PDA

View Full Version : Josef de Souza

tevfikken
23.Mart.2016, 22:34
http://dosya.turksportal.net/research/16.3.0/1_Fenerbah%C3%A7e_Souza.png

josef'in top kontrolü (first touch), cesareti ve fiziksel özelliklerinin oyunda düşük olduğunu düşünüyorum. ayağına hakim bir futbolcu ve kolay kolay top kaybetmiyor, o yüzden top kontrolünü 14'e yükselttim. öyle kora kor mücadele etmese de ikili mücadeleden kaçınmadığı için 11 olan cesaretini 13 yaptım. sahada fark yaratmasını sağlayan fiziksel özelliklerini 1'er tık yükselttim, doğru kararı verme özelliğini (decisions) de 13'ten 12'ye düşürdüm. maç hangi durumda olursa olsun sürekli görevini yapmaya çalışan ve mücadelesini sürdüren bir oyuncu olduğu için kararlılığını da bir tık yükselterek 14 yaptım.

brezilya'da bir nebze daha serbest oynadığı dönemden kalma "ileri çıkar" ve "verkaç yapar" özelliklerini kendim ekledim. pereira'nın şu an kendisine bu görevleri vermemesi onun doğasında bulunmadığını göstermez bence. biraz daha serbest bir rol verildiğinde daha ofansif katkı vermeye çalışan bir futbolcu josef, yetenekleri dahilinde tabii.

özetle; kendimce düzenlediğim profili şu şekilde:

http://hizliresimyukle.com/images/2016/03/23/josef.png

excaliburuA
25.Mart.2016, 04:19
zaten oyunda souza'nın ilk kontorlü 14, karar verme 12. fiziksel özelliklerini 1 tık artırdım demişsin düzenlediğin profilde sadece hız ve güç artmış.

tevfikken
25.Mart.2016, 11:45
zaten oyunda souza'nın ilk kontorlü 14, karar verme 12. fiziksel özelliklerini 1 tık artırdım demişsin düzenlediğin profilde sadece hız ve güç artmış.

vücut zindeliği, hız ve gücünü arttırdım, sahada fark yaratan özellikleri derken bunları kastetmiştim, ki iki profil karşılaştırmalı zaten belli oluyor hangilerini değiştirdiğim.

ilk kontrol ve doğru karar verme özelliklerinde ise evet haklısın ben değiştirdiğimi düşünmüşüm meğer oyunda da aynıymış. düzenleme yaparken epey vakit geçirdiğim için arada oluyor böyle :)

Kdarkig
08.Haziran.2016, 16:12
Defansif özellikleri çok üst düzey fakat gerçekte teknik özellikleri bu kadar iyi değil.

Orta yapma 12 den 10 azaltılmalı
Teknik 13 den 12 ye azaltılmalı
Pas 13 den 12 ye azaltılmalı

Agresiflik 11 den 14 e arttırılmalı
Cesaret 11 den 13 e arttırılmalı
------
Çeviklik 13 den 11 e düşmeli
Vücut zindeliği ve dayanıklılık ta 14-15 e arttırılmalı.