PDA

View Full Version : patch sonrası kariyer ve kolaylık

kaiserkaan
06.Mart.2016, 17:57
merhaba.. son patch den once fransa kariyeri yapmıştım oldukça dengeli gidiyordu. Yeni patch ile birlikte deportivo ıle karıyer açtım fakat oyun kolaylaşmış sanki. 12 maçtır yenılmıyorum Barcelona dan sonra ligin en az gol yıyen takımı oldum. Moralı yüksek tutup Topu kanatlara yığıp ortayı kapattımı atletıco ymuş valenciaymış hak getire .. sizin görüşünüz nedir sizin durumunuz nasıl ?

nannar
06.Mart.2016, 21:44
4-4-2 yeniden değer kazanmış diyebilirim ilk izlenim olarak :)

Ama şunu da ekleyeyim, ben ortayı hiç kapatamıyorum Drogheda'da :n:

Papi44
06.Mart.2016, 21:50
Çok şut oluyor önceden böyle değildi kolaylaşmış gibi diyeceğimde insanları yanıltmayalım taktiksel bilgide var biraz.

antiochia
06.Mart.2016, 22:40
Savunmalar daha mı kötü acaba?

kaiserkaan
06.Mart.2016, 23:38
rakip savunmalar kötü + sağ ve sol bekler ileri çıkıp hepsi giggs yada beckham a dönüşüyorlar . ileride hava topuna hakim bir forward varsa çatır çatır gol atılıyor. bazen oyun bir iki hamle yapıyor oyunu ele geçirmek için ama ufak müdahale ile hemen tekrar üstünlük ele geçirilebiliyor. Özellikle kanatlara rakıp defans kapatamıyor .. Fazla kolay olmuş böyle gerçekten zevk vermiyor

ozanocal
07.Mart.2016, 00:50
bekler zaten abartılıydı 17 yaşındaki regeni sağ bek e koydum asist kralı oldu ilk sezonda:)

mpaker66
07.Mart.2016, 01:17
yahu fm15 kolay diye sinirleniyordum, şimdi patch çıktı diye 16'yı aldım bu da mı kolay. yahu 4. sezonda eskişehir ile cl'de yarı final oynadım fm15'de bunda böyle olmaz umarım.

Mamadou
07.Mart.2016, 20:21
Yeni patch'de yeni kariyer açmadım. Tek beklentim oyunun başından beri kullandığım taktik işlesin. Yeniden taktik yapmak gibi bir gayrete düşmeyeyim. İlla zoru istiyorsanız İngiltere liginden bir takım alıp yönetin :)

Mamadou
09.Mart.2016, 23:09
Şehir efsanesi geri dönmüş. Sakatları kes. 18 kişilik kadroda yedeklere iki kaleci koymak zorunda kaldım. Allah'tan oyunun başından beri kullandığım taktik işliyor. Önceki serilerde her yeni çıkan güncellemeden sonra yap - boz yapardım taktikleri.

https://i.hizliresim.com/1vv9g5.png

QaaN-07
13.Mart.2016, 02:34
Aşırı kolay, Altınordu'yla ilk sene şampiyon olup STSL'ye yükseldim. İkinci sezon kümede kalır mıyım derken tekrar şampiyon oldum :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

UgurcanOrhan
13.Mart.2016, 10:05
abi bana da hiç kolay gelmiyor :D

mertblgl
14.Mart.2016, 15:40
Osmanlisporla ligde 2.yim suan ilk sezonumda sampiyonluk geliyor gibi. Ama bu fm serisi biraz dengesiz feneri cok rahat yeniyorum disarda geliyo antalya icerde 3-4 e gidiyo.
Bi ortasini tutturamadi gitti bu seri.

UgurcanOrhan
15.Mart.2016, 19:52
bende de öyle mert ama daha iyi maçı otoya bırakmamayı sağlıyor bazen konuşmalar ve hiç orda oynatmadığın adamı oraya koymak bu bahsettiğin olayda güzel işler yaratmaya yarıyor.
@mamadou ben de öyle olmuyor ya sende baya sakat çıkmış ben de laziodayım yeni sezon bir tek balde keita fena gitti sezonun 2. yarısının ortalarında döndü. ben şey yaptım sezon başlarken yüksek şekilde kondisyon çalıştırdım kafayı gözü patlattılar o yüksekte ama çok az şekilde örneğin antreman maçlarından sonra 2 3 gün en baba klose 1 hafta hazırlık maçında kafayı kırmıştı. sezon boyunca da orta düzeyde dengeli çalıştırdım hiç değiştirmedim. savunma yerleşimi çalıştırdım bi de takımlar maçlarda bağırıp sövüp sayınca bir şekilde gol atıyorlar belki de italya ligi diye bu kadar zorlandım gol atmada bilemiyorum ama yiyince de toparlamamı sağladı savunma yerleşimi kontralarda.

DeDe
17.Mart.2016, 12:16
Herkese merhaba...
Yıllar yıllar sonra 2016 ile oyuna geri döndüm...
Swansea ile ilk sezonda şampiyon olunca acaba mı dedim...
Şimdi Crystal Palace ile deniyorum... ama sanırım arkadaş haklı...
Baya bir kolay gibi duruyor

BaGa TaRKaN
17.Mart.2016, 13:43
Kolaylaşmış Diyen Acaba Oyunu Nasıl Oynuyor Merak Ediyorum. Oyunu Açmak Skor Üretmek Aksine Bu Versiyonda Daha Zorlaşmış.

Mario Gomez Gibi Bir Adam Geçen Versiyonda Döktürürken Bu Versiyonda Çok Etkisiz.

hyuga10
17.Mart.2016, 18:47
Yeni patchle birlikte Roma kariyerime devam ediyorum, netten takip ettiğim yabancı birinin taktiğini kullanmaya yeni başlamıştım. Taktik 4-4-2 flat, belirteyim o ünlü TFF'nin taktiği de değil. Onun taktiklerini nedense hiç sevemedim zaten. Forvet hattına ya SF ya da YRD(D) koyuyor. Yeni patchte ROMA'daki 3. sezonumdaydım ve elimdeki taktiği sezon ortası yeni değiştirmiştim. O sezon ligde rahat şampiyon oldum ve ŞL'yi aldım. Sonraki sezon ŞL hariç tüm kupaları aldım. ŞL'de de finalde kaybettim. Şu an ROMA'daki 5. sezonum yani taktiği kullandığım 3. sezonum, ligi açık ara farkla tek mağlubiyetle lider tamamladım. Lig kupasını aldım ve ŞL'de yine finaldeyim. Gerçekten kolaylaşmış mı yoksa ben mi takımı çok iyi kurdum taktik mi çok iyi bilemiyorum. Takımdaki yaş ortalaması 24 falandır, genelde wonderkid oyuncularıyla ve bilindik 2-3 yıldızla dolu. Forvet hattında Origi ve Gabigol var, stoperde de Rugani, sol bekte Baba Rahman ve Federico Dimarco, sağ açık Gerson gerisi tamamen regen. Forvetlerim öyle sezonluk 50-60 gol atmıyor zaten, en fazla 30 atıyorlar, ama eşit dağılıyor. Origi 30 atmışsa Gabigol 25 atıyor yedek forvetim de 20-25 arası rahat atıyor. Bu arada 5 sezondur Romadayım ondan önceki 4 sezon da BJK ile oynadım.

UgurcanOrhan
17.Mart.2016, 19:16
ikisi de takımı da iyi kurmuşsun taktik de bi de ligte ilerledikçe aynı takımda kaldıkça daha rahat etki edebiliyorsun oyuncular değişse de. bence bas istifayı gariban bi takıma yoldaş ol regenler de azıtmıştır yavaş yavaş toplarsın gariban güzel ligteki bi takımı eğlenirsin :D

hyuga10
17.Mart.2016, 19:51
Aynen dostum ben de istifayı basmayı düşünüyorum, şu an Dünya Sıralamasında 7. sıraya getirdim Roma'yı. Aslında kafamda milli takım veya alt yaş kategorisi milli takım da olur yönetmek var, bir yandan da Bayern, Real, PSG gibi bir takıma mı geçsem diyorum da emin olamıyorum. 100m euro transfer bütçem oluyor harcamıyorum bile genelde veya yaşlı kaliteli bir oyuncu satıp regen alıp yetiştiriyorum. Zaten şansıma alt yapıdan 4-5 tane wonderkid çıktıydı daha doğrusu sayısı daha fazlaydı da kimisinde wonderkid yazısını bayağı geç gördüm, genç takımlarla ilgili her şeyin kontrolünü futbol direktörüne vermiştim meğer sürekli kiralıyorlarmış ondan oyuncular sağlam gelişim gösteremeden 21-22 yaşına gelmiş. Takımım genel bazda da çok iyi olduğu için gençleri de rahat rahat oynatabiliyorum 16-17 yaşında olsa bile.

Gariban bi takım olmasa bile eğlenceli olması açısından, milli takım olmazsa şampiyonluk görememiş misal Dortmund, Monaco, Liverpool olabilir vs. öyleyse onlara da geçebilirim. Benim oyunda Valencia ve Tottenham uçuk performans gösteriyorlar, Dünya Sıralamasında benden üstteler. Zaten Valencia geçen sezon beni ŞL finalinde yendi bu sezon AL'yi aldı. Tottenham'la da final maçındayım ŞL'de, PSG, Barça falan tırt kaldı oyunda. Barça'da zaten hala Messi falan oynuyo takımın yaş ortalaması 30 civarıdır :D

Bir de küçük takımları şundan sevmiyorum, oyuncular hemen cozutuyo, misal BJK'de oynarken, zaten BJK'liyim kesinlikle kendi takımımı küçümsemem, ama oyundaki sıralaması vs. açısından konuşuyorum yani Real, Barça'ya göre durumu, Hirving Lozano ve Andrija Zivkovic bendeydi serbest kalma maddesi koydurdular sözleşmelerine biri Juve'de diğeri PSG'de Lozano 19a Zivkovic 25'e gitti, ama şu an değerleri 70 m euronun üstünde ve oyunun en değerli oyuncuları, sürekli al sat yapmaktan takımı oturtmak çok zor oluyo.

kaiserkaan
21.Mart.2016, 21:41
değerli editör baga tarkan .. yazdıklarını yenı gordum ama forumdaki arkadaşlar zaten gerekli yorumları yapmış :) zorlanıyorsan ve destek gerekirse yardımcı oluruz tabiiki senden değerli değil . (merak için >> DM li 4-3-3 oynadım bu arada beklerdestek orta saha da DM destek diğer 2 orta saha dan biri destek diğeri savunma . forvet sağ sol kanatlara yaygın. genel şablon olarak kanatlara taşıyorum topları forvet fırsatçı golcü ) inan oyunu silmesem print screen yollardım senın için ama sen bana takımı taktiği yolla ben yıne hallederim sıkıntı değil .. bu benım taktiğim başarıya ulaşan diğer arkadaşlarımda kendi taktiklerini paylaşır destek atarsa değişik formasyonlarla el ele hep birlikte seni başarıya taşırız ve mutlu oluruz. senın mutluluğun bizim mutluluğumuz sayılır :)

Papi44
24.Mart.2016, 14:45
Oyun gerçekten de çok kolaylaştı. Aslında kolaylıktan ziyade sahaya yansıtmak istediğini tam olarak yansıtıyorsun ama rakip takım buna çözüm bulamıyor ki 16.2 versiyonunda bu hiçte kolay değildi. Bir türlü orta yolu bulamadılar napalım.

mustinho03
24.Mart.2016, 22:07
Ilk senemde deportivoyu tek bir transfer ile sampiyon yaptim ya taktikten ya da oyunun kolayligindan

La BruJiTa
25.Mart.2016, 01:27
sırf meraktan soruyorum yahu nasıl bir taktik anlayıştır ki ilk sezonda şampiyonluklar falan geliyor. 15 yıldır oynarım bu oyunu hiç bu kadar zorlanıp taktiği oturtamadığımı hatırlamıyorum.Küçük yada büyük takım farketmeden bir türlü randıman alamadım taktikten. Baştan söyliyeyim hazır taktik falan kullanmam asla her şeyiyle bana ait olmalı takım. 4-3-3 oynatıp 1 ön libero ( genelde oyuncuya göre regista ya da defansif oyun kurucu ama mutlaka savunma) 2 mc 1 oyun kurucu 1 iki yönlü orta saha destek,sağ açık içe kateden hücum sol açık kanat oyuncusu destek forvet te komple forvet ya da fırsatçı golcü...bekler çıksın falan genelde standart başlayıp rakibe ve oyuna göre kontrollü ya da hücum...evimde 5 atıp deplasmanda yokları oynamak deli ediyor. hele hele 3 orta saha ceza sahası önünde iken rakibin tek bir adamının etrafını sarıp yaklaşık 10 saniye izlemeleri ve adamın Messivari bir diagonal topla ters kanada topu atıp bekin asist yapmasını sağlaması var yaaa offfff yok arkadaş bu göbek nasıl kapanmıyor anlamıyorum...unutmadan orta sahadaki bu arkadaşlar Delle Alli,Pogba ve Saul...