PDA

View Full Version : Ömer Ali Şahiner

ttarlabasi
15.Eylül.2016, 12:55
http://dosya.turksportal.net/research/16.3.0/1_Konyaspor_%C3%96mer_Ali_%C5%9Eahiner.png

RoCCo_42
16.Eylül.2016, 11:39
Önerin nedir onu yazarsan bana daha faydalı olur.

ttarlabasi
16.Eylül.2016, 12:40
Önerin nedir onu yazarsan bana daha faydalı olur.

Gerçekteki performansını oyunda gösteremiyor.

RoCCo_42
18.Eylül.2016, 10:50
Hiç ama hiç yardımcı olmuyorsun kardeşim o yüzden kusura bakma. Gerçekteki performansını kaç maçta takip ettin acaba? 2 gol attığı Antalya maçından sonra başlığı açman oyuncuyu sadece attığı 2 golle değerlendiriyorsun diye düşünmeme sebep veriyor. Performanstan kastın nedir? Ben zaten Ömer Ali'de artışlar, düzenlemeler yapmışım dahada yapıyorum. Keşke şuraya şu özelliği şu nedenden ötürü değişmeli yazsaydın bende faydalanabilseydim. Konyaspor ile alakalı olarak yapılan her yorumu dikkate aldığım bu alandaki yazışmalardan belli oluyordur diye düşünüyorum. Bana bir şeyler katmak istiyorsanız lütfen sebepleriyle birlikte yazın ki araştırmaya faydası dokunsun. Ayrıca merakın olmasın senin şu konuyu açmandan çok önce yani 2 gol atmasından çok önce belli başlı değişiklikler yapıldı Ömer Ali'de.

fbdevil190737
18.Eylül.2016, 11:44
Hiç ama hiç yardımcı olmuyorsun kardeşim o yüzden kusura bakma. Gerçekteki performansını kaç maçta takip ettin acaba? 2 gol attığı Antalya maçından sonra başlığı açman oyuncuyu sadece attığı 2 golle değerlendiriyorsun diye düşünmeme sebep veriyor. Performanstan kastın nedir? Ben zaten Ömer Ali'de artışlar, düzenlemeler yapmışım dahada yapıyorum. Keşke şuraya şu özelliği şu nedenden ötürü değişmeli yazsaydın bende faydalanabilseydim. Konyaspor ile alakalı olarak yapılan her yorumu dikkate aldığım bu alandaki yazışmalardan belli oluyordur diye düşünüyorum. Bana bir şeyler katmak istiyorsanız lütfen sebepleriyle birlikte yazın ki araştırmaya faydası dokunsun. Ayrıca merakın olmasın senin şu konuyu açmandan çok önce yani 2 gol atmasından çok önce belli başlı değişiklikler yapıldı Ömer Ali'de.

Arkadaş özellikleri belirtmemiş ben son iki sezondur fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum;dayanıklılık,çalışkanlık,topsuz alan,denge gibi özellikleri 12-13 civarında olmalı ayrıca dribbling yeteneği 14 olacak seviyede değil ona da 12 veya 13 idealdir.Ayrıca markaj özelliğinde de düşüşe gidilmeli.İyi çalışmalar.

excaliburuA
18.Eylül.2016, 16:39
Tek tek özelliklerini tartışacak kadar detaylı izlemedim ama defansif bir profil yerine ofansif bir profil oluşturmak daha makul gibi..

ttarlabasi
19.Eylül.2016, 22:30

Son 2-3 sezonki performansına bakarak bu yorumda bulundum, bir maça bakarak değil. Anadolu'daki en flaş yerli oyunculardan biri. Bu performansı oyunda sergileyemediğine göre profilinin baştan aşağı gözden geçirilmesi gerekebilir, ben buna dikkat çekmek istedim. Tek tek özellikleri hakkında yorum yapacak kadar iddialı değilim.

Cengo
19.Eylül.2016, 22:41
Tek tek özellikleri tartışacak ve öneride bulunacak kadar iddialı değilseniz yeterince izlememişsiniz demektir.

Araştırmaya katkısı olmayan yazıların hiç bir değeri bulunmuyor. Yeterince bilginiz yok ise araştırmacıyı lütfen yormayın.

ttarlabasi
19.Eylül.2016, 23:06
Tek tek özellikleri tartışacak ve öneride bulunacak kadar iddialı değilseniz yeterince izlememişsiniz demektir.

Araştırmaya katkısı olmayan yazıların hiç bir değeri bulunmuyor. Yeterince bilginiz yok ise araştırmacıyı lütfen yormayın.

Kusura bakma rahatsız ettik. Sen git önce bir zahmet FB resmi websitesini açıp fenerli oyuncuların boylarını oyuna doğru gir sonra gel Konyaspor araştırmasına karış. Gören de bunları Amerikan başkanı falan sanar, yoğunluktan kafalarını kaşıyamıyorlar. Yoksa zamanınız bırakın da hakeden, istekli +zamanı olan biri yapsın.

Cengo
19.Eylül.2016, 23:20
Kusura bakma rahatsız ettik. Sen git önce bir zahmet FB resmi websitesini açıp fenerli oyuncuların boylarını oyuna doğru gir sonra gel Konyaspor araştırmasına karış. Gören de bunları Amerikan başkanı sanar, yoğunluktan kafalarını kaşıyamıyorlar. Yoksa zamanınız bırakın da hakeden, istekli +zamanı olan biri yapsın.

Önce üslubunuzu düzeltmek zorundasınız. Böyle saygı sınırını aşan yorumlar yapamazsınız.

Her dönemde Fenerbahçe'nin açıkladığı resmi verilerinin tamamını kontrol ediyorum ve güncelliyorum. 1 kez olsun bile atlamadım. Ayakkabı farklarından, aldıkları kilolardan, yeni transferlerin eksik verilerinden de dolayı rakamlar değişebiliyor. Bunların hiç biri benim hatam değil, hiç bir zaman da olmadı.

Hiç kimsenin hakedip haketmediğini değerlendirebilecek kişi siz değilsiniz. Net olarak görünüyor ki daha yeterli sayıda maç izlememişsiniz, veriler hakkında yorum bile yapamıyorsunuz. Kimin doğru, kimin yanlış yaptığını nasıl değerlendirebiliyorsunuz? Fikriniz yoksa çözümleyebiliyormuş gibi yorum yapmayın. Kimseyi de kandırabileceğini sanmayın. Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.

ttarlabasi
19.Eylül.2016, 23:31
Önce üslubunuzu düzeltmek zorundasınız. Böyle saygı sınırını aşan yorumlar yapamazsınız.

Her dönemde Fenerbahçe'nin açıkladığı resmi verilerinin tamamını kontrol ediyorum ve güncelliyorum. 1 kez olsun bile atlamadım. Ayakkabı farklarından, aldıkları kilolardan, yeni transferlerin eksik verilerinden de dolayı rakamlar değişebiliyor. Bunların hiç biri benim hatam değil, hiç bir zaman da olmadı.

Hiç kimsenin hakedip haketmediğini değerlendirebilecek kişi siz değilsiniz. Net olarak görünüyor ki daha yeterli sayıda maç izlememişsiniz, veriler hakkında yorum bile yapamıyorsunuz. Kimin doğru, kimin yanlış yaptığını nasıl değerlendirebiliyorsunuz? Fikriniz yoksa çözümleyebiliyormuş gibi yorum yapmayın. Kimseyi de kandırabileceğini sanmayın. Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.

Üslup senin anlayacağın tarzda cevap vermek içindi. Ben buraya her yorum yaptığımda artist artist cevaplarla canımı sıkamazsınız. Araştırma sizin işiniz. Özellikten yana yorum yapsak, önemli olan gösterdiği performansı dersiniz, performans üzerinden yorum yapsak özellikleri hakkında iddialı değilsen yazma dersiniz. Önce siz yorumculara karşı saygılı olacaksınız. Varsayımlarınız üzerinden karşınızdakini küçümsemeyeceksiniz.

excaliburuA
21.Eylül.2016, 12:18
Peki abi, bundan sonra senin dediğin gibi hareket ederiz. Kusura bakma tekrardan :) Üsluptan söz eden önce kendi üslubuna bakacak.

Cengo
24.Eylül.2016, 03:06
Üslubumda bir hata göremiyorum. Sakin kalıp düşünerek yazıyorum. Siz de öyle yapmaya özen gösterirseniz böyle hatalar oluşmaz.
Sinirlilik beyinde kısa süreli bazı hormonların salgılanması emirlerini engeller ve dolayısı ile düşünme yetisini sınırlandırır. Sinirli iseniz yazmamaya özen gösterin ve daha da önemlisi eleştiriyi kaldırabilmeyi öğrenmeye çalışmalısınız tavsiyem.

Ortada bizler tarafından küçümsenen bir durum yok. Aksine siz yapılan bu işi küçümsüyorsunuz. Yapabileceğinize inanıyorsanız başvurular her zaman açıktır. Oyuncu izleme ve değerlendirmenin o kadar da basit olmadığını göreceksiniz. Sonuç itibari ile dediğim noktaya geleceksiniz, değerlendirme yapabilmek için düzenli izlemeniz gerektiği.

Eleştiri bilgi ile olur, veri ile olur. Bilmiyorsanız eleştiremezsiniz. Bilmediğiniz bir konu hakkında kesin varsayımlarda bulunamazsınız. Oyun ile ilgili fikir alışverişi yapabilmek için açılmış konular var. Bir oyundaki bir oyuncunuzdan nasıl verim alacağınızı o konularda sorabilirsiniz. Bunun yeri araştırma forumları değildir. Araştırma forumunda araştırmaya katkısı olmayan yorumlara izin verilemez.

En kötüsü de eleştiri yapmadığınızın farkında olunmaması. Bilgisiz yapılan sözde eleştirinin tanımı karalamaktır. Oyundaki performans gerçekte, gerçekteki performans oyunda var olmak zorunda değil. Bir oyuncunun verimi için oyuncunun nasıl kullandığı gibi teknik konulardan, oyuncunun özel hayatı gibi psikolojik konulara kadar sayısız değişken yer alır. Bunun bir oyun olduğunu fark ederek gerçek dünyanın bir izdüşümü gibi görmekten vazgeçmelisiniz. Bu oyunu hayatınızın merkezinden çıkarmanız gerektiğini görmeniz gerekiyor. Bir oyunun amacı eğlendirmektir. Sonrasında kapatırsınız. Hiç bir oyun size gerçek hayatı simüle edemez. İnsan hiç bir zaman tamamen anlaşılamayacak kadar karmakarışık bir varlıktır.

RoCCo_42
24.Eylül.2016, 19:10
Arkadaşlar görüşleriniz için çok teşekkürler. Herkesin düşüncesine, önerisine, verdiği bilgi ve veriye saygım sonsuz. Bu verilerden elimden geldiğince faydalanmak niyetindeyim. Ama benim sizlerden ayrıldığım bir nokta var. Henüz ilk 5 haftası geçmiş bir sezonda faiş yükseltmeler yapmayı ben açıkcası çok uygun bulmuyorum. (Geçen seneye nazaran düzenlemeler yaptım kiminiz memnun kalacaktır, kiminiz memnun olmayacaktır.) Ömer Ali bir görev adamıdır ama kendi başına maçı alıp götürecek bir oyuncu değildir. Ömer Ali'yi takım oynatır. Elimden geldiğince düzenlemeler yapmaya çalıştım ve halen daha önümüzdeki dönemlerde yapmaya devam edeceğim. Geçtiğimiz sezonki profilinde farklı olan kısımlarıda göreceksiniz aynı olanlarıda. Açıkcası Ömer Ali ile alakalı asıl değişiklikleri en azından Ligin devre arasında yapmayı çok daha uygun ve mantıklı buluyorum. Bir türlü milli takıma çağrılmayan (sebebini bende bilmiyorum) bir oyuncuda çok büyük değişiklikler yapmak bana açıkcası fazla mantığa yatkın gelmiyor. Defansif-Ofansif karışımı bir profili olduğu doğrudur. Bu şekilde daha çok oyunun iki alanınınıda oynayabildiğini yansıtmaya çalışıyorum. Eğer ki sizin dediğiniz gibi 9 olan 10 olan 11 olan özelliklerini birden bire 13'lere 14'lere çıkarırsam inanılmaz bir CA artışı olacaktır. Oda şu an için gerçekcilikten uzak bir profil oluşmasına neden olacaktır. En azından devre arasına kadar yapacaklarını görmek ve bu tarz değişiklikleri o zamana bırakmak gerçekcilik anlamında çok daha verimli sonuçlar verecektir. Kim bilir belki bu süreçte Milli takımda oynamayada başlar.

Bir kez daha tekrar etmem gerekirse ilgisi için herkese teşekkürler. Önerilerinize her zaman açığım. Bu kısımdaki Bajic tartışma konusunda dediğim gibi abartı profil oluşturmaktan ziyade biraz daha düşük seviye profil oluşturmuş olmak beni daha çok memnun etmekte. Hiç bir zaman kantarı kaçırmak istemiyorum. Düşük profil her türlü düzenlenir, tölere edilebilir ama abartı daha çok göze çarpar. (Bu yazdıklarımdan Ömer Ali'nin profilinin sönük olduğu anlamı çıkarılmasın lütfen :) )