PDA

View Full Version : oyundan soğudum

fmhastasi
11.Mart.2016, 21:20
arkadaşlar merhaba,hangı takımı alırsam alım sıkılıp kapatıyorum bır kac mac sonra.oyuncular taktıklerımı dınlemıyor hıc bır taktıgımı uygulamıyorlar .ıyı takımları alıyorum dandık takımlar gelıp yenıyor benı.mac boyu 0 sut cekıyorum ıkıncı yarı 4-5 suta cıkıyor rakıpler 20-30 sut cekıyor.ornek verım barcayı aldım lugo dıye bır takımla hazırlık macı yaptım adamlar mac baslar baslamaz gol attılar topla oynamada 60-40 ustunluk kurdular.ne yapmam lazım sut sayımı topa hakımıyetımı artırmak ıstıyorum.super kadro kuruyorum ama adamlar oynamıyor.sız taktık ve oyuncu secımlerınde nasıl davranıyorsunuz bana yardım edın lutfen.

shyster
11.Mart.2016, 22:41
arkadaşlar merhaba,hangı takımı alırsam alım sıkılıp kapatıyorum bır kac mac sonra.oyuncular taktıklerımı dınlemıyor hıc bır taktıgımı uygulamıyorlar .ıyı takımları alıyorum dandık takımlar gelıp yenıyor benı.mac boyu 0 sut cekıyorum ıkıncı yarı 4-5 suta cıkıyor rakıpler 20-30 sut cekıyor.ornek verım barcayı aldım lugo dıye bır takımla hazırlık macı yaptım adamlar mac baslar baslamaz gol attılar topla oynamada 60-40 ustunluk kurdular.ne yapmam lazım sut sayımı topa hakımıyetımı artırmak ıstıyorum.super kadro kuruyorum ama adamlar oynamıyor.sız taktık ve oyuncu secımlerınde nasıl davranıyorsunuz bana yardım edın lutfen.

Aynı sıkıntıları oyunumu aldığımda ben de yaşamıştım. Aynı senin gibi bu ne diyim barca açtım bilerek dedim ki bunda da olmuyosa hangi takımda olcak dedim ve berbat sonuç geldi yine. Sonra bi ara yine kariyer açtım bu sefer oyun içi editörden taktik uyumu %100 olarak ayarladım ve herşey müthiş, istediğim ne varsa yaptırabiliyodum, taktiğe etki çok açık belli oluyodu.

FM15de taktiğe uyum kötü de olsa bişeyler sahada gözüküyordu bu seride o hiç yok. O yüzden taktiğe uyumu biraz evvel yükseltmeye bak derim. Bir de başka konuda ben taktiği %100 nasıl en kısa sürede yaparız demiştim, bi arkadaş da menajerin favori taktiği varsa ve onu kullanıyorsan taktiğe uyum daha yüksek başlıyormuş aklında bulunsun.

Adana Demirspor
11.Mart.2016, 23:05
Taktikle alakalı buyuk ihtimalle. Elbet herkes zaman zaman sorun yasıyor ama bunu düzeltmek senin elinde.

Oyunculara verdiğin roller, takımın taktige uyumu bunlara cok dikkat et.

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozanocal
12.Mart.2016, 03:25
sana tavsiyem kendine sabit bir takım seç yarım sezon oyna tekrar aynı takımla kariyer aç ben bende bu seride taktik konusunda zorlandım fenerbahçe ile 10 dan fazla kariyer açtım alışana kadar şuan taktikte sorun yaşamıyorum oynadıkça alışırsın

serwan
12.Mart.2016, 11:22
Oyun zor evet ama Barca ile bu kadar zorlanıyorsanız taktikte problem vardır diye düşünüyorum. Biraz rehber falan okumaya çalışın, güzel yabancı kaynaklar var gerçek hayattaki taktikleri vs. anlatan ingilizce biliyorsanız onlara bakın. Çünkü ilk defa bu seri taktik bilgisi gerektiriyor ciddi anlamda.

fmhastasi
12.Mart.2016, 16:24
herseyi anladım da mac boyu 0 sut cekıyor benım takım rakip 30-40 sut cekıyor bunu nasıl cozcem bende rakip takımlar gıbı oynamak ıstıyorum onlar gıbı oynamak ıcın ne komutlar vermem lazım

mpaker66
12.Mart.2016, 19:36
serwan hocam bu yabancı kaynakların linkini verirebilir misin?

cklnc
12.Mart.2016, 21:57
serwan dostum müsait olduğunda paylaşır mısın bahsettiğin kaynakları?

serwan
12.Mart.2016, 23:43
PC'den girince paylaşırım yarın. Şu an mobildeyim de..

Mamadou
13.Mart.2016, 02:21
Baktınız takım kötü sonuçlar almaya başladı hemen takım toplantısı yapın faydası oluyor. Mesela ben iki,üç kötü sonuçtan sonra takım toplantısı yapıyorum etkisi oluyor. Ve basın toplantılarını, maç konuşmalarını genel olarak siz yapın. Bunlar oyunda önemli detaylar. Her şey taktik değil, maalesef... Özellikle de bu seride.

UgurcanOrhan
13.Mart.2016, 12:06
ben savunma yerleşimi çalıştırtıyorum 1.sezon bitmek üzere, lazio ile oynuyorum. defansı ortalamanın üstünde bence ama hücum organizasyonu çalıştırınca takım küçük takımlara veya ligin sonunda bulunan takıma bile delik deşik olup 3 yedi. ya italya liginden ötürü ya da taktiğim buna uygun sanırım. 4 1 2 3 oynuyorum. önliberodaki elemanı gizli ön libero olarak tercih ediyorum. ligle mi alakalı taktikle mi alakalı emin değilim ama baya iyi gidiyor işler. uefada da zor gol bulsam da yaratıcı olun ileri çıkın diyerek sövüp sayıyorum bir gol 2 gol atıp yemiyorlar :D. istediğim hücum takımını oynatamıyorum yine de zor oluşu hoşuma gidiyor

serwan
13.Mart.2016, 19:29
Tactical Theory | Football Manager 2016 Guide (http://www.guidetofootballmanager.com/tactics/tactical-theory)

Tactics Guides Archives | Passion4FM (http://www.passion4fm.com/category/tactics-guides/)

Emulating Real Life Football Tactics Archives | Passion4FM (http://www.passion4fm.com/tag/emulating-real-life-football-tactics/)

FM15 Possession Tactic Bayern Munich Domination 3-1-4-2 | Passion4FM (http://www.passion4fm.com/football-manager-2015-possession-tactic-bayern-munich-3-1-4-2/)

bunların haricinde SI forumlarının taktik bölümünde de var 3-5 işe yarar rehber.. oraya da bakabilirsiniz..