PDA

View Full Version : Fm-2017 Almaya Değer mi ?

zzzeeeggg
09.Aralık.2016, 01:08
Başlıkta olduğu gibi almaya değer mi ? 2016 versiyonunda scout programının bonservisi çalışmadığından oyundan soğuyup bırakmıştım. Yine böyle hatalar devam ediyor mu ?

Özellikle bonservis kısmı nasıl. Absürt fiyatlar mı istiyorlar

GicaHagi
09.Aralık.2016, 01:12
Fm 17 ilk izlenimler basliginda aradigin cevabi bulabilirsin. Bu arada scout programi calismama kismini anlayamadim.

zzzeeeggg
09.Aralık.2016, 01:54
Fm Genia Scout Bendeki bonservis kısmı tutmadı. Herşey tamam da bu oyuncuyu alırken vereceğim para çok aşırı oluyor.

ozanocal
13.Aralık.2016, 23:54
Fm Genia Scout Bendeki bonservis kısmı tutmadı. Herşey tamam da bu oyuncuyu alırken vereceğim para çok aşırı oluyor.

16 böyleydi şahsen transfer yapmak çok zordu bende sırf bu yüzden almıyorum bakıyorsun değeri 5m istedikleri para 25m ve bunu savunanlar var yok takımın önemli oyuncusu diye gidip şiliden oyuncu buluyorum yine aynı olay karşıma çıkıyor yönetmediğim takımlara bakıyorum adamlar gayet karlı transferler yapıyor 2016 yı 300 saat oynadım 1 tane karlı transferim yok şöyle olur o da 34 yaşındaki ahı gitmiş bahı kalımış bir oyuncuyu alırım o da maaş bütçemin içine eder eğer örnek resimleriniz varsa ben fm2017 de şu kaliteli oyuncuyu abartısız bir fiyata aldım diyebiliceğiniz ben bu oyunu alırım he gidipte yaşlı oyuncuları yada sözlemesi biten oyuncuları söylemeyin onları bende yapıyorum yoksa transfer mantığı elindeki bütün parayı ver hatta borçlan 2 sene sonra oyuncu gitmek istesin zararına sat oyunun mantığı bu son yıllarda açıp fm2008 oynayasım geliyor bu yüzden

GicaHagi
14.Aralık.2016, 01:26
Ilginctir ben böyle zorluklarla karsilasmiyorum pek bu seride gecen seride de hic problem yasamadim denebilir. Yönettigim her takimi maddi anlamda yukari tasidim hatta bu cok basit gelmeye basladi elinizde iyi 1 2 genc yetenek varsa ve ortalama üstü bi takimdaysaniz iyi performans gösterdiginde yüksek ücrete okuturyosunuz. Bi kariyerimde, yamulmuyosam Bruma'yi 35 40 mil euroya PSG'ye satmistim.

FM genie kullanmak yerine gözlemci gönderdiginizde (eger iyi bir gözlemciniz varsa) zaten oyuncuya ödeyeceginiz bonservis bedelini az cok tahmin ediyor. Siz de o paraya aliyosunuz. Ayrica gözlemci raporunda rakip takimin oyuncuyu satmaya meyilli olup olmadigi yaziyor.

Misal sizde sisteminize uyan takim icin önemli olan yada olacak iyi bi oyuncu var. Oyuncunun da degeri 1 mil euro diyelim rakip takim 2 verse siz en az 5 istersiniz. Cünkü o oyuncu yetenekli ve iyi performans gösterirse daha fazla paraya satarsiniz. Yapay zekanin transferdeki mantigi da bu yönde isliyor bence.

Ayrica oyunu acarken benim önerim database'i büyük yerine gelismis yapin ligi acmasaniz bile brezilya arjantin hirvatistan gibi altyapidan iyi oyuncular cikaran ne kadar ülke varsa "en iyi liglerden oyuncular"di sanirim bunu secin oyuncu havuzunuz genislesin.