PDA

View Full Version : Taktik Yardımlaşma-Öneri Konusu

Adana Demirspor
26.Ocak.2017, 03:46
Arkadaşlar kafamıza takılan,görüş alışverişinde bulunabileceğimiz,taktik hakkında birbirimize fikir veren bir konu açmayı düşündüm.

İlk olarak ben başlatım;

Süper Lige yeni çıktım ve kadrom kısıtlı. 4-1-2-3 DOS geniş alan oynatıyorum. Aslına bakarsanız takımı iyileştirene kadar defansif oynamak istiyorum.

Ne gibi önerilerde bulunursunuz ? Oyun anlayışı,takım şekli ne olmalı ? Hangi talimatları vermeliyim takıma ?

MoNToLiVo_
27.Ocak.2017, 00:04
Kontra bir taktik le oynamanı tavsiye ediyorum cift DMC ve 2 kanat Raumdeuter ve 1 amc gizli 1 forvet sahte olarak kullanıp kanatlara uzun top oynamanı tavsiye ederim.

BlackAnaconda
27.Ocak.2017, 08:28
Her taktik konusunun aksine gidelim gerçekten. Taktik demek 4-2-3-1 veya varyasyonları demek değil.

Defansif ve Kontra taktikler de ne önerebilirsiniz..

Bir de düşük liglerdeki orta sınıf bir takım ile (veya herhangi) hiç 4-4-2 taktiğiyle başarılı olabilen oldu mu ?

SirAlexdeSouza
27.Ocak.2017, 18:17
Her taktik konusunun aksine gidelim gerçekten. Taktik demek 4-2-3-1 veya varyasyonları demek değil.

Defansif ve Kontra taktikler de ne önerebilirsiniz..

Bir de düşük liglerdeki orta sınıf bir takım ile (veya herhangi) hiç 4-4-2 taktiğiyle başarılı olabilen oldu mu ?

Şu an oynadığım kariyeri 4-4-2 olarak başlayıp sürdürüyorum.

1. sezon: Aston Villa ile başladım takımı şampiyon yapıp premier lige çıktık
2. sezon: sezon arasında Stoke City'e geçtim ligi 12. bitirdik
3. sezon: Stoke City ile 6. bitirdik ve lig kupasını aldık
4. sezon: Stoke City ile 7. bitirdik lig kupasını aldık ve uefa da yarı final oynadık
5. sezon: İngiltere milli takımı ile Avrupa uluslar ligi finalini kaybettik
6. sezon: İngiltere milli takımı ile Dünya kupası finalini kaybettik
7. sezon: Barcelona'nın başındayım ocak ayındayım ligde lideriz

tüm sezonlarda 4-4-2 oynadım ve forvetleri yaratıcı forvet olarak oynatıyorum deli gibi gol atıyorlar...

EmoFigo
28.Ocak.2017, 01:08
Gs ile 4 sezon daha sonra leverkusen ile 3 sezon boyunca kanatsiz 433 oynattim.

Forvetlerim sahte forvet rolunde. Boş alanlara kacmayi seven olmasina dikkat ettim.
Ortasahalarim iki yonlu rolunde oynattim dayaniklilik top kapma ve topu kanat degistirmeyi sever ozelliginin olmasini tercih ettim
Defansim stoperler standar ve beklerimi hucumcu yaptim .

*beklerimin cok iyi olmasina calistim cunku bugun kanatlarin yukunu onlar cekti.

Avrupada sampiyonlar ligini kazanmadim:(

Ligde ve avrupa liginde kupalar kazandim

BlackAnaconda
29.Ocak.2017, 10:21
442 oynayan arkadas, taktigini paylasir misin? Veya paylasmak istemiyorsan o.saha 4lusunu hangi rollerde oynatiyorsun acaba ?

serwan
30.Ocak.2017, 08:53
Gerçekten yıldım. Oyunu bırakmak üzereyim. En az 10 kez yeni kariyer açtım ama olmuyor. Taktik oturtamıyorum. Sezon başı taktiğimi oluşturup hazırlık maçları yapıyorum. Hiç sıkıntı yok. Takır takır oynuyor takım. Tam istediğim gibi. Bu kez oldu diyorum tam ama sezon başlayınca sanki 1 hafta evvel takır takır oynayan takım bu değilmiş gibi saçma işler oluyor sahada. Bütün hevesim kaçıyor. Usandım gerçekten. Dedim ki herhalde ben bu işi artık beceremiyorum. Hazır taktik indirdim 3-4 tane. Hepsini ayrı kariyerlerde denedim. Değişen bir şey yok. Takım sezon öncesi harika. Ancak sezon başlayıp 2-3 hafta geçince çöp oluyor.
Varsa tavsiyeniz bekliyorum. Ciddi ciddi bırakacağım oyunu bu kadar sene sonra.

Not: Takım başarısız olmuyor. Yani maç kazanıyorum bu konuda sıkıntı yok. Ama oynamak istediğim şekilde oynayamıyorum.

antiochia
30.Ocak.2017, 15:21
Taktik biraz da oyuncuların ve takımların özelliğine göre değişiyor..İsveç'te 4-4-2 işliyor mesela, Slovenya'da işlemiyor..Slovenya'da 4231 ile bir takımla iş yaparken, diğeriyle vasatın altında kalıyor.