PDA

View Full Version : Oyuncu profillerindeki değerleri kıyaslama

sukass53
09.Kasım.2016, 22:11
Merhabalar FM 17'de çıktığına göre herkese bol eğlenceli uykusuz geceler diyebiliriz :) Özellikle oyuncu araştırmasında görevli arkadaşlarımız bakarsa daha da memnun olurum.Sorum şu ;Kurt Zouma FM 16'da hızlanma olarak 19 gösteriliyor.Aşağı yukarıda 90 kilo civarı bir oyuncu diye hatırlıyorum profilinden.Aubameyang hızlanması ise 20.Zouma bir stopere göre geniş alanda hızlı bir oyuncu ama Dünyanın sayılı sprinter tarzda oyuncularından biri olan Aubameyang'dan da -1 değerinde yavaş değildir.Arada daha fazla fark olması gerekmez mi ? Ama oyun savunma oyuncularında 19 Hücum oyuncularındaki 20'den farklı diyorsa o ayrı tabi.Yani demek istediğim.16 Hıza sahip bir stoperle 12 13 hıza sahip bir santrafor mu denk geliyor yoksa bunların hiçbir kıymeti yok mu ? Değer neyse onu mu yansıtıyor oyun.Biraz karışık oldu kusura bakmayın çünkü bazı oyuncuların mesela bir stoper düşünün pas yeteneği 16 17 bakıyorsunuz kalburüstü tekniği hiçte fena olmayan bir forvet arkasının ise 13 14.Umarım izah edebilimişimdir.

lexoqe
10.Kasım.2016, 01:30
Özellik olarak mevkisel değişiklik göstermiyor. Ama 90 kiloluk bir adamın hızlanmasıyla 75 kiloluk bir adamın hızlanması aynı değerler üzerinden farklılık gösterebilir mi bilemem. Bence farklılık göstermemesi lazım. Ama yinede bilir kişilere bırakmak lazım bu konuyu.

MoNToLiVo_
10.Kasım.2016, 01:47
Hız oyuncunun birden hızlanması hızlanma ise kısa sürede ne kadar hızlı olabilecegi ile ilgili Aubameyang ile zouma yı ele alırsak eger aubameyang hız özelligi 19 hızlanma özelligi ise 20 yani kısa mesafe ve uzun mesafede iyi bir sprinter demek. ve tutulması zor bir oyuncu olmasını saglıyor. zouma ya gelince hız 14 hızlanma 18 kısa mesafede agır kalabilir fakat uzun mesafede kaçıracagı adamı da yakalayabilir anlamına geliyor. o dedigin degerler de ki oyuncular ile eşit olmaz hiç bir zaman zihinsel ve fiziksel özellikleri oyuncuların top aldıgında neler yapabilecegini gösterir ki bunlara paralel olarak ta teknigi oyuncunun performansını belirler diye düşünüyorum ben :)

CanrY
10.Kasım.2016, 01:57
hocam hız 14 hızlanma 18i ben şöyle algılıyordum, kısa mesafede en yüksek hızına(14e) çok çabuk(18le) çıkıyor, ancak uzun mesafe koşusunda 14le koştuğu rakibe yakalanıyor gibi azalan marjinal fayda kanunu :D

martymcfly
10.Kasım.2016, 01:57
Bounucci den 2 tane amc çıkar. Özellikleri girerken yanlışlıkla bütün tuşlara basmışlar heralde.

lexoqe
10.Kasım.2016, 02:12
Hız oyuncunun birden hızlanması hızlanma ise kısa sürede ne kadar hızlı olabilecegi ile ilgili Aubameyang ile zouma yı ele alırsak eger aubameyang hız özelligi 19 hızlanma özelligi ise 20 yani kısa mesafe ve uzun mesafede iyi bir sprinter demek. ve tutulması zor bir oyuncu olmasını saglıyor. zouma ya gelince hız 14 hızlanma 18 kısa mesafede agır kalabilir fakat uzun mesafede kaçıracagı adamı da yakalayabilir anlamına geliyor. o dedigin degerler de ki oyuncular ile eşit olmaz hiç bir zaman zihinsel ve fiziksel özellikleri oyuncuların top aldıgında neler yapabilecegini gösterir ki bunlara paralel olarak ta teknigi oyuncunun performansını belirler diye düşünüyorum ben :)

Tam tersi olması gerekmiyor mu? :) Yani hızlanma özelliği oyuncunun birden kısa mesafede hızlanabilme özelliği. Hız ise uzun mesafede kat edeceği hız birimi diye

MoNToLiVo_
10.Kasım.2016, 02:51
Tam tersi olması gerekmiyor mu? :) Yani hızlanma özelliği oyuncunun birden kısa mesafede hızlanabilme özelliği. Hız ise uzun mesafede kat edeceği hız birimi diye

dikkat edersen Hız oyuncunun birden hızlanması hızlanma ise kısa sürede ne kadar hızlı olabilecegi aynı şeyi söylüyoruz. :)

MoNToLiVo_
10.Kasım.2016, 02:52
Bounucci den 2 tane amc çıkar. Özellikleri girerken yanlışlıkla bütün tuşlara basmışlar heralde.

bence öyle birşey degil. :) bonucciyi amc dene bir kaç maç bak verim alabiliyormusun. :) yada uzun boylu bir forveti defansta dene kafa topu bile alamıyor.. :) bonucci inanılmaz bir defans oyuncusu bence. :n:

martymcfly
10.Kasım.2016, 15:07
bence öyle birşey degil. :) bonucciyi amc dene bir kaç maç bak verim alabiliyormusun. :) yada uzun boylu bir forveti defansta dene kafa topu bile alamıyor.. :) bonucci inanılmaz bir defans oyuncusu bence. :n:

Bu kadarı da fazla ama :D
Bounucci Barzagli Chiellini Benatia aynı anda oynasa kaleciye gerek kalmaz :D