PDA

View Full Version : Grafik Kalitesi

QaaN-07
21.Ekim.2016, 21:35
Merhabalar,

Malum Beta açıldı ben de 1 ay önceden ön siparişi vermiş 10 yıllık bir FM tiryakisi olarak oyunu hemen indirdim. Fakat FM 16'nın grafik kalitesini 4.5 yıldızla oynatan NVidia GeForce 540M ekran kartım nedendir bilinmez bu seride 0.5 yıldızlık bir performans verebiliyor. Dolayısıyla oyunu çok düşük ayarlarda oynayabiliyorum.

Sormadan cevaplayayım; ekran kartım güncel, oyunu NVidia işlemcisiyle çalıştırıyorum hatta GPU Activity'de de oyunu açtığımda görebiliyorum. Fakat oyunu GeForce Experience'dan optimize edemiyorum, oyunların bulunduğu sekmede FM 17 görünmüyor. Bulunduğu klasörü falan da taradım ama nafile.

Acaba bu sıkıntı Beta'dan mı kaynaklanıyor yoksa benim ekran kartı 1 senede çöp mü oldu? Eğer 2.seçenek geçerliyse hakkaten pes. Aynı oyun, aynı grafikler fakat performans olarak dağlar kadar fark? Sizlere bir danışıp oluru varsa çözüm bulmak istedim.

Şimdiden teşekkürler.

addar
21.Ekim.2016, 23:23
gtx960 ekran kartım var bende de gözükmüyor büyük ihtimalle betadan dolayı.

QaaN-07
22.Ekim.2016, 19:11
gtx960 ekran kartım var bende de gözükmüyor büyük ihtimalle betadan dolayı.

SI forumlarında da baya başlık açılmış konuyla ilgili olarak, genel bir sıkıntı demek ki. Bir kaç çözüm önerisi var ama bende işe yaramadı. Cache'yi, Preference'ı sil Steam'den oyun dosyalarını doğrula falan diyorlar klasik.

kornification
04.Kasım.2016, 00:04
Geçen sene de Nvidia Geforce betada görmüyordu oyunu, full versiyonda düzelmişti. Muhtemelen aynısı olur.

RedJ
04.Kasım.2016, 09:38
FM 2016 en yüksek kalitede iken FM 2017 çok düşük ancak karşılıyor.

Nvidia kartlarda mı sorun var yaşayan var mı ?

lexoqe
05.Kasım.2016, 09:58
Yakın zamanda optimizasyon yapılacaktır.

lexoqe
06.Kasım.2016, 15:34
Bendeki durum bu;
http://i.hizliresim.com/bynjDV.jpg

metinoktay
14.Kasım.2016, 16:53
Merhaba, beta yüklemesi bittiğinde ben de tarattım ancak oyun görünmemişti, experience içinden fm 17 beta seçeneğini bulup optimize ederek sorun yaşamadan konuyu çözmüştüm. Ancak beta sürümde oyun bir türlü bulunamıyordu, tam sürümde arama yapmadım, geçen günlerde game ready bir update yayınladı, yaptım ve şuan çok akıcı oynanabiliyor oyun.

Nocna Mora
14.Kasım.2016, 21:23
Bugün yapılan update ile bu problem çözüldü.

RedJ
14.Kasım.2016, 21:47
NVIDIA GeForce 820M ile halen sorun yaşıyorum.

Son güncelleme de değişmedi. 3D kalitesi çok kötü halen.. GeForce Experience için bir güncelleme çıksa da optimize etsek.

FİFA 17 bile sorunsuz oynuyorum FM 16 da sorunsuz full kalite. FM 17 de 3D yarım yıldız..

metinoktay
14.Kasım.2016, 22:52
NVIDIA GeForce 820M ile halen sorun yaşıyorum.

Son güncelleme de değişmedi. 3D kalitesi çok kötü halen.. GeForce Experience için bir güncelleme çıksa da optimize etsek.

FİFA 17 bile sorunsuz oynuyorum FM 16 da sorunsuz full kalite. FM 17 de 3D yarım yıldız..

isletim sistemi windows 10 mu? windows 10sa, ücretsiz yükseltme yaparak yükledigin windows 10 mudur?

RedJ
15.Kasım.2016, 00:41
isletim sistemi windows 10 mu? windows 10sa, ücretsiz yükseltme yaparak yükledigin windows 10 mudur?

Windows 8.1

Belki de bu bir işaret 10 yapmak için..

olgunege75
15.Kasım.2016, 01:42
Bugün yapılan update ile bu problem çözüldü.

Sorun halen devam etmekte.Nereden kaynaklandığını bile bilmiyoruz.Nasıl halledebiliriz bir bilgisi olan var mı acaba ? 30 Bin oyuncu eklendiği zaman 1 yıldız veriyor hız.

olgunege75
15.Kasım.2016, 10:36
Çözümü yokmu ?

metinoktay
15.Kasım.2016, 14:17
Windows 8.1

Belki de bu bir işaret 10 yapmak için..

Windows 10'a yükseltip, daha sonra Windows 8'e düştüysen bu sorun yaşanmış olabilir veya ilgili bilgisayarı formatlayıp, driver'ları otomatik kurduysan da bu sorun oluşabilir, benim başıma bunlar gelmişti, en son slimdrivers diye ücretsiz bir driver güncelleme programı ile ilgili ekran kartı güncellemelerini yapıp sorunu düzeltmiştim, ki benim notebook'umda intel 1GB RAM ve Nvidia 2GB RAM ayrı şekilde bulunmakta

anilcanyil
20.Aralık.2016, 17:47
Merhaba arkadaşlar,

Sorunuma en yakın bu konuyu bulduğumdan, kirlilik yaratmamak açısından buraya yazıyorum. Umarım sorunuma bir çözüm bulunabilir. En son güncelleme olan 17.2.0'ı da yüklememe rağmen oyunun seçenekler kısmındaki bilgisayarımın grafik yeterliliği hala yarım yıldız vermekte. Bu FM16'da 5 yıldızdı. GeForce Experience'a optimizasyon seçeneğiyle oyun eklenmesine rağmen, bilgisayarım en düşük kaliteyi önerdiği için optimize et dediğimde yarım yıldızlık görüntü kalitesine optimize ediyor oyunu.

Cihazımın özellikleri,
Windows 10,
GeForce 840M
Intel i7 2,60 Ghz
12gb ram
64 bit

Bunun yanında yukarıda bir arkadaşın dediği gibi 60,000 oyuncu civarı ekliyorum ve oyun performansından memnun değilim. Inbox ekranı akışındaki takılmalar son güncellemede giderildi şeklinde bir madde olsa da benim inbox ekranımdaki takılmalar hala devam ediyor (güncellemeden sonra yeni oyun açtım) ve oyuncu arama ekranında oyuncu profiline girip tekrar arama ekranına geri dönüşlerde filtrelenmiş oyuncuların listelenmesi sinir bozacak şekilde uzun sürüyor.

Bilgisayarla çok haşır neşir biri değilim, çok teknik detay bilmiyorum, bu cihazları 20 yıldır neredeyse sadece bu oyunu oynamak için kullanıyorum desek yeridir :) bu nedenle elimdeki tüm verileri sıralamak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

anilcanyil
21.Aralık.2016, 01:02
Merhaba arkadaşlar,

Sorunuma en yakın bu konuyu bulduğumdan, kirlilik yaratmamak açısından buraya yazıyorum. Umarım sorunuma bir çözüm bulunabilir. En son güncelleme olan 17.2.0'ı da yüklememe rağmen oyunun seçenekler kısmındaki bilgisayarımın grafik yeterliliği hala yarım yıldız vermekte. Bu FM16'da 5 yıldızdı. GeForce Experience'a optimizasyon seçeneğiyle oyun eklenmesine rağmen, bilgisayarım en düşük kaliteyi önerdiği için optimize et dediğimde yarım yıldızlık görüntü kalitesine optimize ediyor oyunu.

Cihazımın özellikleri,
Windows 10,
GeForce 840M
Intel i7 2,60 Ghz
12gb ram
64 bit

Bunun yanında yukarıda bir arkadaşın dediği gibi 60,000 oyuncu civarı ekliyorum ve oyun performansından memnun değilim. Inbox ekranı akışındaki takılmalar son güncellemede giderildi şeklinde bir madde olsa da benim inbox ekranımdaki takılmalar hala devam ediyor (güncellemeden sonra yeni oyun açtım) ve oyuncu arama ekranında oyuncu profiline girip tekrar arama ekranına geri dönüşlerde filtrelenmiş oyuncuların listelenmesi sinir bozacak şekilde uzun sürüyor.

Bilgisayarla çok haşır neşir biri değilim, çok teknik detay bilmiyorum, bu cihazları 20 yıldır neredeyse sadece bu oyunu oynamak için kullanıyorum desek yeridir :) bu nedenle elimdeki tüm verileri sıralamak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

community.sigames.com'da bulduğum bir çözümle hallettim. aynı hata ile karşılaşanlar olur ise aşağıdaki bağlantıdan (ingilizce) çözüme ulaşabilir.

https://community.sigames.com/faq/football-manager-2017/86_technical-support/92_pc/my-graphics-quality-stars-are-low-or-my-game-struggles-with-lagging-r276/