PDA

View Full Version : Taktik ekranı ve oyuncu değişikliği sıkıntıları...

La BruJiTa
08.Ocak.2017, 21:11
Herkese selam; maç sırasında oyuncu değişikliği ya da oyuncu rolü değişikliği yaptığımda,maç önü yada maç sırasında taktik ekranında değişiklik yaptığımda oyun salak saçma işler yapıyor nedenini bir türlü çözemedim.Örnek verecek olursak;

-AMR oynayan Thomas Lemar iç forvet olarak oynuyor. AML oynayan Depay da aynı şekilde iç forvet oynuyor. Lemar'ı oyundan çıkarıp Oliver Burke'yi oyuna olıp oyuncu rolünü kanat olarak değiştiriyorum. Lakin oyun ne hikmetse Depay ve Burke'nin yerlerini değiştirip AMR'den AML'ye geçen Burke'yi kanat, AML'den AMR'ye geçen Depay'ı iç forvet yapıyor ki talimatlarım aslında bunun tam tersi. Veyahut AMC oynayan Lincoln'ü çıkarıp 4-2-3-1'den 4-1-2-2-1 e geçiyorum Thiago Maia'yı alıyorum yerine DMC olarak. Ama oyun içinde bir bakıyorum AML oynayan Depay DMC,DMC oynaması gereken Maia AML'de oynuyor.

Oyuncuların talimatlarında ''şu oyuncu ile yer değiştir'' komutu yok. Kullandığım skin sebebiyle olabileceğini düşünüp orjinale döndüm yine nafile. Daha önceden böyle bir sıkıntım yoktu 2-3 gündür böyle. Başına gelip çözebilen,sebebini bilen varsa bir el atıversin.

Bol FM'li günler....

serkankeyvan
08.Ocak.2017, 21:37
FM 16'da aynıları benim başıma da geliyordu. Sen hazır taktik mi kullanıyorsun bilmiyorum ama baya bi uğraştıktan sonra kullandığım hazır taktikten dolayı olduğunu anladım. Taktiği silip baştan kendim yapınca sorunlar ortadan kalktı.

İşin ilginç tarafı kullandığım hazır taktik de kendi yaptığım bir taktikti ve onda da yer değiştirme talimatı vermemiştim. Laptopdaki kariyerden alıp masaüstünde kullanmak istemiştim.

La BruJiTa
08.Ocak.2017, 21:46
benimki de hazır taktik ama kendi taktiğim 16'da kullanıyordum 17 ye devşirdim üzerinde oynamalar yapıp kullanıyorum ama bende de yer değiştirme talimatı yok...