PDA

View Full Version : FM 2017 Editör

MKA1881
27.Ocak.2017, 22:53
Arkadaşlar Merhaba.

Olayın başından alayım. Editörden Türkiye Liglerinde bazı değişiklikler yapmak istedim ülke kuralları ekle dedim, mevcut alt yapıya alt ligler ve kurallar ekle dedim. İstediğim değişiklikleri oradan yapamayınca gelişmiş kurallara çevir dedim yaptığım değişiklikler sadece Türkiye Liglerinde para ödülleri eklemek, başka bir şeye dokunmadım. Sonra turnuvaları test et yazısına bastım ve Başlama tarihi: Türkiye Süper Ligi. güncelleme günü 1/1/2017 için tam zamanında sonuçlanmadı diye hata aldım. Ancak yine de devam edip oyuna girdim kariyerime başladım. 1. sezon bitti iki sıkıntı oldu birisi regenler çıkmadı. Diğeri ise 2016 dan 2017 ye geçerken fikstür de sıkıntı oldu. 31 aralık 2016 ya kadar olan kısım 2016-2017 sezonu, 1 ocak sonrası ise 2017-2018 sezonu olarak aldı.

Gelişmiş kurallara girip değişiklik yaptıktan sonra hata almadan devam etme imkanımız yok mu? Veya neye dikkat etmeliyim? Yanlış olan ne? Daha fazla zaman kaybetmeden tekrardan düzenlesem mi editörü yeni bir kariyere mi başlasam yoksa böyle devam mı etmeliyim?

MoNToLiVo_
31.Ocak.2017, 22:56
Tek tavsiyem oyun içi editör satın alıp kullanman. daha hızlı ve daha az detaylı.

serwan
31.Ocak.2017, 23:48
Aynı değişikliği ben de yaptım ve aynı uyarıyı verdi. Ve malesef oyun içi editörden bizim ligin ödüllerine müdahale edilemiyor. En azından fmrte ile olmuyor.

MoNToLiVo_
31.Ocak.2017, 23:53
Aynı değişikliği ben de yaptım ve aynı uyarıyı verdi. Ve malesef oyun içi editörden bizim ligin ödüllerine müdahale edilemiyor. En azından fmrte ile olmuyor.

Fmrte Degil kardeşim oyunun kendi editörü var steamden satın alınan onu denemeni tavsiye ediyorum.

MKA1881
01.Şubat.2017, 18:04
Tek tavsiyem oyun içi editör satın alıp kullanman. daha hızlı ve daha az detaylı.

Öncelikle teşekkür ederim.

Ona sahibim. Ama ondan nasıl değişiklik yapacağım ligin detayları hakkında. Yani benim yapmak istediğim ligte ki takımların para kazanması ama bu da oyunda resmi şekilde olsun. Lig kuralları kısımında yer almasını istiyorum. Oyun içi editörden de bildiğim kadarıyla bu mümkün değil. Lig detaylarını değiştir dediğim zaman para ödülleri vs çıkmıyor.

MoNToLiVo_
01.Şubat.2017, 22:39
Öncelikle teşekkür ederim.

Ona sahibim. Ama ondan nasıl değişiklik yapacağım ligin detayları hakkında. Yani benim yapmak istediğim ligte ki takımların para kazanması ama bu da oyunda resmi şekilde olsun. Lig kuralları kısımında yer almasını istiyorum. Oyun içi editörden de bildiğim kadarıyla bu mümkün değil. Lig detaylarını değiştir dediğim zaman para ödülleri vs çıkmıyor.

Ligin Popülerligini arttırman yeterli.otomatik kendisi işliyo oyuna.

MKA1881
02.Şubat.2017, 02:20
Eyvallah hocam teşekkür ederim.

ercanerten
04.Şubat.2017, 02:47
Ligin para ödüllerini Data Editör'den TL - Pound paritesini değiştirerek halledebilirsiniz. Sanırım oyun ödülleri TL olarak girmiş ve kur sebebiyle Avro yansıması düşük oluyor. Mesela standart veri tabanında şampiyona 5m Avro civarında bir ödül veriyor. Normalde 3,75 olan Pound - TL paritesini 2 küsürlere çektim ve ödül de 7m Avro'ya çıktı. Ha bu durum başka bir yere etki eder mi onu bilmiyorum.

serwan
04.Şubat.2017, 19:17
Ligin para ödüllerini Data Editör'den TL - Pound paritesini değiştirerek halledebilirsiniz. Sanırım oyun ödülleri TL olarak girmiş ve kur sebebiyle Avro yansıması düşük oluyor. Mesela standart veri tabanında şampiyona 5m Avro civarında bir ödül veriyor. Normalde 3,75 olan Pound - TL paritesini 2 küsürlere çektim ve ödül de 7m Avro'ya çıktı. Ha bu durum başka bir yere etki eder mi onu bilmiyorum.

Ben mesela ilk 6'ya giren takımlara ödül ayarlamak istedim ama arkadaşın belirttiği hatayı aldım. Üst tarafla alt tarafın mali olarak arasını açmak istiyordum. Pariteyi değişirsem herkesin alacağı değişecek tabi.