PDA

View Full Version : Durağanlık! Neden?

uaerenua
29.Haziran.2016, 13:05
Sevgili arkadaşlar merhaba, yıllardır bende sizler gibi FM oynuyorum. CM01/02 ile başladım seriye ve bugun FM 2016 oynuyorum yani yaklaşık 15 yıl eder. Günümüzde birçok oyun serisi interaktif çalşıyorken ve günümüzün şartları artık yapımcıları sürekli oyunu güncel tutma, oyuniçi etkinlikler ve oyun deneyimini sürekli iyileştirmeye zorlamışken FM yıllardır en son Şubat ayında 3.2 gibi bir güncelleme yayınlar ve bir daha ki senenin oyunu çıkana kadar hiç bir şekilde oyuna müdahale etmez. Ben bu tutumdan dolayı 15 yıl sonra oyundan soğudum. Yani düşünsenize EURO 2016 geliyor en azından bir güncelleme ile dünya kupası veya Avrupa kupası veya copa amerika olduğu senelerde sadece o ligi oynayabileceğimiz bir seçenek sunulabilir bizlere. Yani Euro 2016 başlamadan bir hafta önce güncelleme gelir katılan takımlarla aynı lig usulü ayrı bir seçenek olarak oynayabiliriz. Sonuçta Fm bir futbol simülatörü sayılır. En azından yapay zekanın EURO 2016 tahminini de görmüş oluruz böylece. Oyun o kadar durağan ki artık girmek istemiyorum. Online seçeneği de çok tatmin etmiyor, çünkü aynı zamanda oyuncuların ileri demesi lazım falan o açıdan zor yani. Bu durağanlığı aşmak için oyunu sürekli güncel tutmak ve oyuniçi etkinlikler yapmak gerek bence ve bunu da yine oyunun yapımcıları üstlenmek zorunda bence arkadaşlar.
Peki siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Herkese iyi günler dilerim...

yigitbjk
29.Haziran.2016, 19:38
nedeni kısa ve net alternatif yok, piyasada başka bu tür bir oyun olmadığı sürece fm ile yarışmadığı sürece aynı oyunun üzerine üç beş eklenti yapıp kasımda çıkartıp arada iki güncelleme ile seneyi bitiriyorlar.

Nocna Mora
30.Haziran.2016, 10:33
Daha az iş, daha çok kar mantığı.

uaerenua
30.Haziran.2016, 13:23
Haklısınız. Bu şekilde kar ettikleri sürece herhangi bir değişim beklemek mantıksız olacak sanırım :(