PDA

View Full Version : Oyunu açıyorum bilgisayar kapanıyor...

MehmetKuran23
26.Mart.2017, 23:25
Arkadaşlar Merhaba ben yeni üye oldum aylardır Toshiba bilgisayarımdan Fm 2015'i oynamaya çalışıyorum oyun bir anda kapanıyor.Takımımı seçiyorum biraz devam ediyorum ve 5 dakika sonra bilgisayarım kapanıyor.

Dün gece fm 2013'ü indirdim ondada aynı şey oldu

Cihazımı yaklaşık 3-4 kere yetkili servise Toshiba yetkili servisine garanti kapsamında gönderdim ve hiçbir sonuç alamadım.Neden böyle kapanıyor anlamıyorum onu geçtim yetkili servis çözüm bulamıyor onlara göre bir problem bulunmamaktadır..

Bilgisayarımın özellerini size gösteriyim siz söyleyin birde bana sizce kaldırır mı benim bilgisayarım yoksa kaldırmaz mı :)

https://www.cimri.com/dizustu-bilgisayar/en-ucuz-toshiba-satellite-l50-c-16g-laptop-notebook-fiyatlari,14538949#ozellikleri

https://www.cimri.com/dizustu-bilgisayar/en-ucuz-toshiba-satellite-l50-c-174-laptop-notebook-fiyatlari,14543514#ozellikleri

Bu ikisinden biri tam hangisi bende bilmiyorum...

Teşekkürler;
Herkese oyunlarında bol şans :)

MoNToLiVo_
31.Mart.2017, 23:02
Kardeşim bilgisayarının aşırı ısınma sıkıntısı var mı ?

MehmetKuran23
01.Nisan.2017, 00:26
Kardeşim bilgisayarının aşırı ısınma sıkıntısı var mı ?

Oyun açmazsam normal kullanırken ısınmıyor fakat fm 2015 i açınca cehennem sıcağı oluyor...

Başka bir oyunda olmuyor bu durum.

MehmetKuran23
09.Nisan.2017, 15:40
heralde bu konu hakkında kimse hiçbişey bilmiyor :)

Neyse Konuya kilit vurun bari napalım...

serwan
09.Nisan.2017, 17:40
Grafik ayarlarını düşürün. Az lig açın. Bir de öyle deneyin. Ama rahat oynatması lazım. Muhtemelen ısınma sorunu var cihazda. Başka oyunlarda yapmıyor mu?

zigalkomaxim
16.Nisan.2017, 18:14
Böyle bir sorun bende de olusuyordu. Cogu zaman kariyerin en kritik yerinde sak diye gidiyordu laptopum. Bunda asiri isinmanin etkisi cok. Serwan'in da dedigi gibi az lig secmek gerekiyor kariyer baslangicinda. Fark ettiysen ligleri secerken sag altta bilgisayar performansi 5 yildiz olarak gösteriliyor. Ne kadar az lig secilirse yildiz sayisi cikiyor. Yarim yildiz varsa cok fazla yüklenmis oluyorsun ve istedigin performansi alamiyorsun. Ayrica bir baska cözüm olarak bu laptop alti sogutuculardan almani tavsiye ederim.

pappi
30.Nisan.2017, 23:55
Bilgisayarın başka oyunlarda aynı şeyi yapıyor mu? Oyunun orjinal mi? 2 ihtimal var,ya oyunun korsan ve problemli bir *****le kurdun,ya da bilgisayarın aşırı ısındığı için reset atıyor.Genelde işlemci soğutucusunun herhangi bir sebeple işlemci ile tam temas etmemesi durumunda işlemci ısısını atamaz ve koruma önlemi olarak çalışmayı durdurur.servis laptopu yük altında denemediyse arızayı tespit edememiş olabilir.Ancak işlemciyi yük altında test ettiler ve buna rağmen ısınma problemiyle karşılaşmadılarsa oyun dosyalarında problem olma ihtimali yüksek.