PDA

View Full Version : Lionel Carole

Kdarkig
27.Mayıs.2016, 00:39
http://dosya.turksportal.net/research/16.3.0/1_Galatasaray_Lionel_Carole.png

Bugünkü maç ve son 2 aydaki formuyla önemli bir CA artışı gerektiğini gösteriyor. Bana göre Caner'den sonra ligin tartışmasız en iyi sol beki.

Hız ve hızlanma daha da artmalı ve güç özelliği olabildiğince yükselmeli. Şener gibi kuvvetli ve boyuna göre kalıplı bir adamı bile bugün bi hava pozisyonunda duman etti. Şener yere yapıştı bu adam dim dik kaldı.

https://twitter.com/comandantesino/status/735913036305866752

Özellikle maçtaki şu pozisyonda da gerçekten nasıl bir futbolcu. olduğunu kanıtladı. Teknik özellikleri (top kapma,pas) ve Mentar özellikleri ( soğukkanlılık , önsezi) de fena sayılmaz bu adam gerçekten bu CA dan çok daha fazlası.

perpetua
27.Mayıs.2016, 01:37
Bahsettigin ozelliklerin hepsi zaten bir bek icin oldukca yuksek seviyede. :)

CA'ya cok fazla takilma. Zaten CA olarak bek oyunculari diger mevkilerden daha dusuk seviyede.
Sonucta dunyanin en iyi oyuncusu 198 CA, en iyi bek ise 168 CA. Arada 30 puanlik fark var.
120 CA'lik bek, dunyadaki en iyi bekten 48 puan asagida.
Messi'den 48 puan asagidaki forvet oyuncusu 150 CA. Yani Alvaro Negredo veya Robin van Persie seviyesi.

Kdarkig
27.Mayıs.2016, 13:28
Bahsettigin ozelliklerin hepsi zaten bir bek icin oldukca yuksek seviyede. :)

CA'ya cok fazla takilma. Zaten CA olarak bek oyunculari diger mevkilerden daha dusuk seviyede.
Sonucta dunyanin en iyi oyuncusu 198 CA, en iyi bek ise 168 CA. Arada 30 puanlik fark var.
120 CA'lik bek, dunyadaki en iyi bekten 48 puan asagida.
Messi'den 48 puan asagidaki forvet oyuncusu 150 CA. Yani Alvaro Negredo veya Robin van Persie seviyesi.

Dediğiniz doğru ama maç motorunda Galatasaray'ın sol bekinde genelde Hakan Balta oynuyor. Carole'ün en azından as takım oyuncusu olarak gözükmesi gerek diye düşünüyorum. CA konusunda da haklısınız beklerin daha düşük olmalı ama Ramon Motta 125 ise Carole de en az o kadar olmalı hatta 130 .

Soğukkanlılık 14 Pas 12 Orta yapma 10 Önsezi 12 olabilir.

perpetua
27.Mayıs.2016, 14:04
Dediğiniz doğru ama maç motorunda Galatasaray'ın sol bekinde genelde Hakan Balta oynuyor. Carole'ün en azından as takım oyuncusu olarak gözükmesi gerek diye düşünüyorum. CA konusunda da haklısınız beklerin daha düşük olmalı ama Ramon Motta 125 ise Carole de en az o kadar olmalı hatta 130 .

Soğukkanlılık 14 Pas 12 Orta yapma 10 Önsezi 12 olabilir.

Hakan Balta'nin oynatilmamasinin cozumu belki de Hakan'in sol bek mevkisini dusurmek (son yamada dusurmustuk yanilmiyorsam).

extensor
28.Mayıs.2016, 01:12
Bence Carole'un jumping 13'ten 14'e çıkabilir. GS'da defansif hava toplarında en iyi sıçrayan oyuncu olduğunu düşünüyorum. Chedjou savunmada hava topuna çıkma konusunda çok eksikken Carole de savunmada çok iyi sıçramasına rağmen ilginç şekilde kornerlerde geride bekliyor. Ched de savunmada kötü olmasına rağmen hücumda hava toplarında zamanlama ve kafa vurma becerisi sayesinde oldukça etkili.

Bence hücum hava toplarında gol koklama özelliğinin etkisi var. Semih ve Carole nereden gol doğacağını hiç sezemiyor ama Chedjou çok iyi sezip hareketleniyor. Bu off the ball ile alakalı mı? Onu da perpetua'ya sormak lazım

Nocna Mora
28.Mayıs.2016, 13:22
Markaj 12>13
Zıplama 13>14
Pozisyon Alma 11>12
Önsezi 10>11
Topsuz Alan 9>10
Süreklilik 11>13

ve de -Belki-
Karar Alma 10>11?

Bence yeterli değişiklikler olacaktır Carole için. Fiziksel olarak inanılmaz bir oyuncu gerçektende. Pozisyon Alma ve Önsezi daha da artabilir.

Kdarkig
05.Haziran.2016, 22:10
Şener'in orta açması 16
carole ün 8

Şu videoyu izlemenizi öneririm

https://www.youtube.com/embed/WoW4vHDh6rY?start=103

Bu adam gerçekten bu profilden çok daha yüksek seviyede. Savunmadaki gücü dışında kaç tane de asisti yenmiş videodan görebileceksiniz.

Şener 16 ise carole 18 olmalı .

Tabii 18 olmalı demiyorum da şener'den ismail'den çok daha iyi orta açıyor.

byariff
05.Haziran.2016, 22:13
bencede carolenin ortalari hep adrese teslim gidiyor ama galatasarayda vuracak kimse olmuyordu..

Orta yapma , pas ve ziplama yukselebilir bence.

Cengo
05.Haziran.2016, 23:53
Şener'in orta açması 16
carole ün 8

Şu videoyu izlemenizi öneririm

https://www.youtube.com/embed/WoW4vHDh6rY?start=103

Bu adam gerçekten bu profilden çok daha yüksek seviyede. Savunmadaki gücü dışında kaç tane de asisti yenmiş videodan görebileceksiniz.

Şener 16 ise carole 18 olmalı .

Tabii 18 olmalı demiyorum da şener'den ismail'den çok daha iyi orta açıyor.

İyi de böyle seçmece videolar ile Sabri'yi Messi gösteririm. Bunlar veri değil.

Esas Şener adrese teslim orta yapıyor. Caner gibi kafayı kaldırıp baktıktan sonra oraya iyi açı ve sertlikte kesmeye çalışıyor. Çoğu oyuncu gibi topa gelişine vurarak rastgele orta yapmıyor.

Carole orta yapmıyor. Genelde alçaktan pas veriyor ama yükselebilir tabi.

Kdarkig
06.Haziran.2016, 14:32
İyi de böyle seçmece videolar ile Sabri'yi Messi gösteririm. Bunlar veri değil.

Esas Şener adrese teslim orta yapıyor. Caner gibi kafayı kaldırıp baktıktan sonra oraya iyi açı ve sertlikte kesmeye çalışıyor. Çoğu oyuncu gibi topa gelişine vurarak rastgele orta yapmıyor.

Carole orta yapmıyor. Genelde alçaktan pas veriyor ama yükselebilir tabi.

Şener iyi orta açsa bile 16 lık bir yeteneği yok. Bu arada böyle videolar ile sabri'yi messi yaparım demişsin de ben sadece ortalarını gösterme amacı ile bu videoyu paylaştım. Gomez Galatasaray'da olsa Carole eminim en az 10 asist yapardı.

byariff
07.Haziran.2016, 23:44
%37 ile ligin en isabetli orta açan adami carole ama az orta kesiyor iceriye..

ALEN MARKARYAN
08.Haziran.2016, 20:29
Kesinlikle katılıyorum.Carole orta açtığı zamanlarda çok etkili ortalar kesebiliyor.Özellikle yerden kısa pasla gelen topları hiç durdurmadan direk sert,yerden ve hafif muzumsu ortalar kesiyor.Orta yapma özelliği orta yapma sıklığından ziyade orta yapabilme becerisini gösteriyor diye düşünüyorum.Ayrıca gerçekten fiziği müthiş bir topçu her zaman diri kalıyor ve hava toplarında kusursuza yakın.Az dribbling yapmasını ve az orta açması antrenör uyarısıyla ve Galatasaray'a daha alışmasıyla aşılabilir.

byariff
09.Haziran.2016, 00:45
hava toplarindada galatasarayda en iyisi zaten bildigim kadariyla..

Nocna Mora
04.Temmuz.2016, 15:53
Markaj, Pozisyon Alma, Orta Açma, Önsezi gibi özellikleri kesinlikle artmalı. Şu an bir WBL profili var fakat daha çok DLC profili olmalı diye düşünüyorum. Stoperde oynadığında da çok başarılı performans veren bir oyuncu.

Önsezi 11
Pozisyon Alma 12
Markaj 13
Zıplama 14
Orta Yapma 12-13 civarına kesinlikle çekilmeli.

Gerekirse bu CA artışı yansıtılmalı zira takımın en başarılı ismiydi geçtiğimiz sezon ve canlı izleyenlerde farketmişlerdi ki varlığı çok farkediliyor takımda. Stoper oynama özelliiği de 12 civarı girilebilir. Şu an ki profili gerçek halini yansıtmıyor kesinlikle.

Kdarkig
09.Temmuz.2016, 15:16
Markaj, Pozisyon Alma, Orta Açma, Önsezi gibi özellikleri kesinlikle artmalı. Şu an bir WBL profili var fakat daha çok DLC profili olmalı diye düşünüyorum. Stoperde oynadığında da çok başarılı performans veren bir oyuncu.

Önsezi 11
Pozisyon Alma 12
Markaj 13
Zıplama 14
Orta Yapma 12-13 civarına kesinlikle çekilmeli.

Gerekirse bu CA artışı yansıtılmalı zira takımın en başarılı ismiydi geçtiğimiz sezon ve canlı izleyenlerde farketmişlerdi ki varlığı çok farkediliyor takımda. Stoper oynama özelliiği de 12 civarı girilebilir. Şu an ki profili gerçek halini yansıtmıyor kesinlikle.

Galatasaray'da henüz stoper oynamadı Troyes'de de 6-7 kere oynamış stoperde sadece. Bence hem hücum hem savunmada başarılı bir oyuncu sadece savunma beki demek yanlış olur . Sürekli bindirme yapıp orta yapmak istiyor. Tek şanssızlığı yasin ile aynı kanatta oynaması oldu. Yasin onun bindirmeleri yerine içeri oynamayı tercih ediyor hatta direk kaleyi düşünüyor bu yüzden carole'a pek pas gelmiyor.

Fakat sol kanatta da bir hazırlık maçında izlemiştim Carole'ü gayet akıllı ve sağlam oynadı. Hatta gol atmıştı. Bence savunma yönü de iyi bir wing back. Ya da hücum yönü iyi bir full back olabilir.