PDA

View Full Version : Fm 2016 hakkında yorumlarınız.

heartbreaker007
22.Aralık.2015, 22:57
Son 4 Serinin ilk halkasıolan FM 13 ü aldığımda oyunda çok bariz hatalar oluyordu (maç motorundan, sakatlık problemine, saçma penaltılardan kalecinin ceza sahası dışında elle müdahele edip kırmızı kart görmesine hatta 1 maçta 2 kalecimin birden) sonrasında forumu takip ederek FM14 ve FM 15 te de bunun böyle sürdüğünü ve bu hataların genellikle devre arası transfer yamasyıla düzeltildiğini fark edip hep oyunları Şubat sonrası satın alıyoruum.

FM 2016 genel hatlarıyla nasıl? önceki seriler gibi şu anda bariz hatalar silsilesi var mı yoksa biraz daha derli toplu mu çıktı oyun?

Yorumlarınıza göre oyunu almayı düşünüyorum.

İlginize teşekkürler

yuceldeliktas
23.Aralık.2015, 00:09
oyun çıkar çıkmaz aldım. ilk oynamaya başladığımda inanılmaz sakatlıklar oluyordu. maç motoruyla ilgili olarak sürekli aynı hatalar gözlemlemedim şahsen. misal kalecimin 2 maç üst üste elinden topu kaçırıp gol yedirdiğini gördüm ama daha sonra hiç olmadı bu. gerçek hayatta da olan şeyler.

sakatlıklar konusunda da artık problemi kendimde aradım ve ciddi olarak bir çok konuyu okudum ettim falan , şu sıralar çok sakatlıkla karşılaşmıyorum.

sezon başında kondisyon antrenmanları yaptırıyorum , kondisyonu çok düşen oyuncuları oynatmıyorum , maç kondisyonu düşük oyuncuları 15-20 dakika oynatarak kondisyonlarını yükseltiyorum. en önemlisi de sezon başı hazırlık maçlarını yardımcıma bırakmıyorum. kendim oynuyorum. maç kondisyonu 50 olan adamı 90 dakika oynatırsanız maçta olmasa da sonraki antrenmanda sakatlanıyor. bende 45 dk. -45.dk dönüşümlü olarak herkesi oynatarak sezon başı geçirdim.

3. gün önce açtığım oyunda 15. haftaya geldim. en fazla 2-3 sakatlık olmuştur. onlardan birisi Ersan Gülüm , diğeri Mario Gomez. sakatlanma ihtimali olan oyuncular.

genel oynanış olarak beni rahatsız eden tek şey , kontrat konusunda da adam 300 bin euroya oynuyor , kontrat uzatmak isteyince 4 milyon eurodan kapıyı açıyor.Adamı serbest bırakıyorum , benden daha kötü takıma gidiyor hemde 500 bin euroya.

bunun dışında bir sorunla karşılaşmıyorum.

bahadirkilic
23.Aralık.2015, 10:56
oyun çıkar çıkmaz aldım. ilk oynamaya başladığımda inanılmaz sakatlıklar oluyordu. maç motoruyla ilgili olarak sürekli aynı hatalar gözlemlemedim şahsen. misal kalecimin 2 maç üst üste elinden topu kaçırıp gol yedirdiğini gördüm ama daha sonra hiç olmadı bu. gerçek hayatta da olan şeyler.

sakatlıklar konusunda da artık problemi kendimde aradım ve ciddi olarak bir çok konuyu okudum ettim falan , şu sıralar çok sakatlıkla karşılaşmıyorum.

sezon başında kondisyon antrenmanları yaptırıyorum , kondisyonu çok düşen oyuncuları oynatmıyorum , maç kondisyonu düşük oyuncuları 15-20 dakika oynatarak kondisyonlarını yükseltiyorum. en önemlisi de sezon başı hazırlık maçlarını yardımcıma bırakmıyorum. kendim oynuyorum. maç kondisyonu 50 olan adamı 90 dakika oynatırsanız maçta olmasa da sonraki antrenmanda sakatlanıyor. bende 45 dk. -45.dk dönüşümlü olarak herkesi oynatarak sezon başı geçirdim.

3. gün önce açtığım oyunda 15. haftaya geldim. en fazla 2-3 sakatlık olmuştur. onlardan birisi Ersan Gülüm , diğeri Mario Gomez. sakatlanma ihtimali olan oyuncular.

genel oynanış olarak beni rahatsız eden tek şey , kontrat konusunda da adam 300 bin euroya oynuyor , kontrat uzatmak isteyince 4 milyon eurodan kapıyı açıyor.Adamı serbest bırakıyorum , benden daha kötü takıma gidiyor hemde 500 bin euroya.

bunun dışında bir sorunla karşılaşmıyorum.

hocam bence gerçekçi bu kontrat olayı . mesela riera gs de 3 m euro alıyordu gitti başka takıma 500 bin aldı . Keza quaresma da öyle porta da çok daha az alıyordu . Şuan bjk de de az alıyor :)

ilkaysf
24.Aralık.2015, 21:29
Bence bu sene oyun olmuş saçma sapan hatalar yok denecek kadar az. FM15 kadar kafayı yedirtmiyor.

yuceldeliktas
25.Aralık.2015, 02:19
hocam bence gerçekçi bu kontrat olayı . mesela riera gs de 3 m euro alıyordu gitti başka takıma 500 bin aldı . Keza quaresma da öyle porta da çok daha az alıyordu . Şuan bjk de de az alıyor :)

söylediğiniz doğru ama adam zaten bende az kazanıyor. 500 bin €'ya oynayan adam , 3 milyon istiyor. vermiyorum başka takımda yine 500 bin €'ya oynuyor. madem o paraya oynayacaksın , daha kötü takımda oynamaktansa bende kalması lazım. pazarlık bile yapmıyor oyuncular. eski serilerde pazarlık yaparak maaşları yada bonservisleri düşürebiliyordum. 2016'da çok inmiyorlar :)

fermangazi
08.Ocak.2016, 14:14
bu korner organizasyonu nasıl yapılıyor baya baktım göremedim..

sakatlıklar çok can sıkıcı.. bi giden en az 2 ay gidiyo..