PDA

View Full Version : Oğuzhan Özyakup

Kdarkig
18.Aralık.2016, 12:20
http://dosya.turksportal.net/research/17.0.0/1_Be%C5%9Fikta%C5%9F_O%C4%9Fuzhan_%C3%96zyakup.png
145 CA . Sezon başında da abartılı geliyordu fakat o dönem yazmadım. FM16 başında 130 olan CAsı +15 ile fm17 e başlarsa bu oyuncunun çok iyi derecede gelişim kaydettiğini gösterir. Fakat bence 15-16 sezonunda Oğuzhan'ın iyi gözükmesinin sebebi Beşiktaş'ın iyi oyunu ve Gomez/Sosa ikilisi. Ayrıca bir senede 15 ca artış yapan bi oyuncunun yeni bir sözleşme istememesi ya da kulübün sözleşme uzatmaması da garip ?

Important matches düşmeli.

Soğukkanlılık 16 dan 12 ye falan düşmeli. Çok fazla top kaybediyor.

AMC mevkisinde oynama özelliği düşmeli.

Konsantrasyon ve kararlılık da Oğuzhan'ın zayıf özelliklerinden olmalı.

Edit: Şuanki profilini eleştirsem de Selçuk İnan'ın Galatasaray'da oynadığı ilk 2 sezonundan sonra bile zar zor CA sı 145 olmuştu. Ki o 2 sezonda Selçuk CL çeyrek final ve 2 şampiyonluk gördü . O dönemde Fernandes'in CA sı da 155 di galiba.

Beşiktaş araştırmacısı kim bilmiyorum ama fazla abartıyor bazı oyuncuları.

perpetua
18.Aralık.2016, 13:53
CA'yi kendi basina degerlendirmemek gerektigini defalarca yazdim ancak CA uzerinden yorumlarin devam ediyor. :)

Oguzhan, yuksek kabiliyete sahip olmasina ragmen, bu kabiliyetini istikrarli bir sekilde ve ozellikle zorluk derecesi yuksek/stresli maclarda yansitmakta zorlanan ve kariyerinin bu asamasinda liderlik vasiflari gosteremeyen bir oyuncu.

Yani Oguzhan zaten cogunlukla CA degerinin altinda performans gosterecek sekilde bir profile sahip.

Kdarkig
18.Aralık.2016, 14:25
CA'yi kendi basina degerlendirmemek gerektigini defalarca yazdim ancak CA uzerinden yorumlarin devam ediyor. :)

Oguzhan, yuksek kabiliyete sahip olmasina ragmen, bu kabiliyetini istikrarli bir sekilde ve ozellikle zorluk derecesi yuksek/stresli maclarda yansitmakta zorlanan ve kariyerinin bu asamasinda liderlik vasiflari gosteremeyen bir oyuncu.

Yani Oguzhan zaten cogunlukla CA degerinin altinda performans gosterecek sekilde bir profile sahip.

CA değeri kendi başına önemli değil ama geçen sezon Töre oyun başında 30 milyona gidiyodu bu sezon da Oğuzhan. CA önemli oluyor yani.

perpetua
18.Aralık.2016, 14:49
CA değeri kendi başına önemli değil ama geçen sezon Töre oyun başında 30 milyona gidiyodu bu sezon da Oğuzhan. CA önemli oluyor yani.

Benim gordugum kadariyla bu seride Oguzhan cok daha dusuk degerlere transfer oluyor.
Gokhan'in gecen sene yuksek bedele gidis nedeni Turkiye'deki futbolcularin fiyatlarinin biraz yuksek olmasindan kaynaklaniyordu. Bu sorun farkli bir yol ile cozuldu.

Futbolcunun satis bedeli uzerinden CA yorumu yapmamak daha dogru. Ikisi birbiriyle iliskili olmasina ragmen futbolcunun yuksek bedele satilmasinin onune gecilebilecek tek yol CA'yi dusurmek degil.

Eger gozlemledigin sorun Oguzhan'in yuksek bedele satilmasiysa, yorum getirmeden, bunu yazmalisin. Eger bu konuda bir sorun varsa, bunun nasil cozulecegine dair yorumu bizlerin yapmasi daha dogru.