PDA

View Full Version : Altınordu Transfer Sorunu

Vankoff
16.Şubat.2016, 21:00
Arkadaşlar Altınordu kulübünü yakından takip edenlere bir sorum olacak. Şimdi Türk oyuncudan başka transfer yapmak yasak olduğundan oyunda başka ülkenin milli takımını seçen Türk oyuncuları transfer edemiyoruz. Bu gerçek hayatta da böyle mi sizce ? Yani Sinan Kurt'u yada Samed Kılıç gibi yetenekli oyuncuları alamayacak mıyız ? Sizlerin cevaplarına göre bir iki ayarlama yapmayı düşünüyorum . Kafama göre yapmak istemedim çünkü içim rahat etmez oyunu oynarken.

ozanocal
16.Şubat.2016, 23:18
Arkadaşlar Altınordu kulübünü yakından takip edenlere bir sorum olacak. Şimdi Türk oyuncudan başka transfer yapmak yasak olduğundan oyunda başka ülkenin milli takımını seçen Türk oyuncuları transfer edemiyoruz. Bu gerçek hayatta da böyle mi sizce ? Yani Sinan Kurt'u yada Samed Kılıç gibi yetenekli oyuncuları alamayacak mıyız ? Sizlerin cevaplarına göre bir iki ayarlama yapmayı düşünüyorum . Kafama göre yapmak istemedim çünkü içim rahat etmez oyunu oynarken.

tabiki gerçek hayatta nasıl ise oyundada öyledir ispanyada da athletic bilbao var mesela yabancı oyuncu transfer edemiyorsun kulübün transfer politikası bu gerçektede böyle yani

Ali Hikmet
17.Şubat.2016, 00:28
Yunus Mali vs gibi oyuncular Nuri Şahin, İlkay Gündoğan bunlar transfer olmuyor mu altınorduya?

Vankoff
17.Şubat.2016, 01:35
tabiki gerçek hayatta nasıl ise oyundada öyledir ispanyada da athletic bilbao var mesela yabancı oyuncu transfer edemiyorsun kulübün transfer politikası bu gerçektede böyle yani

Yok hocam bu yeni yabancı kuralıyla beraber oyuncuların yerli sayılma olayı değiştirildi ya ondan soruyorum. FM 15 de sadece Türk pasaportu olsa yetiyordu diye hatırlıyorum Altınordu'ya transfer olmaları için. Kerem Bulut mesela.

Yunus Mali vs gibi oyuncular Nuri Şahin, İlkay Gündoğan bunlar transfer olmuyor mu altınorduya?

Hocam şuan ki yabancı sistemi gibi çalışıyor oyunda Altınordu. Yani sadece Türk pasaportu yetmiyor yanında milli takım için uygun olması da isteniyor. Yani Mesut , İlkay falan alamıyorsun.

SacrificeGGTC
17.Şubat.2016, 10:01
Aslında tamamen saçmalık. Altınordu açıklamasında altyapıdan sürekli futbolcu çıkaracaklarını ve onlara sürekli forma şansı vermek istediklerini belirttiler. Süper Lig'e çıktıklarında bu tutumu bırakacaklardır. Athletic Bilbao siyasi bir amaç güttüğü için bu şekildedir, anlayışları. Belki milliyetçiliğe bile varabilir. Altınordu heybeye kendine zorluk çıkartıyor başka birşey değil :)

Vankoff
17.Şubat.2016, 14:17
Aslında tamamen saçmalık. Altınordu açıklamasında altyapıdan sürekli futbolcu çıkaracaklarını ve onlara sürekli forma şansı vermek istediklerini belirttiler. Süper Lig'e çıktıklarında bu tutumu bırakacaklardır. Athletic Bilbao siyasi bir amaç güttüğü için bu şekildedir, anlayışları. Belki milliyetçiliğe bile varabilir. Altınordu heybeye kendine zorluk çıkartıyor başka birşey değil :)

Aynen hocam :) neyse şu güncelleme çıksın da açacağım Altınordu kariyeri :)

HeracLes
18.Şubat.2016, 23:30

Görüşlerinin sadece bir kısmına katılıyorum o da kendilerine zorluk çıkarmaları bölümü. Türkiye'de yetenek yok değil arkadaşlar var etrafımda bile görüyorum koy bir takıma oynayabilecek çocukları. Altınordu kulübünün belli bir amacı var Avrupa'ya bir tane oyuncu satsalar şampiyon olmuşlar gibi sevinecektir başkanı, teknip ekibi vs. Athletic Bilbao ile de benzeşmiyor durumları doğru bence doğru olan milliyet değil altyapıdır yani çıkar da istersen Fransız olsun çıkardığın oyuncu. Yine Türkiye'den yetişmiş bir futbolcu olarak anılacaktır en azından ben öyle düşünüyorum. Zor bir iş yaptıkları yine de çoğu kişi başarılı olsunlar istiyor.