PDA

View Full Version : FM 17 Takım Önerileri

yigitbjk
11.Kasım.2016, 22:22
Evet arkadaşlar her sene olduğu gibi bu senede böyle bir başlık olsun bence.

İlk soru benden olsun, bana İngiltere,Almanya,İtalya,İspanya,Fransa gibi büyük liglerde orta halli ancak iki üç sene sonra düzeltmelerle kafaya oynayacak zevkli bir takım lazım ne önerirsiniz???

MoNToLiVo_
11.Kasım.2016, 22:39
İngiltere ; Westbrom , İspanya ; Sevilla , Celte Vigo , Villareal, İtalya ; Milan ; Fransa ; Toulose

ozanocal
12.Kasım.2016, 01:16
kafaya oynaman zor olur belki ama fiorentina kariyeri her zaman bana zevk verir ayrıca italya liginin zevki ayrı bende nedense ispanya,almanya,fransa sarmıyor premier ligdede arsenal a ayrı bi sempatim var 13 yıldır filan şampiyon olamıyorlar ayrıca

Papi44
12.Kasım.2016, 02:26
Newcastle United şiddetle tavsiye.

marlo41
12.Kasım.2016, 15:00
Bundesliga için Leipzig.

emreyavuz61
12.Kasım.2016, 16:46
Fm 2006dan beri bagımlısı oldugum seride ilginc ama ingiltere ve türkiye ligi hariç hiç kariyer yapmadım. 10 yıldır her yıl istisnasız oynadıgım oyunda trabzonspor liverpool arsenal tottenham manchester united leeds united nottingham forest dan baska hiç bir takımla oynamadım. Senede 1 takim bile etmiyor :) sanirim bu sene bunyesinde fazlasiyla buyuk koklu ve iddiali (juventus milan inter roma napoli fiorentina lazio) takım barındıran italya ligi fazlasıyla eglenceli olabilir. Milan inter roma dan biri secilip eski günlere dönüş ve juve hegemonyasına son vermek zevkli olabilir. Hatta parma efsanesini geri getirmekte zevkli olabilir. Benim tercihim milan olacak. Daha farkli arayislar icin son zamanlarda ajax ve psvnin ardinda kalan feyenoord ile zevkli bir hollanda kariyeri olabilir. Aynı sekilde porto ve benficanın arkasında kalmış bir sporting kariyeri. Glasgow rangers efsanesini tekrar şaha kaldırmak ve arap sermayesine karşı lyon u tekrar eski günlerine döndürmekte güzel olabilir.

lionslaw
12.Kasım.2016, 17:00
Napoli'nin mevcut kadro yapılanması ve mali durumu gayet iyi. Ayrıca ilk sezonlarda şampiyonluk için beklentiye girilmiyor baskı da az.

aytekin79
13.Kasım.2016, 13:28
Başlığı düzenledim :)

Bu arada benim önerim Stuttgart olacaktır. 2. ligden alıp takımı zirveye taşımak zor olamayacaktır..

egelikartal_
13.Kasım.2016, 13:32
Göztepe
Newcastle
Hoffenheim

Milli takım isteyenlere...
Kosova

yigitbjk
13.Kasım.2016, 16:33
A.Bilbao seçimini yaptım transfer politikası bildiğiniz gibi bask bölgesi ile sınırlı ancak bu da ayrı bir zevk veriyor.Ayrıca altyapısıda iyi sağlam oyuncular çıkartıyor, tavsiye ederim.

La BruJiTa
14.Kasım.2016, 01:51
Buradaki önemli nokta nasıl bir takım çalıştırmak istediğiniz.Sırasıyla bakalım :u:

1- Zengin,bir kaç sezondur kötü zamanlar geçiren büyük takım: Bu tür takımları iyi kadroları,bol paraları vardır lakin yönetim sizden çabuk bir şekilde başarı bekler.En iyi örnekler Liverpool,O.Lyon,O.Marsilya,Milan,İnter,Sporting Lizbon,Valencia
2-Çok çabuk gelişebilen takımlar: Bu tarz takımların kalburüstü oyuncuları,iyi bir gelirleri vardır.Yönetim genelde ilk 5-8 arası beklentide olur.Bir kaç sezonda şampiyonluk beklentisi oluşabilir. En iyi örnekler Tottenham, Leverkusen, Feyenord, Fiorentina, Sevilla, Napoli
3- Orta sıra takımları: bu takımlar genelde ligin fikstürünü tamamlayan,her daim orta sıralarda bulunan pek düşme telaşı yaşamayıp iyi bir sezonda ilk 8 zor bir sezonda ilk 14 ün içinde olan takımlardır.Oynaması zevklidir ama başarıların gelmesi 5 ile 10 sezon arasında olabilir.En iyi örnekler : Malaga,Bordeux,Herenveen,Vitesse,Sassoulo,Torino,W est Ham,Swensea,Real Sociedad,Genoa,Stoke
4-Küçük takımlar : Oynamasını en çok sevdiğim takımlardır. Özellike tarihlerinde hiç şampiyonluğu olmayan takımlardan seçilip kendi hanedanlığınızı kurmanız,hele hele 10-15 sezonda dünya çapında şöhrete ulaşıp kendi adınıza stad yapmalarını sağladığınızda aldığınız haz inanılmazdır. Sabırsız oyunculara göre değildir.Kadrolar zaten kötüdür.Çok emek harcatır. En iyi örnekleri : Alaves,Las Palmas,Freiburg,Crotone,Pescara,Burnley,Watford,An gers

5- Yaşadığınız şehrin takımı : Her ne kadar genelde 3 büyüklerin taraftarı olsakta yaşadığınız şehrin takımıyla kariyer yapmakta ayrı bir tat verir.

6- Yeni düşmüş takımlar : Geçen sezon sonu küme düşmüş takımlar genelde alt ligin açık favorileridir. Bulundukları lige göre ellerindeki kadro çok kalitelidir.İlk sezondan rahatça geri dönebilirler. Genelde sevmem bu tarz takımları çünkü bence bir PSG,City,Juventus gibi bulunduğu ligi domine ettikleri için bu takımlarla oynamaktan pek farkı yoktur gözümde.Ha ikinci sezon küme düşme adayı olduğunuz için belki zevk verebilir ama ben ısınamıyorum böyle oyunlara. Bu sezon ki en iyi örneği ise Newcastle

Ayrıca geçen yıl yaklaşık 10 sezon oynadığım RBL de tercih edilebilir lakin gerek kadrosunun hem genç hem yetenekli olması hemde daha ilk sezonda yapay zeka ile bile kafaya oynamaları bu kriterlerin dışında bırakıyor bence. GEçen yıl 2. ligdeki sezon dahil 10 sezonda 2. likten aşağı inmemiştim hiç sezon sonunda.

Bunlar naçizane önerilerimdir. Takım öneerilerim o anda aklıma gelenlerdi.Eklenip-çıkarılabilecek ya da kriterlere uymayan takım vardır mutlaka. Sonuç olarak yönetilebilecek en iyi takım başarılı olabileceğine inandığınız takımdır....

egelikartal_
14.Kasım.2016, 14:40
@La BruJiTa

Muhteşem rehber olmuş. Aşırı uzun kariyerlerim olmadı, her oyunda ortalama 10-12 kariyer yapıyorum. Yeni kariyer açacağımız zaman sık sık bakarız buna. Teşekkürler.

Adana Demirspor
14.Kasım.2016, 15:49
İtalya ve İspanya ligi zevkli midir arkadaşlar ?

Ya da EPL'yi mi tercih edelim ?

skyspy
14.Kasım.2016, 18:51
Zoru sevenler için burton albion ve Fc Will derim. Fc will başkanı hem Türk hemde Zengin

SirAlexdeSouza
15.Kasım.2016, 17:32
Her sene olduğu gibi bu sene de ilk olarak Fenerbahçe ile başladım fakat daha sonra Newcastle United ve Liverpool ile kariyer açacağım

BaGa TaRKaN
15.Kasım.2016, 20:47
Hacı Türkiye'de Bir Takım Var İşçi Nüfusun Yoğun Olduğu Askeri Fabrikaların Olduğu Bir Şehir Var Adına Türk Metal Kırıkkalespor Diyorlar. Daha Önce 1977-1978'de Şimdiki Adıyla Türkiye Süper Liginde Oynamış İlk İlçe Takımıymış. 40 Yıl Sonra Süperlig'e Yeniden Döndürebilmek İçin Zevkli Bir Mücadele Olabilir. Takım Türkiye 3.Liginde Oynuyormuş.

mpaker66
15.Kasım.2016, 23:13
Benim tavsiyem Hoffenheim. İyi ve gelecek vaad eden oyuncuları var, ligde malum güçlü takımlar var. Eğlenceli bir takımdır kendileri.

2. tavsiyem ise Milan. Malumunuz eski günler eski günleer.

KadirGok
16.Kasım.2016, 20:01
Zorluk istiyorsanız Athletic Bilbao :icon_lol:

El Barto
16.Kasım.2016, 21:10
Benim tavsiyem Hoffenheim. İyi ve gelecek vaad eden oyuncuları var, ligde malum güçlü takımlar var. Eğlenceli bir takımdır kendileri.

2. tavsiyem ise Milan. Malumunuz eski günler eski günleer.

Hoffenheim benim de aklımdan geçti ama Julian Nagelsmann (https://tr.wikipedia.org/wiki/Julian_Nagelsmann)'a kıyamadım. :)

martymcfly
16.Kasım.2016, 22:18
Sportingle Benfica'da manyak oyuncular. Rahat 200 milyon sterlin gelir getirir hepsini satsak.

Fm'nin twitter hesabındaki gif ten de ilginç yerler seçilebilir.
https://twitter.com/FootballManager/status/797891452911157248

GicaHagi
17.Kasım.2016, 02:59
Hamburg ile kariyere basladim su an 3. sezondayim. ilk sezon 10. olmasi beklenen takimi 3. yaptim ardindan kulüp Katarli zengin bir is adamina satildi :D kulübün borcunu sildi ve epey para verdi kulübe, transfer bütcem artti ve istedigim kadroyu kurdum.

Her kariyerde 2.sezonda baskan degisir mi bilmiyorum ama Hamburg'la kariyer yapmak keyifli özellikle Almanya ligi cok cekismeli oluyor altyapidan gelen oyunculari gelistirmek de ayri güzel.

CanrY
17.Kasım.2016, 03:56
Hamburg ile kariyere basladim su an 3. sezondayim. ilk sezon 10. olmasi beklenen takimi 3. yaptim ardindan kulüp Katarli zengin bir is adamina satildi :D kulübün borcunu sildi ve epey para verdi kulübe, transfer bütcem artti ve istedigim kadroyu kurdum.

Her kariyerde 2.sezonda baskan degisir mi bilmiyorum ama Hamburg'la kariyer yapmak keyifli özellikle Almanya ligi cok cekismeli oluyor altyapidan gelen oyunculari gelistirmek de ayri güzel.

hocam oyun sana al oyna hadi demiş resmen bu ne :D

ynssym
18.Kasım.2016, 11:53
Burton konusunda hem fikiriz. Çok istikrarlı bir şekilde takımlarını şuan bulundukları yere yükselttiler. Kariyerime bu takımla başlayacağım. Kadroyu biraz inceledim. Bir kaç güzel transferle iyi yerlere gelebilirsin. Tabi klubün şuan için sadece küme de kalmanı istemesi , olası büyük başarılarda vazgeçilmez bir konuma gelebiliriz.

mpaker66
18.Kasım.2016, 12:07
Hoffenheim benim de aklımdan geçti ama Julian Nagelsmann (https://tr.wikipedia.org/wiki/Julian_Nagelsmann)'a kıyamadım. :)
O zaman Julian Nagelsmann biz olalım :)

ozanocal
18.Kasım.2016, 15:04
Zorluk istiyorsanız Athletic Bilbao :icon_lol:

tam kanser olmalık takım transfer yapmak çok zor bask bölgesi oyuncusu bulucanda, bütçen yeticekte, adam gelmeyi kabul edicekte transfer yapıcan

fmhastasi
18.Kasım.2016, 22:19
tam kanser olmalık takım transfer yapmak çok zor bask bölgesi oyuncusu bulucanda, bütçen yeticekte, adam gelmeyi kabul edicekte transfer yapıcan
dostum
haklısın katılıyorum:icon_biggrin:
ben bır sene yonettım oyuncu bulmak zor ama takımın potansıyelı yuksek.fm 2017 de nasıl bılmıyorum.susaeta.inaki williams gıbı yıldızlar var ayrıca laporte ıturespa yıs satıp ıyı bır butceye sahıp olabılırsınız bunları takımda tutmak zor ama ınakı wıllıamsı asla satmayın takımın kurtarıcısı o susaeta en dusuk 7 ıle oynuyor cok profosyenel.ben ınakıyı sattım ve basklı forvet bulamadım ondan sonrada oyun kotulestı devam etmedım :icon_biggrin:

inter_23
19.Aralık.2016, 08:53
Yaklaşık bir ay sonra konuyu bir hortlatalım :)

Rusya ligi hakkında fikri olan var mı? Cesaret edemiyorum bir türlü soğuk diyarlara gitmeye :)

Weba
23.Aralık.2016, 00:30
Italya Serie B den Salernitana Calcio takımını kesinlikle öneririm.Lakapları ''i Granata (The Garnets)''.Kadrosu Serie B için yeterli.Hatta kadrosunda -8 PA lı Odjer Moses diye wonderkid bulunuyor.Rigobert Song'un eski kulubudür. Kulubün Adam akıllı bir başarısı yok.Italya'nın Salerno şehrinin takımıdır.Ezeli rakipleri Napolidir.Taraftarları Italya'nın en iyi taraftarlarından birisidir.Hatta yapılan bir ankette Italya'nın Napoliden sonra en iyi taraftarına sahip takımı seçilmiş.Mükemmel Kareografileri var.
Football Manager 2017de Salernitana Calcio 'nun taraftar profili 20 puan üzerinden şu şekilde:

Sadakat: 19
Hırs: 20
Sabır :12
Varlık : 18
Huy: 15

Anlayacağınız Dortmund taraftarı gibi vefakar ,Raja Casablanca taraftarı gibi çılgın bir taraftar kitlesi var.Kulubün efsanesi olup adınıza stad yaptırmak için en uygun kuluplerden birisi.
Ahanda Taraftarları...
http://i.hizliresim.com/1VLqXY.jpg (http://hizliresim.com/1VLqXY)
http://i.hizliresim.com/njRZZ5.jpg (http://hizliresim.com/njRZZ5)

RagnarLothbrok
28.Aralık.2016, 17:59
17 18 yaşında çoluk çocuğu takıma doldurabileceğim taraftarı veya mazisi sağlam bir 2.lig takımı arıyorum; derby stutgart pro vercelli arasında kararsızım, önerisi olan var mı?

emreyavuz61
30.Aralık.2016, 05:58
17 18 yaşında çoluk çocuğu takıma doldurabileceğim taraftarı veya mazisi sağlam bir 2.lig takımı arıyorum; derby stutgart pro vercelli arasında kararsızım, önerisi olan var mı?

dünya futbolunda herhalde mazisi en başarılı ikinci lig ekibi nottingham foresttir. Benim önerim ise leeds united. Leeds ile fazla keyifli oluyor bence. Aston Villa'da premier ligde en çok şampiyon olan 5. Takım yanlış hatırlamıyosam.

egelikartal_
30.Aralık.2016, 10:05
Yunanistan'ı bir deneyin derim.

Aşırı abartı bir Olympiakos hegamonyası var. Pana, PAOK veya AEK ile bunu bitirmek inanılmaz zevk verir. Ben PAOK ile başladım, ilk 2 sezon şampiyon olamadık, 2. sezon 2 puan ile kaçırdık ama inanılmaz zevk alıyorum kariyerden.

marlo41
30.Aralık.2016, 10:20
Yunanistan'ı bir deneyin derim.

Aşırı abartı bir Olympiakos hegamonyası var. Pana, PAOK veya AEK ile bunu bitirmek inanılmaz zevk verir. Ben PAOK ile başladım, ilk 2 sezon şampiyon olamadık, 2. sezon 2 puan ile kaçırdık ama inanılmaz zevk alıyorum kariyerden.

Benim aklımda yıllardır bu lig ama her seferinde Olympia'yı nasıl olsa geçemeyiz diye üşeniyorum. Takımların transfer durumu nasıl? Eli yüzü düzgün kendi halinde genç adamlar geliyorlar mı lige?

egelikartal_
30.Aralık.2016, 15:27
Benim aklımda yıllardır bu lig ama her seferinde Olympia'yı nasıl olsa geçemeyiz diye üşeniyorum. Takımların transfer durumu nasıl? Eli yüzü düzgün kendi halinde genç adamlar geliyorlar mı lige?

PAOK'ta bana ilk sezon 6-7 arası, 2. sezon sonunda ise 12m€ transfer bütçesi verdiler ki Yunanistan için muhteşem bu. 6 küsür milyon da wage budget açık. Yetenkli gençler var hem PAOK'ta hem AEK'te.

Çok kolay adam kiralayabiliyorsunuz. Mesela ben 2 sezon Valencia'nın kalecisi Domenech'i kiraladım. 3. sezon başında Areola'yı aldım kaleye(4 yıldız Yunaistan liginde). Ricky Alvarez, Oscar Benitez'i falan aldım. Ayrıca iki sezondur Carles Alena'yı kiralıyorum Barca'dan. İkna çok zor değil yani.

Zaten PAOK'un iskeleti çok iyi, takviyelerle götürüyorsun işi yani. Tzavellas(DC), Leovac(LWB), Kitsou(DWR), Kace(DMC ilk sezon yok), Charisis(MC), Mystakidis(AML), Athanasiadis(ST) vs... bu lig için çok iyi.

CanrY
30.Aralık.2016, 23:23
Oyun serisinde cm 99-00 dahil kariyer açmadığım 2 lig var biri yunanistan diğeri israil :D sırf Türklükten :D

3842
13.Ocak.2017, 23:57
Kesinlikle açın en azından bir kaç sezon RB Leipzig ile oynayın. Çok yetenekli, potansiyeli yüksek, satmak isterseniz iyi para edecek gençleri var. Üçüncü sezonumdayım, yavaş yavaş ilerliyorum yoğunluktan ama çok keyifli ilerliyor. :)

cklnc
16.Ocak.2017, 12:27
Milan ile oynayan var mı? Sıkıyor mu bir süre sonra?

cklnc
17.Ocak.2017, 14:57
Merhaba arkadaşlar, oyunu hemen hemen yeni satın aldım 5 gün oldu fakat 5 gündür hiçbir kariyere başlayamadım :icon_smile: aşırı kararsızım oynamak istediğim takım konusunda.. Varsa önerileriniz yardımlarınızın hepsine açığım. Özellikle size keyif veren takımları yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için. :)

ancar
17.Ocak.2017, 19:27
Merhaba arkadaşlar, oyunu hemen hemen yeni satın aldım 5 gün oldu fakat 5 gündür hiçbir kariyere başlayamadım :icon_smile: aşırı kararsızım oynamak istediğim takım konusunda.. Varsa önerileriniz yardımlarınızın hepsine açığım. Özellikle size keyif veren takımları yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için. :)

Ben kendim genelde ilk sezon avrupaya gidemeyen takımları alırım. Ama deneme amaçlı her zaman Fenerbahçe ile başlarım.

Bu sezon yeni bir kariyere başlayacam bende yaynlamayı düşünüyorum burada takım olarak kimi alacaksın dersen Stuttgart, Newcastle, Aston Villa, Liepzing falan düşünüyorum ama halen karar veremedim

3842
21.Ocak.2017, 03:55

Dediğim gibi ben RB Leipzig ile epey keyif alıyorum. :) İlk aldığımda oyunu, Arsenal ile başlamıştım yenilikleri tanımak için, o da çok keyifliydi ilk iki sezon. İlk kariyerimi alt liglerden açmayı tercih etmezdim ben, o yüzden Leicester veya Torino da güzel bi seçenek olabilir bence. :)

illet
24.Ocak.2017, 11:42
Bu sene ispanya liginde las palmas ile başladım sezona. Hedef küme düşmemek olarak gözüküyor ama 3-4 takviye ile orta sıralar hatta avrupa bile zorlanabiliyorki ben başardım.

takımda genç yetenek olarak lemos ve araujo var. Gerçi araujodan istediğim verimi alamama rağmen 5m £ 2.sezon başında sattım.

direk potansiyelli olarakta jonathan viera - mesa - kevin price boateng var

kesinlikle bir alın bakın derim 2.sezon başında lemosu 24m £ , mesayı 18.5m £ satıp güzel kadro kurdum.

bedavaya caceres 1m £ herald preciado - 1m £ kuki aldım gelecek emin ellerde. preciado ilk sezondan bile 1.forvetim oldu.

fcgrkm
26.Ocak.2017, 16:47
http://i.hizliresim.com/Mo3vG2.jpg (http://hizliresim.com/Mo3vG2)

UgurcanOrhan
29.Ocak.2017, 04:17
yarı sezon güncellemesinden sonra kafamda şu takımlar var : las palmas, watford, lyon, torino, west ham. fransa liginde uzun zamandır oynamadım italyada ispanyada ve ingiltere liglerinde çok fazla oynadım son 1 2 senedir ama bilmiyorum hem keyif alırken hem de baymamasını istiyorum kararsızım bakalım :)

antiochia
30.Ocak.2017, 15:24
Ben daha çok küçük veya orta boy ligleri tercih ediyorum:Çek Cumhuriyeti, İsveç, Norveç, Slovenya ve Hırvatistan gibi

marlo41
30.Ocak.2017, 17:51
Marsilya her sene oynadığım takımdı. Bu sene hiç sarmadı. Satmadıkları adam kalmamış oynanmaz derken Payet ve Evra'yı getirdiler.

Güncelleme çıkar çıkmaz Marsilya kariyeri yapacağım.

goosfraba
31.Ocak.2017, 21:48
@antiochia

slovakya: ruzomberok
hırvatistan: inter zapresic
isveç: hacken

emrem88
01.Şubat.2017, 12:05
arkadaslar oyunu alalı 1 hafta oldu her sene adetimdir galatsaray ile başlarım. İlk sezon galatasaray ile başladım şampiyon oldum çok fena bir taktiğim var. yanii herkesin zevk alacağı bir taktik yaptım. Herneyse ikinci sezon sıkılıp kariyeri sildim sonra totenhamı aldım bir süre sonra ondanda sıkılıp kararsız kaldım. İtalya liginde milan ile inter arasında kaldım kadroları inceledim interin kadrosu stilime daha uygun duruyordu ve interi aldım şuan ligin 6. haftası kadro uyumu taktik uyumu yüzde 60 larda olmasına ragmen 6 da 6 yaptım . yendiğim en güçlü takım fiorentina diğerleri ile karşılaşmadım. Ama şunu söylim her maç 30 40 isabetli şut atıp yuzde 60 ların üstünde topla oynama var

CanrY
01.Şubat.2017, 23:38
30 40 isabetli şut varsa Icardi her maç 3 4 sallıyordur herhalde :D

emrem88
04.Şubat.2017, 13:09
valla forvetlerim gol atamıyor desem yeridir yinede icardi onlara ragmen en iyisi :)

3842
05.Şubat.2017, 15:47
Marsilya her sene oynadığım takımdı. Bu sene hiç sarmadı. Satmadıkları adam kalmamış oynanmaz derken Payet ve Evra'yı getirdiler.

Güncelleme çıkar çıkmaz Marsilya kariyeri yapacağım.

Payet fizikten düşene kadar harika bir oyuncu. Ben yaklaşık 1.5 sezon oynattım taraftarların sevgilisi oldu, keyfini çıkar. :) Bir de sanıyorum ki Marsilya inanılmaz bir ekonomiye sahip oluyor oyunda. 5 Sezonda 127 Milyon Euroluk adam aldılar benden. bunun 125'i dördüncü ve beşinci sezonumda oldu. :)

fmhastasi
24.Şubat.2017, 17:06
guanzgu yu onerıyorum kadrosu cok iyi

Adana Demirspor
01.Mart.2017, 21:27
Arkadaşlar beni oyalayacak,uğraştıracak,ligin büyüklerine Avrupa'ya kafa tutacağım bi takım arıyorum.

Hangilerini önerirsiniz ?

Gs ve Schalke açtım fakat sarmadı.

Acil takım tavsiyesine ihtiyacım var.

nfornirvana
01.Mart.2017, 22:29
Arkadaşlar beni oyalayacak,uğraştıracak,ligin büyüklerine Avrupa'ya kafa tutacağım bi takım arıyorum.

Hangilerini önerirsiniz ?

Gs ve Schalke açtım fakat sarmadı.

Acil takım tavsiyesine ihtiyacım var.

Fransa'ya gidip Lyon veya Marsilya'yı deneyebilirsin hocam.

rudeboy1903
02.Mart.2017, 12:48
Ben Skybet League 2 'deki Portsmouth'u aldım bu sene gayet zevkli gözüküyor League 2 için gayet kaliteli kadroları var zaten hedefte 1.olup direk bir üst lige yükselmek. Yükseldikten sonra yapılacak birkaç ufak takviyeylede orta sıralar zorlanırsa da üst sıralara rahatlıkla oynanabiliyor. Alt liglerden gelip en üst lige çıkmayı hedefliyecek arkadaşlar için bence güzel bir seçim olabilir. Ve şu da önemli bence fazla maliyet olmadan Premier Lig'e çıkılırsa oradan gelecek yayın gelirleriyle mali durum gerçekten süper oluyor.

mrmanager1147
03.Mart.2017, 16:15
arkadaşlar benim bi sorum olucaktı fm 17'de spor toto 2. lig'den ankaragücü-tuzlaspor-sarıyer vs gibi bi takım alıp süper lig'e çıkarmak istiyorum fakat spor toto 2. ligdeki takımların hiçbirinde yabancı oyuncu transferine izin verilmiyor. ben bu takımları alıp ptt'ye veya süper lig'e çıkardığım zaman yönetim bu yabancı oyuncu transferi yasağını kaldırıyor mu yoksa sonsuza kadar türk oyuncularla devam mı ediliyor?

Ayberk Tuncer
04.Mart.2017, 13:21
arkadaşlar benim bi sorum olucaktı fm 17'de spor toto 2. lig'den ankaragücü-tuzlaspor-sarıyer vs gibi bi takım alıp süper lig'e çıkarmak istiyorum fakat spor toto 2. ligdeki takımların hiçbirinde yabancı oyuncu transferine izin verilmiyor. ben bu takımları alıp ptt'ye veya süper lig'e çıkardığım zaman yönetim bu yabancı oyuncu transferi yasağını kaldırıyor mu yoksa sonsuza kadar türk oyuncularla devam mı ediliyor?

Lig kuralları yabancı oyuncu transferine izin vermediği için yapamıyorsunuz. Resmi kaynağı da şurası:

http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/STATULER/2016-2017/2016-2017-Spor-Toto-2-Lig.pdf

Ek 2

"Spor Toto 2. Ligde yabancı uyruklu futbolcu oynatılamaz."

Lig yükseldiğinizde bu yasak kalkacağı için yabancı oyuncu transferi yapabileceksiniz.

mrmanager1147
04.Mart.2017, 21:30
Lig kuralları yabancı oyuncu transferine izin vermediği için yapamıyorsunuz. Resmi kaynağı da şurası:

http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/STATULER/2016-2017/2016-2017-Spor-Toto-2-Lig.pdf

Ek 2

"Spor Toto 2. Ligde yabancı uyruklu futbolcu oynatılamaz."

Lig yükseldiğinizde bu yasak kalkacağı için yabancı oyuncu transferi yapabileceksiniz.

çok teşekkürler :)

ynssym
06.Mart.2017, 17:33
Braga ile kariyer yapmayı düşünüyorum. Daha önce Portekiz ligi oynayan var mı ?

ynssym
07.Mart.2017, 17:17
Arkadaşlar Merhaba

Uzun zamandan beri cm/fm oynayan birisiyim. Genelde İngiltere ve İtalya tercih ettiğim ligler. En kısa kariyerim 12 - 15 yıl arasında sadece bir takımda geçirmeyi tercih ediyorum. Çeşitli sebeplerden dolayı 2017 fm de bir kariyer yapma imkanı bulamadım. Yeni kariyere Avrupa'nın küçük liglerinden başlamak istiyorum. Belçika , Hollanda , Portekiz , İsviçre , vb. gibi liglerin küçük takımlarıyla oynamak. Hem ligde hemde Avrupa da söz sahibi bir takım yaratmak. Bu konuda yardımcı olabilecek bilgileri paylaşabilir misiniz.

Adana Demirspor
07.Mart.2017, 22:10
Southampton takım arayan arkadaşlara ilaç gibi gelecektir.

Potansiyelli gençler,iyi adamlar,iyi altyapı ve güzel bir bütçe ile yukarıya oynamak aşırı zevkli.

EfsaneFenerli
14.Mart.2017, 06:35
Bana genç ve başarıya aç bir takım lazım.

2013-Schalke 04
2014-Valencia
2015-Southampton

bu takımlarda oynadım ve çok zeck aldım. Şimdi 2017 için önerilerinizi bekliyorum.

serwan
14.Mart.2017, 07:48

2013-Schalke 04
2014-Valencia
2015-Southampton

bu takımlarda oynadım ve çok zeck aldım. Şimdi 2017 için önerilerinizi bekliyorum.

Celta Vigo
Monaco
Leipzig
Liverpool

cklnc
14.Mart.2017, 14:29

2013-Schalke 04
2014-Valencia
2015-Southampton

Werder Bremen' i öneririm. Ben de takım arayışındaydım ve en kısa zamanda onlar ile kariyere başlayacağım. Eski günlerine döndürmeye çalışmak (güçlü Almanya Ligi takımlarına karşı kolay olmayacaktır) ve gerek A takımındaki gerekse altyapısındaki genç oyuncularının gelişimlerini gözlemlemek son derece eğlenceli olabilir. Milos Veljkovic, Florian Grillitsch, Serge Gnabry, Johannes Eggestein, Maximilian Eggestein ve Niklas Schmidt potansiyelli oyuncular bunlar dışında bazı isimler daha var gelişmeye açık olanlar..

İyi kariyerler dilerim.

kapalicarsi
14.Mart.2017, 15:02
Juventus u aldım.Kariyerinde CL bulunmayan Buffon u 2018 sezonuna kadar kupayla buluşturma misyonu üstlendim kendime

semiko
12.Nisan.2017, 15:00
Türkiye; Altınordu-Başakşehir,Gençlerbirliği,İstanbulspor
İngilere; Portsmouth (şuan ki kariyerim ) , Newcastle ,West Ham , Watford
Fransa ; Lille
Hollanda ; Twente ( Fm 2013'den beri )
İtalya ; Sassuolo
İspanya ; Villarreal

ultrafanatik
14.Nisan.2017, 09:44
An itibari ile İstanbulspor'dan kovuldum..😀😀 yahu 2.lige ne oyuncu bulabiliyorum Ne çalışan bulabiliyorum. Ne yapsam peş peşe galibiyet alamıyorum. Scout kullanmak istemiyorum, gözlemciler kötü. 26 hafta zor zor tahammül ettim. Kalemiz yol geçen hanı gibi nerdeyse 108 gol nasıl yeniri yaşıyorum 😀 Sonuç kariyeri sildim yeni den açtım bu sefer Ankaragücünü eski günlerine kavuşturma belki daha ileri götürme hayali 😀😜 kuruyorum

wolfson
06.Haziran.2017, 00:25
Bu sene oyunu aldım toplamda 3 saat oynamamışımdır. Bi açmak istedim. Everton'u aldım, işin ilginci kimseyi satamıyorum. Acaba Everton'da mı böyle deyip İnter'e geçtim. Orada da durum aynı.
- Direk 1-2 temmuzda transfer listesine koyuyorum diye mi böyle oluyor, 10 temmuzda filan koysam değişir mi?
-İlk sezon oyuncu satılamıyor mu 2017de?
-Bütçesi iyi olan bir takım alıp takımdaki oyuncuları da satıp kendim takım kurmak istiyorum var mıdır böyle bi takım?

CanrY
06.Haziran.2017, 23:37
belki oyun açarken başlangıçta transfer bütçesini kullanma seçeniği aktiftir o zaman kimse transfer etmiyo anca kiralık adam alıyolar @wolfson

wolfson
07.Haziran.2017, 01:31
@CanrY o seçenek aktif değil. 1-2 adam satabiliyorum. 1-2 adam satmak az değil belki ama benim istediğim takımı ilk sezondan baştan kurmaya başlamak. 4-5 adam satıp yenisini almak, sonraki transfer döneminde de 4-5 satıp 2. sezona yepyeni bir takımla başlamak. Bunun için bütçe de iyi olmalı tabi. Öyle bildiğin takım var mı?

CanrY
07.Haziran.2017, 02:38
hocam öyle bildiğim shakhtar var, elindeki adamlara iyi teklif geliyo ilk yıl, gerisi sende iyi de para veriyo başlangıçta, monaco da olabilir bütçe olarak ama hiç oynamadım ancak shakhtar dediğim gibi bayağı para veriyo elemanları da satılıyo ben öyle yeni bi kadro kurmuştum yine shakhtar stili brezilyalılardan :D

cklnc
07.Haziran.2017, 19:43
-Bütçesi iyi olan bir takım alıp takımdaki oyuncuları da satıp kendim takım kurmak istiyorum var mıdır böyle bi takım?

Kesinlikle Marseille' yı denemelisin.

hubris
05.Temmuz.2017, 20:06
Southampton

tombul taho
09.Temmuz.2017, 18:48
fmscout internet sitesinde ingiltere paketi mevcut. ingiltere 22.ligine kadar olan bir eklenti mevcut. onu indirdiginiz takdirde cok iyi bir kariyere sahip olabiliyorsunuz.

ben en alttaki Mid Sussex Football League Divison Nine liginden Keymar & Hassocks takimini secip kariyer yapmaya basladim ve gayet de zevkli oluyor. Zaten bana gore asil kariyer yapilacaksa da oyle alt ligden olmali.

kripto9999
03.Ağustos.2017, 02:37
doğu avrupa liglerini seviyorum romanya, bulgaristan,belarus, ukrayna, rusya ve buna ilaveten yunanistan. bu ülkelerden başarıya aç bi takımı hem ligde hem avrupada en büyük takımlarla başabaş rekabet edecek bi takım kurmak istiyorum. cheahlaul, botev plovdiv, dnipro, krasnodar ve yunanistandan xanthi. fm 2013 de cheahlaul ile bunu sağlamıştım. fm 2017 de ise krasnodarla yaptım bunu ve krasnodarın çok güzel bir bütçesi var. yönetim her sezon kasadaki parayı 100 milyon euroya çıkartıyor yani sugar daddy başkana sahip. şu anda da xanthi de deniyorum bunu. bonus olarak da şunu söyleyim bulgaristandan ludogorets var rahat rahat ligi götürmek isteyenler için.

E.m.r.e
12.Ağustos.2017, 07:44
fazla yazılmamış ama belki database güncellemesinin de etkisi vardır ben leverkusen ile oynuyorum ve herkese en azından bir kere denemesini tavsiye ederim :)

güzel kariyer olmasının sebepleri..

-hali hazırda yetenekli bir oyuncu grubunun kadroda bulunması (leno, dragovic, bender, aranguiz, volland, bellarabi vs.)
-süper potansiyelli hazır durumdaki genç yetenekler (havertz, henrichs, jedvaj, brandt, bailey)
-kulübün dişe dokunur hiçbir başarısının olmaması
-savaşçı orta saha bolluğu :D (bu benim tercihim tabi ki : baumgartlinger, bender, güncellemeyle birlikte sven bender, dominic kohr)
-oyuncu satış kolaylığı (takımın yıldızlarının neredeyse hepsinin bayern'e gitme hedefi var)
-olağanüstü altyapı (şu an altyapıda 3 tane wonderkid regen aynı sene çıktı. tabi bunların potential ability'lerine falan bakmadım programla ama iyi futbolcuyu görünce profilden tanıyoruz artık)

fmhastasi
05.Eylül.2017, 00:21
arkadaşlar ben türk takımları yönetmeyi seviyorum fakat her takımı denedim sarmıyor artık.bana yabancı ama takımı sahiplenecegim güzel bir takım lazım önerilerinizi bekliyorum

aytekin79
05.Eylül.2017, 18:37
arkadaşlar ben türk takımları yönetmeyi seviyorum fakat her takımı denedim sarmıyor artık.bana yabancı ama takımı sahiplenecegim güzel bir takım lazım önerilerinizi bekliyorum

Bundesliga 2 'de güzel takımlar oluyor. Almanya liginde oynamak gerçekten çok keyifli :)

CanrY
06.Eylül.2017, 17:31

Dynamo Dresden derim. sarı siyahlı kulüp çok iyi taraftar güzel stad yeni bir dortmund doğacak hocam :D

fmhastasi
09.Eylül.2017, 01:24
greuther furthu aldım başarılı olamayınca bıraktım.slovakya ıle başladım cok ıyı kadrosu var ondanda sıkıldım sırbistanı düşüyünüyom

burock0
14.Eylül.2017, 23:46
Biraz saçma gelebilir ama istediğiniz takım oynamak istediğiniz ligde değilse o takımı istediğiniz lige atmak muhteşem keyifli.

17'de yapmadım ama 16'da İtalya Ligi'nde juve'den korkumdan dolayı roma, napoli, inter, bazen de juve'yi İngiltere'ye ekleyip italyan takımlarıyla oynaması zor, zevkli ligde oynadım. Hatta psg, Dortmund'u fln da almıştım.

Laypzig'i epl'ye alırsanız çok güzel olur mesela. Belki monaco.

Çünkü epl dışındaki liglerde 2-3 yıl içinde 6 yıllık şampiyonluk sezonları yaşaması kolay oluyor. Veya hegemonyasını yıkması çok çok zor olan baba bir takım oluyor.

E benim yorumlamam bu kadar.

AYDINLI_09
18.Ekim.2017, 11:39
fmscout internet sitesinde ingiltere paketi mevcut. ingiltere 22.ligine kadar olan bir eklenti mevcut. onu indirdiginiz takdirde cok iyi bir kariyere sahip olabiliyorsunuz.

ben en alttaki Mid Sussex Football League Divison Nine liginden Keymar & Hassocks takimini secip kariyer yapmaya basladim ve gayet de zevkli oluyor. Zaten bana gore asil kariyer yapilacaksa da oyle alt ligden olmali.

hocam bu yamayı kullanmada sorun oluyor mu ileriki zamanlarda hata falan alıp oyunu silmek zorunda kalmayız değil mi ? bilginiz varsa paylaşırmısınız ?

birde takım çalıştırmak isteyen arkadaşlar yeni ülkelerden , en kötü takımları - hatta amatör olanları bulabilirseniz - alın ve onlarla oyunun zevkini tadın , şahsen oyunda her özellikler 10 civarı oyunculara bakıp bunlara parayı bırak forma bile verilmez dediğiniz adamların sizin takımınıza gelmesi için kasabanızın büyük ihtimalle bakkalına - klüp başkanınız olduğunu varsayaraktan :icon_biggrin:- dil dökmekten ve de yanına gidip gelmekten mekik dokumanız takdire şayan olabiliyor :u: takım önerilerim : IFK Timra , Wehen , Alamania Aachen , Dag & Red gibi :icon_cool:

daimy2017
05.Ocak.2018, 00:41
Evet arkadaşlar her sene olduğu gibi bu senede böyle bir başlık olsun bence.

İlk soru benden olsun, bana İngiltere,Almanya,İtalya,İspanya,Fransa gibi büyük liglerde orta halli ancak iki üç sene sonra düzeltmelerle kafaya oynayacak zevkli bir takım lazım ne önerirsiniz???

Milan (Italya) şampiyonların ve zirvelerin takımıdır, kafaya oynar