PDA

View Full Version : Oyun hızı hakkında...

mursittuna84
01.Aralık.2016, 16:07
Merhaba Arkadaşlar..

Son zamanlarda oyunu daha hızlı oynayabilmek adına SSD hardisklere bakıyorum. Bu konuda bana yardımcı olacak oyunu SSD hardisk ile oynayanlar varmı ? Var ise ciddi derecede bir hızlanma oluyormu ?

La BruJiTa
02.Aralık.2016, 12:08
Merhaba Arkadaşlar..

Son zamanlarda oyunu daha hızlı oynayabilmek adına SSD hardisklere bakıyorum. Bu konuda bana yardımcı olacak oyunu SSD hardisk ile oynayanlar varmı ? Var ise ciddi derecede bir hızlanma oluyormu ?
ssd illaki bilgisayarında SATA disklere göre bayağı bir hız artışına sebep olur.tabiki bu oyunda arkaplanda çok fazla veri işlendiği için işlemci ve ram de önemli ama bütçen varsa ssd al tofaştan mercedese geçiş yap :D

martymcfly
02.Aralık.2016, 12:49
Ssd kullananların muhabbetine hastayım ben. Bİlgisayarı 10 sn de açılıyormuş eskiden 8 sn de açılıyordu diye isyan ediyorlar burdan pay biç :D

Benim 7 senelik emektar 1 dk da açılıyor olsun canı sağolsun :D

Ali Hikmet
03.Aralık.2016, 23:56
SDD kullanıyorum bilgisayar açılma vs iyi eskiye göre ama pek ona takmıyorum ben. Örnek vereyim. Online bi oyun oynuyorsun GTA, LOL vs vs Oyunlar D oluyor C ise SDD. oyuna daha hızlı girersin, bilgisayarın yavaşlamaktan kurtulur daha az yorarsın bu gibi bi sürü etken var. Hangi bilgisayarı dizeceksen diz SDD unutma

La BruJiTa
04.Aralık.2016, 23:30
Bende bu ssd kullanmayanlara bayılıyorum. Bir kere denedikten sonra (bence) asla vazgeçemeyeceğin bir şeyi kötülemek için önce bir test etmek gerekir değil mi?Ayrıca benim makine 4 saniyede açılıyor :smismileyiw2:

martymcfly
05.Aralık.2016, 02:30
Bende bu ssd kullanmayanlara bayılıyorum. Bir kere denedikten sonra (bence) asla vazgeçemeyeceğin bir şeyi kötülemek için önce bir test etmek gerekir değil mi?Ayrıca benim makine 4 saniyede açılıyor :smismileyiw2:

Kötülemedim ki aksine övdüm :D aradaki farkı anlasın diye örnek verdim yanlış anlamışsın.