L4pO5G.jpg

Avrupa'daki başarılarım benim garantim olacaktı.Kendimi ispatlamam için en iyi şans Avrupa'ydı ve bu yolda çok iyi ilerliyordum.Evimizde maç vermezsek,Avrupa'da lider çıkmak büyük olanaktı.

http://i.hizliresim.com/1kYGOp.jpg

Ligde pek iç açıcı gitmiyorduk ama bunu asistanımla paylaştığımda,puan farklarının az olduğunu konuşmak için erken bir vakit olduğunu belirtti.Haklıydı veya bana moral olduğu için öyle gelmişti.Gözümde asıl gidişat ligin 17.haftasının sonunda belli olacaktı.

---- FC Groningen maçı sonrası Okan'la telefon konuşması ve Quaresma ile yemek ----

'' Okan abicim naber? İzledin mi maçı? ''

'' Abi naaptınız öyle ya,senin genç çocuk çoştu maçta.Elinize sağlık abi,sözünü tut antremana 10 tepsi baklavayla gelicem vallahi. ''

'' Haha Okancım,haber et beraber alalım ödül olsun çocuklara.(Para bol ya,dağıt kardeşim dağıt.) Neyse,nasıl buldun oyunumuzu? Var mı bir eksiklik? Gözlemcisin sonuçta,aktar bakalım. ''

'' Hocam alınmamalarını sağlayarak bir görüşsen sizin defanslarla? Çok gol yiyorlar,pozisyon veriyorlar.Maçlarda onlar yüzünden puan kaybediyoruz. ''

'' Haklısın Okan'cım saol. ''

Telefonu kapattığımda zil çaldı,tercümen ile Quaresma aşağıdaydı.Yemek sözü verdiğim yıldızımızla kaliteli bir restauranta gittik.

'' Quaresma,çok iyi gidiyorsun.Ayın yıldızı sendin gözümde. ''

'' Teşekkür ederim,hocam.Sizin sayenizde... ''

'' Senden böyle şeyler duymak,beni şaşırttı doğrusu. ''

'' Hocam ş-şşey... '' (sesi titriyordu)

'' Ney? ''

'' Ben özür dilerim,saygısızlıklarım için. ''

Karamsarlıkta kalmıştım özrü kabul etmeli miydim? Evet etmeliydim,küslüğe gerek yoktu.

'' Önemli değil olum,olur öyle şeyler.Ben de çok kaliteli bir adam değilim sonuçta.Eleştirirsin normal. ''
Bu mutlu konuşmadan sonra,güzel bir yemekle eve döndüm.Her şey gün boyu çalışmanın verdiği karşılık ile ilerliyordu gözümde.

sukass53
28.Temmuz.2015, 01:48
Aksilik olmazsa grubun liderisin.Ligdede öyle çok kötü bi durum yok daha ligin başı sıkıntı yapmamıza gerek yok.Avrupada gelecek her tur prestij ve maddi açıdan önemli bizim için.

olgunege75
28.Temmuz.2015, 01:50
Avrupadaki performansımız gayet iyi ama aynısı lig için söyleyemem.Seri galibiyetler alarak zirveye ortak olabiliriz.

Proudlion
28.Temmuz.2015, 12:11
Harika oluyor kariyer hocam anlatım olsun futbol olsun :) Başarılar

emirby
28.Temmuz.2015, 13:01
Harika oluyor kariyer hocam anlatım olsun futbol olsun :) Başarılar[/QUOTE
Çok teşekkür ederim hocam,vaktim yettiğince emek sarfediyorum.
[QUOTE=olgunege75;2744760]Avrupadaki performansımız gayet iyi ama aynısı lig için söyleyemem.Seri galibiyetler alarak zirveye ortak olabiliriz.
Bence zirveye zaten ortağız,3 puan farkla gerideyiz.Avrupa ise oldukça kritik.

Aksilik olmazsa grubun liderisin.Ligdede öyle çok kötü bi durum yok daha ligin başı sıkıntı yapmamıza gerek yok.Avrupada gelecek her tur prestij ve maddi açıdan önemli bizim için.
Kesinlikle Avrupa benim adıma çok kritik olacak.Ligde ise toparlanmaya başlıyoruz sanırım.

http://www.aybilgi.net/resimler/facebook/besiktas/besiktas-carsi-grubu-kapak-fotograflari-01.jpg

Günümün hepsi yemek molaları dışında eğitim ile geçiyordu.Lisansımı geliştirmek için,kendime özel antrenör bile tutmuştum.Türkçe bilen bu gurbetçi Alman antrenörün adı Habher'di.Habher'le saat 13:00-15:00 arasında konferans salonunda buluşuyorduk.Bana eksiklerimi yapmam gerekenleri anlatıyordu.Kendisi gerçekten çok tecrübeliydi.

http://i.hizliresim.com/XoB8y3.jpg

Benim ve takım için herşeyin çok iyi gittiği bir ay olmuştu.Steaua maçlarında çok iyi performans sergilemiştik.Ligde ise durumları toparlamıştık.

Oyuncu performanslarında Cenk'e az şans vermeme rağmen Fierro'nun hep önüne geçiyordu.Cenk ve Fierro arasında sıkıntı çıkmasını istemiyordum ki zaten ikisi de öyle bir tip değildi.

http://i.hizliresim.com/AqA8Ev.jpg

Ligde Antalyaspor ile berabere kaldığımız hafta maçtan çıkarken telaşla diğer takımların skorlarına bakmıştım.Düşündüğüm olmamıştı,diğer takımlarda beraberiydi.Ama bu beni daha çok üzmüştü.Liderlik için büyük bir şansı geri tepmiştik.

http://i.hizliresim.com/5k8E4z.jpg

-------Steaua maç çıkışı basın toplantısı-------

'' Merhabalar sayın izleyicilerimiz! Bugün ezici bir galibiyet alan Beşiktaş teknik adamı Emir Bıyıkcı'ya sorularınızı alacağız. ''

'' Merhabalar,arkadaşlar 2 sorudan fazla alamayacağım.Vaktim kısıtlı. ''

-Spikerler arasında üzgünce mırıldanmalar-

'' Emir Bey,Steaua grubunuzda çok kötü bir ilerleyiş sergiliyor.Siz de onlara karşı bugün doyurucu bir galibiyet alarak son çelmeyi taktınız.Sizce maçın yıldızı kimdi? ''

'' Arkadaşlar,şu konuya açıklık getirelim.Futbol bir istatistik oyunu değildir,takım oyunudur.İstatistiklerde,Sosa,Quaresma veya bir başkası maçın adamı olabilir.Ama önemli olan takımın başarısıdır. ''

Bu cevabı verirken kendimi çok gururlu hissetmiştim.Artık olabildiğince düzgün,neredeyse tüm basın toplantısını doyurabilen cevaplar veriyordum.Bunların hepsi çalışmalarımın bir kazancıydı.

Diğer soruyu da aynı ciddiyetle cevaplayıp,toplantıdan ayrıldım.

http://i.hizliresim.com/d2nloD.jpg

Toplantı çıkışı eve vardığımda,ilk işim fikstüre bakmak oldu.Ziraat Türkiye Kupasında 3.Tur'u oynayacaktık.Bu maça asistanımın çıkması için izin almam gerekliydi.Çünkü çocuklarıma ve eşime hiç vakit ayıramıyordum.Yarın antremandan önce gidip Fikret Orman'la görüşüp izin alacaktım.

emirby
28.Temmuz.2015, 21:59
----Sabah 10:30 Antreman Öncesi Fikret Orman'ın Odası----

'' Başkanım merhabalar. ''

'' Merhabalar Emir'im buyur gel otur. ''

'' Saolun başkanım. ''

'' Noldu hayırdır? Bir sıkıntı mı var? ''

'' Başkanım,biliyorsunuz koşuşturmaca içindeyim kurslar felan filan.Ben bu Elazığspor maçında-

-Sözü kesilir-

'' Sahada olmasam diyecektin değil mi? Tamam Emir sorun değil,asistanı yollayabilirsin.Ama bunun için bir şartım var. ''

'' Tabii ki başkanım buyrun. ''

'' Ziraat'ta istediğin maça asistanla çıkabilirsin,yalnız Ziraat'ı kazanamassan birdaha ki sene maaşından 500.000 ₺ keserim. ''

'' Peki başkanım kabul. ''

Odadan çıkarken,sinirlerim bozulmuştu.Ne kadar paragöz bir adam demiştim.Belliydi takımın şu zamana kadar Fenerbahçe ve Galatasaray'dan eksik olmasının sebebi.***** herif diye mırılandım.Verdiğim sözü düşünerek antremana girdim...

http://i.hizliresim.com/aDo7Bd.jpg

Elazığ maçında asistan iyi iş çıkarınca Adana maçında da onu görevlendirdim.İyi iş yaptı,ZTK grubumuz da çok iyi başladık.Zaten grubumuz kolay olduğu için pek de önemsemiyordum.

Ligde zirve mücadelesi vermemiz için antremanlardan önce çocuklarla toplantılar yapıyor,önce ki maçın kritiğini çıkarıp eksiklerimizi görüyorduk.Ayrıca Habher'den eğitimlerim de maç için de soğukkanlık ile ilgili bilgiler alıyordum.

Marsilya maçından önce beni ter basmıştım.Maç öncesi basın toplantısına bile katılamamıştım.Kazanan takım,gruptan lider çıkacaktı.Okan beni aradı.

'' Abi kazanırsak lider çıkıyoruz,ne diyorsun alır mıyız maçı? ''

'' Olum evimizde affeder miyiz be? Taktik çalıştırdım bizim keratalara gün boyu.Fark atacağız fark. ''

'' Ayaklarına sağlık abi. ''

Böyle konuşmam tamamen yalandı,ter basıyordu her yerimi.Sözümü tutmam gerekiyordu.

Maç sonunda şaşırtıcı şekilde dediklerim çıkmış,fark atmıştık.Artık son maç Groningen ileydi.Groningen maçı için rahattık,liderlik garantiydi.

Bu maçtan önceki Gaziantep deplasmanı ligdeki kritik maçlardan biriydi gözümde.

http://i.hizliresim.com/Ylvo5D.jpg

Gaziantep deplasmanın kritikliğini soyunma odasında çocuklara anlattım.Birbirimizi alıkışlayarak sahaya çıktık.İşler istediğimiz gibi gitti.Net bir skorla kazandık.Maçın 70.dakikasında telefonu elime almış,diğer takımların skorlarına bakıyordum.76'da gelen golle telefonu elimden fırlattım,öyle sevindim.Masraf çıktı boşu boşuna.

Groningen maçında rehavete kapılmamız gerektiğinin altını çizsemde evimizde 7 gol attığımız takıma karşı çok ağır bir mağlubiyet aldık.Denecek bir söz yoktu.Üzgün ama ders çıkarmış bir haldeydik.

Groningen maçı ertesi sabahı erken saatte Fikret Orman beni odasına çağırdı.

Kapıyı tıklayıp girdim,kapıyı örterken sinirle elinde ki bardağı fırlattı.Ne derse haklıydı.

'' Biz sana bunun için para mı ödüyoruz ha? ''

'' Taraftarın gözünde maskara olduk bu skorla,maskara! ''

'' Şükret gruptan lider çıktık,yoksa bu binaya son girişin olurdu bu. ''

dediği anda sinirlerim fırladı.

'' Hadi kov beni! ''

diye bağırdım.

Ufak bir sessizlik oldu,kusura bakma sert çıkıştım.Neyse antreman saati,görüşürüz dedi.

Bir nevi odadan çıkmamı istedi.

Bu tepkiyi bilerek vermiştim,bu adam paragözdü.Bana ödeyeceği yüklü tanzimat ve taraftarın tepkisini kaldıramayacaktı.Elimde ki kozları iyi kullanmıştım.

Antremana doğru ilerlerken bir çığlık duydum,koşmaya başladım.Korkum oyuncularımdan birinin sakatlanmasıydı.Korkunun ecele faydası olmazmış,sözünü çok iyi anladım.Fierro acılar içinde yerde kıvranıyordu.Sedyeyle bakım merkezine taşındı.Kritik bir durum yoktu Allah'tan.2 haftalık bir sakatlık yaşamıştı.

Antreman esnasında,tabloları inceledim.

http://i.hizliresim.com/kgj5Yv.jpg

Kafamdaki planlamalara göre Konya deplasmanı dışında ki maçları asistan oynayacaktı.Ziraat Türkiye kupası grubumuz oldukça kolaydı,vakit açısından bundan iyi faydalanmak istiyordum.

http://i.hizliresim.com/N45jbk.jpg

Ligde zirve yarışına ortaktık.Tek yapmaımız gereken maç kaybetmeden,derbileri beklemekti.Kafam da kurguladıklarıma göre,derbide bombaları patlatacaktık.

http://i.hizliresim.com/poROYz.jpg

Avrupa'da ise eleme turunda rakibimizi bekliyorduk.Tek umudumuz,kolay bir rakip olmasıydı.Deplasmanda beraberlik ve evde galibiyet alarak tur atlamamız,muhteşem olurdu.Avrupa,prestij ve maddiyatın bankasıydı.

krasafcik
28.Temmuz.2015, 23:52
Tebrikler güzel gidiyoruz. Lig de fazla fark yok kapatırız.

burakdinc
29.Temmuz.2015, 00:05
UEFA Avrupa Ligi'nde liderlik çok güzel olmuş. Ligde biraz daha toparlanman lazım

3842
29.Temmuz.2015, 00:15
Avrupa Ligi cidden çok güzel geçmiş. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin arkasında yılan gibiyiz ligde. Eninde sonunda geçersin onları gidişat güzel. Gökhan Töre beni Everton'la ilk sezonda şampiyon yapmıştı, güzel kullanırsan seni de yapar ;)

sukass53
29.Temmuz.2015, 00:47
Ligde arayı kapatmamız harika olmuş.Fener ve Galatasaray muhakkak puan kaybedecek.O dönemleri kayıpsız geçersek süper olur.Avrupa'ya diyecek yok zaten maşallahımız var.

emirby
29.Temmuz.2015, 23:16
Ligde arayı kapatmamız harika olmuş.Fener ve Galatasaray muhakkak puan kaybedecek.O dönemleri kayıpsız geçersek süper olur.Avrupa'ya diyecek yok zaten maşallahımız var.
Teşekkür ederim hocam,ligde derbileri açlıkla bekliyoruz.

Avrupa Ligi cidden çok güzel geçmiş. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin arkasında yılan gibiyiz ligde. Eninde sonunda geçersin onları gidişat güzel. Gökhan Töre beni Everton'la ilk sezonda şampiyon yapmıştı, güzel kullanırsan seni de yapar ;)
Gökhan'ı iyi oynatıp,diğer kariyerlerimde yaptığım gibi yüksek fiyatlardan satmak istiyorum.

UEFA Avrupa Ligi'nde liderlik çok güzel olmuş. Ligde biraz daha toparlanman lazım
Ligi zorlayacağız iyice.

Tebrikler güzel gidiyoruz. Lig de fazla fark yok kapatırız.
Teşekkür ederim,inşallah^^

45 dakikaya güncelleme geliyor.Vakit çok,çünkü özensiz bişey olsun istemiyorum.

olgunege75
29.Temmuz.2015, 23:19
Takım çok iyi oynuyor iyi gol atıyor.Cenk seninle kendini bulmuş anlaşılan iyi form yakaşamış :D Uefada yarı final görürsek çok iyi olur :D

Kawaguchi
29.Temmuz.2015, 23:40
hocam destan yazıyorsun helal :)

emirby
30.Temmuz.2015, 00:49
hocam destan yazıyorsun helal :)
Teşekkür ederim hocam.^^

Takım çok iyi oynuyor iyi gol atıyor.Cenk seninle kendini bulmuş anlaşılan iyi form yakaşamış :D Uefada yarı final görürsek çok iyi olur :D
Uefa'da yarı final görürsek,o kupayı almadan gelmeyiz hocam.:D Cenk beklenenin üstünde oynuyor.İyi işler başarıyor.

http://i.hizliresim.com/VLV0aZ.jpg

Y.Malatyaspor maçının ertesi günü,sahada olan asistanım Cem'i yakaladım.

'' Kadro seçimini beğendim,iyi iş çıkarıyorsun.''

'' Teşekkür ederim patron,sizden bir ricam olacaktı. ''

'' Tabi buyur? ''

'' Patron biliyorsunuz,bu ay çok maça çıktım.Tecrübelendim. ''

'' Evet,doğrudur. ''

'' Patronum,ben sizden Ziraat'te bana daha çok şans vermenizi istiyorum,daha sonra da antrenörlük kurslarına başlamayı istiyorum. ''

'' Tabii ki Cem'cim grup maçlarının hepsinde saha da olursun. ''

'' Teşekkürler patron.Bir de,benim kız ehliyet almışta... Kendisine bir araba hediye almak istiyordum.Bu ay 10.000 lira peşin alabilir miyim? Senelik maaşımdan kesilsin. ''

'' Başkanla bir görüşeyim,döneceğim sana Cem. ''

Bizim başkanın pintilikleriyle uğraşamazdım.Kendi aldığım maaş bana çok fazla şekilde yetiyordu.Ayrıca evlatların başarısı,benim gözümde önemliydi.Çocuklara her zaman değer vermişimdir.Muhasebeyi aradım;

'' Cem'in hesabına 12.000 lira yatırın.Benim hesabımdan transfer edilecek. ''

'' Tamamdır,efendim 10 dakikaya hallolur. ''

'' Ha birde,unutmadan.2.000 Yasemin'e benim hediyem diye bir not düşün para aktarımında. ''

Telefonu kaparken gayet mutluydum.Arada böyle iyilikler yapmak hoşuma gidiyordu.Para kalıcı birşey değildi,iyi kullanmak gerekliydi.

--- Avrupa Ligi 1.Eleme Turu Kura Çekimi ---

Evde elimizde patlamış mısırla,oğlumla kura çekimini izliyorduk.Fikret Orman ve yönetimden bir kaç kişi daha ordaydı.Ben gitmek istememiştim.Kura çekim anına geldi,grup 2.leriyle karşılaşmanın avantajı umarım sağlanırdı.Oğlum elimi tuttu,zor rakip gelse de geçersiniz baba dedi.Gülümsedim.Bir kaç büyük takım,eşleşmesi tamamlandı.Daha sonra Fiorentina ardından bizim adımızı gördüm.

http://i.hizliresim.com/oZgj3b.jpg

Anında telefonuma mesaj geldi.Habher mesaj atmıştı.

Turu gecersiniz,rakip kolay.Sen rahat ol.Fiorentina cerez.

Bu mesajdan sonra ilk işim Okan'ı aramak oldu.

'' Okan Fiorentina'nın lig durumuna,Avrupa grup durumuna bak bakayım bi? ''

'' Hemen abi. ''

'' Abi bu adamlar ligde 6.durumdalar.Pek iyi gitmiyorlar.Avrupa liginde ise 8 puanla zar zor çıkmışlar H grubundan. ''

'' Tamam Okan'cım saol. ''

Fiorentina'yı geçebilir miyiz,sorularıyla beynim şimdiden dolmuştu bile.Ama bundan önce,haftaya oynanacak olan Galatasaray deplasmanına taktik hazırlığı yapmam lazımdı.Başladım,maç kasetlerini izlemeye...

olgunege75
30.Temmuz.2015, 01:03
Fiorentinayı geçerizde çerez olmayabilir dikkat et hocam :D

defective1907
30.Temmuz.2015, 02:22
Ligi alırız sorun yok...

Fiorentina hafife alınacak takım değil bir de :)

LukasPodolski
30.Temmuz.2015, 02:37
Baştan itibaren okudum. Anlatış tarzın çok güzel. Ligde ve AL'de çok iyi gidiyorsun. Rakipler bir süre sonra ligden kopuyor. Fiorentina'yı zor da olsa geçeceğimizi düşünüyorum.

Proudlion
30.Temmuz.2015, 15:44
Fiorentina'yı alırız hocam. Bir de hangi taktikle ilerliyoruz sezon sonu paylaşabiirmisin ? :)

emirby
30.Temmuz.2015, 16:47
Fiorentinayı geçerizde çerez olmayabilir dikkat et hocam :D
Hahaha hocam,yeni transferlere bakın bakalım çerezler mi artık?

Ligi alırız sorun yok...

Fiorentina hafife alınacak takım değil bir de :)
Farkındayız hocam,rehavet yok.

Baştan itibaren okudum. Anlatış tarzın çok güzel. Ligde ve AL'de çok iyi gidiyorsun. Rakipler bir süre sonra ligden kopuyor. Fiorentina'yı zor da olsa geçeceğimizi düşünüyorum.
Yorumunu görmem sevindirdi,teşekkür ederim.Ligde rakipler kopmaya başlayınca 2-3 sezon gibi.Editör'den taktik birikimleri vs. özelliklerini yükseltmeyi düşünüyorum.

Fiorentina'yı alırız hocam. Bir de hangi taktikle ilerliyoruz sezon sonu paylaşabiirmisin ? :)
Hocam,bana sezon sonu hatırlat paylaşayım,ama hazır taktik üzerinden diziliş talimat değiştirdim.

emirby
30.Temmuz.2015, 17:26
Galatasaray maçından önceki güne kadar kasetleri izlemiş.Analizlerimi yapmıştım.Yapmam gerekenler belliydi.Bu deplasmandan 3 puan almak şarttı.Herşey hazırdı,gözlemcilerden de raporları alıp maçtan önceki gün taktiğimizi takıma açıkladım.Gün boyu taktik çalıştık,herşey olumlu yöndeydi.

http://i.hizliresim.com/vLE72z.jpg
(Burda yeni transferlerden biri gözükmüş yapacak birşey yok.)
Galatasaray maçından galibiyetle ayrıldıktan sonra,içimde büyük bir rahatlık oluşmuştu.Liderlik için tek bir adım kalmıştı.Fenerbahçe intikamı.

Fenerbahçe maçına da analiz yaparken aniden telefonum çaldı.Arıyan Okan'dı,heyecanlı bir sesle konuşuyordu.

'' Abi,abi acil bak. ''

'' Noldu abicim bi sorun mu var? ''

'' Hayır abi,Fenerbahçe Gökhan Gönül ve Caner Erkini sattı 1 saat önce. ''

'' Hadi canım,şaka yapıyorsun. ''

'' Evet abi,Şener Özbayraklı da sakat,maçta bek sıkıntısı çekecekler. ''

Telefonu kapattığımda aşırı mutluydum.Taktiği biraz düzenleyip koşarak antreman sahasına gittim.Çocuklara bu olanları ve yeni taktiği anlattım.Maç sonunda,istediğimizi yapabilmiş çalışmalarımızın verimini almıştık.En önemlisi,intikam almıştık.

http://i.hizliresim.com/L4a0zo.jpg
http://i.hizliresim.com/1ky0Wj.jpg

18.haftanın sonunda liderdik.İçimde ki mutluluk inanılmazdı.Daha 4-5 ay öncesine kadar futboldan kilometrelerce uzak olan ben,bir takımın başında zorlu bir ligde kazanmaya oynuyordum.Kendimle gurur duyduğum,ufakta olsa egomun tavan yaptığı anlardı.

Fenerbahçe galibiyetinden sonra ünüm daha da artmaya başladı.Ama taraftarın bir isteği vardı;

http://i.hizliresim.com/VLVRmj.jpg

Bu istek doğrultusunda,sabahtan akşama kadar bilgisayar başında takımların oyuncularını inceliyordum.Aynı görevi Okan'a da vermiştim.Bütçemiz boldu,sene başında çok oyuncu satmış gelir sağlamıştık.Hem maaş bütçemiz de boldu.O sıra da Fikret Orman aradı;

'' Merhabalar Emir'cim. ''

'' Selamlar başkan. ''

'' Taraftar yıldız transferi istiyor,biliyorsun. ''

'' Evet,bakınıyorum gün boyu. ''

'' Ek olarak 2MN daha bütçe sağladık sana.2 tane transfer istiyoruz. ''

'' Hallolur başkanım,rahat olun. ''

Fikret Orman'ın telefonunu kapayınca Okan aradı.

'' Abi buldum,vallaha buldum. ''

'' Kim olum? Söyle hemen. ''

'' Douglas Costa abi,Guardiola ile kavga etmişler.Paf takıma alınmış.Bir dene bakalım,bu genci. ''

'' Helal olsun be Okan var mı başkası? ''

'' Pablo Piatti'de forma şansı bulamıyor diye ayrılmak istemiş.Onu da yokla abi. ''

'' Aferin ulan Okan,bu transferler olsun.Zam yapacağım sana zam! ''

Telefonu kapadığım gibi Fikret Orman'a isimleri mail attım.Hemen cevap geldi,görüşmelere başlanacağı söylendi.

Aradan 1-2 gün geçince,fiyatlarda inanılmaz tepkiler aldık.Bayern sadece 2.3MN istiyordu.Valencia ise 2MN.İsteklerini hemen kabul ettik.Hem Piatti,hem de Costa'yla telefon görüşmesi yaparak yokladım.İkisi de Beşiktaş'ı iple çekiyorlardı.

Bu konuşmalardan 2-3 gün sonra,2 oyuncunun da transferi gerçekleşti.

Transferler basına bildirildikten sonra,bir mail gördüğüm.Monaco,Oğuzhan'a 10.5MN nakit teklif etmişti.Ağzım açık kaldı,nasıl bir tepki vereceğime inanamadım.Baksan,Ozi sadece 3MN gibi bir değerdeydi.Bu para gerçekten çok fazlaydı.Başkan ile konuşup kabul kararı aldık.

Diğer gün antremanda Ozi'yi yakaladım.Olanlardan haberi vardı.

'' Hocam,ben gitmek istiyorum. ''

'' Biz de teklifi kabul ettik Oğuzhan... ''

Bu konuşmadan 4 gün sonra da Oğuzhan'ın transferi gerçekleşti.Oğuzhan takımla vedalaşırken ben en son sıradaydım.Birbirimize baktık.Ağlamaya başladım,o da aynı şekilde ağlamaya başladı.

Bana sarıldı.

'' Sizin oynattığınız oyun sayesinde,kariyerim çok iyi yerlere gelecek.Teşekkür ederim hocam. ''

Birşey diyemedim,ağzımdan sadece Rica ederim sözü döküldü.Antremanda herkes hüzünlüydü.Kimisi topa sertçe şutlar vuruyordu,kimisi de elindeki su şişesini sertçe fırlatıyordu.

http://i.hizliresim.com/8bg3lQ.jpg

olgunege75
30.Temmuz.2015, 17:43
Son iki transfer nokta atışı olmuş resmen :D

emircanatici
30.Temmuz.2015, 18:01
Sonuçlar güzel, anlatım etkileyici. Güzel gidiyorsun hocam Fio'yu eleriz ;)

defective1907
30.Temmuz.2015, 22:58
keşke satmasaydın oğuzhan ı...

iyi oyun kurucu hem yerli...

emirby
31.Temmuz.2015, 00:28
keşke satmasaydın oğuzhan ı...

iyi oyun kurucu hem yerli...
Tamam da,o parayı teklif ettiler peşin olarak.Ayrıca ucuza daha iyisini aldık.Zaten hedefim,yerli takım değil.Başarılı takım.:)

Sonuçlar güzel, anlatım etkileyici. Güzel gidiyorsun hocam Fio'yu eleriz ;)

Tesekkur ederım hocam ^^ Sonuçlar aşağıda.http://i.hizliresim.com/MyErQN.jpg

Fiorentina'yla oynadığımız ilk maça kadar muhteşem ilerliyorduk.Ziraat'te ve ligde kesintisiz galibiyet alıyorduk.Takım çıktığı her maçta köntrolü elinde tutuyordu.Fiorentina maçı öncesi taktiğimizin bir kere daha üstünden geçtim.Herşey hazırdı.Ama maç hiç beklediğimiz gibi geçmedi.Maç boyunca sahada çıldıracaktım.Atamıyorduk,top kaleye girmiyordu.

http://i.hizliresim.com/5kdBlR.jpg

Sürüyle net gol pozisyonları bulup atamıyorduk.Elimde ki kağıt,not defteri ne varsa yırttım.

Ama aşırı sinirliydik,o intikam alınacaktı.Burda bir taktik yaptık.Kayseri maçına da ilk maç taktiğimizle çıktık.Daha sonra ani bir taktik değişimiyle 2.maçta sahada olacaktık.Herşeye ilk maçtakinin 3 misli hazırdık.Bu tur bizim olacaktı,olmalıydı.

Maç boyunca sevinmeye doyamadık,rekor kırdık.Çocuklar,intikam için inanılmazı başarmışlardı...Tam tamına 9 gol atmıştık.11-4 ile turu geçtik.

http://i.hizliresim.com/Xov517.jpg

http://i.hizliresim.com/d25Rd4.jpg

http://i.hizliresim.com/b25WX8.jpg

sukass53
31.Temmuz.2015, 00:34
Fiorentina maçı süper ötesi.Lig'i zaten alacağız inşallah.Bilbao bizim ayarımızıda bir takım değil eleriz.

Hocam taktiğini paylaşır mısın rica etsem ?

juxalente
31.Temmuz.2015, 01:29
Senin adına sevindim fakat fiorentinaya çok üzüldüm :uzgun:

karayer
31.Temmuz.2015, 02:30
9-0 mı tamamen mest oldum transferler apayrı güzel. türkiye ligini sırtlarsın ve avrupadada başarı gelecek ben inanıyorum.

emirby
31.Temmuz.2015, 10:33
Fiorentina maçı süper ötesi.Lig'i zaten alacağız inşallah.Bilbao bizim ayarımızıda bir takım değil eleriz.

Hocam taktiğini paylaşır mısın rica etsem ?
Bilbao'ya da aynı oyunu oynamak istiyoruz.Özel mesaj ile attım hocam.

Senin adına sevindim fakat fiorentinaya çok üzüldüm :uzgun:
Mecburdum hocam :(

9-0 mı tamamen mest oldum transferler apayrı güzel. türkiye ligini sırtlarsın ve avrupadada başarı gelecek ben inanıyorum.
Çok teşekkür ederim hocam,bende mest oldum zaten.Cenk 4'tane birden yağlayınca.

'' Taktiği soranlara,özel mesajdan bilgilendirme yapacağım belirtmeniz yeterli. ''

Proudlion
31.Temmuz.2015, 11:46
Öncelikle takım taktiğe alışmış uçuyor şuan takım.

Bu ara Douglas Costa'yı o fiyata nasıl aldın ya benim kariyerde 15 Milyon'a kaptım adamı Dünyanın en iyi sağ kanadı seçildi,bence yaptığın en iyi transfer o şuan :D

emirby
31.Temmuz.2015, 13:59
Öncelikle takım taktiğe alışmış uçuyor şuan takım.

Bu ara Douglas Costa'yı o fiyata nasıl aldın ya benim kariyerde 15 Milyon'a kaptım adamı Dünyanın en iyi sağ kanadı seçildi,bence yaptığın en iyi transfer o şuan :D

Şöyle diyeyim,Douglas Costa bende Bayern'de ve Ribery&Robben ikilisinden şans bulamıyordu.Bir de Guardiola kötü yönetince takımı,Costa'da sorun çıkardı.Bizde bu fiyata kaptık^^

Athletic eşleşmesi ve Fenerbahçe'yle oynanacak Ziraat maçı için çalışmaktan gözlerim şişmişti.Günü 3-5 saat uykuyla geçiriyordum.Allahtan ligde ki fikstürümüz kolay sayılırdı.Onun için de ek bir çaba harcamama gerek kalmıyordu.

http://i.hizliresim.com/8bb09a.jpg

Fenerbahçe maç çıkışında sürülerce alkış almıştık.Saraçoğluna hapsettiğimiz Fenerbahçe çok kötü bir yönetimle yönetiliyordu,bunu anlamıştım.Önce Caner ve Gökhan'ın satılması bunu belli etmişti.Daha sonra,Nani ve Robin van Persie'nin 7 aylık sakatlıkları takımın kopmasını sağlamıştı.Skor da bunlarla beraberinde gelmişti.

Athletic maçında maç boyu,elimde ki ne varsa fırlatmak istedim.Tek kale maç oynuyorduk,herşeyi biz yapıyorduk.Ama Athletic geliyordu,frikikten atıyordu.3 gol frikikten atıldı.Ama bizim de karşılığımız bunun misliyle oldu.Deplasmana çok avantajlı ve Çeyrek finali isteyerek gittik.Sonuçta beraberinde geldi.

Etraftan çok güzel tepkiler alıyorduk,spor yorumcuları bana iltifatlar ediyor sosyal medya da boş durmuyordu.Hakkımda yazılıp çizilenler çoktu.

http://i.hizliresim.com/pooqzo.jpg

Bu tarz tepkiler çoğalınca bir basın toplantısı düzenlemeye karar verdim.Basın toplantısının konseptinde,önce Avrupa Ligi çeyrek final kurası izlenecekti.Daha sonra takımda kalmam ile ilgili basın açıklaması yapılacaktı.Son bomba ise,takımla yeni sözleşme imzalamam olacaktı.

'' Değerli basın mensupları,düzenlediğimiz basın toplantısında ilk etapta hep birlikte kura çekimini izleyeceğiz.Karnı acıkanlar,susayanlar,bir içeceğe ihtiyaç duyanlar sağ taraftaki açık büfeyi kullanabilirler. ''

Çoğu insan elinde yemekler,çaylarla geri geldi.Kura çekimi başlamıştı,zorlu rakiplernden Barcelona eşleşmesini bitirdi.Diğer rakip Southampton'da eşleşince üzüldüm.Kolay bir rakip olacaklardı.Sonra kura da adımız çıktı,ardından da Liverpool'un adı...

http://i.hizliresim.com/EqqnzA.jpg

'' Emir bey,kurayı nasıl değerlenidiriyorsunuz? ''

'' Bu aşamaya gelince,kolay zor rakip yoktur arkadaşlar.Liverpool dengimiz olan bir takım.Geçen sene takımımız,onları 2.eleme turunda mağlup etmişti.Şimdi bunu çeyrek finalde yapma imkanımız daha yüksek. ''

'' Emir bey,hakkınızda ki ayrılık iddialarına ne diyeceksiniz? ''

'' Bunun cevabını birazdan görüntü olarak alacaksınız arkadaşlar,beklemede kalın. ''

'' Emir bey,Şu ana kadar Fiorentina ve Athletic'i kolay bir biçimde elediniz.Liverpool'a karşı bu devam edecek mi? ''

'' Tek temennimiz bu.Eğer onları geçersek,kupa için büyük bir şansımız var demektir. ''

'' Şimdi arkadaşlar,takımda kalmam ile ilgili bir sürü hayal unsuru olaylar yazılıp çizildi.Onlara bugün klubüm adına 3 senelik bir sözleşme imzalayarak son vereceğim. ''

-Alkışlar-

Takımla sözleşme imzalanınca,basın toplantısı da bitti.Üzerimden büyük bir yük kalkmıştı.Eve gidince tabletten lig puan durumuna baktık.

http://i.hizliresim.com/mzzjrR.jpg

Gidişatımız gayet sağlamdı.Ligde son 7 haftaya girmiştik ve şampiyonluk için gün sayan bir taraftarımız vardı...

3842
31.Temmuz.2015, 15:02
Fiorentina o kadar da kolay lokma olmaz. Dikkat et :)

diktac
01.Ağustos.2015, 01:30
Fena kariyer oluyor.Hikaye çok iyi.Başarılar :)

3842
01.Ağustos.2015, 10:19
Ben epey geride kalmışım yahu :D Fiorentina kalmamış ortada. Costa çok iyi transfer ama Piatti'ye gerek var mıydı bilemedim :). Şampiyonluk yolda görünüyor, Liverpool güçlü rakip ama sen de epey bir güçlüsün bu sezon. Çekişmeli maç olur.

defective1907
01.Ağustos.2015, 10:50
Fiorentina epey absürt bi iş olmuş :)

sukass53
01.Ağustos.2015, 12:26
At şunlara 9 tanede sussunlar !!!

emirby
01.Ağustos.2015, 17:03
At şunlara 9 tanede sussunlar !!!

Sonuçlar aşağıda hocam^^

Fiorentina epey absürt bi iş olmuş http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/smile.png

Bende beklemiyordum hocam.

Fiorentina o kadar da kolay lokma olmaz. Dikkat et http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/smile.png

3842

Ben epey geride kalmışım yahu http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/biggrin.png Fiorentina kalmamış ortada. Costa çok iyi transfer ama Piatti'ye gerek var mıydı bilemedim http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/smile.png. Şampiyonluk yolda görünüyor, Liverpool güçlü rakip ama sen de epey bir güçlüsün bu sezon. Çekişmeli maç olur.

Fio'yu iyi ezdik.Piatti'yi alma sebebim,sezon sonu Q7 büyük ihtimalle satacak olmam.Sonuçlar aşağıda^^

Fena kariyer oluyor.Hikaye çok iyi.Başarılar http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/smile.png

Çok teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/oZZNO2.jpg

Liverpool maçına kadar herşey normal gelişmişti.Ziraat'te tur zaten 5-1'den sonra garantiydi.Aynı skoru evimiz de de sürdürdük.Morallerimiz yüksek,evimizde Liverpool'u karşılayacaktı.Dünya deviydiler.Roberto Firmino,Sturridge,Balotelli,Emre Can... Yıldızlar takımıydılar.Turu geçebileceğimize inanmıyordum ki aynı şekilde oldu.

Evimizde çok iyi oynamıştık,golü yemeseydik herşey çok güzel olabilirdi.Ama deplasmanda 2 gol yiyerek Avrupa Ligine vedamızı verdik.Aslına bakarsanız üzülmemiştim.Yönetim bana gruptan çıksan yeter demişti.Biz bunun fazlasını yapmıştık.İtibarımızı arttırmıştık.Şimdi üzülmek yerine,double kupa yapmalıydık.

Liverpool maç çıkışı bir açıklama yapma gereksinimi duydum.

'' Arkadaşlar,soru felan almayacağım.Hemen dağılacağız zaten.Bugün,talihsiz bir oyunla elenmiş olabiliriz.Ama bu futbolun doğasında var,kazandığımız kadar kaybedebiliriz de.Evet,çok iyi yerlere geldik.Çeyrek final oynadık.Dünyanın saygın takımlarını eledik.Yapabileceğimizin en iyisini yaptık.Buraya kadar,çok iyi geldik.Çok da iyi bitirdik.Şimdi önümüze bakıp double kupa almalıyız.Siz muhteşem taraftarlara sözüm,sezon sonunda hem Ziraat hem de Süper Lig kupası ellerimizde yükselecek. ''

-Alkış fırtınası...-

http://i.hizliresim.com/nggNOg.jpg

Ziraat'te Fenerbahçe'yi 8-2 ile elemiştik.Kupayı almamız gerekiyordu ve gerçekten çok iyi performans sergiliyorduk.Yarı final eşleşmemiz Galatasaray olmuştu.Aslında üzülmüştüm.Eşleşmenin zorluğundan değil,Galatasaray'la finalde karşılaşmak isterdim...

http://i.hizliresim.com/lyyNOk.jpg

Ligde 10 puan farkla liderdik.Önümüzdeki 2 maçı kazanmamız halinde lamı cimi olmadan şampiyonduk.Bunun içinse önümüzde ki fikstür kolay sayılırdı.Tek sorun Galatasaray'la 3 maç oynayacaktık.Taraftarlar derbiye doyacaktı.

http://i.hizliresim.com/gAAYDO.jpg

Proudlion
01.Ağustos.2015, 19:58
Çifte kupayı rahat alırız bu yıl :)

krasafcik
01.Ağustos.2015, 20:29
2 kupayı da alırız inşallah.

emirby
01.Ağustos.2015, 20:35
Çifte kupayı rahat alırız bu yıl :)

Olmadı...

Yaşadığım olaylarda çok sıkıntılar çektim.Bunun altını çizeyim.

http://i.hizliresim.com/Qll0YG.jpg

Ligde kalan tüm maçlarımızı yenerek şampiyon olmuştuk.Bu beklenen bir şeydi.Kesinliğin ötesindeydi,ama bir sözüm vardı.Çifte kupa bu sene olmalıydı.

http://i.hizliresim.com/b22aM0.jpg

Ama olmamıştı.Yapamamıştık,bocalamıştık.Maç çıkışında etrafım sarılıydı.Taraftarlar tarafından yuhalanıyordum.Yapabilecek birşey yoktu.Önüme mikrofon uzatıldı.

'' Taraftara verdiğiniz sözü tutamadınız ve yüksek bir tepki gördünüz.Ne hissediyorsunuz bu konu hakkında? Bu olayların devamı size ne getirecek? ''

'' Böyle bir tepki almak üzücü. ''

-Herkes sessizleşmişti.Taraftarlar bana bakıyorlardı.-

'' Böyle bir ortamda sevilirken,bir anda yuhalanmak gurur kırıcı...Taraftarımızın kararına hep saygı duyarım.Eğer yuhalanıyorsam,birşeyler yanlış gitmiş demektir.Yarın ilk iş istifamı vereceğim.Taraftarımızdan yanımda olduğu her dönem için teşekkür ediyorum.Yanımda olmadıkları dönemlerde de canları saolsun... ''

-Binlerce kişi sessizliğe bürünmüştü.-

-----Olayların ardındaki sabah,başkanın odası.-----

İstifamın yazılı olduğu kağıdı başkana uzattım.Altımda imzam vardı.Kararın bu yönde olduğuna emin misin? dedi.

'' Kesinlikle. ''

'' Yolun açık olsun... ''

'' Teşekkür ederim. ''

Antreman sahasına gittim,olanlar zaten biliniyordu.Herkesle vedalaşıp kulüp binasından ayrıldım.

Çıkışta yığınca bir medya ordusu vardı.Hepsi mikrofonlarını uzattılar.

'' Görevimin sonuna geldim...Soru almayacağım. ''

Diyerek arabama binip ayrıldım.Türkiye'den uzaklaşmak istiyordum.Ailem de bunu istiyordu.Burada oynanılan futbol ve taraftar kaliteli değildi.

Diğer 2-3 gün içinde tam 7 teklif aldım.

-Granada
-Wolfsburg
-Arsenal
-Verder Bremen
-Real Madrid
-Sevilla
-Antalyaspor

bu teklifler gün gün artıyordu.Ama ben büyük bir takım istemiyordum,baskısını kaldıramayacağım bir takım istemiyordum.Ayrıca taraftarı da kaliteli olmalıydı.İspanya'da baskıyı başaramazdım.İtalya'dan zaten teklif gelmemişti.Tek Almanya kalıyordu.Almanya'da kümeye oynayan,orta halli bir takımdan teklif bekliyordum.

4-5 gün sonra,Mainz'den iş teklifi aldım.Bu beklediğim takımdı.Yapabilirdim.İstenilenler bana uygundu.Bu düşüncelerimden sonra,ailemle Almanya'ya taşındık ve Mainz'in başına geçtim.

krasafcik
01.Ağustos.2015, 20:50
Yeni takımında başarılar dilerim

LukasPodolski
01.Ağustos.2015, 21:09
Yeni takımında başarılar ama 1-2 yıl kalabilirdin diye düşünüyorum ama Mainz ile iyi işler yapacağına eminim.

defective1907
01.Ağustos.2015, 22:05
başarılar yeni takımında...

diktac
02.Ağustos.2015, 00:09
Yeni takımında başarılar

Proudlion
02.Ağustos.2015, 01:45
Yeni takımınında başarılar neler bekliyor bizi :)

sukass53
02.Ağustos.2015, 03:21
Enteresan bir seçim :) Keşke bırakmasaydın güzel sistemli oturmuş bir kadromuz vardı.

olgunege75
02.Ağustos.2015, 04:44
Wolsburg daha iyi olabilirdi ama seçim yinede güzel Yeni takımında başarılar :D

emirby
02.Ağustos.2015, 12:13
olgunege75

Wolsburg daha iyi olabilirdi ama seçim yinede güzel Yeni takımında başarılar http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/biggrin.png

Hedefim Mainz'de 1 sezon durup,Avrupa Ligi başarısı almak olacak.O zaman yine istifamızı verip,hazır olduğum bir takıma gidiceğim.

*Yorumun için teşekkür ederim^^*

sukass53
Enteresan bir seçim http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/smile.png Keşke bırakmasaydın güzel sistemli oturmuş bir kadromuz vardı.

Evet,oturmuş bir kadromuz vardı.Ama benim hikaye modunu felan geçelim ayrılma sebebim,diğer ligleri merak etmem.Ayrıca 2.sene şampiyonluktan sonra lig batıcaktı.

Proudlion
Yeni takımınında başarılar neler bekliyor bizi http://forum.turksportal.net/vb/images/smilies/smile.png

Aşağıda hocam,yaptığımız bir kaç eylem.

diktac
Yeni takımında başarılar

Teşekkür ederim :) ^^

defective1907
başarılar yeni takımında...

LukasPodolski
Yeni takımında başarılar ama 1-2 yıl kalabilirdin diye düşünüyorum ama Mainz ile iyi işler yapacağına eminim.

Mainz köprü olacak bizim için,iyi performans sergilersek en iyi teknik adamlardan biri olmak için önüme bir kapı açılacak.Diğer türlü ise,2-3.lig takımlarına yöneleceğiz.

krasafcik
Yeni takımında başarılar dilerim

Dortmund şehir sokaklarında gezerken,üstünde Mainz forması olan bir taraftar gördüm.Gülümsedim,beni hemen tanıdı.Türkiye'den Almanya'ya taşınmıştı sanırım ki,anında Selam dedi.

'' Selam. ''

'' Çok beğeniyoruz biz seni,hoşgeldin takıma. ''

'' Sizi mutlu edeceğime emin olabilirsiniz.Güzel bir sezon geçireceğiz sizin desteğinizle. ''

'' Umarım patron. ''

http://i.hizliresim.com/3aa0mp.jpg

Hazırlık döneminde,Adrian Ramos'un performansı öne çıkmıştı.Takımımız çok gençti,çok dinamik bolca koşarak ve hareketlenerek bir oyun oynuyorduk.

http://i.hizliresim.com/poo1dn.jpg

http://i.hizliresim.com/kggoq9.jpg

Haris Cosic ve Clemens genç oyunculardı.Ama takımın hiç tecrübeli oyuncusu yoktu.Ortasaha da ofansif yönü kuvvetli,taşıyıcı bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.Bu yönde,değerinin altında bir bedelle Bryan Ruiz'i kadromuza kattık.

Clemens'i antremanlarda çok beğemiştik,Habher de benimle antremanlara katılıyordu.Kendisi Schalke'den kiralık oynuyordu.Ama satın alma opsiyonuna sahiptik.Kendisinde çok iyi bir gelecek gördüğüm için,satın aldık.

http://i.hizliresim.com/ZVVbNg.jpg

http://i.hizliresim.com/oZZDQQ.jpg

http://i.hizliresim.com/ngg8P5.jpg

Takıma alışılmışın aksine çok çabuk alışmıştım.Çünkü buradaki oyuncular gençti,nasıl eğlenileceğini,nasıl ciddi olunacağını biliyorlardı.Antremanlar oldukça eğlenceli geçiyordu.Hatta antreman sahasına 5+1 müzik seti de yaptırmıştık.Antremanlarda belirli bir bölümde oyuncular müzik eşliğinde parkuru geçiyorlardı.Müzik durduğunda oyuncu durmak zorundaydı.Kıpırdayamazdı,kıpırdayan oyuncu yeniliyordu.Kazananlara da her gün farklı hediyeler veriyorduk.Takımla kimyam çok uyuşmuştu.

http://i.hizliresim.com/RVVMWn.jpg

Antreman çıkışında fikstüre bakmadığım aklıma geldi.İncelediğimde,gerçekten zorlu maçlarla Bundesliga'ya adımlarımızı atacaktı.Kupada ilerlemek zorundaydık,ligde ise hedefim 3 maçta 7 puandı...

3842
02.Ağustos.2015, 12:32
Almanya Ligi zevkli olur. Yeni takımında başarılar :)

sukass53
02.Ağustos.2015, 16:44
Takımdaki külfeti iyi elden çıkarıp yerine nokta transferler yapmışsın hocam.Clemens'in profili çok iyi onu zaten biliyordukta şu Cosic çok can yakar :)

Proudlion
02.Ağustos.2015, 18:26
Beister,A.Ramos,Clemens,Ruiz bu 4 lü çok iş yapar hele Beister mükemmel bir oyuncu. Bu yıl hedef ilk 8 olmalı bence :)

emirby
03.Ağustos.2015, 00:47
Almanya Ligi zevkli olur. Yeni takımında başarılar :)
Teşekkür ederim.^^

Takımdaki külfeti iyi elden çıkarıp yerine nokta transferler yapmışsın hocam.Clemens'in profili çok iyi onu zaten biliyordukta şu Cosic çok can yakar :)
Cosic alt takımda çalışıyor bol bol maçlara çıkıyor.Geleceğin yıldızı yapacağız kendisini.

Beister,A.Ramos,Clemens,Ruiz bu 4 lü çok iş yapar hele Beister mükemmel bir oyuncu. Bu yıl hedef ilk 8 olmalı bence :)

A.Ramos pek etkili gidemiyor şuan.Aslında şuana kadar o mevkide oynayan hiçbir oyuncu verim sağlayamadı.Hedefimize katılıyorum ilk 7-8 bize yetecektir.

Almanya Kupası 1.Tur

http://i.hizliresim.com/DR99E3.jpg

Maç boyunca çıldırıyordum resmen.Defansta çok saçma hatalar yapıyorduk,tek kale oynadığımız maçta rakip geldiği tek atakta gol buluyordu.Defansta zaten eksiğimiz vardı,bu kendini iyice belli ediyordu.İyi bir stoperimiz olmadığı için,o bölümde bir sağ bek kullanıyorduk.Buraya transfer şarttı.Ama ofansif anlamda attığımız 55 şut,muhteşemdi.Zor da olsa turu geçtik.

Bundesliga Hafta 1

http://i.hizliresim.com/mz55d4.jpg

Aklımda ki 7 puanda beraberlik Wolfsburglaydı.2-1 öne geçsekte skoru koruyamadık.Ama yinede elde ettiğimiz muhteşem bir skordu.Maç çıkışında staddan mutlu ayrıldık.

Wolfsburg maçının ertesi gün sabahında,başkanın telefonuyla uyandım.

'' Günaydın,sana bir sürprizim var.''

'' Günaydın,başkanım.Neymiş sürpriz? ''

'' Takımın web sitesine bak. ''

Yanımda ki tabletten takımın web sitesini hızlıca açtım.İstediğim olmuştu,takibimizdeki dev stoper Tah'ı takım Schalke'den satın almıştı.

'' Başkanım,çok çok teşekkür ederim. ''

'' Bunun teşekkürünü ancak iyi başarılar ile edebilirsin. ''

'' Yapacağız başkanım,yapacağız. ''

http://i.hizliresim.com/ZVJJW3.jpg

Bu muhteşem genci 6MN'a almıştık.Real Madrid'in ve Barcelona'nın ilgilendiği bir genci koparmak büyük bir transfer başarısı olmuştu.

Bundesliga Hafta 2

http://i.hizliresim.com/j2jjLW.jpg

Elimdeki not defteri,kağıt,kalem ne varsa fırlattığım kırdığım bir maç oldu.Maç çıkışında takımı güzelce azarladım.Çok pozisyon kaçırmıştık.Tek kale maç oynuyorduk,ama gol atamıyorduk.Rakibimiz ise,geldiği ilk ve tek ataktan gol atıp geriye yaslanmıştı.Ligde galibiyet yüzü görememiştik.

Bundesliga Hafta 3

http://i.hizliresim.com/B044EL.jpg

Evimizde tamamıyla domine ettiğimiz bir maçtı.31.902 kişinin önünde muhteşem oynamıştık,rakibe nefes aldırmamıştık.Takıma maç çıkışında performansından dolayı çok teşekkür ettim.

http://i.hizliresim.com/oZ992X.jpg

http://i.hizliresim.com/ly99LQ.jpg

olgunege75
03.Ağustos.2015, 02:29
Şimdilik sıkıntı yok gibi :D