PDA

View Full Version : Genç Yetiştirme

fortsecue
27.Aralık.2015, 14:40
Bu oyunu 12 yıldır oynuyorum çoğu şeye hakimim ama kafamı bir şey kurcaladı. Şimdi benim elimde 17-18-19-20 yaşlarında adamlar var. Ya da birini ele alalım. Şimdi benim antrenman ve altyapı tesislerim harika. En iyi 4-4.5-5 yıldızlı genç antrenörlerim de mevcut. Bu durumda bu adamı pilot kulüplere kiralamak mantıklı mıdır?

Zira gittiği yerde daha düşük seviye tesislerde çalışacak ve daha yetersiz antrenörlerle eğitim görecek. Diğer bir boyut ise diyelim ki ben Premier Lig takımıyım alt kulübüm de bir alt lig Championship'te. Premier Lig 18 & 21 yaş altı ligde oynamaktansa Championship'te oynamak daha büyük bir arena (kadro bolluğundan vs. bu gençlerin benim as kadroda yer bulamadığını varsayıyoruz). Ama yine de PL de olsa Champ. ligi de olsa küçükler ligi de olsa önemli olan bu adamın sürekli 70-90 dk forma giyip form tutması değil mi?

Bunu biraz da kendi kariyerimi baz alarak söylüyorum. Şu an Liverpool'dayım. Zaten kadroda 4-5 tane beğendiğim genç var. Sezon başında 7-8 tane aldım. Transferin son günü Lallana'yı Arsenal'a 55 M €'ya sattıktan sonra 5-6 tane daha aldım. Bu 18 oyuncuyu as kadroda sonradan oynatma vs. mümkün değil.

Sizin görüşleriniz fikirleriniz nelerdir? Teşekkürler şimdiden

israfil
27.Aralık.2015, 15:25
nacizhane fikrimi söyleyim. oyunda futbolcu maç oynadıkça çok gelişim gösteriyor. Ancak sen oyuncuya değişik antrenman metodları kullanacaksan sende kalması daha iyi. birde alt liglerde oynamaması çok iyi olur. herzaman üst seviye liglerde oynaması lazım. Birde oynadığı lig senin database inde kapalı ise pek iyi olmuyor bence.

sentugo
27.Aralık.2015, 19:24
Aynı anda 3 oyuncu geliştirmenizi tavsiye ederim. Geri kalanını kaliteli alt liglerde ilk 11 oyuncusu olacak şekilde kiralamanızda bir sakınca yok. Ancak bir oyuncuyu en iyi, siz, sizin takımınızda, süre vererek geliştirebilirsiniz.