PDA

View Full Version : Simon Kjær

hknshr
25.Ocak.2016, 18:03
http://dosya.turksportal.net/research/16.0.0/1_Fenerbahçe_Simon_Kjær.png

Neresinden başlasam bilemedim. Sağlık, pozisyon alma, konsantrasyon, liderlik.. Gerçekten içler acısı. Olması gerekenleri kendi adıma yazıyorum. İlk hamlede gayet başarılı ve aşırı konsantre bir stoper kjær. Nerde durması gerektiğini çok iyi biliyor. 16 konsantrasyon ve 15 pozisyon alma ideal değerler. 10 liderlik ve 8 sağlık değerleri tam bir error olmuş. Ne amaçla sağlığı 8 girilmiş anlamak mümkün değil. Savunmada takımı bu denli toparlayan(çoğu zaman fırça atıyor takım arkadaşlarına), duran top savunmasında kendisinden daha sert bir karakteri olan alvese bile(en azından öyle gözüküyor dışarıdan bakınca) nasıl pozisyon alması gerektiğini bağıra bağıra anlatan bir adamdan bahsediyorum. Şu aralar hem fizik olarak hemde oyun formu olarak çok iyi. Sürekliliği olan bir oyuncu. Profilinde ciddi anlamda bir düzenleme yapılmalı.

Kdarkig
26.Ocak.2016, 23:52
Dana gibi güçlü bir adam. Bence güç şuan yüksek fakat 1 kademe arttırıla da bilir. Zaman zaman oyundan kopup ağır kaldığı oluyor o yüzden konsantrasyonu bence ideal. Hatta 12 ye düşebilir. Bir de kjaeri güçlü rakipler karşısında izlediğimde çok kötü bir stoper olarak izlenim vermişti ama ligimizdeki oyunuyla ligin en iyi stoperi ne dönüştü gözümde. Hızı düşürüp top kapması arttırılabilir .

hknshr
27.Ocak.2016, 10:54
Ben kjær'in sene başından beri konsantrasyon bozukluğundan ötürü ağır kaldığını hiç görmedim. Ama fizik olarak hantal dersen itiraz etmem. Çevikliğe girilen 10 değerine bakıp bunu görebilirsin. Hatta dediğin gibi 15 hız değeri çok yüksek. 1-2 tık düşebilir.

hknshr
27.Ocak.2016, 11:03
Ek olarak. Kjær'in sene başında yaşadığı formsuzluk tamamen uyumla alakalıydı. Hatta en temeli şuydu. Lille'de gömülü savunmada en iyi performansına ulaştı. Buraya geldi tamamen farklı bir savunma mentalitesiyle oynamaya başladı (savunmayı önde kuran, rakibi daha ileride karşılayan bir takım fb). Sonuç olarak bocaladı ama çabuk üstesinden geldi. Şu anki durumu ortada.

antiochia
27.Ocak.2016, 12:28
Hız 15 bana fazla geldi.

kirilenko47
29.Ocak.2016, 16:19
Öyle acaip bir pozisyon bilgisi yok bence, çöp oyuncularla dolu süper ligde fiziksel gücüyle, konsantrasyonuyla ve gerçekten çok etkili markaj özelliğiyle ligin en iyi stoperi oluyor. Üst düzey rakiplere karşı adımlamasını ve duracağı yeri kestiremeyip çok fazla hatalar yaptı, sırf bu bireysel hatalarından gol yedirip net pozisyon da verdirdi. Semih Kaya'nın pozisyon almasından 2 puan düşük olacak kadar kötü değil elbet ama bu Semih Kaya'ya verilen değerle ilgili, o başlıkta da yazdım. (konsantrasyon demişken bu özellik iyi verilmiş olsa da çalışkanlığı artırılmalı bence. Öne çıkmaktan, hamle yapmaktan, geri dönmekten ve rakipleri kovalamaktan çekinmiyor, sürekli canlı ve hareket halinde. Ben olsam konsantrasyon 14 work rate 14 yapardım)

Hız 15 değeri bence de fazla. 13 yapılabilir ancak hızlanma ve çeviklik 1'er puan yükseltilebilir sanki. Markaj yeteneğiyle bu fiziksel özelliklerinin uyumluluğu Kjaer'i bu kadar güçlü kılıyor. Öne çıkıp müdahale yapmaya çalıştığında bu atletik yeteneklerini görebiliyoruz. Hızlanma-çeviklik 11 bence çok ideal, süper rakamlar :)

defective1907
03.Şubat.2016, 13:07
Vücut Zindeliği çok düşük, kimse değinmemiş ama...

BaGa TaRKaN
03.Şubat.2016, 13:56
Vücut Zindeliği çok düşük, kimse değinmemiş ama...

Vücut Zindeliğinin Düşük Olması Sakatlanmaya Meyilli Bir Futbolcu Olduğunu Gösteriyor Gerçekten de Sakatlanmaya Meyilli Bir Sporcu.

hknshr
03.Şubat.2016, 15:01
Vücut Zindeliğinin Düşük Olması Sakatlanmaya Meyilli Bir Futbolcu Olduğunu Gösteriyor Gerçekten de Sakatlanmaya Meyilli Bir Sporcu.

Allah aşkına biraz araştırarak yorum yapın. 2010-2011 Wolfsburg sakatlık 9 gün
2011-2012 Roma sakatlık 48 gün
2012-2013 Wolfsburg sakatlık 11 gün
2013-2014 Lille sakatlık yok
2014-2015 Lille sakatlık yok
2015-2016 Fenerbahçe sakatlık 14 gün
Toplamda 6 sezonda 2 ay 22 gün
Adam son iki sezonda Lille formasıyla 79 maça çıkmış. 8 vücut zindeliği nedir? Sadece bu sezon 50 gün sakatlık geçirmiş, bunun üstüne 30 gün daha sakatlanmış (toplamda 2 ay 20 gün) abdoulaye ba'nın vücut zindeliği 14. Başka bişey demiyorum ben.

ozan42
03.Şubat.2016, 15:41
Bazı özelliklerinin abartılı olduğunu düşünüyorum.Sezon başında teknik direktörler Peraira daha çok hücum olarak bir taktik ile oynatıyordu o zaman Kjaer rakiple birebir kaldığında çok rahat geçilebilen bir stoper olduğunu gördük.Aklımda kalan Shaktar maçında sağından atıp solundan geçilen pozisyonda tepkisiz kalması.Peraira daha sonra taktiğini daha defansif olarak yaptı.Kjaer ve Alvesin önüne Topal, Souza 2lisini koyunca alanı daraltan Kjaer ve Alvesin durdurucu rolleriyle işleri kolaylaştı bu şekilde Kjaerin fazla açığı olmadığı gözüküyor tamamen taktiksel.Ben bir defans oyuncusunun birebirde kaldığı zaman vereceği tepkilerle ölçülmesi kaatindeyim.Hız Geniş alanda ölçülen bir değerdir Hızlanma ise kısa alanda.Topal ve Souza2 lisiyle başlamadığı sezonun başlarında Kjaerin o kadar hızla olmadığını gördük.Hız için 15 değeri Kjaer için oldukça fazla.1-2 Tık düşürülebilir.Ayrıca bazı arkadaşlar pozisyon alma değerinin yükseltimesi gerektiğini söylemiş Beşiktaş maçında Gomezin golünde yanlış bir yerde pozisyon alarak sektirdiği top değerin yeterli olduğunu gösterir.

hknshr
05.Şubat.2016, 13:53
Semih Kaya'nın poziyon alma değerinin 15 olduğu bir veritabanında Kjær'in 13 değer alması resmen faciadır. Ayrıca futbol takım oyunudur bu yüzden savunma ve hücum takımca yapılır. Belli bir sistemi olan takımlarda yetenekli oyuncular dahada iyi performans sergiler. Kjær'in şu anki savunma performansı Fenerbahçe'de oturan savunma sistemiyle doğrudan alakalıdır. Tamam atlet bir oyuncu değil Kjær. Fiziksel olarak hız ve zindelik özellikleri düzenlenmeli. Ama zihinsel özelliklerinde ciddi anlamda artış olmalı. Özellikle konsantrasyon, liderlik ve yukarıda başka bir arkadaşında değindiği çalışkanlık özellikleri objektif bir şekilde yükseltilmeli. Adam son zamanlarda efsane defans yapıyor.

Escochae
06.Şubat.2016, 11:24
Profilinin baştan aşşa değişmesi gerekli. Son Antalya maçından sonra da gördük ki, defansımıza seviye atlatan bir adamdır. Bu kadar dengesiz ve kötü bir profili hakettiğini düşünmüyorum. Çünkü oyunda genelde yapay zeka 1-2 sene sonra satmaya yada yedek bırakmaya çalışıyor.

defective1907
09.Şubat.2016, 23:08

Bana hiç öyle gelmiyor, bir arkadaş da istatistik olarak izah etmiş durumu...

Kdarkig
11.Şubat.2016, 16:59
Vucut zindeliğinin sakatlanmaya meyillilikle bir alakası yok. Sakatlanma eğilimi için ayrı bir özellik var zaten. Naturall fitness yani vücut zindeliği oyuncunun pres gücü , sağlığı ve diriliği ile ilgili bir şey.

hknshr
11.Şubat.2016, 17:40
Vucut zindeliğinin sakatlanmaya meyillilikle bir alakası yok. Sakatlanma eğilimi için ayrı bir özellik var zaten. Naturall fitness yani vücut zindeliği oyuncunun pres gücü , sağlığı ve diriliği ile ilgili bir şey.

Sizce kjær sağlıksız, cılız, çabuk yorulan, pres gücü zayıf bir oyuncu mu?

Kdarkig
11.Şubat.2016, 18:08
Sizce kjær sağlıksız, cılız, çabuk yorulan, pres gücü zayıf bir oyuncu mu?

Hayır tam tersine pres gücü yüksek diri ve dana gibi sağlıklı bir oyuncu. Ben de profilinin yanlış olduğunu söylüyorum zaten. Bir de bu dayanıklılık ve natural fitness genelde bütün oyuncularda birbirine yakın değerler olur . Bu kadar uçurumu ilk defa görüyorum ben de.

Hız 15 ten 12-13 e
Denge 16 dan 17 e
Agresiflik 17 den 14-15 e
Natural fitness 8 den 14-15 e
Markaj 17 belki 1 tık azaltılabilir ama 17 de kalması da ideal bu adam için.

Lokomotif maçlarını beklemek daha mantıklı da olabilir adamı yorumlamak için.