PDA

View Full Version : Türk kökenli oyuncuların yabancı gözükmesi!

samasti
06.Aralık.2015, 05:03
Merhaba Arkadaşlar,
Bir sorunum var ve sizlerle paylaşmak istedim. Bütün serilerde İkinci uyrukları Türk olan oyuncular yabancı sayılmıyordu. Ancak bu seride böyle değil. Emre Can, Sinan Kurt, Levin Öztunalı gibi Almanyada yetişmiş Türk oyuncular, Türk olmalarına rağmen yabancı gözüküyorlar ve kadro kayıdında yabancı sınırından dolayı sorun yaşıyorum! Öyleki Milli takım havuzunda olmalarına rağmen milli takıma çağıramıyorum. Önceki serilerde oyuncuyla görüşme yapma şansımız vardı ve kabul ettirebiliyorduk ancak bunda yok. İşin içinden çıkamıyorum ve oyundan soğudum. Yardımınızı rica ederim.

El Barto
06.Aralık.2015, 13:20
Yabancı kuralı ile ilgili sanırım bahsettiğiniz.

"Türk olduğu halde yabancı milli takımlarda oynayan futbolcular, yabancı sayılacak." denmiş haberdeki linkte.

Süper Lig'de yeni yabancı kuralı, Süper Lig'deki yabancı sayısı değişiyor (Yeni yabancı kuralı nasıl olacak) | Spor Haberleri (http://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/1027108-iste-yeni-yabanci-kurali)

themanticors
06.Aralık.2015, 15:36
El Barto'nun dediği gibi yeni yabancı kuralından ötürü böyle.

Bu oyuncular ilk oyunu açtığında Milli takımların kadrosunda aslında; o yüzden Milli havuzdalar, ama ilk maçların oynanacağı kadroya çağrılmazlarsa işin çok zor. Dikkat edersen ayrıntılarına baktığında o tarihten sonra Milli takımla ilgili düşüncelerinde şu anda sadece Almanya, Fransa, Hollanda v.s. gibi milli takımlara katılmayı düşündüğünü söylüyor. Bunun da önüne geçmeyi ben bulamadım daha A Milli takımı yönetmeme rağmen. Herhalde Türkiye içinden çıkan regenlerle bir Dünya Kupası kazandıktan sonra biraz itibar kazanırsak yurt dışındaki çıkan Türk milliyeti 2. olan regenler A Millilere gelmeyi kabul edecek.

Sinan Kurt (Bayern), Erdal Rakip (Auxerre), Gökhan Gül (Bochum) gibi var olan ikinci uyruğu Türk olan oyuncular için şu anda yapabileceğin tek şey oyunu açtığında takım seçerken kendini hem kulüp hem 21 yaş altı Milli takımı seçmen ve onları ilk oynanacak maçların kadrosundan çıkartmamak.(Emre Aşık kadro tavsiyesi verdiğinde kullanmayacaksın ve ilk kadronu kendin kadro ekranında ekleyip çıkartacaksın öteki oyunculardan)

samasti
06.Aralık.2015, 15:44
Teşekkür ederim yanıtlar için. Bizim federasyon doğru dürst birşey yapamıyor. Bir şeyi düzeltirken diğerini bozuyorlar sağolsunlar. Anlaşılan en iyisi editörden yabancı sınırını kaldırmak.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi