PDA

View Full Version : Yüksek bonservis bedelleri

Eguet
25.Şubat.2017, 14:04
Arkadaslar merhaba benim sorunum inanılmaz derece yüksek bonservis bedelleri talep edilmesi örnegin bonservisi 1.5 m teklif yaptıgımda kapıyı direk 20m den acıyorlar bunun mantıgı nedir her ligde bu böyle güney amerikada genc oyuncu arıyorum ucuz olsun diye bonservis bedeli 600-800 k arası ama teklifte 70-80m den aşagı inmiyor en basitinden adanaspordan hayrullaha teklif yaptım 20m istediler yuh artık bunun bir çözümü var mı bana hiç gerçekçi gelmiyor bu değerler.

BaGa TaRKaN
25.Şubat.2017, 21:15
Genelde Kadro Statüsüyle Alakalı Oyunculara Takımlar Yüksek Fiyatlar Çekiyor Bunda Bir Sorun Yok Ama Güney Amerika'daki Bonservisli Oyunculara Ayrı Bir Parantez Açmak İstiyorum Yaklaşık FM 2008'den Beri Son 9-10 Seridir Güney Amerika Özellikle (Brezilya ve Arjantin'deki) Oyunculara Çok Fahiş Bonservis Fiyatları Çekiyorlar Bu Hiç Değişmedi.

Ucuz Oyuncu Alacaksan Ya Afrika Kıtasından Ya da İskandinavya'dan Alacaksın. Çok Sağlam Oyuncuları İnanılmaz Bir Şekilde Ucuza Alabilirsin. Ama İskandinavya Bir Kaç Seridir Eski Serilere Oranla Biraz Daha Tuzlu Olmuş Ama Onlarda Makul Sayılabilir Değerler.

deimar
26.Şubat.2017, 17:16
pa sı yüksek ve kadro durumu gelecek vaat eden, as takım yada kilit oyuncu olan bir oyuncuya teklif verdiğinde, satmak istemediklerinden inanılmaz uçuk fiyatlar istiyorlar.

Eguet
26.Şubat.2017, 18:37
cm 00-01 den beri kesintisiz oynuyorum bu oyun harici bu kadar uçuk ücretler yoktu yani wonderkid falan değil teklif yaptığım oyuncular ortalama bir oyuncu dahi olsa teklifi yükseltiyorlar söylemek istedigim oyuncu satarken aynı fiyatları göremiyoruz zaten para kazanamıyoruz oyuncuda alamayınca kadroyu genişletemiyoruz. :D

deimar
26.Şubat.2017, 19:46
bence durum şu, bizim için ortalama olan o oyuncu o takım için çok önemli bir oyuncu olabiliyor ve o oyuncuyu kaybetmek istemiyor, bunun içinde çok uçuk bir bonservis istiyor.

Ama dediğine de katılmıyor değilim, gerçekten çok uçuk fiyatlarla oyuncu transferleri oluyor. Şu an forumda da paylaştığım Samsunspor kariyerimde, kasada 8 sezonda biriken 250 milyon euro var ama o parayı 2 oyuncuya veren takımlarda var. Ben o parayı harcarsam, yerine geri koyacak bir yönetim yok arkamda ama diğer takımlar her sene 100+ milyona oyuncu alıyor ve yönetimleri sezon sonu aynı parayı geri koyuyor :D

martymcfly
26.Şubat.2017, 20:46
Finansi kötü yada küçük takımların bu kadar direnç göstermemesi lazım.

deimar
27.Şubat.2017, 15:53

Bu konuda sana katılıyorum, misal g.saray ile oynarken bruma ya 21 milyon euro teklif geldi, başkan hiç acımadı direk sattı. Tabi bu oyuncuyu almaya çalıştığın takımın finansı ile de alakalı olabilir belki, takımın borcu yoksa satmaya yanaşmayabilir.

Eguet
01.Mart.2017, 18:05
aslında söylemek istediğim buydu yani 30k degeri olan bir oyuncunun 16-17m bonservis istenmesi mantıksız en iyi oyuncusu dahi olsa 5-6m etmesi lazım

bearyn
02.Mart.2017, 00:10
Ya arkadaşlar cidden soruyorum bu kadar saçma bir transfer sistemi varken nasıl oynayıp kariyer falan yapabiliyorsunuz? Ben mi acaba yanlış yapıyorum bir yerde? Niye her fiyatını sorduğum oyuncu için en az 100 kat bonservis bedeli isteniyor? Neden her seferinde değiştirilemez %40 sonraki satıştan kar maddesi ekleniyor?

Ayberk Tuncer
04.Mart.2017, 11:02
Transfer için istenen fiyatlar gerçekten saçma. Allahın yarım yıldız ünlü köy takımında 4k bedelinde adam buluyorum, potansiyeli yüksek raporları geliyor; normalde en en fazla 150-200k'ya vermeleri gereken oyuncu için 8-9 m € istiyorlar en az.

Şunu anlayabiliyorum regenleri çabucak keşfedip takıma 60-70 oyuncu alıp kiralaya kiralaya en iyileri seçebilmek denilen şeyi yapamamamızı istiyorlar veya genie scout gibi programlarla iyi regenler bulunup ucuza alınıp oyunu çarçabuk bitirsin istemiyorlar. Ama bunu yapmanın yolu bu değil ki, genç oyuncuların büyük takıma geldikten sonraki en büyük sıkıntısı uyum sağlama, disiplin, gelişme gösterememe'dir. Bu kısımları daha zorlu hâle getirmeleri gerekir "simülasyon" ise.

Ya arkadaşlar cidden soruyorum bu kadar saçma bir transfer sistemi varken nasıl oynayıp kariyer falan yapabiliyorsunuz? Ben mi acaba yanlış yapıyorum bir yerde? Niye her fiyatını sorduğum oyuncu için en az 100 kat bonservis bedeli isteniyor? Neden her seferinde değiştirilemez %40 sonraki satıştan kar maddesi ekleniyor?

Sana tavsiyeme gelirsem, oyuncuya teklif yapmadan önce

1- Sonraki satıştan kâr maddesini koy ve sonra bir daha teklfi edilemeyecek şekilde kaldır sağ tarafından.
2- Sonraki satıştan bedel maddesini koy ve sonra bir daha teklif edilemeyecek şekilde kaldır sağ tarafından.

Bu sayede pazarlıklarda bir daha öne süremiyorlar bunu.

MoNToLiVo_
04.Mart.2017, 13:10
ayberk tuncer kardeşime katılıyorum. bende öyle yapıyorum. ve pazarlık ederken öncelikli transfer hedefi yapıp takım kaptanına medyaya acıklama yap komutunu verirsen ve oyuncu takımına gelmeye niyetliyse bonservisi %70 fark ediyor.

SirAlexdeSouza
26.Mart.2017, 23:15
2005 serisinden beri bu oyunu oynuyorum ve bu söz ettiğin durum ilk serisinden itibaren hep vardı ve hep de var olacak gibi görünüyor... nedendir bilmiyorum ama bu hep böyle oldu, sadece regen veya yerli oyuncular için geçen bir durum değil bu... en son yaptığım transferler icardi 105M euro, dybala 200M euro, laporte 65M euro, dele alli 90M euro... gerçekte bu oyuncular transfer edilse eminim ki bu rakamlara transfer olmayacaklardır, örneğin; arsenal'in mesut özil'i aldığı rakama oyunda real madrid'den o rakama almak mümkün değil... yani gerçekte 30-40M a transfer olabilen oyuncular oyun içerisinde 80-90M a transfer edilebiliyor ancak...

didier_113
15.Nisan.2017, 20:25
Arkadaslar merhaba benim sorunum inanılmaz derece yüksek bonservis bedelleri talep edilmesi örnegin bonservisi 1.5 m teklif yaptıgımda kapıyı direk 20m den acıyorlar bunun mantıgı nedir her ligde bu böyle güney amerikada genc oyuncu arıyorum ucuz olsun diye bonservis bedeli 600-800 k arası ama teklifte 70-80m den aşagı inmiyor en basitinden adanaspordan hayrullaha teklif yaptım 20m istediler yuh artık bunun bir çözümü var mı bana hiç gerçekçi gelmiyor bu değerler.

bunun sebebi genellikle kontrat süreleri oluyor. bitmesine daha çok varsa kulüp satmak istemiyordur yada oyuncu gelmek istemiyordur.
tavsiyem oyuncuya 3 ay süreli gözlemci göndermek. gelen her gözlemci raporunda kulübün isteyeceği bonservis bedeli ve oyuncunun isteyeceği maaş aralığı gösterilir. eğer bu aralıklar gösterilmiyorsa zaten "satılık değil" veya "oyuncu kalıcı bir transfer yapmak istemiyor" yazar.
bu aralıklar yazana kadar gözlemci göndermeye devam edin.

serwan
16.Nisan.2017, 08:44
Şöyle düşünün. Elinizde 160-170 PA'lı bi oyuncu var. Değeri de 100k.. Teklif verdiklerinde 3-4m'a satar mısınız? Yoksa en az 15-20 mi istersiniz?
Tabi bu fiyata etki eden çok sayıda faktör var oyunda. Kullandığınız database'in genişliği önemli. Oyundaki oyuncu havuzu dar ise fiyat artıyor.
Bunun dışında oyuncunun kalan sözleşmesi, transferi ne kadar istediği, kulübündeki statüsü, oyuncuyu başka takımların isteyip istememesi falan hepsi önemli.
Oyunda yer yer saçma fiyatlama oluyor elbet ancak abartılı değil. Bende 8-9 ülke açık, güney amerikalı oyuncuları da ayrıca ekledim oyuna yani gayet geniş bi db ile oynuyorum belki bu yüzdendir ama 2-3 adam dışında çok abartılı fiyata denk gelmedim. Abartılı fiyatlar da genelde oyuncuyu satmak istemediklerinde oluyor. 1m'luk adama 50m fiyat çekiyor işine gelirse diyor. Aynısını ben de yapıyorum oyuncularımı isteyen kulüplere.

LifeYourself
19.Nisan.2017, 02:35
Ben aslında bu seri de genç oyuncu fiyatlarını daha tutarlı buldum sebebi oyuncuların gözü açıklığı.Eskiden kaliteli oyuncular alt liglerde serbest kalma maddesiz sözleşmelerle takılıyorlardı.Şimdi max 5-8 milyon £'a istediğim wonderkid'i alabiliyorum düşük bütçeli takımlardan(Çoğunda serbest kalma maddesi var artık).Kimisini bedavadan alıyorum.İlgilendiğimi söyleyince sözleşme imzalamıyorlar falan.

perpetua
20.Nisan.2017, 19:52
Ilk olarak 1 veya 1.5 yildan uzun sozlesmesi olan oyunculardan uzak durun.

Eger oyuncunun oynadigi kulupten daha buyuk bir kulupteyseniz (buyuk = daha kaliteli oyunculari olan),
ve istediginiz oyuncu yerinden kipirdamayi sevmeyen bir tip degilse (yani loyalty >12 degilse)
yaptiginiz teklifin reddedilmesinin oyuncunun moralini bozma ihtimali yuksek.
Bu durumda kulupler oyuncularini cok daha kolay satiyor.

Eger oyuncunun oynadigi kulupten daha kucuk bir kulupteyseniz ve oyuncu kendi takiminda surekli oynayan bir oyuncuysa, onu unutun. :)

gazneli_volkan
21.Haziran.2017, 16:22
2000 yılından beri cm 2005 den beri fm oynuyorum bu hep böyle ama arkadaşlar güzel şeyler yazmış mesela borcu olmayan bir takım gelecek vaad eden yada sağlam topçusunu yüksek para isteyebilir ama zor durumda olan takım 500 k değeri olan adama 6-7 m verilince satması lazım işler böyle işliyor.

Ama tavsiye isterseniz her yıl sözleşmesi biten ve satılık listesine konan topçuları alın 20 m adamı bazen 5-6 ya sattıkları oluyor gözlemcilerde teklif vermeniz gereken raparu tam veriyor haaa büyük takım çalıştırıyorsanız barca r madrid chealse vb o zaman bayılın paraları alın ama tr de gs fb ile bile transfer yapmak çok zor şuan kasamda 6 sezon geçirdim 310 m para var inanın bi işe yaradığı yok bir topçu gidiyor yerine iyisini alayım desem en kötü 60 m e yerine parada koyamıyor yönetim anlayacağınız oyunda böyle bir sorun var

Nocna Mora
24.Haziran.2017, 22:46
Sürekli fırsat transferi kollamak önemli.

anathema
30.Ağustos.2017, 22:31
Transfer listeleri,kiralıklar,serbest kalma maddeleri ve oyuncuların menejerlerinin önerilerini dikkate almak gerek.Özellikle önerilerle güzel fiyatlarla iyi oyuncular gelebiliyor.Oyuncu istekli olduğundan transferleri de kolay oluyor...