PDA

View Full Version : Takımdaki Kondisyon Sorunu

fyagiz
26.Aralık.2015, 21:11
Merhaba arkadaşlar, Galatasaray takımını yönetiyorum. Yaz kampında bir ay boyuncu yüksek oranda kondisyon antrenmanı yapmama rağmen maç kondisyonu %99, normal konisyonu %95+ olan oyuncularımın kondisyonu maç içinde %60lara kadar düşüyor. Böyle olunca da son dakikalarda çok gol yiyorum ve puan kaybediyorum. Kondisyonerlerim de iyi, güç kategorisinde 4.5 yıldız hafif iş gücü, aerobik kategorisinde 4 yıldız hafif iş gücüyle eğitim veriyorlar. Ben çıkamadım bu işin içinden. Şimdiden teşekkür ederim herkese.

aytekin79
26.Aralık.2015, 21:19
Hocam maç temposu nedir ? Pres seviyesi de önemli. Bunların yanında oyuncuların dayanıklılığı da tabiki

fyagiz
26.Aralık.2015, 21:46
Taktiğimi de koyayım. Genelde kontrollü başlıyorum ama rakip zayıfsa hücum, güçlüyse savunma veya kontra olarak başlayıp birkaç rötüş yaptığım da oluyor taktikte. Oyunculara da örnek vermek gerekirse Sneijder(13), Annan(14), Sabri(15), Podolski(15), Chedjou(14) gibi.

http://i.hizliresim.com/Nr9B35.jpg

3842
27.Aralık.2015, 19:28
Bu taktikle topa sahip olabiliyor musun ya. :) Ben hiç yüksek tempo ile topa sahip olduramadım takımları. Tempoyu biraz azaltırsan yorulma seviyelerinde azalma görebilirsin.

Ayrıca maçtan önce antrenman yaptırıyor musun oyunculara, ve antrenman yoğunluğu yüksek mi? Maçtan önce antrenman yaptırma ve maçtan sonra dinlendir seçenekleri ile oyuncuların yorulma seviyeleri azalabilir. Sezon başında karşılaşıyorsan bu durumla, normaldir. :)

Ekleme: Top kalecideyken pres yaptırman da takımı yorar.

fyagiz
27.Aralık.2015, 23:44
Evet maçına göre topa sahip olabiliyorum. Genelde de %55+ oynuyorum. :D Tempoyu azaltınca bu sefer ataklarımız çöpe dönüşüyor olarak gözlemledim ama tekrar deneyeyim. Maçtan önce antrenman yaptırıyorum ama maçtan sonra dinlendirme seçeneği aktif. Genelde ekim ortası gibi falan baş gösteriyor bu sorun. Ocakta düzeliyor. Martın sonu gibi tekrar başlıyor. :D Teşekkür ederim pres işini de tekrar deneyeyim. :D

samasti
29.Aralık.2015, 12:48
Bu kondisyon olayını ben bir türlü anlayamadım. Real Madrid'i çalıştırırken oynattığım oyuncuyu sezon sonunda Galatasaray'ın başına geçince transfer ettim ama madrid teki kondisyon abidesi adam maçı tamamladığında %70 kondisyon sahibiyken Galatasaraya gelince maçı zor çıkarır oluyor. Bunu anlayamadım. (Ayrıca aynı taktik ve direktifleri kullanıyorum)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Önder HOCA
30.Aralık.2015, 23:57
maç öncesi sonrası antreman yaptırmayın sorununuz çözülür