PDA

View Full Version : FM2017 Beklentileriniz....

La BruJiTa
08.Temmuz.2016, 01:26
Hadi bu yıl ben açayım dedim baktım kimse elini taşın altına sokmuyor :icon_lol:

1- Lütfen artık tek kale oynadığım maçta kaleme 1 kere gelip golü atan zayıf takımın sezonda 50-60 gol yiyen kalecisi benim kaleyi tutan 20 şutumu çıkarmasın. Bari 1-2 tanesini yesin...(zz)(zz)
2- İyi bir sezon geçiren ortalama adamımı 60 milyon verip alan Real Madrid yarım sezon sonra 3 maçta yedekten sokup adamı 15 milyona satılığa çıkarmasın.(z)
3- CA-PA olayları sebebiyle değeri 200.000 olan adama 80 milyon istemesinler yuh yani...(c)
4- Bulduğum yetenek klübünden yıllık 95.000 alırken benden 9.5 milyon istemesin..Ayıp..Hadi yüzsünsün istedin ben 3-4 verdim kabul etmedin sonra da x takıma yıllık 200.000'e imzalama arkadaş.Varsa bir sorunumuz çıkalım dışarıya halledelim ne yani şimdi böyle dolaylı yollara ne gerek var...:4:
5- Sırf maçta 2 gol attın diye takımın penaltıcısı itip yerine penaltı kullanmayın arkadaş kaç maç berabere kaldım bu yüzden...(/l)
6- Berabere ya da mağlupken son 10-15 dakika su gibi akıp gitmesin. Ne talimatlar işe arıyor,ne konuşma ne de değişiklik...Kimse demesin tempo yükselt falan diye yapıyoruz zaten....:director:
7- 10 sezon içinde Leverkusen,Liverpool,PSV küme düşmesin,Bayern 16. Fenerbahçe 15. Manchester United 14. bitirmesin ligi...Bu kadar aptalca transfer olmaz...35 yaşında adama 20 milyon verip sezon sonu emekli olduğunda sap gibi kalmayacaksın böyle...:uzgun:

Aklıma gelen,oyunda gözüme çarpanlar bunlar..Rezil bir Avrupa Şampiyonasından sonra sinirimi yatıştırmak için gecenin bir yarısı yazdım,çizdim.İmla hataları olduysa affola...:icon_lol:

uaerenua
08.Temmuz.2016, 13:20
Söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum hocam. Kesinlikle bunların düzeltilmesi gerek.

Danger90
21.Temmuz.2016, 17:25
şu oyunculara düzenleme istiyorum ben rotasyon olan adam dzenli olarak ilk 11 de başlamak filan istiyor huzursuz oluyor gerçekten adamlar 30 maç yedek kalsa bilse sesi çıkmıyor, yüklen komutu veriyorsun çok akıcı diyorsun bir pozisyon bile izliyemiyoruz madem bi işe yaramayacak koymasınlar ozaman geri kalanlarındanda bahsetmişsiniz zaten

martymcfly
22.Temmuz.2016, 04:09
Bilgisayar, maç oynanırken taktik yapınca uygulanıyor, bizim verdiğimiz taktik uygulansın diye topun dışarı çıkmasını bekliyoruz.
Rakip kaleci 15 yıldır topu oyuna geç soktu diye kart görmüyor.
Ayrıca kalecilere baraj kurdurma ve penaltı tutma özelliği gelmedi. Van Gaal gibi 119. dakikada Cillesen'i çıkartıp oyuna Krul'u almak istiyorum mesela.

Niye yazdım bilmiyorum, hiç biri olmayacak nasılsa.

Lord Black
23.Temmuz.2016, 20:00
Antreman programı daha detaylandırılmalı bence. Çift kale maçlar simule edilebilir. Yapılan çift kale maçlarda oyuncuların performanslarını görebilmeliyiz. Haftalardır ilk11 yüzü görmeyen bir futbolcumuz antremanda harikalar yaratsa, ilk11 başlayabilir mesela mevkisindeki rakibi de çok formda değilse. Gerçeğe ne kadar yakın, o kadar iyi. Sonuçta bu oyun bir simulasyon. Detaylı olmasından şikayet eden arkadaşlar için FMC modu da var.

ttarlabasi
24.Temmuz.2016, 18:23
Taktik tablosunun karelerden oluşan son derece çirkin görüntüsü düzeltilmeli.

SacrificeGGTC
26.Temmuz.2016, 12:06
Futbolcu etkileşiminde artık çok daha fazla seçenek gerekiyor. Söylediklerimizden sonra hepsi aynı tepkileri veriyorlar.

serwan
30.Temmuz.2016, 13:08
Çok beklersiniz diyerek olayı noktalıyorum.
Ne olacağını ben size söyleyeyim.
-Makyajlanmış arayüz.
-17.3'te dahi düzeltilmemiş maç motoru.
-Aptalca oyuncu tepkileri.
-Saçma ötesi transferler.

BlackAnaconda
30.Temmuz.2016, 17:30
Transfer işine biz asla karışmayalım. Gerçek hayatta hangi hoca transfer işine karışıyor ki.. Yöneticilerin özellikleri olsun ama görebilelim. ''Teknik Direktör isteklerini yerine getirme'' ''Kendi başına hareket etme'' ''Sadakat'' vs.vs

Fiziksel özelliklerini belirtmek dışında oyuncuların rakamsal özellikleri olmasın. Teknik 15 gibi. Tamamen oyuncuyu görerek ve yardımcı raporları üzerinden gidelim. Tabi yardımcı raporlarının ileri derece de geliştirilmesi gerekli. Bu çok fantastik olarak gelebilir ama maç motorunun karmaşıklaşmasıyla ben zaten oyuncularının rakamsal özelliklerinin tamamen sahaya yansıtıldığını düşünmüyorum. Sırf gerçekçi olsun diye düşürülen veya çıkartılan çok profil var.

Duran toplardaki stratejilerimiz serbest olsun. Cm 1-2 den beri aynı şey. Ben belki tamamen alan savunması yapmak istiyorum veya aynı alana koşturmak istiyorum oyuncularımı veya hepsinin aynı yerde durup bir anda dağılmasını falan bekliyorum.. Biraz günümüze uysun artık bu stratejiler..

Çok mu fantastik konuştum. Belki FM 35 he.. :)

Ketchaup
14.Ağustos.2016, 01:51
valla önceki senelerde ben de beklentiye girerdim ama artık pek bi beklenti içine girmiyorum. pes vs fifa rekabeti gibi bi durum olmadığı sürece serwan'ın yukarda yazdığı gibi olmaya devam edecek.

mesela bu sezon prozone olayı hariç pek adam akıllı bi yenilik yoktu benim gözümde.

ozanocal
14.Ağustos.2016, 22:10
transfer pazarı tamamen saçmalık komple elden geçirilmeli dün sağ bek transferi yapıcam diye yarım saati harcadım adamın değeri 30m kulübün istediği para 70m listedeki kaç tane oyuncuya teklif yaptıysam en az 2 katını istediler şimdi diyceksiniz satmak istemiyor o zaman nasıl transfer yapıcaz değerinin %20 fazlasını veriyim versinler kime teklif yapsam 2 katı 3 katı bonservis istiyorlar satılık listesindekiler anca ederi fiyata gidiyor onlarda 30 yaşın üstünde kendi takımına bile hayrı olmayan topçular

inter_23
15.Ağustos.2016, 08:50
Transfer piyasası kesinlikle düzeltilmeli.
Artık Almanya milli takımının lisansı için başka seçenekler yapmalılar.
Maç motoru üzerinde daha fazla geliştirme.
Taraftarların daha gerçekçi olması vs.vs.

martymcfly
16.Ağustos.2016, 16:27
Yarın bazı bilgiler verilecekmiş twitterdan.

aytekin79
16.Ağustos.2016, 18:19
Taktik tahtasındaki o berbat oyuncu şekilleri değişsin de gerisine bakarız

wolfson
18.Ağustos.2016, 10:00
Transfer olsun maç motoru olsun uzun süre düşündüm. Bu adamlar yıllardır bu oyunu yapıyor körler mi dedim. Bi Türkler mi görüyo, yazmıyo mu ingilizler dedim. Ama sonra şunu da düşündüm.

-Maç motorunda 20 şutu kurtaran kaleci olmak zorunda. Bilgisayar kadro seçimini, taktiksel dizilimi ve oyun anlayışını bizim kadar mantıklı karar veremiyor. E haliyle o kaleci 20 şut kurtarmasa maç 3-0 4-0 bitecek. Zaten hepimiz bundan şikayetçi olsak bile sezonu bi şekilde hedeflediğimiz yerde ve ya üstünde tamamlıyoruz.

-Transferde de bilgisayar bizim gibi karar veremiyor. Verdirtemiyolar demek ki ayarı kaçıyor. Yazdığınız gibi 60 mnye adam alıp 3 maça çıkartıyor. Bize 5 mnye gelmeyen adam başkasına 500bine gidiyor. Ancak sizin bulduğunuz o oyuncuları bilgisayar çoğu zaman bulamıyor bile. Hele de bi süre sonra regenler işin içine girince bu durum olmasa 5 seneye kasımpaşa kadrosunu barcelona seviyesine getirebilirsiniz.

Yapımcı gibi yazmışım biraz farkettim. Adamlar tembel ve ya beceriksiz! Bu dediklerimi mantıklı bi şekilde halledemiyolar yapay zekayı geliştiremiyorlar. Ve oyundaki rekabet azalmasın diye bu yazdıklarınıza kasıtlı olarak çözüm bulmuyorlar.

excaliburuA
19.Ağustos.2016, 00:39
16'daki maç motorunu özellikle devre arası güncellemesiyle birlikte beğendim. Bu konuda geçen serilere göre büyük ilerleme var. Geçen sene en büyük beklentim maç motorunun gelişmesiydi, bu gerçekleşmiş gibi gözüküyor. Oyunu 2005'ten beri boş zamanlarım da genellikle oynuyorum. Oyunun 2035 serisinde bile hatasız dört dörtlük olamayacağını bunun imkansız olduğunu bildiğim için 2017'den tek beklentim daha gerçekçi transferler. Ücreti 10 günde verdiğim sigara parasıyla aynı olacağı için oyunu orjinal mi alsam diye pek düşünmeme gerek yok.

LifeYourself
19.Ağustos.2016, 01:39
Transfer mevzusunun sıkıntısını ben pek anlamıyorum arkadaşlar.
Ben genç oyuncuuyu ucuza alan takımın diğer transferlerini gözlemci önerisi, transfer listesine veya kiralık listesine konmuş oyuncudan yaptığım için hiç sıkıntı çekmedim bu dedikleriniz hakkında.Biliyorum hepinizin istediği oyuncular var ama bu oyunun gerçekliğine büyük darbe vuruyor.Bunun en güzel engellenme yanı da bu bence.Çok fazla para istemesi kulüplerin.Ki bunu ben bile yapıyorum adam 10 milyonluk adamıma 15 veriyim diyor 45 ver anlaşalım diyorum adam koşarak uzaklaşıyor.Sonra oyuncu ağlamaya başlarsa 25 den satıyorum.
Oyuncuların yüksek meblağaya alınıp sonra satılması olayı.Oyunda bir oyuncunuz parladığı zaman(Sadece sizin sistemde iş yapmayı becerebilmiş bir vasat oyuncu) kulüpler sanki gözlemcisi yokmuş gibi medya transferi yapıyor.Tabi bunu büyük kulüpler yapınca bir bakıyorlar ulan bu takımımın oyuncusu değil ben ne yaptım sonra satıyor boş beleşe.Bunun düşük kulüpler de yapılması normal ama dünyanın gözde kulüplerinin bu şekilde vizyonsuz transfer yapması cidden saçmalık katılıyorum.
Sonracığıma çok sık olmadığı sürece bence öyle maçlar oyunun tadı tuzu ya.Yoksa ligde 100 puanla alayımız şampiyon oluruz zor bir şey değil.Malum oyunda yapay zekanın zorluk seviyesi yok.Bu tarz şeylerle oyuna denge getirmeye çalışıyor.
Benim istediğim şey artık hangi pozisyonların gol olacağını bilmek istemiyorum.Öyle bir hale geldim ki artık aha bu gol yedim veya attım dediğim de %90 doğru sonuç oluyor.Ha bu benim artık takımımı tanımamdan ve eksikliklerini bilmemden de olabilir oyunun kısır döngüsünden de.Sorun oyundaysa çeşitlilik gelmesini isterim açıkçası.

edwardweo
19.Ağustos.2016, 09:41
Artık klüplerin de U19 veya U21 takımlarının yönetilebilir olması lazım.

mesela öz geçmişe eski Beşiktaşlı milli futbolcu yazıp ondan sonra BJK A2 takımını alabilmeliyiz. Şenol Hoca'nın gönderdiği oyuncularla veya altyapıya yapılacak transferlerle mücadele edebilmeliyiz.

damdan düşer gibi real madrid , barcelona takımlarının başında başlanmamalı oyuna. hatta ayrı bir mod olarak çıkarılabilir.

excaliburuA
19.Ağustos.2016, 12:01
Yalnız burada dile getirilen transfer sıkıntısı bizim yaptığımız transferler değil rakiplerin gerçeklikten uzak transfer politikaları. Mesela Beşiktaş'ın geçen sezon Kayserispor'da oynayan Derley'i kiralaması gibi..