PDA

View Full Version : FFP sistemi

remzi1242
07.Aralık.2016, 14:31
Merhaba,
Sanırım 2006 yılından beridir ilk defa başlık açıyorum :icon_razz::icon_redface:
Reel hayatta FFP kriterlerinin içinde oyuncu satışı dahil edilmeden hesaplama yapılıyordu.
Henüz oyunu almadım bilmiyorum. Oyundaki FFP sistemi nasıl?
Oyuncu satışından elde edilen gelir sayılmıyor mu?

Ali Hikmet
07.Aralık.2016, 14:57
2012-2013 sezonunda futbola giriş yaptı. O zamanlardan kalmada olabilir yada 2014 de olabilir pek emin değilim. Bunla ilgili İngilizce yazı şema pdf dosyaları video vs mevcut

http://www.financialfairplay.co.uk/financial-fair-play-explained.php

SirAlexdeSouza
07.Aralık.2016, 15:42
Reel hayatta FFP kriterlerinin içinde oyuncu satışı dahil edilmeden hesaplama yapılıyordu.
?

Oyuncu satışı dahil edilmediğine emin misin ? Aynı şeyden mi söz ediyoruz bilmiyorum ama gerçek hayatta mesela Fenerbahçe bu sezon başı oyuncu satışından elde ettiği kadar transfer yapabiliyordu FFP kuralları bunu gerektirmişti...

GicaHagi
07.Aralık.2016, 15:55
http://tr.eurosport.com/futbol/finansal-fair-play-nedir-uyulmasi-gereken-kurallar-neler_sto4509997/story.shtml

Burada da Türkce kaynak mevcut.

salvan
08.Aralık.2016, 02:33
Arkadaşlar örneğin:16/17 sezonunda avrupa kupalarında yer almayan bir takımız,ancak ffp yi ihlal ettik kırmızı gözüküyo,bu durumda 17/18 sezonunda avrupadan men yer miyiz? Çünkü avrupa kupalarında oynamayan takımlarda da çıkıyo bu sorun.

Nocna Mora
08.Aralık.2016, 04:18
Arkadaşlar örneğin:16/17 sezonunda avrupa kupalarında yer almayan bir takımız,ancak ffp yi ihlal ettik kırmızı gözüküyo,bu durumda 17/18 sezonunda avrupadan men yer miyiz? Çünkü avrupa kupalarında oynamayan takımlarda da çıkıyo bu sorun.

Evetyersin.

remzi1242
09.Aralık.2016, 17:55
Oyuncu satışı dahil edilmediğine emin misin ? Aynı şeyden mi söz ediyoruz bilmiyorum ama gerçek hayatta mesela Fenerbahçe bu sezon başı oyuncu satışından elde ettiği kadar transfer yapabiliyordu FFP kuralları bunu gerektirmişti...

Galatasarayın ki öyle değil biliyorum