PDA

View Full Version : Dünya Kupası

marlo41
04.Kasım.2016, 18:02
Oyunda 2. sezonu bitirenler Dünya Kupası sizde ne alemde?

Şimdi çeyrek finale baktım da çok saçma geldi bana takımlar.

Fas, Güney Kore, Portekiz, Almanya, İsviçre, Belçika, Kolombiya ve Uruguay son sekize kalanlar.

Brezilya, İtalya, İngiltere, Arjantin, İspanya, Fransa falan ya gruptan çıkamadılar ya da elendiler.

Kupa bitsin oyunda şampiyonu da paylaşırım.

3842
05.Kasım.2016, 00:02
Son 4 Dünya Kupasının Son 8'ini paylaşıyor ve sürpriz takımları/ülkeleri kalınlaştırıyorum.

Fifa 2014 Dünya Kupası Son 8: Almanya, Fransa, Brezilya, Kolombiya, Arjantin, Belçika, Hollanda, Kosta Rika

Fifa 2010 Dünya Kupası Son 8: Hollanda, Brezilya, Uruguay, Gana, Arjantin, Almanya, Paraguay, İspanya

Fifa 2006 Dünya Kupası Son 8: Almanya, Arjantin, İngiltere, Portekiz, Ukrayna, İtalya, Fransa, Brezilya (Portekiz dedim diye bana gürleyenler olabilir ama o zamanlar Portekiz'in kadrosunun o kadar da güçlü olduğunu düşünmüyorum. :) )

Fifa 2002 Dünya Kupası Son 8: Türkiye, Senegal, İngiltere, Brezilya, Almanya, ABD, İspanya, Güney Kore

Bence buna bakarak genelleme olarak 2000'lerden sonra Dünya Kupaları'nda sürpriz takımların sürpriz işler yaptığını söyleyebiliriz. :) Dikkat edersen son dört kupada İtalya bir, Fransa iki, İngiltere iki, İspanya iki kere son 8'e kalabilmişler.

Senin Oyununda:

Fas, Güney Kore, Portekiz, Almanya, İsviçre, Belçika, Kolombiya ve Uruguay

Oyunda 2018 yılında olduğun için Kolombiya, Belçika ve Portekiz'li gençlerin kendilerini geliştirdiğini ve iyi işler yaptığını ön görüyorum. :) Uruguay'ı sürpriz olarak yazdım ama içim el vermeyerek yazdım, inanılmaz bir Milli Takım geçmişleri ve şu an da çok iyi oyuncuları var.

Yani demek istediğim bu Dünya Kupası'nın ruhunda, tarihinde var. Kabileler arası bir şölen gibi düşünebiliriz. Bu nedenle bana saçma görünmüyor. Ama elbette ki en büyük sürpriz bence Brezilya ve Arjantin'in son 8'de olmaması ama onların da önceki turlarda dominant takımlarla karışılaşmış olma olasılığını göz ardı edemem. Almanya mı, Arjantin mi ? Almanya. Almanya mı, Brezilya mı? Almanya. :)

Ayrıca Fas ve Güney Kore'nin kadrolarını çok merak ettim. Paylaşabilirsen çok memnun olurum. :)

perpetua
05.Kasım.2016, 00:07
Fas'in kadrosu oldukca iyi. Ozellikle Fransa, Hollanda ve Belcika'da yetismis bir cok futbolcuyu kadroda barindiriyorlar ve bir cok futbolculari buyuk liglerde oynuyor.

marlo41
05.Kasım.2016, 00:44
Kupayı Almanya aldı ya. Fas'ın kadrosu da evet gayet sağlammış. Boşuna telaş yapmışım.