PDA

View Full Version : FM 16 yı ilk kez alacaklar Dikkat

Ali Hikmet
31.Ekim.2015, 17:09
Bugün dayanamadım ve fm 2016 satın aldım. Voidu.com sitesinden 75tl ama oyunu aldını vs herşeyi yüklediniz fakat site BETA kodu vermemek de yani oyunu 13 Kasım günü oynayabilirsiniz.

Playstore dan alan arkadaşlar ise beta kodu mail adreslerine gitmek de bazı kişilerde böyle bir şey oldu mail adresine bakınız.

Corpus
31.Ekim.2015, 19:49
Türkçe ağlamış.

Yine de anladığım kadarıyla cevap vereyim. Ben de oyunu voidu.com ' dan aldım. Aktivasyon kodu 30 dakika içinde geldi. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Ali Hikmet
31.Ekim.2015, 19:59
Türkçe ağlamış.

Yine de anladığım kadarıyla cevap vereyim. Ben de oyunu voidu.com ' dan aldım. Aktivasyon kodu 30 dakika içinde geldi. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Telefondan yazdım hocam bide ben Türkçe'yi katlederim :) benle bereber 7 kişi bu olay oldu beta keyi vermediler. telefon ile yaklaşık 1.30 saat konuştum 13 kasımı bekleyin diyen bile oldu en sonra pazartesi sizi aricaz dediler :)

Joseemre
31.Ekim.2015, 20:17
28 ekimde beta çıkınca bende voidu' dan aldım 5 dk içinde kodu gönderdiler banada

Ali Hikmet
31.Ekim.2015, 20:21
28 ekimde beta çıkınca bende voidu' dan aldım 5 dk içinde kodu gönderdiler banada

beta kodun siparişlerim deyip ürün bilgisinin içindemiydi?

Corpus
31.Ekim.2015, 20:41
beta kodun siparişlerim deyip ürün bilgisinin içindemiydi?

Evet. Kredi kartı ödeme onayı geldiği an kod da oraya geldi.

Ali Hikmet
31.Ekim.2015, 20:46
Bana gelmedi. Bi ss verim. Aktivasyon Kodu1 steame oyunu eklerken kullandım. Beta için bi kod gelmedi. oyunu bastığımda beta aktivasyon kodu istedi.

http://i.hizliresim.com/a0N12g.png

Vieri
31.Ekim.2015, 21:37
mesafeli satış sözleşmesi ve ön bilgilendirme formu + fatura var mı?

sizi elektronik satışları takip eden denetim birimine iletmesi için tüketici hâklarına şikayet edeceğim de bak nasıl gönderiyorlar

Ali Hikmet
31.Ekim.2015, 21:40

sizi elektronik satışları takip eden denetim birimine şikayet edeceğim de bak nasıl gönderiyorlar

Sipariş No ve aldığıma dair bi no var. Nasıl ödediğim ne kadar ödediğim bir yerde yazıyor.

Edit: Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu var

AhmetBilgin
31.Ekim.2015, 22:16
Sabah aldım bende 5 dk sürmedi kodu gondermeleri

BLAZİN1903
31.Ekim.2015, 23:37
Arkadaşlar ben anlamadın açıkçası 10 dakıka once bende aldım voidu dan 75 tl ye siparişler ürün bilgisine bir kod geldi steama girdim oyunu indiriyor şu an oyun inince oyanamaya başlayamayacakmıyım ben .

aytekin79
31.Ekim.2015, 23:42
Arkadaşlar ben anlamadın açıkçası 10 dakıka once bende aldım voidu dan 75 tl ye siparişler ürün bilgisine bir kod geldi steama girdim oyunu indiriyor şu an oyun inince oyanamaya başlayamayacakmıyım ben .

İndirmeye başladıysa hiçbir sıkıntı çıkmaz arkadaşa steam kod gelmemiş

OrcunFB
31.Ekim.2015, 23:43
Sorun yok oyun indiğinde oynarsın. :)

BLAZİN1903
31.Ekim.2015, 23:46
çok gaza geldim valla ekstre gelmeden bozdum yine kartı uçurucam beşiktaşı :) Çatlarım oynayamazsam. Bir de oyun full sürüme geçince devam edebilicez dimi kariyere geçen sene devam edebilmiştik herhalde

Ali Hikmet
01.Kasım.2015, 00:05

sizi elektronik satışları takip eden denetim birimine iletmesi için tüketici hâklarına şikayet edeceğim de bak nasıl gönderiyorlar

Teşekkür ederim bakalım ne zaman gönderecekler konuşuyoruz ama işlev sıfır.

Hocam oynadın mı?

çok gaza geldim valla ekstre gelmeden bozdum yine kartı uçurucam beşiktaşı :) Çatlarım oynayamazsam. Bir de oyun full sürüme geçince devam edebilicez dimi kariyere geçen sene devam edebilmiştik herhalde

Devam edersin hocam. Bende dayanamadım alim dedim :)

ozan42
01.Kasım.2015, 06:12
Voidudan gece 02:00 satın aldım 02:03'de kodum direkt geldi.Ben mobil ödeme ile satın aldım o şekide 83 Lira oluyor :D

chestter357
01.Kasım.2015, 15:43
bende az önce aldım hemen kod geldi. alacak olanlar çeknmesin.

Ali Hikmet
01.Kasım.2015, 16:38
bugün 4. kez konuştuktan sonra ümidi kesmiştim ve en son geldi. @Vieri (http://forum.turksportal.net/vb/members/vieri.html) Hocam çok teşekkür ederim onun sayesinde birileri el atmışki beni aramaları bunu gösterdi.

BLAZİN1903
01.Kasım.2015, 17:15
evet indirdigim gibi başladım beşiktaş kariyerime gökhan töre ayrılmak istiyor tutamıyoruz 23m euroya bayern munıh e sattım.

kingjack
01.Kasım.2015, 20:12
kafam karıştı burda yazılanlardan bu siteden alayım mı almayayım mı oyunu ? :)

Ali Hikmet
02.Kasım.2015, 01:10
kafam karıştı burda yazılanlardan bu siteden alayım mı almayayım mı oyunu ? :)

Benle beraber 7 kiside ufak sıkıntı oldu key gelmedi bize. Ama suan hallettik. Irumdan alanlardan siteden alip 5 10dk içinde gelmiş. Sana kalmış yinede

cklnc
04.Kasım.2015, 10:34
Voidu' dan kredi kartı ile satın almaya çalıştığımda "siparişin, ödeme işlemi tamamlanamadığı için başarısız olmuştur." bu hatayı alıyorum sizlere de verdimi böyle bir hata 3d secure ekranından sonra? Sizler hangi seçenekle satın aldınız?

Ali Hikmet
04.Kasım.2015, 10:51
Hocam siteyle alakası yok onun ya kredi kartının limiti yetersiz yada kredi kartınızın online alışverişe kapatılmıştır

cklnc
04.Kasım.2015, 11:10
Hocam siteyle alakası yok onun ya kredi kartının limiti yetersiz yada kredi kartınızın online alışverişe kapatılmıştır

Limitte sıkıntı yok hocam, banka ile görüştüm onlar da bir sıkıntı olmadığını söyledi ama hala satın alamıyorum :D

Ali Hikmet
04.Kasım.2015, 14:24
Limitte sıkıntı yok hocam, banka ile görüştüm onlar da bir sıkıntı olmadığını söyledi ama hala satın alamıyorum :D

Kredi kartını seçtikden sonra tek çekimi seçip sonra bilgilerini girdikten sonra 3D kodu geliyor sonra gelmesi lazım. Birde 3d kodu harfleri büyük harfle mi yazıyorsunuz

mmllhh
04.Kasım.2015, 14:45
belki kart internetten alışverişe kapalıdır

cklnc
04.Kasım.2015, 16:10
Kredi kartını seçtikden sonra tek çekimi seçip sonra bilgilerini girdikten sonra 3D kodu geliyor sonra gelmesi lazım. Birde 3d kodu harfleri büyük harfle mi yazıyorsunuz

evet hocam 3d kodu giriyorum doğru girdiğimden eminim sonrasında işlem iptal ediliyor..

cklnc
04.Kasım.2015, 16:11
belki kart internetten alışverişe kapalıdır

hocam 2 karttan da denedim her ikisi de aynı hatayı vermekte konuyla ilgili bankalarla da görüştüm fakat bir sorun yok dediler.

cklnc
04.Kasım.2015, 16:24
Halletim arkadaşlar forumdan bir arkadaşın tavsiyesi ile farklı bir tarayıcıdan deneyince oldu. :)

illet
05.Kasım.2015, 09:42
Arkadaşın başlığı sanki voiduda genel olarak bir skntı varmış gibi gözüküyor olabilir o yüzden başlığın değişmesi gerekebilir bence

caner485
05.Kasım.2015, 10:08
Konuyla alakası yok ama steam kampanyaları ne zaman oluyor indirimli alabilmek için ?

cklnc
05.Kasım.2015, 12:43
Konuyla alakası yok ama steam kampanyaları ne zaman oluyor indirimli alabilmek için ?

Her sene olduğu gibi yine Aralık sonu yılbaşı indirimleri başlar..

Ali Hikmet
05.Kasım.2015, 14:42

FM 16 için soruyorsan yılbaşı indirimi gelmez ona. ancak yaz başlangıç indirimi uygulanır geçen seneki gibi

cklnc
05.Kasım.2015, 15:55
FM 16 için soruyorsan yılbaşı indirimi gelmez ona. ancak yaz başlangıç indirimi uygulanır geçen seneki gibi

Hocam Steamdatabase' e baktım az önce indirim geldiği görülüyor geçtiğimiz yıl.. Buradan bakabilirsiniz: https://steamdb.info/app/295270 25 Aralık' ta 80 TL den 33% lük indirim ile 53 TL ye düştüğü görülüyor FM 15' in.

Nocna Mora
05.Kasım.2015, 16:54
Yılbaşında indirim geliyor yahu. Her sene. Öğrenciler için.

Ali Hikmet
05.Kasım.2015, 17:03
Hocam Steamdatabase' e baktım az önce indirim geldiği görülüyor geçtiğimiz yıl.. Buradan bakabilirsiniz: https://steamdb.info/app/295270 25 Aralık' ta 80 TL den 33% lük indirim ile 53 TL ye düştüğü görülüyor FM 15' in.

Teşekkür ederim.

caner485
05.Kasım.2015, 17:05
Teşekkürler.

dogus4621
06.Kasım.2015, 19:43
Arkadaşlar oyunu steam üzerinden 4 kasımda satın aldım, 2 gün sonra oyun crash dumps hatası verdi daha sonra yeni kariyer açmaya çalıştığımda veritabanı yüklenirken oyundan atıyor, defalarca denememe rağmen sorun düzeltilmedi, bu sorunu nasıl çözebilirim

MahsunkuLL
06.Kasım.2015, 21:07
Arkadaşlar voldudan alsam yine steam üzerinden aktive edip indiriyoruz değilmi? Yani steam hesabımdan bana ait diğer bilgisayarlarıma da indirebilir ve oynayabilirim değilmi?

Jeri-Spy
06.Kasım.2015, 21:38
Arkadaşlar Viodu'dan satın aldım şu an indiriyorum. Beta için ayrı bir kod yollanıyor mu?

Ali Hikmet
07.Kasım.2015, 11:14
Arkadaşlar voldudan alsam yine steam üzerinden aktive edip indiriyoruz değilmi? Yani steam hesabımdan bana ait diğer bilgisayarlarıma da indirebilir ve oynayabilirim değilmi?

Steam üzeriden aktive ediliyor. Steam sana aiy olunca kendi hangi bilgisayarı kullanıyorsan indirebilin ama aynı anda çevrim içi oynayamazsınız.

Arkadaşlar Viodu'dan satın aldım şu an indiriyorum. Beta için ayrı bir kod yollanıyor mu?

Kod geldi mi sana hocam onla indirip girersen extra bi kod gelmicek.

serwan
07.Kasım.2015, 11:31
Arkadaşlar oyunu steam üzerinden 4 kasımda satın aldım, 2 gün sonra oyun crash dumps hatası verdi daha sonra yeni kariyer açmaya çalıştığımda veritabanı yüklenirken oyundan atıyor, defalarca denememe rağmen sorun düzeltilmedi, bu sorunu nasıl çözebilirim

Belgelerim/sports interactive içinde crash dumps klasörünü silin.
Steam kütüphanede oyuna sağ tıklayıp dosyaları doğrulayın.. Muhtemelen çözülecektir sorun..