PDA

View Full Version : Sakatlık Problemi Varmı Yok mu (Benim bakış açımdan)

heartbreaker007
28.Ocak.2016, 15:37
Öncelilkle şunu belirtmek isterim, benim kimseye bir şey kanıtlamaya vs. gibi bir durumum söz konusu değil. Ben kimsenin avukatlığını da yapmıyorum. Ancak uslup yüzünden kapanmış bir konuda sakatlıkla ilgili bir durum var ki gerçekten bunu tartışmak isterim.

Hemen hemen herkes demiş ki sakatlık problemi yok, fakat dün akşam yaşadıklarımdan sonra ben aksini düşünüyorum. Hayatımda uzuuuunnn zaman sonra, en son cm 00-01 serisinde yaptığım şeyi( kaydetmeden çıkma) bir kez daha yaptıran olay şu şekilde başladı

sezon başı antremanda kondisyon yükleyip, sezon içerisinde nominal değerlerde tutuyorum antreman seviyesini.

Lig-Kupa-Avrupa olmak üzere 3 kulvarda mücadele ediyorum, 25 kişilik ve taktiğimde ki oyuncu mevkiilerinde en az 2 alternatifli kadrom var. ve rotasyona gidiyorum, Yani RVP, Diego, vs gibi kilit yıldızlarım, 2 maç üst üste oynamıyor.

3 Fizyoterapistim var fizyoterapi özellikleri 20,18,18

2 kondisyon antrenörüm var 2 side 4,5 yıldız birisi güç birisi aerobik veriyor

Oyuncularım kısa süreli sakatlıklar yaşıyor, 1 hafta, 10 günlük yok ayak bileği burkuldu, yok idmanda kafası yarıldı yok grip oldu vs. bir tek Nani'yi bir maçta 2 ay sakat verdim. Ama istisnasız bu tarz ufak sakatlıklar oluyor.

En son lig maçımı yaptıktan sonra milli takım arası vardı kimseyi milli takıma göndermedim ve hazırlık maçı fln da ayarlamadım, normal antreman programını uygulayıp, dinleninler diye. (son save i de son lig maçımdan sonra attım)

dün Akşam saat 8 gibi save i açtım, devam diye tıkladım ne olduysa ondan sonra oldu.

Önce Fernandao sakatlandı 3 hafta, sonra sakatlıktan yeni dönen Nani 3 hafta daha sakatlandı. üzerine de Volkan Şen sakatlanınca okkalı bir küfür sallayıp, kaydetmeden çıktım. Esas durum da bundan sonra başladı.

Girdim oyuna bastım devam'a hoop bu sefer Volkan sakatlandı, çıktım tekrar girdim, defansım sakatlandı, bidaha yaptım, diego gitti. işi aiyice inada bindirdim. Antreman verilerini yok seviyeye getirdim. (ztn özel antreman programı uygulamıyorum) ama inatla o 15 günlük sürede istisnasız sakat veriyorumç

Velasıl Kelam dostlar saat 8 de başladığım bu olay, gece saat 11:45 te her günün sonunda save ata ata 3. kaleci Eren'in sakatlanmasıyla bitti. yani FM illa bir kurban vermemi istiyor.

Bu oyunda BANA GÖRE bariz bir sakatlık hatası var, oyun bir şekilde buna programlı, illa sakatlayacak birisini.

tekrar ediyorum, fizyoterapist, sezon öncesi ve sezondaki anteman programı, antranörler (özellikle kondisyon) gibi durumları üzerime düşenden fazlasıyla yaptığımı düşünüyorum, ama FM illa bir kurban istiyor.

aytekin79
28.Ocak.2016, 16:06
Ben de düne kadar sakatlık konusunda dert yanmıyordum ta ki 3 forvetimin sürekli ve hatta aynı anda sakat olduğunu gördükten sonra. Aslında bunu da normal karşılayabilirim de sıkıntı şu , geldikleri gibi gittiler de :n: Yani sakatlıktan kurtulan yeni bir sakatlıkla boğuşmaya başladı. Hiçbirini de tam iyileşmeden ve maç kondisyonunu yakalamadan sahaya sürmediğim halde. İlginç gerçekten, sanki oyunda aynı mevkide oynayan adamların aynı anda sakat olması gibi bir bug var.

martymcfly
28.Ocak.2016, 17:51
Milli maç haftasında 2 oyuncum sakat dönerse kendimi şanslı hissediyorum. 3-4 oluyor bazen.

lutfucal
28.Ocak.2016, 18:12
Benim gözlemime göre, fizyoterapistlerin sakatlıklara çok fazla etkisi olmuyor, sadece size verdikleri iyileşme süreçleri hakkında daha net ve kesin bilgi sunuyorlar. Kondisyon antrenörleri de oyuncuların sakatlıktan iyileşirken kondisyon durumları ile ilgileniyor. İstediğiniz kadar iyi fizyoterapistiniz olsun, bir seriye bağladı mı geliyor arkası.

ozanocal
28.Ocak.2016, 19:15
arkadaşlar evet sakatlık durumundan herkes muzdariptir ama benim gözümde bu oyun hatası değildir.Real den örnek veriyorum geçen ay ziraat türkiye kupasında fenerbahçe aynı maç içerisinde 3 zorunlu değişiklik yaptı 3 oyuncu sakatlanıp çıktı 4. de ozan tufan sakatlık yaşayıp kenara geldi oyuna devam etti bunlar olabiliyor gerçektede benimde canımı sıkıyor sakatlıklar ama bu şekilde olması daha gerçekçi he çok rahatsızsanız data editörden kaldırın bütün sakatlıkları veya uzun süreli sakatlıkları kaldırın şimdi diyceksiniz o zaman oyunun zevki kaçar evet zevki kaçar çünkü gerçek dışı gelir bu durum bizlere sakatlıklar bana abartıtlı gelmiyor sonuç olarak

Adana Demirspor
28.Ocak.2016, 20:01
Ben antremanları iyi bir yardımcıya bırakıyorum.
İyi fizyoterapistler, kondisyonerler,iyi antrenman sahalari her zaman takımımda olur.
Oyuncu transfer ederken vucut zindeligi 15 altı oyuncu almamaya bakıyorum.
Rotasyon kullanıyorum.

Bunlar sonucunda sakatlık tablosunda en alt sıradayım. Ama illa ki ufak sakatlıklarım oluyor.

Oyunda bunlara kesinlikle dikkat etmek gerekiyor.

hyuga10
31.Ocak.2016, 22:58
2 sezondur BJK ile oynuyorum, daha doğrusu 1.5 sezon ve yaşadığım sakatlığın vs. haddi hesabı yok, çoğu maça yedekten 7 kişi çıkarmaya bile zorlanır oldum. ilk sezon ligde ve Türkiye kupasında şampiyon oldum, ŞL'ye gidiyorum, kadro kaydediyorum, kayıt dışı ve sakatlar yüzünden neredeyse yedeksiz çıkıyorum maçlara keza sakatlar yüzünden normal lig maçlarında bile zorlanıyorum, rotasyon vs. hepsine dikkat ediyorum, ama misal Mario Gomez sürekli sakat. Oyunda diğer maçıma 2-3 haftalık süreç falan varsa tatile çıkıyorum bi bakıyorum tatil dönüşü takımın yarısı yok. Şu an ki tabloyu anlatayım beni daha iyi anlayabilirsiniz;

-Boştan Daniel Didavi diye bi oyuncu aldım, ama daha maça bile çıkaramadım çünkü hazırlık kampında 7 ay sakatlandı
-Ricardo Quaresma antrenmanda 9 ay sakatlandı
-Mario Gomez 3 haftadır sakattı yeni iyileşti, ama 5 maçta bir 3 hafta gidiyor
-Olcay Şahan 2 hafta sakat
-Tolga zengin 9 hafta sakatlanmıştı 1 hafta kalmış

Biri düzeldiği an diğeri gidiyor resmen neredeyse, ama buna ek gram sakatlanmayan oyuncularım davar o da değişik bir durumdur.

ozanocal
31.Ocak.2016, 23:34
2 sezondur BJK ile oynuyorum, daha doğrusu 1.5 sezon ve yaşadığım sakatlığın vs. haddi hesabı yok, çoğu maça yedekten 7 kişi çıkarmaya bile zorlanır oldum. ilk sezon ligde ve Türkiye kupasında şampiyon oldum, ŞL'ye gidiyorum, kadro kaydediyorum, kayıt dışı ve sakatlar yüzünden neredeyse yedeksiz çıkıyorum maçlara keza sakatlar yüzünden normal lig maçlarında bile zorlanıyorum, rotasyon vs. hepsine dikkat ediyorum, ama misal Mario Gomez sürekli sakat. Oyunda diğer maçıma 2-3 haftalık süreç falan varsa tatile çıkıyorum bi bakıyorum tatil dönüşü takımın yarısı yok. Şu an ki tabloyu anlatayım beni daha iyi anlayabilirsiniz;

-Boştan Daniel Didavi diye bi oyuncu aldım, ama daha maça bile çıkaramadım çünkü hazırlık kampında 7 ay sakatlandı
-Ricardo Quaresma antrenmanda 9 ay sakatlandı
-Mario Gomez 3 haftadır sakattı yeni iyileşti, ama 5 maçta bir 3 hafta gidiyor
-Olcay Şahan 2 hafta sakat
-Tolga zengin 9 hafta sakatlanmıştı 1 hafta kalmış

Biri düzeldiği an diğeri gidiyor resmen neredeyse, ama buna ek gram sakatlanmayan oyuncularım davar o da değişik bir durumdur.

valla hocam sendeki şanssızlık herhalde ben 2021 yılına geldim en uzun süreli sakatlanan oyuncum 3 ay oldu ben genelde en iyi fizyoterapistleri getirmeye çalışıyorum yeni bir takıma geçtiğimde belki onunda katkısı vardır bir dene istersen sende

edit:şuan almanya liginde hamburgdayım 6. haftaya girdim hiçbir oyuncum sakatlanmadı maç içinde hafif sakatlık dahi olmadı yakın zamanda olucak ama illaki

hyuga10
02.Şubat.2016, 22:20
22.3.16 5 hafta (fıtık-antrenman)
19-8-16 5 hafta (ayak bileği burkulması-maçta)
7-10-16 2 ay (çifte fıtık-antrenmanda)
21-12-16 2 hafta (göğüs sakatlığı-maçta)
2-2-17 4 hafta (ayak bileği dönmesi-antrenmanda)
4-3-17 3 hafta yine maçta

bu sadece mario gomez'e ait hocam, adamı hiç oynatamıyorum neredeyse

buna ek ighalo 2-3 hafta zivkovic 2-3 hafta tolgay ve ramon 2 hafta yok yine sen düşün :)