PDA

View Full Version : regen oyuncular nerede?

ozanocal
22.Ocak.2016, 18:28
Arkadaşlar yıllardır fm oynuyorum ama ben altyapımdan yıldız olabilicek potansiyeli yüksek olan bir oyuncu çıkaramadım şu ana kadar büyük takımlarlada oynadım yok yine yok şimdi klasik alt yapı tesislerini geliştir filan diyceksiniz ama manchester yönetiyorum diyelim bakıyorum west ham dan dünya yıldızı olabilicek bir oyuncu çıkabiliyor ama bende yok hiçte denk gelmedim şuana kadar yönetmediğim büyük takım kalmamıştır şuan fenerbahçeyi yönetiyorum alt yapıya yeni katılanların hepsi boş cur ab pot abi 50 lelerde hepsinin yani potensiyel bir oyuncu gelmiyorki geliştiriyim şimdi bu oyunun bize cilvesimi yoksa yapabiliceğim birşey varmı bu konuda yorumlarınızı bekliyorum

urwrdskkn
22.Ocak.2016, 19:03
Ülkedeki Potansiyel Puanına Bağlıdır o Bizdeki Puan İngiltereden Düşük Olduğu İçin. Biraz Sıkıntı Olabilir.

ozanocal
22.Ocak.2016, 19:40
Ülkedeki Potansiyel Puanına Bağlıdır o Bizdeki Puan İngiltereden Düşük Olduğu İçin. Biraz Sıkıntı Olabilir.

dediğim gibi büyük takımlarıda yönetiyorum avrupada ligin en kötü takımlarında bile çok iyi regenler çıkarken ben a takımımda oynatabilicek bir oyuncu çıkaramıyorum sorun belkide bendedir 5 sezon ilerlediniz diyelim alt yapıdan mükemmel bir oyuncu geldi a takımda oynatıyorum bütün kulüpler peşinde diyebiliceğiniz bir oyuncu çıkardınızmı hiç alt yapıdan

urwrdskkn
22.Ocak.2016, 19:58
dediğim gibi büyük takımlarıda yönetiyorum avrupada ligin en kötü takımlarında bile çok iyi regenler çıkarken ben a takımımda oynatabilicek bir oyuncu çıkaramıyorum sorun belkide bendedir 5 sezon ilerlediniz diyelim alt yapıdan mükemmel bir oyuncu geldi a takımda oynatıyorum bütün kulüpler peşinde diyebiliceğiniz bir oyuncu çıkardınızmı hiç alt yapıdan

ben çıkarmıştım bir tane ama iyi pazarlayamayınca beleşe real madride gitmişti.

Nocna Mora
27.Ocak.2016, 13:14
Yanılmıyorsam altyapıyı geliştirmek eski serilere göre çok daha uzun sürüyor artık.

ozanocal
28.Ocak.2016, 00:24
Yanılmıyorsam altyapıyı geliştirmek eski serilere göre çok daha uzun sürüyor artık.

2020 yılına kadar fenerbahçe ile oynadım ne alt yapı nede genç oyuncu ağı geliştirebildim ki finansımda gayet iyi durumdaydı hep kontrollü oynadım para saçmadım alt yapıdan 1 tane bile düzgün oyuncu çıkmadı bu şampiyon olduğum 4 sezon içinde ben ona yanıyorum öyle messi filanda beklemedim ilerde ilk 11 de oynatabiliceğim bir oyuncu bile çıkmadı

Nocna Mora
28.Ocak.2016, 02:52
2020 yılına kadar fenerbahçe ile oynadım ne alt yapı nede genç oyuncu ağı geliştirebildim ki finansımda gayet iyi durumdaydı hep kontrollü oynadım para saçmadım alt yapıdan 1 tane bile düzgün oyuncu çıkmadı bu şampiyon olduğum 4 sezon içinde ben ona yanıyorum öyle messi filanda beklemedim ilerde ilk 11 de oynatabiliceğim bir oyuncu bile çıkmadı

E geliştiremezsen çıkmaması normal değil mi ki ? Normal değerleri düşük çünkü altyapıların.

Sheriff
28.Ocak.2016, 03:03
Fenerbahçe ile 2. sezonumda yüksek yıldızlı bir regen çıktı, henüz gelişmesine şahit olamadım ama profilden baktığım kadarıyla yıldız olacak, bunun dışında bende uğraşmama rağmen alt yapıdan pek yıldız potansiyelli oyuncu çıkaramadım. Bu özellikle Türkiye liginde ilerleyen yıllarda oyuncu kaydederken sıkıntıya sebep oluyor.

Fietra 10
28.Ocak.2016, 12:52
Benim kariyerlerim hep Volendam gibi Hollanda takımları,Fransa 3.Liginden takımları yönetmekle geçiyor.En az 20 sene falan oynuyorum bir kariyeri haliyle.Antreman sahaları,alt yapı tesisleri,genç oyuncu yetiştirme ağı ve antrenörlüğünün hepsini 20 yaptığım defalarca kariyerim oldu bir kere bile dünya yıldızı çıkaramadım.oynadığım ülkelerde Türkiye falan değil.Fransa,Hollanda gibi alt yapıdan iyi oyuncu çıkarabilen ülkeler.

ozanocal
28.Ocak.2016, 14:26

hocam alt yapıya yeni gelen oyuncular için genie scout tan po değerlerine filan bakıyorum yani istesemde pek geliştiremiyceğim türden oyuncular geliyor antrönürün verdiği yıldızlarda yarım yıldız 1 yıldız en fazla 2 potansiyel yeteneği için

fernando1907
03.Şubat.2016, 17:54
bu olay kesinlikle oyunun bugu. burdaki herkes gibi bu oyunu yıllardır oynarım. büyüğünden küçüğüne tonlarca takım çalıştırdım, çalıştırdığım hiçbir takımda alt yapımdan benim takımın seviyesinde oyuncu çıkmadı. örneğin fener'le oynuyorsam bütün takımlardan çıkıyor bende yok. bursa, ankaragücü, g.birliği tarzı altyapısı güçlü bir takım alıyorum ben de yok, fener'de genç yetenek kaynıyor. hocaları 5 yıldızlık da alsam, tesisleri de 10 numara yapsam olmuyor. bunun için yapılabilecek tek şey var aslında. ne kadar etik olduğu tartışılır ama regenlerin çıkacağı gün oyunu saveleyip, adamakıllı regen çıkana kadar gir-çık yapmak.

ozanocal
03.Şubat.2016, 20:06
bu olay kesinlikle oyunun bugu. burdaki herkes gibi bu oyunu yıllardır oynarım. büyüğünden küçüğüne tonlarca takım çalıştırdım, çalıştırdığım hiçbir takımda alt yapımdan benim takımın seviyesinde oyuncu çıkmadı. örneğin fener'le oynuyorsam bütün takımlardan çıkıyor bende yok. bursa, ankaragücü, g.birliği tarzı altyapısı güçlü bir takım alıyorum ben de yok, fener'de genç yetenek kaynıyor. hocaları 5 yıldızlık da alsam, tesisleri de 10 numara yapsam olmuyor. bunun için yapılabilecek tek şey var aslında. ne kadar etik olduğu tartışılır ama regenlerin çıkacağı gün oyunu saveleyip, adamakıllı regen çıkana kadar gir-çık yapmak.

aynen hocam bende onu diyorum barcelona yı yönetsem gidiyor malaga da çıkıyor misal en iyi regen benim tesislerime bakarak ligdeki en iyi regenlerin bende olması lazım ama öyle birşey olmuyo 2024 yılına geldim şuan mesela 3 sene m.city i yönettim kulübün alt yapısında iyi oyuncular vardı ben kulübün başına geçtiğimde ben geçtikten sonra 3 sezon boyunca 1 tane kaliteli oyuncu çıkmadı bakıyorum west bromwich ten bir oyuncu çıkmış 18 yaşında 20m değerinde benimkiler yerlerde sürünüyor. ben uzun soluklu oynamayı sevdiğim için canımı sıkıyor bu durum adaletsizlik oluyor çünkü ama denemek için birde arsenal i alıcam ben 3 sezon ingiltere liginde iken en kaliteliler arsenalda çıktı bakalım ben alınca kaliteli regen çıkıcakmı

samasti
05.Şubat.2016, 10:41
Dilimi ısırayım diyorum :) yazılanları okuyunca şaşkına döndüm. Her seride Galatasaray ile kariyer yaparım ve dünya yıldızı olmasada yetenekli oyuncu çıkarıyorum. Mesela şuan 2021 yılındayım ve alt yapıdan Atahan Ün adında bir santrafor çıkardım şuan 18 yaşında ve lig avrupa milli takım bana mısın demiyor. Piyaa değerine baktım şuan 13 M EUR değerinde ve peşinde realm madrid barcelona psg man city bulunuyor. Aslında biraz şans işi ve kesinlikle Alt yapı sorumlusu ve 19 yaş altı antrenörlerle ilgili olduğunu düşünüyorum. Ben disiplini ve gençlerle çalışması yüsek antrenörleri alırım herzaman ve başarılıda oldum. Öyle fabrika gibi oyuncu çıkaramasamda 2 sezonda en az 1 oyuncu çıkarıyorum. Ama ben yetenek değerledirme puanlarına hiç dikkat etmem. Oyuncunun profiline açıp bakarım,kumaşı varsa tecrübeli oyuncuya tut yaparım hemen ve sürekli takip ederim. Sezon ortasında da as takımla maçlara çıkarıp antremanlara alıyorum. Tabi her yiğidin yoğurt yeyişi farklıdır.

fernando1907
07.Şubat.2016, 14:28
Dilimi ısırayım diyorum :) yazılanları okuyunca şaşkına döndüm. Her seride Galatasaray ile kariyer yaparım ve dünya yıldızı olmasada yetenekli oyuncu çıkarıyorum. Mesela şuan 2021 yılındayım ve alt yapıdan Atahan Ün adında bir santrafor çıkardım şuan 18 yaşında ve lig avrupa milli takım bana mısın demiyor. Piyaa değerine baktım şuan 13 M EUR değerinde ve peşinde realm madrid barcelona psg man city bulunuyor. Aslında biraz şans işi ve kesinlikle Alt yapı sorumlusu ve 19 yaş altı antrenörlerle ilgili olduğunu düşünüyorum. Ben disiplini ve gençlerle çalışması yüsek antrenörleri alırım herzaman ve başarılıda oldum. Öyle fabrika gibi oyuncu çıkaramasamda 2 sezonda en az 1 oyuncu çıkarıyorum. Ama ben yetenek değerledirme puanlarına hiç dikkat etmem. Oyuncunun profiline açıp bakarım,kumaşı varsa tecrübeli oyuncuya tut yaparım hemen ve sürekli takip ederim. Sezon ortasında da as takımla maçlara çıkarıp antremanlara alıyorum. Tabi her yiğidin yoğurt yeyişi farklıdır.

alt yapı antrenörü ile alakası yok hocam. yetenekli regen girişi olmuyor ki antrenör onu geliştirsin. ha belki altyapı kordinatörünü yapay zeka regenleri takıma kazandırmakta etki eder şekilde tanımlamıştır. iyi bir altyapı kordinatörü gidip mahalle aralarından çocuk seçip alt yapıya alıyordur :) o belki olur. ama antrenör, altyapı tesisleri vs. hiçbir alakasının olmaması gerekiyor. onlar gelen çocuğun gelişiminde etkili olur.

ozanocal
07.Şubat.2016, 18:28
aynen öyle takımlara rastgele dağıtıyorlar az önce baktım adını duymadığım bir baltık ülkesi takımında po değeri 180 üstünde bir oyuncu girişi oldu antrönörler bu saatten sonra etkili bu oyuncunun daha çabuk gelişmesi için ama ben bu oyuncular benim takımlarımda çıksın istiyorum yok olmuyor transfer ediyim diyorum oyuncu daha 16 yaşında iken bana 20m fiyat çekiyorlar:)