PDA

View Full Version : Taktiğe %100 uyum süreci

shyster
07.Mart.2016, 15:08
Merhabalar FM16 indirime girince almıştım ancak oyuna hiç alışamadım. Taktikle ilgili çok fazla sıkıntım vardı ama hazırlık dönemi haricinde de hiç oynamadım hemen kapattım oyunu. Sonra dün akşam bi gazla tekrar girdim, taktiği falan yaptım sonra da oyun içi editörden taktiğe uyumluluğu direk %100 olarak ayarladım. Birden oyun süper gelmeye başladı istediğim taktiği oyuna çok güzel yansıtıyodum. Sorum şudur ki oyuniçi editör falan kullanmadan yeni kariyer açıcam şimdi taktiğin bir an evvel uyumluluğu nasıl arttırabiliriz tavsiyeleriniz var mı ? kendi taktiğiniz ne zaman %100 uyumlu halel geldi.

edit: önceki serilerde hiç bu kadar sıkıntı yaşamamıştım.

ozanocal
07.Mart.2016, 15:13
sezon öncesi bolca hazırlık maçı yapmanda fayda var oyuncuları zorlamamak için kolay takımlarla 3-4 günde bir hazırlık maçı yapabilirsin ben milli takım aralarında bile 2 hazırlık maçı yapıyodum ilk sezonda devre arası gelmeden istediklerinin sahaya yansıması lazım takım uyumunuda yüksek tutarsan bu süreç hızlanır

martymcfly
07.Mart.2016, 15:30
Kariyere ilk başladığımda temmuzun başından eylül sonuna kadar sadece maç taktiği çalıştırıyorum, %90 dan fazla uyum sağlamış oluyor takım 4 ayda. Yoğunluk ayarını da en sola çekiyorum tabi.
Sonra 2 tık sağa kaydırıyorum yoğunluğu ve normal antrenmanlara ağırlık veriyorum. Maç hazırlığını da savunma yerleşimi yapıyorum öncelikle gol yememeye çalıştığım için.

shyster
07.Mart.2016, 15:37
Kariyere ilk başladığımda temmuzun başından eylül sonuna kadar sadece maç taktiği çalıştırıyorum, %90 dan fazla uyum sağlamış oluyor takım 4 ayda. Yoğunluk ayarını da en sola çekiyorum tabi.
Sonra 2 tık sağa kaydırıyorum yoğunluğu ve normal antrenmanlara ağırlık veriyorum. Maç hazırlığını da savunma yerleşimi yapıyorum öncelikle gol yememeye çalıştığım için.
FM15'de portekiz ligini seçerdim hep erken başlamak için oyuna yalnız bu seride haziranda başlayan yeri seçsen bile türkiyede takım alırsan temmuza kadar kimse takıma gelmiyo antrenman falan olmuyor ?

Vankoff
07.Mart.2016, 16:35
Hocam ben hep 4-5-1 oynuyorum ve favori taktik olarak o taktiği ekledim menajer profilime. Hangi takımla kariyer açarsam açayım ya kabiliyetli olarak başlıyor yada usta olarak. Ama fazla hazırlık maçı yapmanda fayda var.

martymcfly
07.Mart.2016, 17:06
FM15'de portekiz ligini seçerdim hep erken başlamak için oyuna yalnız bu seride haziranda başlayan yeri seçsen bile türkiyede takım alırsan temmuza kadar kimse takıma gelmiyo antrenman falan olmuyor ?

Hangi takımı yöneteceksem, o ülkenin ligini seçiyorum tarih olarak. Standart 1 temmuz iyi, bu iş için.

playeray
07.Mart.2016, 20:58
Benim seçili 3 taktiğin 2'sinde oyuncu komutları da var. Hepsinin %100 olması 2.sezonun sonunu buldu. Yani ilk sezon hiç %100'e ulaşamadım. Taktik ne kadar defaultsa o kadar kolay uyum sağlıyorlar.