PDA

View Full Version : Uzaktan Şutlar

serwan
10.Ocak.2017, 09:14
Oyuna ancak başlayabildim. Aşırı derecede uzaktan şut atıyor oyuncularım. Her türlü talimata rağmen düzelmiyor. Son maçta 30 tane uzaktan şut atınca bunun normal bi durum olmadığını düşündüm. Var mı sizde de böyle bi sıkıntı?

GicaHagi
10.Ocak.2017, 12:46
Arada bazi maclarda uzaktan sutlar cok oluyor ama 30 kadar olmadi hic :) Takimin oyun anlayisi, oyuncularin ppm'leri rolleri ve oyuncu talimatlari ile ilgili olabilir. SS olarak paylasirsaniz belki bir cözüm üretebiliriz

xthexserhat
10.Ocak.2017, 15:39
Taktiğin ve direktifleri paylaşabilir misin? Dediğinde haklısın uzaktan şut konusunda bazen fazlalık olabiliyor ama 30 tane taktik ve direktiflerle alakalı diye düşünüyorum.

BaGa TaRKaN
10.Ocak.2017, 16:56
Bende Dün İtibariyle Oyuna Erişebildim. Az Önce de Maçtan Çıktım. Beşiktaş ile Başladım. Taktik Yüksek Tempo, Akıcı ve Ceza Sahasına Paslaşarak Gir Dememe Rağmen Uzaktan Şutlarda Tüm Şutların Yarısından Fazlasını Oluşturuyor. İzlenimime Göre Tempo ve Akıcılığı Düşürmek Tek Çözüm Gibi Duruyor.

goosfraba
10.Ocak.2017, 19:21
ben de tam tersi kaleyi gördüğün yerden vur talimatı verdim taktikte. tabi şut özelliği lig için ortalamanın yukarısında olacak. rakibin ceza sahası önüne şut atabilen adamları da koyduğum için şu ana kadar sorun yaşamadım. ve tam tersi ceza alanına paslaşarak gir komutundan bir hayır göremedim.

marlo41
11.Ocak.2017, 15:57
Tamamen takımın birbirine yakınlığı ile alakalı çoğu zaman. Eğer futbolcu yakınında pas verebileceği birini bulamazsa abanıyor. Eğer ileri hattın çoğu hücum komutundaysa bunu çok yapıyorlar. Her zaman top sürmesi iyi, uzun pas deneyen bir adam kullanın öbür türlü çok şut oluyor.

marlo41
11.Ocak.2017, 16:02
Bir de taktik ekranını koyabilirsen sana daha iyi yardımcı olabilirz.

3842
13.Ocak.2017, 23:50
Ya o ilginç bir mesele aslında, henüz çözemedim ama bende istediğim adamlar değil de istemediğim adamlar şut çekiyor. :) RB Leipzig ile oynuyorum, 3. sezonda Bayern ve Dortmund'dan sonra (belki de Dortmund'dan iyidir) bence en iyi kadroya sahibim. Kontra 4 - 4 - 1 - 1 taktiği ile oynuyorum. Sağ kanada alıştırmaya çalıştığım uzaktan şutu 17 olan Draxler ve forvette oynattığım canavar Berahino ne kadar istesem de uzaktan vurmuyorlar. Onların yerine sol kanattaki Werner veya Sabitzer, ofansif orta sahadaki Meyer, Amiri veya Ferati, orta sahadaki Goretzka, Janelt veya Bernardo kaleyi görünce abanıyorlar. :zuhaha

aytekin79
14.Ocak.2017, 11:32
Ya o ilginç bir mesele aslında, henüz çözemedim ama bende istediğim adamlar değil de istemediğim adamlar şut çekiyor. :) RB Leipzig ile oynuyorum, 3. sezonda Bayern ve Dortmund'dan sonra (belki de Dortmund'dan iyidir) bence en iyi kadroya sahibim. Kontra 4 - 4 - 1 - 1 taktiği ile oynuyorum. Sağ kanada alıştırmaya çalıştığım uzaktan şutu 17 olan Draxler ve forvette oynattığım canavar Berahino ne kadar istesem de uzaktan vurmuyorlar. Onların yerine sol kanattaki Werner veya Sabitzer, ofansif orta sahadaki Meyer, Amiri veya Ferati, orta sahadaki Goretzka, Janelt veya Bernardo kaleyi görünce abanıyorlar. :zuhaha

Deneme amaçlı bir süre draxler'i sol kanat ya da ofansif ortasahaya , forvet Berahino'u da aynı şekilde bu iki mevkiden birine yerleştir bakalım ne oluyor. Eğer bu sefer şut çekiyorlarsa bil ki taktikle alakalı :)

MoNToLiVo_
15.Ocak.2017, 14:21
Deneme amaçlı bir süre draxler'i sol kanat ya da ofansif ortasahaya , forvet Berahino'u da aynı şekilde bu iki mevkiden birine yerleştir bakalım ne oluyor. Eğer bu sefer şut çekiyorlarsa bil ki taktikle alakalı :)

Talimatlardan daha yaratıcı oyna ve kaleyi gördügünde vur u seçip oyuncuların şutör özelligine göre oyuncu talimatlarından daha cok sut cek özelligini aktifleştirdiginde mükemmel goller ortaya cıkıyo kardeşim.. birde benim dedigimi dene..

3842
15.Ocak.2017, 20:05

Draxler solda cidden daha etkili, daha çok şut, gol ve asist yapıyor. Sanırım doğal mevkisi olduğu için. :) Draxler'i sola alıyorum madem param da var diyip sağa Reus'u ofansif orta sahaya da Payet'i aldım, çok etkili şutlar geliyor. Berahino sakatlanınca yedeği genç yetenek Dadachov daha çok sahne almaya başladı, yeni Mario Gomez olma yolunda ilerliyor. :)

Talimatlardan daha yaratıcı oyna ve kaleyi gördügünde vur u seçip oyuncuların şutör özelligine göre oyuncu talimatlarından daha cok sut cek özelligini aktifleştirdiginde mükemmel goller ortaya cıkıyo kardeşim.. birde benim dedigimi dene..

Zaten ceza sahası dışından çok fazla şut çekiyor takım, kaleyi gördüğünde vur desem herhalde 50 şutla bitiririm maçı. :zuhaha Yaratıcı oyna deyince nedense takım sapıtıyor zaman zaman, saçma sapan toplar atıyorlar. Yine de bir sonraki sezon deneyeceğim. Şu an sezon bitimine biri ŞL finali 3 maç kaldı, riske atmayalım. :)

serwan
21.Ocak.2017, 14:14
öncelikle yanıtlarınız için hepinize teşekkürler. geçen seride kullandığım taktiği kullanmayı denedim muhtemelen bu yüzden saçmaladı taktik ama ne olursa olsun bi maçta 30 tane uzaktan şut saçma. çünkü taktiğim gayet düşük tempolu, kısa paslı, disiplinli vs. tüm oyuncularda uzaktan şut atma komutu vardı ayrıca.. farklı kariyer açtım. onda da yine uzaktan şut oluyor ancak abartılı değil. taktiğime göre fazla yine de.
ancak oyunda taktiğin bi anda çözülmesi saçmalığı devam ediyor. celta vigo ile ilk yarıda 40 puan topladığım ligin ikinci yarısında 7-8 maçta 3 puan alabildim. devre arasından sonra taktik çöp oldu.