PDA

View Full Version : Tüm Ligleri Açmanın Gerçekliğe Etkisi

Gsigos
07.Mart.2016, 21:03
Arkadaşlar 4. sezonumdayım. Sadece TSL açık.
Lig berbat bir hal aldı.

Ligde her maçı kazanıyorum. Anca rotasyon ötesi bir şey yaparsam belki berabere kalıyorum.
Ama Avrupa'da her sezon grubu 4. bitiyorum :)

Amacım ekonomiyi güçlendirmek. Bu yüzden alabileceğim en iyi oyuncuları almıyorum.
Fakat buna rağmen ligde çok üstünüz Almayı istemememde bu da etkili.

Diğer liglerde bu böyle oluyor mu ? İngiltere vs. ?
Belirli bir yıldan sonra fark açılıyor mu ?
2005'ten beri sadece Galatasaray'ı seçtim :)

playeray
08.Mart.2016, 03:25
Yani her ligde illa farkı açarsın da TSL sorunlu bu konuda. GS ve FB yeteri kadar varlık gösteremiyor, bir sezonda en çok gol atan takım 40-50 gol atıyor. Gol krallığında 15'i geçebilen yok. Mesela benim 2. sezonumda Nadir Çiftçi toplam 4 ay sakat kaldı ama 14 golle gol kralı oldu. Gomez toplam 6 ay sakat kaldı 13 golle ikinci oldu. Biraz sallayacağım ama bu gol atma sorunu her takımın 4-4-1-1 oynamasından kaynaklı olabilir. Ve hiçbir takım yabancı hoca getirmiyor. Abdullah Avcı, Hikmet Karaman, Mustafa Akçay döne döne dolaşıyorlar büyükleri.

Gsigos
09.Mart.2016, 12:17
Yani her ligde illa farkı açarsın da TSL sorunlu bu konuda. GS ve FB yeteri kadar varlık gösteremiyor, bir sezonda en çok gol atan takım 40-50 gol atıyor. Gol krallığında 15'i geçebilen yok. Mesela benim 2. sezonumda Nadir Çiftçi toplam 4 ay sakat kaldı ama 14 golle gol kralı oldu. Gomez toplam 6 ay sakat kaldı 13 golle ikinci oldu. Biraz sallayacağım ama bu gol atma sorunu her takımın 4-4-1-1 oynamasından kaynaklı olabilir. Ve hiçbir takım yabancı hoca getirmiyor. Abdullah Avcı, Hikmet Karaman, Mustafa Akçay döne döne dolaşıyorlar büyükleri.

Peki diğer liglerde bu farklı mı ? Örneğin İngiltere ?

playeray
09.Mart.2016, 21:32
Peki diğer liglerde bu farklı mı ? Örneğin İngiltere ?

İngiltere Ligi'nde hiç kariyer yapmadım. Ama gördüğüm kadarıyla ilk 3'teki takımlar 80 puanı aşıyor. Rekabetli olur. Takımların toplam kaç gol attıklarına bakmadım ama hiç 30 golü geçen futbolcu olmuyor Avrupa'daki büyük ligler genelinde.

Gsigos
09.Mart.2016, 23:08
İngiltere Ligi açtım. Adamlar antrenörlerime bile teklif yapıyorlar.
Kaç yıl Türkiye Ligi'nde oynadım böyle bir şeye denk gelmemiştim :)

Kdarkig
20.Mart.2016, 02:33
Oyunun editöründen inceleme fırsatım olmuştu , kulüplerin ve milli takımların yabancı hoca eğilimleri diye bir bölüm vardı , ligimizdeki çoğu takımın bu eğilimi gerçeğe oranla çok çok düşük bu yüzden belirttiğiniz isimler sürekli anadolu turnesi yapıyor.

Bunun önüne geçilmeli ilk önce ve kulüplerin scout ağları artmalı. Mesela Akhisar her sene adı sanı bilinmeyen bir kaç adam bulup takıma getiriyor ve ligin yıldızı haline getiriyor (rodallega , lukac , niasse vs..) bu kulüplere örnek olarak gençlerbirliği ve rize gibi bir çok kulubü de (ptt 1.lig dahil) ekleyebiliriz. fakat oyunda Türk kulüplerinin scout ağları çok dar olduğu için anadolu takımlarının en büyük transferi büyüklerin bitik futbolcuları oluyor ve ligin tadı tuzu kalmıyor.

ozanocal
20.Mart.2016, 05:28
premier lig tabiki daha çekişmeli olur seçtiğin takımlada alakalı biraz tsl de fb veya gs ile doğru taktikle iyi yönetirsen rakip olamıyor kimse ama premier ligde zorlayan takımlar çıkabilir italya ligi aynı şekilde biraz daha çekişmeli olabilir almanya liginde dortmundu seçersen baya çekişme yaşayabilirsin la ligada barca harici bir takım seçersen yine aynı şekilde çekişme yaşayabilirsin olay seçiceğin takımlarda bitiyor