PDA

View Full Version : Lukas Podolski

ttarlabasi
13.Ağustos.2016, 21:53
http://dosya.turksportal.net/research/16.3.0/1_Galatasaray_Lukas_Podolski.png

ttarlabasi
13.Ağustos.2016, 21:54
Bitiricilik 20?!

Kdarkig
13.Ağustos.2016, 22:48
Bitiricilik 20?!

Cenk'in 17 olduğu yerde gayet normal.

ttarlabasi
13.Ağustos.2016, 22:57
Cenk'in 17 olduğu yerde gayet normal.

Senin forumdaki görevin bana muhalefet olmak mı? Bir kere teknik bir yorum yap da bir işe yara.

Kdarkig
14.Ağustos.2016, 00:38
Senin forumdaki görevin bana muhalefet olmak mı? Bir kere teknik bir yorum yap da bir işe yara.

Ortada teknik bir yorum olsa ben de teknik bir cevap verirdim.

Poldi nerdeyse hiç gol kaçırmıyor sadece az gol pozisyonuna girmesi sıkıntı. Bu sezon ben hatırlamıyorum sac baş yoldurduğu bir pozisyonunu. Konsantrasyonu ve topsuz alanı düşük ve pozisyona oyunda da giremiyo ama girdiğini %90 atıyo o yüzden normal. Poldi arsenaldeyken de bitiriciliği 20 ydi bu Podolski'nin özelliği.

Ayrıca bir Beşiktaşlı olarak objektif olup Cenk'in 17 olmasını eleştirmektense bunu eleştirmene ayar olurum arkadasım normal.

ttarlabasi
14.Ağustos.2016, 01:03
Ortada teknik bir yorum olsa ben de teknik bir cevap verirdim.

Poldi nerdeyse hiç gol kaçırmıyor sadece az gol pozisyonuna girmesi sıkıntı. Bu sezon ben hatırlamıyorum sac baş yoldurduğu bir pozisyonunu. Konsantrasyonu ve topsuz alanı düşük ve pozisyona oyunda da giremiyo ama girdiğini %90 atıyo o yüzden normal. Poldi arsenaldeyken de bitiriciliği 20 ydi bu Podolski'nin özelliği.

Ayrıca bir Beşiktaşlı olarak objektif olup Cenk'in 17 olmasını eleştirmektense bunu eleştirmene ayar olurum arkadasım normal.

Ben Podolski'nin bitiriciliğinin 20 üzerinden 20 olmasını yani oyunda dünya üzerinde bu özelliğe sahip bir kaç oyuncudan biri olmasını tartışmaya açtım. Senin Cenk Tosun ile alakalı teknik bir düşüncen veya düzeltme önerin varsa gidersin o başlığın altına yazarsın.

Fakat sen devamlı konuyu fanatikliğe çektiğin için saçma bir tribe griyorsun. Senin ayarına başlarım!

Seni Ignore List'e atıyorum ve yetkililerin sen ve senin gibi kendini taraftar forumunda sanıp, katkı sağlamak yerine polemik çıkarmaya çalışan tiplerin, bu forumlara yazı yazma yetkisinin kaldırılmasını talep ediyorum. @perpetua (http://forum.turksportal.net/vb/members/perpetua.html)

Kdarkig
14.Ağustos.2016, 03:28
Ben Podolski'nin bitiriciliğinin 20 üzerinden 20 olmasını yani oyunda dünya üzerinde bu özelliğe sahip bir kaç oyuncudan biri olmasını tartışmaya açtım. Senin Cenk Tosun ile alakalı teknik bir düşüncen veya düzeltme önerin varsa gidersin o başlığın altına yazarsın.

Fakat sen devamlı konuyu fanatikliğe çektiğin için saçma bir tribe griyorsun. Senin ayarına başlarım!

Seni Ignore List'e atıyorum ve yetkililerin sen ve senin gibi kendini taraftar forumunda sanıp, katkı sağlamak yerine polemik çıkarmaya çalışan tiplerin, bu forumlara yazı yazma yetkisinin kaldırılmasını talep ediyorum. @perpetua (http://forum.turksportal.net/vb/members/perpetua.html)

1. Beni ignore list'e alman umrumda değil.

2. Forum kurallarını incelemeni tavsiye ederim çünkü kullandığın üslup kurallara aykırı.

3. Kendi yaptığın fanatikliği ben yapıyormuşum gibi göstermek senin ne kadar aciz ve çaresiz durumda olduğunu gösteriyor. Benim semih kaya başta olmak üzere bir çok Galatasaray futbolcusu hakkında eleştirilerim oldukça çokken senin bir Beşiktaş futbolcusunun aleyhinde bir postun bile yok. Bu yüzden bu aciz durumuna cevap bile vermek gereksiz.

4. Podolski'nin bitiriciliği fm 14 den beridir 20 puandı yanlış hatırlamıyorsam . Bitiricilik 20 ? yazıp elinde hiç bir veri olmadan böyle bir şey paylaşırsan ben de senin anlayacağın dilden cevabımı veririm.
Oyunda
Cenk'in Bitiriciliği 17 Diego Costa'nın 15

Bu kadar muazzam analiz yapıyor isen lütfen seni Beşiktaş postlarında da objektif yorum yapmaya davet ediyorum. Ben Beşiktaş düşmanı ya da Galatasaray fanatiği değilim fakat gerçekleri görüyorum ve ona göre yorum yapıyorum . Quaresma ve bir kaç Beşiktaş oyuncusunun da CA'sının düşük olduğunu söylemiştim Beşiktaş konusunda görebilirsin. Ama senden ne Beşiktaş aleyhinde bir eleştiri ne de başka takımların leyhinde bir iyi yorum göremedim . O yüzden kendi yaptığın işi ben yapıyormuşum gibi göstereceğine özür dileyebilirdin.

Son olarak Podolski hakkında tekrar cevap veriyorum. Adam az pozisyona giriyor ve girdiklerinin nerdeyse hepsini gole çeviriyor. Benfica'ya attığı golleri aç bi izle derim. Bitiriciliği 20 bence normal.

Oyunda da çok fazla gol atan bir oyuncu değil ben Galatasaray ile başladığımda elden çıkarmaya bakıyorum hatta bu oyuncuyu ama bitiricilik konusunda gerçek anlamda first class bir futbolcu.

excaliburuA
14.Ağustos.2016, 12:13
Bitiriciliğine 20 veren İngiliz ve İtalyan araştırmacılardır. Önce onu bil. Ayrıca çalışkanlık 8, karar verme 11, konsantrasyon 8, topsuz alan 11 iken çok da bir şey ifade etmiyor o 20!?

perpetua
14.Ağustos.2016, 15:27

Bana birbirinizi sikayet etmeyin. Ebeveyn gorevi ifsa etmiyorum.

Podolski'nin profilinin futbolunu yansitmadigini dusunuyorsan bunu tek bir ozellik uzerinden degil, detayli bir analiz ile susleyerek katilmadigin yonlerini yazabilirsin.

Karsindakiler buna katilir, veya katilmaz. Ama en azindan fikirler carpismis olur.

Ilk yazdigin mesajda benim sahsi fikrimi soruyorsan Podolski'nin bitiriciligi icin verilmis 20 cok dogru. Aksine ikna olmam icin de cok kapsamli ve detayli bir analiz gerekli.

ttarlabasi
14.Ağustos.2016, 15:48
Bana birbirinizi sikayet etmeyin. Ebeveyn gorevi ifsa etmiyorum.

Podolski'nin profilinin futbolunu yansitmadigini dusunuyorsan bunu tek bir ozellik uzerinden degil, detayli bir analiz ile susleyerek katilmadigin yonlerini yazabilirsin.

Karsindakiler buna katilir, veya katilmaz. Ama en azindan fikirler carpismis olur.

Ilk yazdigin mesajda benim sahsi fikrimi soruyorsan Podolski'nin bitiriciligi icin verilmis 20 cok dogru. Aksine ikna olmam icin de cok kapsamli ve detayli bir analiz gerekli.

Bu analiz araştırmacıların işi. Ben sadece dikkat çekmek istedim. İngiltere ve İtalya'dan gelen profilindeki özelliğinin senelerdir hala aynı kalmasına dikkat çekmek istedim. Ben gözlemlerime göre yazdım. Söyleyin bana bu veriyi bulabileceğim bir websitesi, Podolski'nin son 4-5 senelik şutları gole çevirme oranına bakıp paylaşayım. Ya da ben bilmiyorum, size zahmet yazın görelim.

Ama benim yazdığım yorumlara hep Beşiktaş üzerinden karşı çıkılması, ayar oluyorum bilmem ne gibi tahrik edici lafların edilmesi, forumun seviyesine yakışmıyor. Bu bir değil iki değil. Hayır bunu yazanlar da bir katkıda bulunsa gam yemeyeceğim. Benim ne kadar katkıda bulunduğumu ya da bulunmaya çalıştığımı siz biliyorsunuz, merak edenler de açsın baksın.

Dünkü çocuklar gelip bana iş öğretmesin. Podolski'nin finishingi 25 olsa gerçekte neyi değiştirir. Amaç oyuna katkıda bulunmak için seviyeli bir tartışma ortamı oluşturmak.

perpetua
15.Ağustos.2016, 22:33
Bu analiz araştırmacıların işi. Ben sadece dikkat çekmek istedim. İngiltere ve İtalya'dan gelen profilindeki özelliğinin senelerdir hala aynı kalmasına dikkat çekmek istedim. Ben gözlemlerime göre yazdım. Söyleyin bana bu veriyi bulabileceğim bir websitesi, Podolski'nin son 4-5 senelik şutları gole çevirme oranına bakıp paylaşayım. Ya da ben bilmiyorum, size zahmet yazın görelim.

Ama benim yazdığım yorumlara hep Beşiktaş üzerinden karşı çıkılması, ayar oluyorum bilmem ne gibi tahrik edici lafların edilmesi, forumun seviyesine yakışmıyor. Bu bir değil iki değil. Hayır bunu yazanlar da bir katkıda bulunsa gam yemeyeceğim. Benim ne kadar katkıda bulunduğumu ya da bulunmaya çalıştığımı siz biliyorsunuz, merak edenler de açsın baksın.

Dünkü çocuklar gelip bana iş öğretmesin. Podolski'nin finishingi 25 olsa gerçekte neyi değiştirir. Amaç oyuna katkıda bulunmak için seviyeli bir tartışma ortamı oluşturmak.

Yapacaginiz analiz oyunu oynamak ve oyuncularin oyundaki performanslarini ve oyun tarzlarini, gercek hayattaki performanslari ve oyun tarzlariyla karsilastirmak.
Bunda bir sapma varsa, oyuncunun oyunda nasil farkli oynadigi analiz eder ve anlatirsiniz. Neden ayni performansi gostermedigini cozumleyip ona gore bir veya bir kac ozellikte, eger gerekiyorsa, duzenleme yapmayi degerlendiririz.

Zira isin icinde sadece gorulen ozellikler degil, gorulmeyen ozellikler de var.

Sadece bitiricilik ozelligi bile futbolcunun motivasyonu (hirs, profesyonellik, baski kaldirma), teknik direktorun motiasyon becerisi, ve diger her seyden bagimsiz olan sureklilik ozelligine bagli olarak mactan maca degisken degerler alan bir ozellik. Yani diger zihinsel ve teknik ozellikler ile etkilesim bir yana, mac motorunda her mac kullanilan ozelliklerin seviyeleri bu diger ozelliklere bagli. 20 gorunur ama macina gore, mac oncesi konusmaya gore bir macta kullanilan ozellik 13 olur, 15 olur, 17 olur (hatta 20 uzerinden degil, her ozellik icin 200 uzerinden degerler kullaniliyor, ama biz oyunda sadece 20 puan uzerinden degerleri gorebiliyoruz). Diger ozellikler de ayni bu sekilde dalgalanir.

Bir adam kotu bitirici olur ama bunun yaninda bu ekstra ozellikleri cok saglam oldugu icin pozisyonlarin cogunu gole cevirebilir.
Bir adam iyi bitirici olur ama bunun yaininda bu ekstra ozellikleri zayif oldugu icin sadece bazi maclarda cok iyi bitiricidir, bazi maclarda ise vasat veya zayif bitiricidir.

Profili butunuyle degerlendirmenin en iyi yolu da oyunu oynamak, oyuncularin performansini incelemek, mac motorunda ne yaptiklarini ve ne yapamadiklarini izlemek ve buna gore gercek hayat ile karsilastirma yapmak.

europeanconquer
16.Ağustos.2016, 13:23
Podolski gol kaçırmıyor,bu sezon bunu net gördük.Pozisyon bulduysa ve top sol ayağındaysa,kalecinin yapabileceği hiç bir şey kalmıyor.

20 değeri gayet makul.

LifeYourself
17.Ağustos.2016, 20:00
Bende oyun içi bir performans tablosu paylaşıyım.
Takımın ileri hattında 3 isim kullanıyorum.
Ana forvet, Yaratıcı Forvet olarak Burak(Bitiricilik -18 )-İstatistik: 37 maç 38 gol 4 asist
Yardımcı forvet olarak Biro-Biro(Bitiricilik - 10 )-İstatistik 40 maç 21 gol 19 asist
İçe kat eden olarak Lucas Podolski(Bitiricilik-20)- İstatistik 37 maç 24 gol(4p) 20 asist

20 bitiricilik oyunda tek başına bir şey ifade etmiyor görüldüğü gibi 10 bitiriciliği olan biri bile 21 gol atabiliyor.
Denildiği gibi oyun içinde pek çok etken oluyor.Bulunduğu pozisyondan tut görünmeyen özelliklere ve pozisyona girmek için gereken diğer özelliklere kadar etki ediyor bu duruma.
Hatta bilmiyorum oyunda fiziksel özellikler boy-kilo yönünden ikili mücadeleye etki ediyor mu ama bana ediyor gibi hissettiriyor.Biro-Biro .164 cm 60 kilo gibi bir insan olduğundan kendini unutturup çok rahat hareket ediyor gibi geliyor bana.Hatta baya bu şekilde gollerine şahit oldum.Dediğim gibi ama o konuya hakim değilim