PDA

View Full Version : Musa Çağıran

hknshr
16.Ocak.2017, 22:31
http://dosya.turksportal.net/research/17.0.0/1_Osmanl%C4%B1spor_Musa_%C3%87a%C4%9F%C4%B1ran.png

Performansı ortada. Bazı özelliklerinde ve casında artış bekliyorum. Adam tam bir deep-lying playmakera dönüştü. İyi frikik atıyor.

Nocna Mora
16.Ocak.2017, 23:49
Geçen sezon da ligin savunma istatistikleri en iyi orta sahalarındandı. O değişiklikler de yansıtılmadı oyuna.

perpetua
18.Ocak.2017, 00:56
Performansı ortada. Bazı özelliklerinde ve casında artış bekliyorum. Adam tam bir deep-lying playmakera dönüştü. İyi frikik atıyor.
Deep-lying playmaker'in tanimini yanlis biliyorsun saniyorum.
Bu rol statik (mevkisini koruyan) ve daha cok pas organizasyonunu saglayan oyuncunun rolu.
Musa Cagiran her seyden biraz yapan, hic bir seyi iyi yapmayan, mucadeleci ve ozellikle ceza alani icine gec kosular yaparak gol bulabilen bir oyuncu. FM tabiriyle tam anlamiyla bir Central Midfielder (Support).

Geçen sezon da ligin savunma istatistikleri en iyi orta sahalarındandı. O değişiklikler de yansıtılmadı oyuna.
Mevcut ozelliklerinin buyuk cogunlugu bu istatistigi yapabilecek seviyede. Yuksek savunma istatistiklerini yapmanin iki yolu var. Ya futbolcu statik bir oyun benimseyip adam gecirmeyecek. Veya cok calisacak ve surekli rakibi rahatsiz ederek yuksek istatistik yapacak.

Musa, cok calisan ve rakibi surekli rahatsiz eden futbolcu tanimina daha cok uyuyor.

Nocna Mora
18.Ocak.2017, 03:56
Interception'ı da cok yüksekti ama. Bu pozisyon alma ve önsezi ile çok zor oluyor. Fazla ofansif. O özellikleri de 1-2 tık arttırılıp tam olarak çift yönlü bir profil yansıtılabilir.

excaliburuA
19.Ocak.2017, 12:50
Musa için en uygun tanımlama iki yönlü orta saha olur. Profilinde ufak bir iyileştirme olabilir. Bu sene bunu hak ettiğini kanıtladı.

kirilenko47
19.Ocak.2017, 13:20
Türkiye'de yetişmiş en iyi orta saha oyuncusu bence şu an. Bu epey subjektif bir yorum belki. Ama Bursaspor günlerinden beri taş gibi oynuyor. Ve şimdi senelerdir milli takımda düşünülmeyen bu adam dört büyüklere transfer olduğunda oynadığı ilk maçtan sonra milli takıma çağrılacak, bu bile ülke futbolundan umudu kesmek için tek başına yeterli bir sebep.

Dinamik bir oyuncu olduğu kadar top ayağındayken de büyük işler yapan, takımını rahatlatan bir oyuncu Musa. Fiziksel ve teknik özelliklerinin çok dengeli verildiğini düşünüyorum ancak vizyon ve soğukkanlılık 2'şer puan artırılsa çok daha gerçekçi bir profil olacaktır.

hknshr
19.Ocak.2017, 17:25
Türkiye'de yetişmiş en iyi orta saha oyuncusu bence şu an. Bu epey subjektif bir yorum belki. Ama Bursaspor günlerinden beri taş gibi oynuyor. Ve şimdi senelerdir milli takımda düşünülmeyen bu adam dört büyüklere transfer olduğunda oynadığı ilk maçtan sonra milli takıma çağrılacak, bu bile ülke futbolundan umudu kesmek için tek başına yeterli bir sebep.

Dinamik bir oyuncu olduğu kadar top ayağındayken de büyük işler yapan, takımını rahatlatan bir oyuncu Musa. Fiziksel ve teknik özelliklerinin çok dengeli verildiğini düşünüyorum ancak vizyon ve soğukkanlılık 2'şer puan artırılsa çok daha gerçekçi bir profil olacaktır.

Serbest vuruşları unutma hocam. Epey iyi firikik atıyor.

kirilenko47
19.Ocak.2017, 19:23
Serbest vuruşları unutma hocam. Epey iyi firikik atıyor.
Aynen haklısın o gözümden kaçmış :)