PDA

View Full Version : Donnarumma Problemi

GeanyGS
29.Aralık.2016, 19:23
Herkese Merhaba,

FM 2017'de Tottenham kariyerimin 4.sezonunda 32 yaşına gelen Lloris'e gelen güzel bi teklifi geri çeviremedim ve çok ciddi bi yatırımla Donnarruma'yı aldım Milandan ama adam her önemli maçımı suikast ediyo resmen.

Newcastle'la lig kupası finalinde 7 gol yedi maç 6-7 bitti (penaltı falan değil normal süresi 5-5 bitti) 4.8le mi ne bitirdi maçı her geleni aldı resmen.
ŞL çeyrek final ilk maçından önce sakatlandı ilk maçı içeride 3-1 (Real Madrid'e karşı) kazandım ikinci maça iyileşti maç 6-1 bitti elendim adamın puanı 5.0
Sene sonu geldi son 5 maç artık kazanınca şampiyon olucam her maç saçma sapan goller yedi, son 2 hafta kala şampiyon olabilidim ki 98 puan topladım bütün sezonda 2 mağlubiyetim var sadece.

Büyük maçlarda bu kadar rezalet performans göstermesi yaşıyla alakalı olabilir mi? Tüm değerleri, gelişimi vs çok iyi olmasına rağmen saçma sapan goller yüzünden satma noktasına geldim artık.

Profili:

http://i.hizliresim.com/ZM9B1Z.jpg

MassiveStroke
29.Aralık.2016, 20:12
Bende kendisini Arsenal'a transfer ettim , Cech'in elleri altında büyüyor performansıda gayet iyi durumda.. Ek olarak Libero kaleci olarak oynatıyorum

Bafici
30.Aralık.2016, 00:43
Hataları önemli maçlarda yapmış söylediğin kadarıyla. Moralinin düşük olması vs dışında 3 seçenek var bence.
1- Önemli Maçlar özelliği düşük ( buna ihtimal vermiyorum)
2- Yaşından dolayı tecrübesiz( ama bunun olduğunu da sanmıyorum sonuçta Milan'da 11 oynuyor)
3- Oyunun azizliğine uğradın.
Bence en olası ihtimal 3. ;)

urwrdskkn
30.Aralık.2016, 12:17
ağır olduğu içinde yiyor olabilir bazı hızlı hücumlarda ağır kaleciler saçma sapan goller yiyebiliyorlar. ingiltere ligi de hem hücumu hemde savunması tempolu olunca hız ve hızlanması 10 ortalamasında olan kaleci sıkıntılı olduğun golleri yiyebiliyor.

MoNToLiVo_
31.Aralık.2016, 00:57
hızlanma antrenmanı ile alakalı. posizyonlarda hızlı oyunculara karşı agır kaldıgı icin bence.

GeanyGS
31.Aralık.2016, 11:34
Hızlanma antrenmanlarına ağırlık vereyim o zmn biraz. Bütün büyük maçlarda sıkıntı yaratıyor Stegeni alsaydım keşke :)

martymcfly
31.Aralık.2016, 13:52
Stegen kötü kaleci boşuna aklın kalmasın.

Kaleci için hızlanma verilmez bence boşuna ca yükseltir onun yerine pozisyon alma, çeviklik falan çalıştır.
Bu arada Donnarumma'nın etklisiz oluşu benim de dikkatimi çekti seninle alakalı bişey değil. Kendi takımımda değil ama rakip olarak sık sık karşıma çıktı hem Milan hem City'ye geçince ve hepsinde bol gol yedi. Devre arası bi ayar çekmeleri gerekiyor.

GeanyGS
01.Ocak.2017, 16:34
Stegen kötü kaleci boşuna aklın kalmasın.

Kaleci için hızlanma verilmez bence boşuna ca yükseltir onun yerine pozisyon alma, çeviklik falan çalıştır.
Bu arada Donnarumma'nın etklisiz oluşu benim de dikkatimi çekti seninle alakalı bişey değil. Kendi takımımda değil ama rakip olarak sık sık karşıma çıktı hem Milan hem City'ye geçince ve hepsinde bol gol yedi. Devre arası bi ayar çekmeleri gerekiyor.

valla ne yalan söyliym ben de ŞL'de Milanla karşılaştığımda içeride 6 deplasmanda 4 atmıştım 2 maçta da garip goller yemişti, ona rağmen gençliğinden dolayı gelişmesi umuduyla aldım açıkçası her kaleci tabi ki gol yer ama yediği goller ve genel performansı profiline yakışmıyor.

usluu07
01.Ocak.2017, 20:14
17 yaşında Swansea'ye aldım 1 sene sonra kaleye koydum. Bahsettiğin gibi hatalarla karşılaşmadım. Bence de 3. seçenek yaşanmış.
Hataları önemli maçlarda yapmış söylediğin kadarıyla. Moralinin düşük olması vs dışında 3 seçenek var bence.
1- Önemli Maçlar özelliği düşük ( buna ihtimal vermiyorum)
2- Yaşından dolayı tecrübesiz( ama bunun olduğunu da sanmıyorum sonuçta Milan'da 11 oynuyor)
3- Oyunun azizliğine uğradın.
Bence en olası ihtimal 3. ;)

tosunpasa
04.Ocak.2017, 17:59
Niyedir nedendir bilemiyorum ama içinde satmaya dair bir şüphe varsa sat gitsin. Alban Lafont'u öneririm sana oyundaki en iyi kalecilerden birisi.

Cengo
04.Ocak.2017, 20:32
Madem öyle, defansif bir taktik ile defansın çizgisini çok geriye çek. Kalecinin performansını defans belirler.

xthexserhat
05.Ocak.2017, 10:24
Taktiğinin defans yönüyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü BB. Erzurumspor ile deplasmanda Real Madrid'i 8-6 yenmiştim ve kaleci her topu aldı. Ama bu kalecinin suçu değil taktiğimdeki defansif yönün zayıflığındandı. Ligde felan 7'şer tane ata ata gidiyoruz gol bile yemiyoruz adam gibi. Ama defansın durumu güçlü rakiplere karşı belli oluyor. Taktiğimde ufak çaplı değişiklikler yapıp bu sorunu tamamiyle çözdüm.

karakusak03
05.Ocak.2017, 12:21
Bende Tottenham'dayim. Llorisi ölene kadar oynatacagim. Yedeği Rulli hiç sesini bile cikaramiyor. Llorisi satman hata olmuş bence. Ama Donnarumma nin profil de kötü değil. Libero Kaleci oynatmayı dene bir de.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fernando Gago
09.Ocak.2017, 15:13
FM 2016'da da Donnarumma öyleydi. Çok basit acaip goller yiyordu. Ben yaşına bağlıyorum. 17 yaşında aldım. 19a kadar vaziyeti buydu.

nfornirvana
11.Ocak.2017, 20:34
Betadan beri oynadığım Arsenal kariyerimde çok başarılı nedense bende. An itibariyle 18.01.2023 tarihindeyim ve Donnarumma'nın kulüpte 7.sezonu. Bu 7 sezonda 338 maça çıkmış, kalesinde sadece 188 gol görmüş ve tam 201 maçta kalesini gole kapatmış. Yani oynadığı maçların %59'unda gol yememiş. Düşük tempoda ve normal defans çizgisiyle oynadım genelde, maçlara göre defans çizgisini geriye çektiğim de oldu; ancak bu performansta neredeyse hep world class stoperler ile oynaması etkili olmuştur.

2016/2017 sezonunda Mustafi-Koscielny
2017/2018 sezonunda Mustafi-Koscielny
2018/2019 sezonunda Mustafi-Mauricio Lemos
2019/2020 sezonunda Lindelöf-Mauricio Lemos
2020/2021 sezonunda Lindelöf-Mauricio Lemos
2021/2022 sezonunda Lindelöf-Mauricio Lemos

Kaptanlığı da verdim kendisine, bu da şu anki profili;

http://i.hizliresim.com/Mo8AL7.jpg

3842
13.Ocak.2017, 23:43
Betadan beri oynadığım Arsenal kariyerimde çok başarılı nedense bende. An itibariyle 18.01.2023 tarihindeyim ve Donnarumma'nın kulüpte 7.sezonu. Bu 7 sezonda 338 maça çıkmış, kalesinde sadece 188 gol görmüş ve tam 201 maçta kalesini gole kapatmış. Yani oynadığı maçların %59'unda gol yememiş. Düşük tempoda ve normal defans çizgisiyle oynadım genelde, maçlara göre defans çizgisini geriye çektiğim de oldu; ancak bu performansta neredeyse hep world class stoperler ile oynaması etkili olmuştur.

2016/2017 sezonunda Mustafi-Koscielny
2017/2018 sezonunda Mustafi-Koscielny
2018/2019 sezonunda Mustafi-Mauricio Lemos
2019/2020 sezonunda Lindelöf-Mauricio Lemos
2020/2021 sezonunda Lindelöf-Mauricio Lemos
2021/2022 sezonunda Lindelöf-Mauricio Lemos

Kaptanlığı da verdim kendisine, bu da şu anki profili;

http://i.hizliresim.com/Mo8AL7.jpg

Mustafi'den neden vazgeçtin be hocam.:confused: Ben Arsenal'le oynarken aşık olmuştum herife :zuhaha

GeanyGS
14.Ocak.2017, 00:50
Aslına genel performansdan ben de memnunum. Sadece önemli maçlarda yediği saçma goller yüzünden delirmek üzereyim.

Daha 1 saat önce başıma gelen olay;

Chelsea deplasmanında 2-0 öne geçtim maç 3-3 bitti 90+3'de yediği gol. İlk defa video yükledim FM'den kalite düşük oluyor sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=SNqs7ZRf60s

nfornirvana
14.Ocak.2017, 00:55
Mustafi'den neden vazgeçtin be hocam. Ben Arsenal'le oynarken aşık olmuştum herife

Uzun süreli sakatlık yaşadı sonra da bir daha toparlanamadı :(

3842
15.Ocak.2017, 20:19
Aslına genel performansdan ben de memnunum. Sadece önemli maçlarda yediği saçma goller yüzünden delirmek üzereyim.

Daha 1 saat önce başıma gelen olay;

Chelsea deplasmanında 2-0 öne geçtim maç 3-3 bitti 90+3'de yediği gol. İlk defa video yükledim FM'den kalite düşük oluyor sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=SNqs7ZRf60s

Hocam acaba Donnarumma'ya daha az riskli pas yap desen çözülebilir mi acaba sorun? Alakasız görünüyor ama ben böyle küçük direktiflerle çok sıkıntı çözüldüğüne şahit oldum. Donnarumma'nın tecrübesizliği ile ilgiliyse de sorun, al iyisinden bir tane yedek, Donnarumma büyüyene kadar onu da oynatırsın önemli maçlarda. :)

Ben Leipzig'te Horn'u AS kaleci olarak oynatıyorum öneririm, fakat senin yaşadığına benzer bir durumu ben yeni yedek kalecim Diego Alves ile yaşadım, yaşıyorum.

Yedek kalecilere genelde şans vermeye çalışırım ama Diego Alves'in bir kaç kez degaj yapacakken topu sağ ayağının biraz gerisine doğru düşürüp bir hışımla gol yememek için taca attığına şahit oldum. Ayrıca adamın oynadığı maçlarda genellikle puan kaybettim. Tamam Horn kadar iyi olmayabilir ama adamın profili gayet iyi. Yine de sanki Diego Alves oynarken rakip çok daha iyi atak üretiyor bizimki de geleni geçeni alıyor, artık oynatmıyorum, sezon sonu gelse de satsam diye bekliyorum. :zuhaha

Ondan önce Costil vardı yedek olarak, kale gibi adamdı, kritik maçlarda bile rahat rahat oynatıyordum, gitmek istedi. :( Genç bir kaleci istersen de nasıl alırsın bilmiyorum ama Bayern'in genç takımında Früchtl diye bir adam var, bir bak istersen. Ben sportif direktöre al gel dedim Bayern'i 40 Milyona ikna etmiş getiriyordu son anda iptal ettim transferi. :zuhaha