PDA

View Full Version : Oynamayın bu oyunu prim vermeyin şunlara!

berdun
24.Ocak.2016, 06:25
Yıl olmuş 2016 hala sıfıra inen oyuncu topu kaleye vuruyorsa, hala 5-6 tane basın toplantısı seçeneği varsa, hala oyuncu transferlerinde dengesizlik varsa ve hala ben 26 şut çekip karşı rakip 3 şut çekip yeniliyorsam bir kez değil ama yaklaşık 10 15 kez SPORT İNTERACTİVE AL BU OYUNU .... Birazdan damlar sport interactive nin türk temsilcileri. Savunur şu oyunu. Bu herifleri gören championship manager mezarında ters dönüyor teeeers. Velasıl kelam almayın aldırtmayın. Modlar(fm türkiye temsilcileri araştırma grupları) çok zevk aldığınızı söyleyin bu oyundan gelin bekliyorum. SİZ ANCA YALAMAYA DEVAM EDİN SPORT İNTERACTİVE İ. Ama maç motoru gelişti deyin. baksana antrenmanlar daha detaylı oldu deyin. valla ailecek orgazm oluyoruz deyin. Her zamanki gibi yalayın yine. Ha aman banlamayın beni. Banlarsanız fm 2017 nin çok iyi bi oyun olduğunu nereden anlarım.

Beğenirsin veya beğenmezsin, ama kimseye hakaret edemezsin.

ozanocal
24.Ocak.2016, 13:00
beğenmiyorsan oynama kardeşim sanane milletin zevklerinden futbolla ilgilenmediğin ne kadar belli 0 dan şut çekeni görmedinmi sen oyun çok iyi demiyorum bende eleştiriyorum ama bu kadarda yerden yere vurmaya hakkın yok bugün türkçe çıkan sayılı oyunlardan biri bu bile yeterli benim için

aytekin79
24.Ocak.2016, 13:15
Arkadaşın da dediği gibi beğenmiyorsan almazsın kurtulursun. Bu kadar basit yahu niye bu kadar stres yapıyorsun ,kendine yazık daha çok gençsin :) Ayrıca başka insanların zevklerini tartışmak kadar gereksiz bir şey yok.

Namzet
24.Ocak.2016, 14:27
Maç motoru konusunda hak veriyorum,bariz hatalar mevcut ancak beğenmiyorsan cm serilerini oynayabilirsin boş yere kendini sıkıntıya sokma

steave
24.Ocak.2016, 14:29
haklısın dostum anlıyoruz seni.sitemlerinde haklılık payın var ama ellerinden geleni en iyisini yapmaya çalışan site görevlilerinin emeklerini hiçe saymasan iyi olurdu.

berdun
24.Ocak.2016, 14:59
Futbolla ilgilenmediğim mi? Sen yatağında uyurken ben arsenal mi şampiyon olacak manchester mı diyordum. Sen uyurken ben haim revivonun galatasaraya gelişini kutluyordum. Sen uyurken ben kopenhagda gs nin kupa kaldırışına şahit oluyordum.

berdun
24.Ocak.2016, 15:01
Bak yaşın 30 olmuş belki geçmiş olabilir abimsin. Saygı duyarım ama bana lol oynayan 6 yaşındaki çocukmuşum gibi konuşma. Bana şimdi söyle geçen sene ile bu sene arasındaki 20 liralık farkı söyle.

aytekin79
24.Ocak.2016, 15:25
Kimseye çocuk muamalesi yapmıyorum dostum. Sen de beğenmeyebilirsin kimse sana niye beğenmiyorsun da demez ama şu üslup hoş değil,olmuyor yani . Bak o söylediklerini oyunun yapımcılarına anlatman gerekiyor , burası oyunu sadece Türkçe yapmaya çalışan insanların olduğu yer. Geçen sene oyunu yanlış hatırlamıyorsam 70 liraya almıştım bu sene 50 liraya aldım enpara farkı ile. 20 lira fark var evet ama daha az ödedim.

Nocna Mora
24.Ocak.2016, 16:38
Derdin varsa miles jacobson'a twitterdan ulaş aynılarını ona söyle. Buradaki insanların oyunun maç motorunu tasarladığı falan yok.

BaGa TaRKaN
24.Ocak.2016, 17:17
Eleştiriler Tabiki Olacak ve Beğenip Beğenmemen Tamamen Sana Özgü Bir Şey Ama Üslup Bu Şekilde Olmamalı

ozanocal
24.Ocak.2016, 18:48
Futbolla ilgilenmediğim mi? Sen yatağında uyurken ben arsenal mi şampiyon olacak manchester mı diyordum. Sen uyurken ben haim revivonun galatasaraya gelişini kutluyordum. Sen uyurken ben kopenhagda gs nin kupa kaldırışına şahit oluyordum.

yeterince olgunlaşamamışsın o zaman olan malzeme bu fm yi 2005 ten beri oynuyorum oyun gelişmedimi yani aç aralarındaki dağlar kadar farkı gör eksik yokmu var tabiki hangi oyunda eksik yokki aç pes serisine bak yıllardır oyuncu isimlerini değiştirip yeni oyun diye piyasaya sürüyorlar beğenmek zorunda değilsin ama sevenleri yargılama hakkın yok helede hakaretlerle

berdun
24.Ocak.2016, 19:56
Ya ne hakareti iyimisiniz siz ne demişim? takım tutmuyosunuz para verip aldınız bu oyunu.

1-) neden sakatlık problemleri düzeltilemiyor
2-) hadi sakatlık oldu eyvallah 6 günde sakatlık bitecek aaa şansa bakın ki 7 gün içerisinde 2 maçımız var. istisnasız her seferinde aynı olay
3-) benim 5 verdiğim futbolcuya adam 2 veriyo alıyor
4-) oyuncu sıfırdan vuruyor
5-) bench in habire trip atması(imza atarken yedek sözleşmesiyle imza atıyorlar)
6-) oyunda net bir maç kurgusu olması. iyi konsantre olmuş takımımın kalesine forvette koysam o maçı yine kazanıyorum
7-) crash dump
8-) ya chelsea nin başına hamza hamzaoğlunun geçtiğini gördüm bu seride
9-) https://imgflip.com/gif/fxm1h kaleciler :icon_lol:
10-) https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/1900584_10152712671938451_807272836988391230_o.jpg wtf?
11-) https://embed.gyazo.com/8961ebbadb256f70359eb22dbc098e4e.png rezil
12-) 4 gol yiyen kaleci ne zamandan beri haftanın ilk 11 ne seçiliyor?

VE DAHA BİRÇOĞU. Laf cambazlığı yapmayın steam üzerinden konuşuyorum 20 liralık farkı. Ayrıca üslubumda birşey bulamadım ben. Bu forumda severek 6 yıldır bulunuyorum pek etkin olmasamda 6 yıldır takip ederim forumu. Lütfen modlar adminler salağa yatmayalım yapmayalım. Bu seride yeni çıkan tek şey tema başka hiç birşey yok. Aslında yıllardır böyle de neyse.

Benim bunları buraya yazmam burada isyan etmemin sebebi türkiyeden o şirkete direkt ilişkisi olan kişilerin bunları iletmesidir. Ama bu kişiler hala laf cambazlığı yapıyor. Oyun çok güzel oyun sarıyor hakaret ettin. Yıllardır bu şirket bağımlılığımızı kullanıp tecavüz ederken sesiniz çıkmadı. Soruyorum şimdi suçlu ben miyim yoksa tecavüzden zevk alan sizler mi? İyi akşamlar, İyi oyunlar. Daha fazla yorum atmayacağım.

BaGa TaRKaN
24.Ocak.2016, 21:32
Yine Aynı Şeyi Yapıyorsun Yazdıklarını Yazarken Kullandığın Bazı Kelimeleri Kahve Ağzıyla Burada Söyleyemezsin. Bazı Yerinde Tespit ve Haklı Olduğun Noktalar Var Ama Bunları Tamamlarken Kahve Ağzını Burada Kullanamazsın. Bu Seni Haklıyken Haksız Konuma Düşürüyor.

dogus4621
25.Ocak.2016, 00:20
CM 01-02 den itibaren bu oyunu oynuyorum.CM 01'den CM 03-04 e kadar oyun gelişti, (belki veritabanlarında çok farklılık olmadı).FM serisinde CM serisinde olan farklılılar olmadı, o gelişim sağlanamadı, sadece FM 2007 ile 2016 arasında maç motorunda büyük yol kat edildi.
Tek kale top oynamanıza rağmen, gerçekte de maç kaybedebiliyorsunuz.Oyuncu sözleşmelerine gelince, oyuncular gerçektede böyle fedakarlıklar yapıp yarı fiyatına sözleşme imzalayabiliyor.(Avrupada oynama, büyük takımda oynama vs.. vs..)Sonuçta oyun %100 gerçekçi isteselerde yapamazlar.

Hamza Hamzaoğlu'nun Chelsea'nin başına geçmesi saçma değil, Bilic Beşiktaşı, Perreira Fenerbahçeyi çalıştırıyorsa, Akhisar'ı Süper Lige çıkarıp, Süper Ligin demirbaşı yapıp, Milli takım Yardımcı antrenörlüğü yapıp, Galatasaray'da ilk sezonunda 3 kupa alan hocanın, PA değeri Chelsea'yi yönetecek kadar olmaması saçma olurdu.

FM 2016'yı satışa çıktığı gün aldım ama maksimum 2020'ye kadar gidebildim, haklı olduğun taraflar var ama beğenmiyorsan, sıkıldıysan oynamazsın...

CanrY
25.Ocak.2016, 02:18
Haklı olduğun konular var, sana bi şey söyleyemiyorum çünkü daha iyi bir oyun sunma imkanları varken 3-4 senedir bu "hata" kabul edilebilecek konuları düzeltmiyorlar. her defasında yazıyorum yine yazacağım, ben ligi iyi bi yerde bitirirsem kötü bi takımla 3-5 mesajla sınırlı kalmasın, CLye katılabiliyorsam o takımla vs ülkede gündem ben olmalıyım 4 mesaj sonra en başa dönmemeli en çok değindiğim nokta bu ve halen aynı :)

heartbreaker007
25.Ocak.2016, 13:15
Konuyu açan arkadaş yerden göğe kadar haklı. Hatalı olarak görüldüğü nokta uslup olabilir ancak burada konu sahibi bir patlamanın unsurunda yazıyor bunları ve bence biraz hafızaları zorlarsak aslında yaşanılan sıkıntılar sadece konu sahibi olarak değil hepimizin yaşadığı sorunlar.

1-) neden sakatlık problemleri düzeltilemiyor (FM 2012 DEN BERİ VAR)
2-) hadi sakatlık oldu eyvallah 6 günde sakatlık bitecek aaa şansa bakın ki 7 gün içerisinde 2 maçımız var. istisnasız her seferinde aynı olay (İLK KONUYLA AYNI FM 2012 DEN BERİ AYNI SIKINTI AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR)
3-) benim 5 verdiğim futbolcuya adam 2 veriyo alıyor( YİNE AYNI ŞEKİLDE SERİNİN SON 4 OYUNUNDA MEVCUT OLAN SIKINTILAR)
4-) oyuncu sıfırdan vuruyor ( MAÇ MOTORU HATALARI DİYE GENELLEME YAPILABİLİR OYUNUN SON 4 SERISINDE HEP BİRBİRİNİ TEKRARLAYAN MAÇ MOTORU HATALARI VAR VE BENİMDE BU EN ÇOK SIKINTI YAŞADIĞIM NOKTA. ADAMA ŞUTU YASAKLIYORUM, DAHA ÇOK PAS ATMASINI İSTİYORUM AMA HALA 0 DAN KALEYE VURUYOR, SANTROFOR GÖBEKTE, TERS KANATTAKİ OYUNCUM ARKA DİREKTE OYUN KURUCUM PENALTI ÜZERİNDE BEKLİYOR O KALEYE VURUYOR.)
5-) bench in habire trip atması(imza atarken yedek sözleşmesiyle imza atıyorlar) (BU SENE ÇOK SIKÇA KARŞILAŞTIĞIM SORUN, ADAMA ROTASYON OYUNCUSU OLARAK İMZA ATIYORUM, ŞL KADROSUNA ALINMADIĞI İÇİN TRİP ATIYOR)
6-) oyunda net bir maç kurgusu olması. iyi konsantre olmuş takımımın kalesine forvette koysam o maçı yine kazanıyorum(BAZI TAKIMLAR GERÇEKTEN ÖYLE TERS GELİYOR Kİ NE YAPSAN KAYBEDİYORSUN, SANKİ MAÇ KURGUSU NET BİR ŞEKİLDE MAÇI KAYBETMEMDEN BAŞKA SEÇENEĞİM YOK GİBİ. MERSİN İDMAN YURDU GEÇEN SENE 15. BİTİRDİ 3 GALİBİYETİ VARDI 2 SİNİ BANA KARŞI ALDI. 2. SENEMDE TEK MAĞLUBİYETİM YİNE MERSİN. KUPADA BENİ MERSİN ELEDİ İLK SENEMDE)
7-) crash dump
8-) ya chelsea nin başına hamza hamzaoğlunun geçtiğini gördüm bu seride(GEÇEN SERİLERDE MANCİNİN GAZİANTEPE GİDİSİ, PRANDELLİNİN SİVASA GİDİŞİ GİBİ, BU SENE DE ÇOK SAÇMALIK VAR, ASİSTAN MENEJERİM ZİDANE, PRANDELLİ BURSA'YI, ROBERTO CARLOS GALATASARAY'I ÇALIŞTIRIYOR KARİYERİMDE)
9-) https://imgflip.com/gif/fxm1h kaleciler
10-) https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...88391230_o.jpg wtf?
11-) https://embed.gyazo.com/8961ebbadb25...2dbc098e4e.png rezil (BU NEDİR ARKADAŞ, AYIP YA)
Bu listeye daha çok şeyler eklenebilir, Mesela en bariz örneği oyuna gelen Türkçe dil desteği. ben böyle kötü bir Türkçe görmedim, ve kaç senedir hep aynı cümle eksiklikleri, anlam bozuklukları AYNEN devam etmekte.

ŞİMDİ sıkıntı ne bunlar FM 2016 da olan şeyler değil, zorlayın hafızaları, 12-13-14 (15 i oynamadım bilemem) hep ama hep vardı bu hatalar.

Ne zaman bu hatalar minimuma indirildi, ARA TRANSFER DÖNEMİ YAMASIYLA BİRLİKTE GELEN GÜNCELLEMEDE. Yani bir başka deyişle oyun kendini çıktığı ekim ayından TAM 4 ay sonra toparlayabiliyor.

Yani sen oyuna bir meblağ ödeme yapıp oyunu alıyorsun, sonra oyunu oynayıp, bu tarz hatalarla karşılaşıp, resmi site forumuna, twitter a dert yanıyorsun, sonra onlar tekrar çalışıp, düzeltiyor oldu diyor.

O zaman stratejini kaydır, oyun çıkış tarihini şubat'a çek, adam gibi çalış, iyi bir oyun çıkar o zaman.

Yada sadce resmi bir transfer yaması düzenle bir önceki seri için. Oyundaki yenilikleri yine FM 16 ile sağla, ama sadece transferi içeren bir DLC yap, mevcut kadrolarla eski seriyi oynamaya devam edelim. Sen yenillikleri entegre ettiğin serinin son halkasını çıkardığında onu satın alırız, Ne de olsa bir Fm fanı her sene üzerine düşeni yapıp oyunu alabiliyor. AMA sen üzerine düşeni yapıp 4 senedir, şu oyunu daha adam gibi çıkaramadın.

jesmatador
25.Ocak.2016, 14:45
Senin 23 şut çekip karşı takım 3 şut yenerek kazanıyorsa oyunda saçmalık denen bir şey yok. Oyun sürprizlerle dolu bir oyun. Böyle bir oyun olduğu için oynanıyor. Her zaman iyi oynayan mı kazanıyor futbolda ? Sıfırdan vurma konusunda haklısın aynen, ama sakatlıkda o kadar da sakatlanma görmedim ben. Antremanda kondisyon çalıştırıp çok yüksek yapınca çok sakatlanma oluyor fakat dengeli yapınca sıkıntı yok fazla sakatlanma görmedim bu oyunda. FM 12'de de yoktu galiba sakatlanma sorunu.

Nocna Mora
27.Ocak.2016, 13:14
Şikayetlerinizi ingilizce bir şekilde Football Manager 2016 Bugs Forum (http://community.sigames.com/forumdisplay.php/519-Football-Manager-2016-Bugs-Forum) buraya yazarsanız eğer direk olarak oyunun geliştiricileri ile muhattap olabilirsiniz.

Örnek olarak vermek gerekirse, sakatlık problemi ile ilgili bir bug bildirmiştim forumdaki bir arkadaşın ricasıyla. Kayıtlı oyunu da paylaşmıştım. Oyunda sakatlık problemi olmadığını söylediler -ki bence haklılarda son 3 seriye de saatlerce, aylarca oynadım. Hiç bir şekilde sakatlık problemi yaşamadım.

- Transfer yaparken verdiğin paradan çok takımının itibarı önemli. Galatasaray ile alabildiğim bir oyuncuyu, Beşiktaş ile alamıyorum mesela. Milan 2 milyon Euro verirse, sen istersen 10 milyon Euro ver; oyuncunun tercihine kalıyor transfer, kulübünün değil.

- Taktik konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız -ki oyunun en karmaşık bölümlerinden biri, taktik oluşturma rehberini ve ya 1-2 seri önce nannar isimli üyemizin ve daha da eskilerde yapılan taktik rehberlerini okumanızı tavsiye ederim. Oyun tarzınız, mentaliteniz, oyuncuya verdiğiniz rol; verdiğiniz komutların ağırlığını etkiliyor. Yani örnek vermek gerekirse, Hücum - Defans Çizgisini Öne Çıkar durumunda Kontrol-Defans Çizgisini En Öne Çıkar 'a göre defansınız daha önde oluyor. Bu doğru orantı bütün özelliklerde, pres-şut seçimi-tempo vb. etkiliyor.

- Son 6 kariyerimde de hiç bir oyuncunun trip atmasıyla karşılaşmadım. Oyuncuları mutlu tutmak bir menajer olarak sizin göreviniz. Yapamıyorsanız direk oyunu suçlamak anlamsızca. Mario'yu bitiremeyip, bu oyun çok zor demeye benziyor.

Bence oyunun tek sorunu crash dumps -FM 15'te karşılaşmıyordum bu sorunla FM 16 ile hayatıma ilk kez girmiş oldu.-
Ve elbette bazı ufak tefek maç motoru hataları -kaleci gif'i gibi-, ki yine de bir oyuna göre oldukça minimumda kalan hatalar bunlar ve reportladığınız zaman direkt olarak ilgileniyorlar.

berdun
28.Ocak.2016, 00:17
http://i.hizliresim.com/8D321V.jpg

YAPMAYIN ETMEYİN!

berdun
28.Ocak.2016, 00:26
1-) Sakatlık problemi yaşamadığınızı söylemiştiniz. Ben 5-6 aylık sakatlıklardan bahsetmiyorum. Ben 12 gün sakatlanmasından bahsediyorum. Aaa bi bakmışsınız 12 gün içinde 3 maçım var. Ne kadar da şanssız bir teknik direktör

2-) Bana lütfen anlatmayın defansın önde olmasını biliyorum ben hepsini herşeyin etkilediğinide biliyorum.

3-) Sen hiç sabrinin zamanında semih şentürk ün yedek kaldığı için sızlandığını gördün mü? Ben bu oyunda kaç seridir görüyorum. Mutlu tutmakla falan alakası yok bunun yedek adam yedek adamdır. Gider kupa maçlarında oynar sakatlık anında oynar. Ama ben ilk 11 de oynamak istiyorum demez gerçekte böyledir.

4-) Gerçekten mi daha yeni mi aldınız you're lucky guy really.

berdun
28.Ocak.2016, 00:29
Konuyu açan arkadaş yerden göğe kadar haklı. Hatalı olarak görüldüğü nokta uslup olabilir ancak burada konu sahibi bir patlamanın unsurunda yazıyor bunları ve bence biraz hafızaları zorlarsak aslında yaşanılan sıkıntılar sadece konu sahibi olarak değil hepimizin yaşadığı sorunlar.

1-) neden sakatlık problemleri düzeltilemiyor (FM 2012 DEN BERİ VAR)
2-) hadi sakatlık oldu eyvallah 6 günde sakatlık bitecek aaa şansa bakın ki 7 gün içerisinde 2 maçımız var. istisnasız her seferinde aynı olay (İLK KONUYLA AYNI FM 2012 DEN BERİ AYNI SIKINTI AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR)
3-) benim 5 verdiğim futbolcuya adam 2 veriyo alıyor( YİNE AYNI ŞEKİLDE SERİNİN SON 4 OYUNUNDA MEVCUT OLAN SIKINTILAR)
4-) oyuncu sıfırdan vuruyor ( MAÇ MOTORU HATALARI DİYE GENELLEME YAPILABİLİR OYUNUN SON 4 SERISINDE HEP BİRBİRİNİ TEKRARLAYAN MAÇ MOTORU HATALARI VAR VE BENİMDE BU EN ÇOK SIKINTI YAŞADIĞIM NOKTA. ADAMA ŞUTU YASAKLIYORUM, DAHA ÇOK PAS ATMASINI İSTİYORUM AMA HALA 0 DAN KALEYE VURUYOR, SANTROFOR GÖBEKTE, TERS KANATTAKİ OYUNCUM ARKA DİREKTE OYUN KURUCUM PENALTI ÜZERİNDE BEKLİYOR O KALEYE VURUYOR.)
5-) bench in habire trip atması(imza atarken yedek sözleşmesiyle imza atıyorlar) (BU SENE ÇOK SIKÇA KARŞILAŞTIĞIM SORUN, ADAMA ROTASYON OYUNCUSU OLARAK İMZA ATIYORUM, ŞL KADROSUNA ALINMADIĞI İÇİN TRİP ATIYOR)
6-) oyunda net bir maç kurgusu olması. iyi konsantre olmuş takımımın kalesine forvette koysam o maçı yine kazanıyorum(BAZI TAKIMLAR GERÇEKTEN ÖYLE TERS GELİYOR Kİ NE YAPSAN KAYBEDİYORSUN, SANKİ MAÇ KURGUSU NET BİR ŞEKİLDE MAÇI KAYBETMEMDEN BAŞKA SEÇENEĞİM YOK GİBİ. MERSİN İDMAN YURDU GEÇEN SENE 15. BİTİRDİ 3 GALİBİYETİ VARDI 2 SİNİ BANA KARŞI ALDI. 2. SENEMDE TEK MAĞLUBİYETİM YİNE MERSİN. KUPADA BENİ MERSİN ELEDİ İLK SENEMDE)
7-) crash dump
8-) ya chelsea nin başına hamza hamzaoğlunun geçtiğini gördüm bu seride(GEÇEN SERİLERDE MANCİNİN GAZİANTEPE GİDİSİ, PRANDELLİNİN SİVASA GİDİŞİ GİBİ, BU SENE DE ÇOK SAÇMALIK VAR, ASİSTAN MENEJERİM ZİDANE, PRANDELLİ BURSA'YI, ROBERTO CARLOS GALATASARAY'I ÇALIŞTIRIYOR KARİYERİMDE)
9-) https://imgflip.com/gif/fxm1h kaleciler
10-) https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/...88391230_o.jpg wtf?
11-) https://embed.gyazo.com/8961ebbadb25...2dbc098e4e.png rezil (BU NEDİR ARKADAŞ, AYIP YA)
Bu listeye daha çok şeyler eklenebilir, Mesela en bariz örneği oyuna gelen Türkçe dil desteği. ben böyle kötü bir Türkçe görmedim, ve kaç senedir hep aynı cümle eksiklikleri, anlam bozuklukları AYNEN devam etmekte.

ŞİMDİ sıkıntı ne bunlar FM 2016 da olan şeyler değil, zorlayın hafızaları, 12-13-14 (15 i oynamadım bilemem) hep ama hep vardı bu hatalar.

Ne zaman bu hatalar minimuma indirildi, ARA TRANSFER DÖNEMİ YAMASIYLA BİRLİKTE GELEN GÜNCELLEMEDE. Yani bir başka deyişle oyun kendini çıktığı ekim ayından TAM 4 ay sonra toparlayabiliyor.

Yani sen oyuna bir meblağ ödeme yapıp oyunu alıyorsun, sonra oyunu oynayıp, bu tarz hatalarla karşılaşıp, resmi site forumuna, twitter a dert yanıyorsun, sonra onlar tekrar çalışıp, düzeltiyor oldu diyor.

O zaman stratejini kaydır, oyun çıkış tarihini şubat'a çek, adam gibi çalış, iyi bir oyun çıkar o zaman.

Yada sadce resmi bir transfer yaması düzenle bir önceki seri için. Oyundaki yenilikleri yine FM 16 ile sağla, ama sadece transferi içeren bir DLC yap, mevcut kadrolarla eski seriyi oynamaya devam edelim. Sen yenillikleri entegre ettiğin serinin son halkasını çıkardığında onu satın alırız, Ne de olsa bir Fm fanı her sene üzerine düşeni yapıp oyunu alabiliyor. AMA sen üzerine düşeni yapıp 4 senedir, şu oyunu daha adam gibi çıkaramadın.

Teşekkür ederim sana koyun olmadığın için. Susmadığın için. Çok teşekkür ederim. Ayrıca göztepe sempatizanı

yuceldeliktas
28.Ocak.2016, 02:45
bu seneye kadar sakatlıklar konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyordum
hatta FM15'i 3-4 ay oynamadım sırf o konudaki sinirim yüzünden.
ama FM16'da böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. ilk kaydımda bir iki defa abuk subuk sakatlıklar olmuştu. o da tekrar etmedi.
bu konuda antrenman düzeni ve hazırlık maçlarına dikkat etmekte fayda var. ama siz her şeyi çok iyi bildiğinize göre bunu da biliyorsunuzdur :)

oyunla ilgili en ciddi sorun oyuncuların sıfıra inip şut atması.
kale ağzında bomboş bekleyen forvetim varken her seferinde kaleye şut atılması çok sinir bozucu bir şey.

gif'teki kalecinin yediği gole kaç kişi , kaç kere şahit olmuştur ?
youtube'u açarsanız orada da öyle saçma sapan goller görebilirsiniz. gerçek hayatta da var yani.
oyunda ben böyle şeylere hiç bir seride şahit olmadığım için çok sorun görmüyorum.
herhalde her yıl 1-2 tane öyle gol oluyor.
birisi youtube da paylaşıyor.
sonra neymiş oyunda hata var.
o golleri gerçek hayatta daha çok görebilirsiniz.

crash dump ile ilgili de herhalde 2013ten beri karşılaşmadım. evlerden ırak :) çok save'imi patlatmıştır.

Nocna Mora
28.Ocak.2016, 02:54
1-) Sakatlık problemi yaşamadığınızı söylemiştiniz. Ben 5-6 aylık sakatlıklardan bahsetmiyorum. Ben 12 gün sakatlanmasından bahsediyorum. Aaa bi bakmışsınız 12 gün içinde 3 maçım var. Ne kadar da şanssız bir teknik direktör

2-) Bana lütfen anlatmayın defansın önde olmasını biliyorum ben hepsini herşeyin etkilediğinide biliyorum.

3-) Sen hiç sabrinin zamanında semih şentürk ün yedek kaldığı için sızlandığını gördün mü? Ben bu oyunda kaç seridir görüyorum. Mutlu tutmakla falan alakası yok bunun yedek adam yedek adamdır. Gider kupa maçlarında oynar sakatlık anında oynar. Ama ben ilk 11 de oynamak istiyorum demez gerçekte böyledir.

4-) Gerçekten mi daha yeni mi aldınız you're lucky guy really.

Çok ciddi bir şekilde söylüyorum, sakatlık yaşamadan sezon tamamladığım bile oluyor.

Crash dumps'ı 3 senedir ilk kez aldım. Mac'te oynarken böyle bir sıkıntı yoktu, windowsa geçince başladı.

Oyuncu mutlu tutma kısmındaki görüşlerede katılmıyorum. Sızlansalar bile çözümü de var, sızlandıklarındaki seçeneklerde.

Corpus
28.Ocak.2016, 05:44
@berdun (http://forum.turksportal.net/vb/members/berdun.html) Konuyu açmışsın. Hatalardan bahsetmişsin. Ama önce bir sor arkadaşlar ben bu tip sıkıntılar yaşıyorum.
Sizlerde de var mı?
Bu sıkıntıları yaşamıyorsanız eğer ne tip çözümler ürettiniz?
Kalecileriniz hatalı çıkış yapıyor mu? Yapıyorsa neden olabilir? Acaba kalecinin bu özelliği mi kötü? Konsantrasyonu düşük olabilir mi?
Yedek oyuncularınız sıkıntı yaratıyor mu? Yaratıyorsa nasıl çözüyorsunuz?
Transferlerde nasıl politika izliyorsunuz? Bana hep fazla fiyat çekiyorlar, diğer takımların reputasyonundan mı nedir daha ucuza alıyorlar.

Şahsen benim ne TSI ile üye olmaktan başka ne de SI ile FM oynamaktan başka bağlantım var. Ben de senin gibi senelerdir oyunu alıyorum. Elimden geldiğince futbol üzerine makaleler okuyup, taktiksel teoriler izliyorum, dinliyorum ve geliştirmeye çalışıyorum. Bu yüzden "laf cambazlığı" yaptığımı düşünmeden yardım için uzattığımız eli bir tutmayı dene derim. @Nocna Mora (http://forum.turksportal.net/vb/members/nocna-mora.html) nın da sadece sana yardım etmeye çalıştığını biliyorum.

Söylediğin sıkıntıları başlıklar haline toplarsak eğer; transfer, sakatlık, takım uyumu, ve maç motoru.

Transfer konusunu Nocha Mora açıklamış. Sakatlık konusunda da yaz hazırlık döneminde 1 - 1,5 aylık yüksek seviyede fitness antrenmanı, maçlardan önce ve sonra takımı dinlendirme ve oyuncuların maç kondisyonunu yüksek tutmak çok önemli. Şahsen ben genel 20-22 kişilik kadro kuruyorum. Rotasyonlu şekilde ilerliyorum. Sen bu rotasyonu yaparsan her oyuncun ile özel ilgilenirsen takım uyumu sorunu da otomatik çözülüyor.

Gelelim maç motoru konusuna; açıkçası maç motoru belki de son 10 yılın en iyi maç motoru. Sahaya takımı hangi mentalite ve taktik ile sürersem ona göre oynuyor ve diziliyorlar. Hala adam markajı verdiğinizde maç motorunun tam uygulayamadığı oluyor diye düşünüyorum. Ancak Her seride adam markajı kullanan biri olarak son 4 senede inanılmaz bir gelişim olduğu da aşikar.

Belki açıklayabildim. Belki de açıklayamadım bazı şeyleri; bu yüzden sana yardım etmeye çalıştığımızı unutmadan, yardım edebileceğimiz sorunların varsa eğer, gel onlar üzerine oturup tartışalım ve senin de oyundan zevk almanı sağlayalım.

Üslubumuzun uygunluğu bize göre değil de daha çok karşımızdakilerin algısına göre değişir. Bu yüzden sen olabildiğince saygılı ve düzgün yazarsan buradaki insanlar da söylediklerine daha fazla önem vererek okurlar bundan emin ol. Bu da ufak bir öneri olsun.

serwan
28.Ocak.2016, 11:17
Eleştirilerin bir kısmına katılıyorum ancak bir kısmına da katılmıyorum.
Bi kere oyun her zamankinden daha zor olmuş. Ve bu zorluk eskisi gibi sadece saçmalıklarla değil taktik yeterlilik ile sağlanmış. Bu bile geçen yıl ile bu yıl arasındaki fiyat farkını açıklar. Kaldı ki fiyat farkının sebebi kur değişimi.

Sakatlık problemi yok oyunda. Yani böyle bi bug yok. Evet dönem dönem oyuncular sakatlanıyor ama bu çok normal seviyede gözlemlediğim kadarı ile. Tabi oyuncu alırken sakatlık sorunu var mı yok mu bakmak lazım. Sakatlanma eğilimi yüksek oyuncular haliyle sakatlanıyor.

Bu sene ilginç şekilde transfer sorunları da azalmış. Yani evet bazı oyunculara haddinden fazla fiyat çekiliyor ama bu biraz da kurduğunuz oyunun database genişliği, lig sayısı vs. ile alakalı. Yine de eksikler var elbet. Fakat düzelme de var.

Yedeklerin trip atması olayı biraz abartılı. Ancak ben şunu farkettim ki bu da kadro yapısı ile alakalı. Ben hep iyi, potansiyelli oyuncularla doldururdum kadroyu. E haliyle adam da isyan ediyordu oynatmayınca. Son kariyerimde ciddi manada uefa kadro kurallarını vs. göz önünde bulundurarak ve oyuncuları as, yedek ve tribünde oturacak şekilde planlayarak kadro oluşturdum. Sadece 1 oyuncum uefa dışı kaldı diye tepki gösterdi ve zaten bunun da sebebi beşiktaş'ın uefa'ya 22 kişi bildirebiliyor olması idi. Rotasyonu düzgün yapınca oyuncular çok sıkıntı çıkarmıyor. Yine de yer yer abartılı durumlar mevcut tabi. Sanırım yeni yama ile bi ayar çekerler.

Oyunda zaman zaman kurgu olduğuna ben de katılıyorum. Yani saha dışı faktörler çok etkiliyor sahayı ve ne yaparsanız yapın maçı en başından kaybetmiş ya da kazanmış oluyorsunuz (motivasyon, basın açıklamaları vs.)

Hamzaoğlu'nun Chelsea'ye gitmesi olayına bi bakmak lazım. Yani database genişliği, ne koşullarda gittiği vs. Sonuçta biz de 3. lig takımı ile başlayıp 5 sene sonra Real tarafından istenebiliyoruz. Anormal değil. Hamzaoğlu da belki iyi işler başardı oyunda bilemiyorum.

Saçma goller, anlar falan olmuyor değil.Ama gerçek hayatta da oluyor ve gözlemlediğim kadarı ile yaşanma sıklığı gerçek hayattakinden biraz fazla olsa da eski serilerdekinden daha az.

Bi kalecinin 4 gol yemesi haftanın 11'inde olmaması anlamına gelmez. Adam 4 yemişken 10 tane de çıkarmış olabilir. Hatta takımını averaj ile ligde tutabilir kurtardıkları ya da şampiyon yapabilir. Sonuçta kaleci performansı başka bişey.

Genel olarak eksiklikler olduğuna katılıyorum.Bu seneye kadar bu oyunu en çok ben eleştirdim belki.Ama 16'yı beğendim genel anlamda. Fiyat farkı da temel olarak kur kaynaklı.

Sheriff
28.Ocak.2016, 12:56
Beğenen beğenmeyen birbirine saygı göstermelidir, beğeniyor veya beğenmiyor diye kimse kimseye hakaret edemez.