PDA

View Full Version : Update

orhuncet
03.Şubat.2016, 23:23
Arkadaşlar yeni update ne zaman gelecek ? Ara transferler falan oyuna ne zaman yüklenecek bir bilgisi olan yazabilir mi .. Teşekkürler

aytekin79
04.Şubat.2016, 00:31
Update'in gelmesi yakındır. Ara transfer döneminin kapanmasını bekliyorlardı muhtemelen. Transferlerin hepsi aktarılır gelecek update ile.

kaiserkaan
04.Şubat.2016, 00:39
yine şubat sonu gelir arkadaşlar. AB de kapandı ama Rus larınki şubat sonu kapanıyor diye beyefendilerini bekliyoruz . Bu konudada cins herifler

martymcfly
04.Şubat.2016, 01:15
Çin de geç kapatıyor transfer sezonunu Ruslar gibi. Hele şu son ataklarından sonra kesin beklerler.

IlGiurista
04.Şubat.2016, 02:00
Şubat sonu gibi gelir.

Ali Hikmet
04.Şubat.2016, 23:57
http://i.hizliresim.com/rZbV67.png

UgurcanOrhan
05.Şubat.2016, 17:01
çoğu kalan önemsiz ligler aslında :D ama hepsini beklerler mi acep veya çizelgenin yarısına kadar?

Vankoff
06.Şubat.2016, 00:45
Izdırap şimdi bu gereksiz ligleri beklemek :uzgun: Ya transferler önemli değil şu CA-PA ve oynanıştaki sorunları düzeltip güncelleseler yeter.

3842
06.Şubat.2016, 03:41
Zimbabve ligini de bekleyecek miyiz ya? (77)

UgurcanOrhan
06.Şubat.2016, 04:50
rusyadan sonra atsınlar işte :D

ozan42
08.Şubat.2016, 20:57
Ukraynaya kadar beklerler bence :D

heartbreaker007
10.Şubat.2016, 17:02
3 Mart ile 9 mart ile arasında yayınlanır. Hani amacım nostradamus gibi kahin olmak değil, geçmiş serilerde ki yayınlanma tarihlerine göre istatistiki bir tahmin.

İnşallah daha önce gelir.

peker_553
10.Şubat.2016, 20:04
eski serilere bakılırsa eğer şubat 25 29 arası gibi yayınlanır ama işin saçma tarafı fifa bile haftalık güncelleme vermesine rağmen bir kaç lig için 1 ay beklemek çok gereksiz verin güncelelemyi 20 gün sonra en fazla 20-30 transfer olacak onlarıda ekleyip ufak bi güncelleme daha verin ya

heartbreaker007
11.Şubat.2016, 02:18
Oyunun eski serilerini hatırlarsan, Son 3 senedir oyun kasım ayında çıktığında maç motorunda halen daha düzeltilmesi gereken hatalar oluyor. Dolayısıyla devre arası sonrası yayınlanan güncelleme sadece transferi kapsamıyor.

Eğer senin dediğin yoldan çıkmış olsak, ilk güncelleme 1 Şubat sonrası ve transferi için yapılacak, sonra da Şubat sonu transferi biten Rusya vs. gibi liglerin güncellemesi için 2. bir güncelleme daha yayınlamak zorunda kalacak.

Ancak karmaşıklık şurda. Transfer güncellemesi devam eden bir kariyerde etkili olmuyor, Yani senin belirttiğin husustan yola çıksak, örneğin transfer 1 şubatta bitti yama 14 Şubatta geldi, sen yeni kariyere başladın. Rusya vs liglerin de transfer dönemi sonunda mart başı gibi 2. güncellemeyi yayınladı. 15 günlük kariyerin sonrası, sen bir kez daha kariyer açmak zorunda kalacaksın.

Ayrıca, yayınlanan ilk güncelleme sonrası düzeltilen hatalarl birlikte, gelecek olan 2. güncellemede, tekrar bir uyumsuzluk, bug vs. çıkabilir dolayısıyla buda 3. güncellemeyi gerektirebilir.

O yüzden bu çok olumsuz bir durum olur, ondan bekliyoruz.

HeracLes
11.Şubat.2016, 19:23
Yanlış hatırlamıyorsam hep martın ilk haftası yayınlıyorlar, 1 mart gibi bir tarih hatırlıyorum önceki yıllarda.

hknshr
12.Şubat.2016, 22:06
Nereye yazayım bilemedim. Bek oyuncuları başta olmak üzere oyuncular maçlarda abartı mesafe kat ediyor. Örenğin hücumcu bekler fix 13 km koşuyor her maç. Dikkat eden oldumu bilmiyorum ama ufak bir düzenleme olabilir bu konuda.

IlGiurista
12.Şubat.2016, 22:45
Sadece ofsayf sorununu bile çözseler mutlu olacağım. Yani o derece sinir bozucu bir durum.

serwan
12.Şubat.2016, 23:48
Sadece ofsayf sorununu bile çözseler mutlu olacağım. Yani o derece sinir bozucu bir durum.

Bunu çözünce başka yeri batıracaklar. Yok batırmazlarsa her maç 5 gol atabilirim zaten.

IlGiurista
21.Şubat.2016, 20:41
16.3 için iyiden iyiye sabırsızlanmaya başladım. Önümüzdeki cuma keşke gelse. :)

ozanocal
21.Şubat.2016, 22:11
Nereye yazayım bilemedim. Bek oyuncuları başta olmak üzere oyuncular maçlarda abartı mesafe kat ediyor. Örenğin hücumcu bekler fix 13 km koşuyor her maç. Dikkat eden oldumu bilmiyorum ama ufak bir düzenleme olabilir bu konuda.

bekler her türlü ön planda en çok sakatlanan oyuncularım bekler,en çok kart gören oyuncularım bekler ve en çok asist yapanlar yine bekler hangi kariyere başladıysam bu şekilde oldu:)

hknshr
22.Şubat.2016, 00:26
Martın ilk haftasında mı gelecek güncelleme?

Ali Hikmet
22.Şubat.2016, 00:29
bana yeni güncelleme geldi ama ne olduğunu bilmiyorum boyutu 17.3MB

Edit: Bazı arkadaşlara sordum 3 4 kişiye gelmiş yaklaşık 9 10 kişiye gelmemiş anlamadım gitti bug vs vardı düzeltildi gibi anlıyorum ama neden herkese değil?

IlGiurista
22.Şubat.2016, 01:09
Martın ilk haftasında mı gelecek güncelleme?
Son iki-üç yıldır şubat sonu geldi diye hatırlıyorum.

Vankoff
22.Şubat.2016, 01:31
Abi gelsin artık şu update . Beklemekten sıkıldım iyice.

martymcfly
22.Şubat.2016, 01:35
Rusya kapatmadan gelmez, 1 mart diyorum ben. O zamana kadar açın deneme kariyerleri yapın.

IlGiurista
22.Şubat.2016, 11:57
2015'te 25 Şubat'ta, 2014'te 28 Şubat'ta çıkmış galiba.

Adana Demirspor
22.Şubat.2016, 13:01
Ben bu cuma gelir diye bekliyorum.
Haftasonu herkes oynamaya baslar.

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sheriff
22.Şubat.2016, 13:18
Ben 1 hafta sonra diye tahmin ediyorum.

ozanocal
22.Şubat.2016, 13:28
gelicek güncelleme ile ne değişicek bunu önceden öğrenemiyormuyuz?

hknshr
22.Şubat.2016, 15:26
gelicek güncelleme ile ne değişicek bunu önceden öğrenemiyormuyuz?

Maç motorundaki bazı saçmalıkların değişeceği kesin. Ayrıca abartı koşu mesafelerinde de bir güncelleme bekliyorum. Ve tabiki transferler.

IlGiurista
22.Şubat.2016, 15:35
Ofsayt sorunu da düzeltilecektir.

Vankoff
22.Şubat.2016, 15:53
Ca-Pa lar düzeltilmeli. Emre Mor'un milli takım tercihi düzeltilmeli. 500 bin euro gibi komik bir ücretle Hertha gibi vasat bir takıma transfer olan Sinan Kurt'un da milli takım seçimi değiştirilmeli bence.

IlGiurista
22.Şubat.2016, 16:41
CA ve PA'larda değişiklik olur.

Güncelleme için beni en çok heyecanlandıran husus da bu. Özellikle oyunun mevcut veritabanı oluşturulduktan sonra performansını ciddî bir şekilde yükselten oyuncuların profil özelliklerini merakla bekliyorum.

Avrupa futbolundan bahsetmek gerekirse; Neymar, Lewandowski, Aubameyang, Douglas Costa'nın yeni profillerini merak ediyorum.

hyuga10
22.Şubat.2016, 18:51
Yeni gelecek updateyle inşallah şu sakatlık sorunu düzeltilir, ne zaman bir oyuncum iyi oynamaya başlasa sakatlanıyor. Kimisi antrenmanda kimisi maçta, 18i değil 11i zor kurduğum zamanlar oluyordu. Kimisinin kaburgası kırılır, kimisinin aşil tendonu zedelenir, 7-8 ayları da gördü bu göz 2-3 haftaları, ama 3-5 günleri görmedi nerdeyse :)

Ali Hikmet
22.Şubat.2016, 19:46
2015'te 25 Şubat'ta, 2014'te 28 Şubat'ta çıkmış galiba.

Doğru hatırlıyon hocam hatta fm2013 de 1 mart tarihinde gelmişti

Adana Demirspor
23.Şubat.2016, 16:23
Miles'dan haber yok mu?

Belli bir tarih vermemiş mi?

martymcfly
25.Şubat.2016, 21:03
Miles bu hafta çıkmayacak dedi.
Zaten eylül ortası çıkartmaları gereken oyunu kasımda çıkartıyorlar, üstüne adam gibi patch desteği de yok. Şu oyunu hazırlamak Fifa'dan daha zor olamaz gerçekten berbat iş çıkartıyorlar.

playeray
26.Şubat.2016, 14:21
Bu saçmalığı da düzeltecekler mi? Adama saçmasapan teklifler gelmesin diye Key Player yaptım hemen ardından Temmuzun ortasında yeteri kadar maça çıkmadığı için şikayetçi oldu.

https://i.imgsafe.org/c136351.png

asg23
27.Şubat.2016, 18:11
Miles bu hafta çıkmayacak dedi.
Zaten eylül ortası çıkartmaları gereken oyunu kasımda çıkartıyorlar, üstüne adam gibi patch desteği de yok. Şu oyunu hazırlamak Fifa'dan daha zor olamaz gerçekten berbat iş çıkartıyorlar.

yani martın 4-5 i en erken dimi hocam?

Vankoff
27.Şubat.2016, 19:41
2 Mart Ukrayna transfer sezonu bitince çıkar her halde.

BaGa TaRKaN
28.Şubat.2016, 02:17
Yeni Güncelleme 2-3 Gün İçinde Gelecektir. Yeni Kariyer Açacaklar Bekleyebilirler :)

IlGiurista
28.Şubat.2016, 23:38
Bari hafta başında gelse. :)

IlGiurista
29.Şubat.2016, 22:19
Bugün de gelmedi. Yarına bari gelse. :)

Papi44
29.Şubat.2016, 23:52
Gece yarısında çıkma ihtimali var mıdır acaba :)

wolfson
01.Mart.2016, 01:32
2005ten beri oynuyorum bu oyunu her sene kriz geçiriyorum bu devre arası yamasında. Dayanamayıp sövcem siteden atılcam bu gidişle!

wolfson
01.Mart.2016, 01:42
2005ten beri oynuyorum bu oyunu her sene kriz geçiriyorum bu devre arası yamasında. Dayanamayıp sövcem siteden atılcam bu gidişle!

mertblgl
01.Mart.2016, 10:11
gelsin bi an once zaten tr ye donuyorum umarsizca fm oynayayim eve kendimi kapatip :)

Adana Demirspor
01.Mart.2016, 21:08
Çıkmıyor mu hala :)

martymcfly
01.Mart.2016, 21:21
Bu saatten son uğraşmasınlar update falan adam gibi fm 17 yapmaya başlasınlar.

Adana Demirspor
02.Mart.2016, 19:33
Güncelleme yalan oldu. Bugun ayın 2si hala neden gelmiyor acaba ? Bunca insan bekliyor yeni kariyer için.

Masuka
03.Mart.2016, 21:33
Twitter'da, güncellemeyi soranlar çok. Miles'ın verdiği cevaplar komedi,insanı deli eder cidden.

Yahu sanki hayrına yapıyor. ''Hazır olduğunda'' , ''tarih veremem'' , ''Belki haftaya..'' , ''Hazır olmadan asla çıkarmayacağız,bunu istemezsiniz değil mi ''

Anlaşılan o ki, bir anda salacaklar güncellemeyi ama bunu oyuncular hak etmiyor. Mart ayını da geçtik, kulüpler yaz için oyuncu aramaya başladı ama hala güncelleme yok. Çin,Rusya ve Ukrayna liglerini sonradan ekleyemezlerdi sanki !

wolfson
03.Mart.2016, 21:41
Bu adam zamanında bizden oyunu Türkçe çıkartmak için 10bin orijinal satın alınmasını istemişti. Çevirisi bu site yaptı ama ona rağmen 10bin şartı koşmuştu. Şimdiki muameleye bak! Hayır anlamıyorum bi biz mi böyle tepkiliyiz, yabancı forumlarda durum nasıl? Her sene bu tarihlerde çıkıyor diyenleri de anlamıyorum, bu oyunu oynayanların neyi istediği belli. 1 Şubat dedin mi çıkmalı o yama sonrasında ek yamayla diğer ligleri eklersin üzerine. Sanki dört dörtlük bi oyun olacak yamadan sonra. Hazır olduğunda ne demek :D 2-3 ayarı düzeltecek transferleri aktaracak bu kadar.

Masuka
03.Mart.2016, 21:47
Yabancılar da tepkili Twitter'da falan ama alayını engellediği için,net cevap yok hala.

Adam akıllı cevap verse,itiraz etmez kimse ama alay ediyor resmen.

Adana Demirspor
03.Mart.2016, 21:59
Ayın 3ü oldu hala gelmedi, gelecek gibi de durmuyor.

Belli bi tarih verildiği de yok millet boş boş bekliyor.

Bugun olmadı bari yarın cıksa da haftasonu oyun oynayarak geçirsek.

IcedEarth
03.Mart.2016, 22:08
Ocak ayının sonunda aldım oyunu, güncelleme çıkana kadar oyuna alışayım da güncelleme çıkınca gerçek kariyerime başlayayım diye. 40 güne yakındır bekleyişimiz sürüyor. Miles Bey twitter'dan milleti makaraya alıyormuş bir de utanmadan. Bu yapılan net bir şekilde müşteriye saygısızlıktır. Bu tutumu sürdürmesi durumunda bundan sonra orijinal oyunu almaktan vazgeçeceğim.

kaiserkaan
03.Mart.2016, 22:29
suyu cıktı bu sefer iyice. 3 ay sonra ligler bitecek zaten biraz daha beklerlerse patch i bırakıp fm 2017 ye hazırlansınlar

alexalexalex
03.Mart.2016, 23:02
bu miles kadar egoist bi adam olamaz. keşke fifa ve pes örnegi gibi fm'nin de çok güçlü bi rakibi olsa.. adamlar türünde tek oldugundan rahat davranıyor. her türlü alacaklar oyunu diye düşünüyorlar.. twitterdan küfür edicem böyle giderse kendisine.

martymcfly
03.Mart.2016, 23:34
Bu kadar rezil, utanmaz bir firma daha görmedim. Şubat ortası çıkart bi güncelleme, bi tane de martta çıkartırsın bu kadar mı zor.
Mayısta bu database de eskiyecek, 2 aylık ömrü var şu oyunun gerçi oyun demeye de bin şahit lazım.

Vankoff
03.Mart.2016, 23:35
FM 2017'yi son update çıkıp iyice ucuzlamadan almayalım bence. O zamana kadar elimizden geldiğince transfer , ca-pa güncellemeleri , düşen-çıkan takımları ve sakatlıkları ayarlayıp oynayalım. İlk çıktığı hafta aldım oyunu ve sadece 1 kariyeri 1 sezon oynayabildim o derece dandik yapmışlar oyunu.

ua_anil
03.Mart.2016, 23:37
Bunların her sene oyun çıkarmayı bırakması gerek. Çok da gerekli olmayan yeni özellikler eklenmiş ama hata dolu oyuna 100 lira istiyorlar, hataların minimuma indiği xx.3 patchi çıktığında sezonun bitmesine 2-3 ay kalmış oluyor zaten. Sonraki sene yine aynı senaryo. Ana sürümler 3 senede bir falan çıksın, o 3 yıl içerisinde de abonelik sistemi gibi ufak ücretler karşılığında oyunun kendisine ve veritabanına update alalım.

shyster
03.Mart.2016, 23:47
patch istiyom paaaaaaaaaatcchhhhh
​https://www.youtube.com/watch?v=RC12zS-a-LE

ttarlabasi
03.Mart.2016, 23:54
boşuna para verip orijinal oyun alıyoruz. 3 mart olmuş güncelleme yok. saçma sapan bir taktik tablosu, hatalarla dolu bir oyun. sanki beta sürümü. 2017'de orijinal oyun almayı düşünmüyorum.

aytekin79
04.Mart.2016, 10:25
Miles tweet atmış , bu akşam update geliyor arkadaşlar

http://i.hizliresim.com/VaXpJB.png (http://hizliresim.com/VaXpJB)

hknshr
04.Mart.2016, 10:46
Miles tweet atmış , bu akşam update geliyor arkadaşlar

http://i.hizliresim.com/VaXpJB.png (http://hizliresim.com/VaXpJB)

Aynen bende sabah mesaiye başlamadan baktım. Keyifleri geldi sonunda. Bir iş bu kadar zor olmamalı. Resmen dalga geçiyorlar. Tam 100 lira para verdim bu oyuna çıktığı gibi. Az para değil 100 lira. 1 temmuzda transfer dönemi açılacak, topu temeli 3-4 ay adam akıllı kariyer yapabileceğiz yazık günah. Önümüzdeki yıl mart atı gelmeden almam oyunu. Hem oyun yarı yarıya daha ucuza gelir hemde hastanın doktor beklediği gibi miles'tan released update tweeti beklemem.

Adana Demirspor
04.Mart.2016, 11:08
Şükür kavuşturana :)

Aksam erken saatlerde gelse bari,fazla beklemeden kariyerlere baslasak.

Masuka
04.Mart.2016, 11:54
Acele etmeseymiş :icon_smile:

QaaN-07
04.Mart.2016, 13:36
Şimdi bi de genie scout'u beklemesi var :D

Vankoff
04.Mart.2016, 13:50
Şimdi bi de genie scout'u beklemesi var :D

Onu hemen çıkartırlar bence dostum :) Adamlar işini iyi yapıyor.

ozanocal
04.Mart.2016, 15:43
güncelleme geldi arkadaşlar bende güncelleniyor şuan ama ne değişti onu nasıl öğrenicez ve kayıtlı oyunuma etki ediyormu

aytekin79
04.Mart.2016, 15:48
güncelleme geldi arkadaşlar bende güncelleniyor şuan ama ne değişti onu nasıl öğrenicez ve kayıtlı oyunuma etki ediyormu

Kayıtlı oyuna sadece maç motoru etki eder. Data değişiklikleri yeni oyun açarsan görülür ..

ozanocal
04.Mart.2016, 15:53
Kayıtlı oyuna sadece maç motoru etki eder. Data değişiklikleri yeni oyun açarsan görülür ..

peki hocam neler değişmiş steam de ingilizce olarak yazıyor ama hiç birşey anlamadım translate ile çevirincede saçma oluyor

aytekin79
04.Mart.2016, 15:56
Bir çok konuda değişiklik yapmışlar fakat maç motorunda pek bir değişiklik yapılmamış , onu gördüm. Bana göre kanattan yapılan ortaların sıklığı ve tehlikelerine bir ayar gerekiyordu mesela o düzeltilmemiş. Eskiden işe yarayan taktiğiniz varsa gene iş yapacağını düşünüyorum ,maç motorunda öyle ahım şahım ayarlamalar / düzeltmeler yapılmamış yani

Vankoff
04.Mart.2016, 16:05
İbrahim Demirbağ eklenmemiş oyuna. Onun dışında gördüğüm kadarıyla yapılan ca-pa değişimleri güzel olmuş.

hknshr
04.Mart.2016, 16:25
Bir çok konuda değişiklik yapmışlar fakat maç motorunda pek bir değişiklik yapılmamış , onu gördüm. Bana göre kanattan yapılan ortaların sıklığı ve tehlikelerine bir ayar gerekiyordu mesela o düzeltilmemiş. Eskiden işe yarayan taktiğiniz varsa gene iş yapacağını düşünüyorum ,maç motorunda öyle ahım şahım ayarlamalar / düzeltmeler yapılmamış yani

Hocam simon kjær CA-PA ve fiziksel-zihinsel özelliklerini yazabilir misin zahmet olmazsa?

aytekin79
04.Mart.2016, 17:13
Hocam simon kjær CA-PA ve fiziksel-zihinsel özelliklerini yazabilir misin zahmet olmazsa?

Oyun açık değil maalesef :)

hknshr
04.Mart.2016, 17:23
Oyun açık değil maalesef :)

Eyvallah hocam

Gsigos
09.Mart.2016, 14:26
Beyler yeni güncelleme ile Zivkovic ve Mammana'da değişiklik oldu mu ?
Fiyatı falan arttı mı ?

Tedesco
09.Mart.2016, 14:58

Benim de en dikkatimi çeken husus bu oldu. Ligde toplamda 17 gol yedim ve bunların 15 i kanattan açılan ortalardan. Ne şekilde olursa olsun veya açılsın o kanat ortaları gol oluyor. Ne önlem aldıysa ve yapmaya çalıştıysam engelleyemedim.

aytekin79
09.Mart.2016, 15:14
Benim de en dikkatimi çeken husus bu oldu. Ligde toplamda 17 gol yedim ve bunların 15 i kanattan açılan ortalardan. Ne şekilde olursa olsun veya açılsın o kanat ortaları gol oluyor. Ne önlem aldıysa ve yapmaya çalıştıysam engelleyemedim.

O yüzden ne yapıp edip bu durumdan biz de faydalanmaya çalışmalıyız. Belli ki bu maç motorunda kanatlara inmek gerekiyor :)

Gsigos
09.Mart.2016, 15:15
Sağ bekim ve sol bekim her sene asist krallığına yarışıyorlar 20-25 asistlerde :)
Sağ ve Sol açıklar da çizgiye inip yan ağlara şut çekme uzmanı :)