PDA

View Full Version : Astronomik Bonservis Bedelleri

heartbreaker007
10.Ocak.2016, 13:08
bazı oyuncuların bonservisleri çok yüksek geldi bana, bu bir hatamıdır, yoksa normal mi anlayamadım.

Örneğin ara transfer döneminde adı Türk takımlarla anılan oyunculara bakıyorum

Hakim Ziyech 89 milyon TL

Feghouli 98 milyon TL

bu kadar yüksek meblağlar doğru ise demek ki spor basını abartıyor, eğer spor basını normal ise oyunda transfer piyasasında ciddi bir tutarsızlık söz konusu değilmidir?

IlGiurista
10.Ocak.2016, 13:18
Benim kariyerimde Ziyech onmilyon euro civarında bir bedelle Arsenal'a transfer olmuştu.

antiochia
10.Ocak.2016, 22:16
Ben sırf yüksek bonservis bedelleri nedeniyle(çek liginde bile), saçma transferler nedeniyle küçük ülke liglerinde oynuyorum

martymcfly
10.Ocak.2016, 23:22
Bu kadar da gerçekçilik aramamak lazım. Sonuçta oyun bu ve her an gerçek hayattaki değişimleri yansitmayabilir.
Belli şeyler dışında mesela galibiyet primleri, Database vs. oyundan eğlenmeye bakıyorum ben.

3842
11.Ocak.2016, 23:27
bazı oyuncuların bonservisleri çok yüksek geldi bana, bu bir hatamıdır, yoksa normal mi anlayamadım.

Örneğin ara transfer döneminde adı Türk takımlarla anılan oyunculara bakıyorum

Hakim Ziyech 89 milyon TL

Feghouli 98 milyon TL

bu kadar yüksek meblağlar doğru ise demek ki spor basını abartıyor, eğer spor basını normal ise oyunda transfer piyasasında ciddi bir tutarsızlık söz konusu değilmidir?

Euro'nun 3,3 ile 3,5 TL arasında bir değeri olduğunu düşünerek

Ziyech -> 25 - 27 Milyon Euro
Feghouli -> 28 - 30 Milyon Euro civarında yapar.

Şimdi bu ücretleri başka birkaç transfer ile karşılaştıracağım.

Depay sezon başında 28 Milyon Euro
Martial sezon başında 60 Milyon Euro
Draxler sezon başında 36 Milyon Euro
Cuadrado 2 sezon önce 36,5 Milyon Euro
Firmino sezon başında 41 Milyon Euro
Andy Carroll yıllar önce 40 Milyon Euro
Negredo çok daha önceden 25 Milyon Euro
Balotelli önce 29,5 sonra 20 Milyon Euro (ikisinde de kötüydü)

ve buna benzer pek çok transfer örneği sayılabilir. Açıkçası Avrupa futbol piyasasında inanılmaz transfer ücretleri ödeniyor ve para saçılıyor.

Listedeki oyuncuların birkaçı transfer olmadan önceki sezonlarında çok iyi performanslar gösterdiler.

Feghouli ve Ziyech'in profilleri de gayet güzel. İyi de performans gösterdilerse bu transfer ücretlerini açıkçası ben gerçekçi buluyorum.

ozanocal
12.Ocak.2016, 03:33
euro olarak hesaplandığında gayet normal bu değerler

gazneli_volkan
20.Ocak.2016, 21:46
Ama oyunda para aktarımları hatalı evet euro çevirince ideal olabilir örneğin gs bir forma antlaşmasından 30 milyon euro alabiliyor gerçek hayatta ligi kazanan 100 milyon tl alıyor digitürk havuzdan 20 küsür milyon dolar bırakıyor sen bunları yansıtmamışsın ama gerçek hayattaki oyuncu bonservisiniz yansıtmışsın hata burada ingiltere liginde 1. 150 milyon sterlin allıyor kemiksiz ama oyunda o kadar almıyor bunları koysan o zaman lafım yok doğru

zzzeeeggg
04.Şubat.2016, 01:27
Merhaba arkadaşlar çok uzun bir süredir siteye uğramıyor ve fm takılmıyordum. İş olsun, yaş olsun derken bu işlerden elimizi çektik. Yinede boş vakitlerimde oyunu alıp oynamak istedim fakat arkadaşın dediğini bende gördüm. Çok şey değişmiş ve yeni şeyler eklenmiş.

Fm genia scout fiyatlar işe yaradığını görmedim. Adamlar abes paralar istiyor ve ben bu oyunun en çok transfer kısmını seviyordum. Bir kaç saat transfer için harcadığım zaman ve emek boşunaymış.

serwan
04.Şubat.2016, 10:04
Bu transfer bedelleri veritabanı boyutuyla da ilgili. Oyunun transfer mekanizması arz-talep mantığı ile işliyor. Küçük veritabanında oyuncu sayısı az. Dolayısıyla da her oyuncu özellikle de iyi oyuncular daha çok talep görüyor. Hal böyleyken transfer piyasası da yükseliyor.
Kaldı ki bu transfer ücretleri bahsettiğiniz oyuncular için çok çok yüksek sayılmaz. Hele ki eğer 2. sezon başındaysa ve bu oyuncular iyi performans göstermişse ucuz bile sayılır. Yani atıyorum ziyech sizde olsa kaça satarsınız?

Gsigos
04.Şubat.2016, 10:38
örneğin gs bir forma antlaşmasından 30 milyon euro alabiliyor gerçek hayatta ligi kazanan 100 milyon tl alıyor digitürk havuzdan 20 küsür milyon dolar bırakıyor sen bunları yansıtmamışsın ama gerçek hayattaki oyuncu bonservisiniz yansıtmışsın

Hangi ligi kazanan 100m alıyor şaka mı bu ? :)
Ayrıca 5-10 yıl için alınıyor o forma paraları aynısı FM'de de var.
Aynı şekilde yayın geliri de 10m civarı veriyor oyun her sezon.

serwan
04.Şubat.2016, 16:38
Hangi ligi kazanan 100m alıyor şaka mı bu ? :)
Ayrıca 5-10 yıl için alınıyor o forma paraları aynısı FM'de de var.
Aynı şekilde yayın geliri de 10m civarı veriyor oyun her sezon.

100m olayı doğru ama detayları var. 20 civarı katılım payı var zaten. Galibiyet başı 1,5 beraberliğe 750b prim var. Şampiyon takımlar ek pay alıyor şampiyonluk sayısına göre.Ayrıca sıralamaya göre de ödül veriliyor. (1. 20-25m civarı alıyor) Yani şampiyon takımın kasasına 100m civarı para giriyor. Oyunda da var bu zaten. TL cinsinden tüm rakamlar.

zzzeeeggg
04.Şubat.2016, 19:48
Bu transfer bedelleri veritabanı boyutuyla da ilgili. Oyunun transfer mekanizması arz-talep mantığı ile işliyor. Küçük veritabanında oyuncu sayısı az. Dolayısıyla da her oyuncu özellikle de iyi oyuncular daha çok talep görüyor. Hal böyleyken transfer piyasası da yükseliyor.
Kaldı ki bu transfer ücretleri bahsettiğiniz oyuncular için çok çok yüksek sayılmaz. Hele ki eğer 2. sezon başındaysa ve bu oyuncular iyi performans göstermişse ucuz bile sayılır. Yani atıyorum ziyech sizde olsa kaça satarsınız?

Hocam oyunun ilk başı. Beşiktaş'ı aldım. Para birimini sterlin yapıp genia scout bayağı bir araştırma yaptım.(ki bu yaklaşık 2 saatimi aldı.) Genia scout yanlış mı şimdi ?

Başlangıçta pazarlığa açık bir şekilde bir miktar para ve 48 aylık taksitle para gönderdim. Ama adamlar daha yeni bir oyuncuyu yeteneği 120 olan adama 25m pound istediler. Yuh dedim. Transfer bütçemin 10 katından fazla

serwan
04.Şubat.2016, 22:32
Hocam oyunun ilk başı. Beşiktaş'ı aldım. Para birimini sterlin yapıp genia scout bayağı bir araştırma yaptım.(ki bu yaklaşık 2 saatimi aldı.) Genia scout yanlış mı şimdi ?

Başlangıçta pazarlığa açık bir şekilde bir miktar para ve 48 aylık taksitle para gönderdim. Ama adamlar daha yeni bir oyuncuyu yeteneği 120 olan adama 25m pound istediler. Yuh dedim. Transfer bütçemin 10 katından fazla

Genie Scout'taki değerlere güvenmeyin. Yanlış oradaki fiyatlar.
Bunun dışında adamın CA 120 olabilir ama PA önemli. Siz şu an elinizde potansiyeli 160-170 olan bi adamı kaça bırakırsınız? Mesela ben Töre'yi bonuslar dahil 27-28m dolar ve %30 kar payına sattım oyun başında ki Töre'nin potansiyeli o kadar değil.
Bi de veritabanı da önemli. Oyuncu sayısı arttıkça fiyat düşüyor.

zzzeeeggg
04.Şubat.2016, 22:36
Eskiden genia sağlamdı. Oradaki fiyatı direk yazıp fiyatı gönderince hemen kabul ediyorlardı. Yoksa çok fazla para harcayabiliriz.

SacrificeGGTC
09.Şubat.2016, 04:02
Az önce kendisini elden çıkarmış bulunmaktayım. Direkt net €100M + Sonraki satıştan %20 pay :)

http://i63.tinypic.com/6zc5c5.jpg

zzzeeeggg
10.Şubat.2016, 21:36
44m sterlin sattım hemde çok iyi olmayan oyuncuları. 15m sterline alıp 30-40 arasında satıp duruyorum. Çok para kazandım böyle futbolcularla.

heartbreaker007
11.Şubat.2016, 02:37
2016 2017 - Hızlı Resim (http://hizliresim.com/lvl95Q)

2 bek, 1 kanat, 1 stoper ve bir kaleci için ödemek zorunda olduğum meblağ 213 milyon TL, Çok saçma.

Ayrıca FM 2014 te vazgeçilmezim olan Kamil Glik'i 2 senelik kariyerim boyunca takip ediyorum, kendi değeri 44,5 altına düşmedi, kulübü 98 milyondan aşağı istemiyor. bu daha da Çok saçma