PDA

View Full Version : Hep yenilgi veya beraberlik almak

Yunussecgen
21.Nisan.2017, 11:12
Merhabalar.

2010 senesinden beri FM oynadığım her seride Beşiktaş'ı yönettim.
En son 2016'da yönettim gene kendi taktiklerimle hep şampiyon oldum hiç asistan menejere bırakmadım.
Ama şu 2017 oyununda anlamadığım birşey var. Değişiklik yapsamda kötü oynayanlar çıkarsamda çıkartmasamda kendi yönettiğim maçların hepsini ! ama hepsini kaybediyorum işin garip tarafı yardımcı antrenörüm Yves Colleu'nun yaptığı tüm maçlar kazanılıyor. 2016 da bırakmadığım Asistan Menejer'e 2 sene boyunca tatile çıkıp maç bıraktım.

Ve anlamadığım şekilde her ne kadar maç sırasında Talimat şeklinde ve Taktiksel değişiklik anlamında her türlü şeyi denesemde ( örneğin : Galatasaray ve Denizlispor ) yeniliyorum.
Asistan Menejerde zevk vermiyor sadece transfer yaparak.

Kendi yaptığım maçlar kırmızı kutuda geri kalan hepsini ( Evet! hepsini ) Yves Colleu yönetti.
Hele karabük ve Galatasaray maçlarında artık saç baş yoluyorum.

http://i.hizliresim.com/5gzMa5.jpg

Bu maçların çoğu ve hazırlık maçlarının hepsini ben yaptım. Ve inanılmaz derecede sabrımı zorlayan bir istatistik oldu çünkü Asistan Menejer ve Oyun Motoru artık aşırı sinirimi bozuyor sinirden bazen bilgisayar ekranını yumrukluyorum.

Dahada sinir bozucu olan neredeyse 2010 dan beri sadece 1 değişiklik var oda defanstan kısa pasla çık.
2015 , 2016 ve 2017 serilerinde kullandığım şey sadece 2017 de acayip derecede fazla hataya sebebiyet verdi. Defans her maç top kaptırıyor pas hatası yapıyor müdahale etmiyor ayrıca orta saha Bernardo v1 isimli taktik kullanıyordum onda bile iş yapmıyordu onuda değiştirip kendi taktiğime geçtiğim halde pasların hepsini hediye ediyor.

http://i.hizliresim.com/qbnPnQ.png

Dediğim gibi talimatlardaki tek değişiklik defanstan kısa pasla çık.

http://i.hizliresim.com/M04L42.png

Kaleci desen hiç bir topu zaten eline alamıyor. Ver samanı yesin çileden çıkarıyor diğer oyuncularda iyicene mahfediyor.
2016 da bu kadar hata olmuyordu. Özellikle benim yaptığım maçları yeniliyoruz. Şimdi burdaki sorun ne ?

Yunussecgen
27.Nisan.2017, 14:01
Buda yine yenildiğim bir maç ve bu FM 16 dan sonra oynadığım sanırsam en berbat oyun bir tane adam akıllı oyunda taktik harici yama yok.
Ne oluyor ne bitiyor anlamıyorum hata yapan yapmayan tüm oyuncuları değiştirdiğim halde bir maç kazanamadım.
Sürekli taktik değiştiriyorum. Birisi açıklama yapabilirmi çözüm nedir ? Niye böyle ? http://i.hizliresim.com/kbDV0J.png

pusathan01
27.Nisan.2017, 16:35
Asistanın hangi taktik ile maç yönetiyor?
Yine senin taktik ile mi yoksa taktik serbestliği verdin kendi taktikleri ilemi oynuyor.
Geriye yaslan komutu ile orta sahan ve defansın arasındaki boşluklar sıkıntı yaratmıyor mu?

Yunussecgen
27.Nisan.2017, 20:08
Geride veya ilerde defans arasında fark olmuyor. Mutlaka yeniliyorum veya son anlara doğru 2-3 gol yiyip berabere bitiyor. İlk yarı başlayınca 1 gol atsam bile o maç kaybediliyor.
Sadece bu taktikte değil mesela Steam'dan indirdiğim taktiklerde bile kendi yaptığım maçları kazanamıyorum iç dış saha farketmiyor.
Kaç yüz tane taktik denedim Samsunspor'a denizlispor'a yeniliyorum. Sıkıntım o kendi yaptığım veya başkasının yaptığında yenilmek.
Oyun zorluğuylamı alakalı onuda anlamadım ama bende kendi oyuncularımın yapay zekası harbi ben maç yaparken kötü Forvetlerimden gol performansı alamıyorum her maç defans - orta saha - forvet'ler dökülüyor.

En iyi oynadığımız maç olsun 1-0 galip olayım son saniyede hakem karşı tarafa penaltı çalıyor . Mevzum o yapay zekanın maç kazanmama izin vermemesi durduk yere oyuncumun rakip sahada rakibine çifte dalıp kırmızı kart yemesi gibi olumsuzluklar başlıyor .

pusathan01
27.Nisan.2017, 20:53
İlginç bir durum olmuş. Başka bir kariyer açıp denedin mi ? Belki bu kariyerinde bir sıkıntı vardır.

Yunussecgen
27.Nisan.2017, 22:15
İlginç bir durum olmuş. Başka bir kariyer açıp denedin mi ? Belki bu kariyerinde bir sıkıntı vardır.

Diğer kariyerlerdede aynısı baya bir denedim ama olmuyor zaten bu yüzden tartışmaya açtım çok ilginç birşey.
Hani diğer serilerde hiç başıma gelmeyen bu olay bu seride geldi.

Atiba93
29.Nisan.2017, 00:05
Ben de Beşiktaş ile oynuyorum. İlk sezon şampiyon olduk. Şampiyonlar ligi gruplarından çıktık sonrasında Barcelona'ya takıldık. Ama yeni sezona başladığımdan beri dediğin olayı yaşıyorum. Osmanlıspor ile süper kupa maçını kaybettim. Ligte 10.yum. Örneğin içerde Antalyasporla oynuyorum saçma bir şekilde kaybediyorum maçı. Ligin 12.haftası 6 tane mağlubiyet, 5 galibiyet,1 beraberlik... Resmen kafayı yedirtti oyun

Yunussecgen
29.Nisan.2017, 00:24
Ben de Beşiktaş ile oynuyorum. İlk sezon şampiyon olduk. Şampiyonlar ligi gruplarından çıktık sonrasında Barcelona'ya takıldık. Ama yeni sezona başladığımdan beri dediğin olayı yaşıyorum. Osmanlıspor ile süper kupa maçını kaybettim. Ligte 10.yum. Örneğin içerde Antalyasporla oynuyorum saçma bir şekilde kaybediyorum maçı. Ligin 12.haftası 6 tane mağlubiyet, 5 galibiyet,1 beraberlik... Resmen kafayı yedirtti oyun

Ya ben ilk sezondan beri yeniliyorum kendi oynadıklarımı.Nasıl birşey hala çözemedim nasıl yeniliyorum nasıl kaybediyorum bugüne kadar 4.5 yıldızlı 6 oyuncuyla ilk defa kaybediyorum. Üstüne üstlük Denizlispor'a. Real Madrid felan desen anlarımda Denizlispor'un oyundaki forveti bana Augusto Batalla kalemdeyken nasıl 2-3 gol atıp beraberliği sağlayabiliyor ? Gerçekçilik derseniz acayip sinir bozucu sonuçta bu oyunda gerçekçilik felan değil. Enes Ünal'ı kiraladım Manchester City'den ligte Asistan Menejerle gol kralı oluyor benim yönettiğim her maçta boş kaleye kaçırıyor. Hadi o kaçırıyor ya adam sıçramayı unutsa oyun bizim alehimizde penaltı veriyor onuda anlamış değilim yada bizim defansın yapay zekası kendi kalesine atıyor mutlaka oyunu baltalıyor yapay zeka.

Atiba93
29.Nisan.2017, 02:19
Sana verebileceğim tek tavsiye oyunu kanatlardan oynamaya çalış. Ceza alanına paslaşarak girmenin ben pek faydasını görememiştim. Ben defanstan kısa pasla çıkın yanına sağ ve sol kanada pas at komutunu da işaretledim. Bu oyunda başarılı olmak için orta kafa gol oynamak gerekiyor bence. Ben ilk sezonumda Quaresma'dan çok faydalanmıştım. Orta yapma özelliği 16ydı. Sağ kanatta oynatıp sürekli orta yapmasını sağlıyordum.Tabi arkadan gökhan gönülün de adrese teslim ortaları sana çok maç kazandırır. Bide Gökhan İnler'i ön liberoda deneyip sürekli şut attırmanı önerebilirim. İlk sezon galibiyet serileri yakaladığım zamanlarda hep bu şekilde oynuyordum. Fakat 2. sezon dediğim gibi saçma bi şekilde çok mağlubiyet almaya başladım

serwan
29.Nisan.2017, 17:55
Sana verebileceğim tek tavsiye oyunu kanatlardan oynamaya çalış. Ceza alanına paslaşarak girmenin ben pek faydasını görememiştim. Ben defanstan kısa pasla çıkın yanına sağ ve sol kanada pas at komutunu da işaretledim. Bu oyunda başarılı olmak için orta kafa gol oynamak gerekiyor bence. Ben ilk sezonumda Quaresma'dan çok faydalanmıştım. Orta yapma özelliği 16ydı. Sağ kanatta oynatıp sürekli orta yapmasını sağlıyordum.Tabi arkadan gökhan gönülün de adrese teslim ortaları sana çok maç kazandırır. Bide Gökhan İnler'i ön liberoda deneyip sürekli şut attırmanı önerebilirim. İlk sezon galibiyet serileri yakaladığım zamanlarda hep bu şekilde oynuyordum. Fakat 2. sezon dediğim gibi saçma bi şekilde çok mağlubiyet almaya başladım

Katılmıyorum. İlk kez bu oyunda farklı varyasyonlarla hücum yapabilmek mümkün belki de.
Mesela ben sezonu 100 küsür golle tamamlıyorum. Tüm kulvarlarda 150 golü buluyordur takım. Toplasanız 20 tane orta-kafa-gol olmuyordur. Kenarlardan yerden ortayla da çok gol buluyorum, ortadan sakin oyunla araya adam kaçırarak da, kontrataktan 3-4 pasla kaleye giderek de.
Oyunun en kötü tarafı bence savunma oyuncularının her türlü talimata rağmen pres yapmaya çalışıp arkayı boşaltmaları. En çok bu şekilde gol yiyorum ve bi türlü çözemedim. 3lü savunma oynuyorum. Stoperler pres yapma komutuna rağmen mevkilerini terk edip basmaya çalışıyorlar. Arkaya kaçan kenar forvetlere çok pozisyon veriyorum.

Yunussecgen
29.Nisan.2017, 19:07
Katılmıyorum. İlk kez bu oyunda farklı varyasyonlarla hücum yapabilmek mümkün belki de.
Mesela ben sezonu 100 küsür golle tamamlıyorum. Tüm kulvarlarda 150 golü buluyordur takım. Toplasanız 20 tane orta-kafa-gol olmuyordur. Kenarlardan yerden ortayla da çok gol buluyorum, ortadan sakin oyunla araya adam kaçırarak da, kontrataktan 3-4 pasla kaleye giderek de.
Oyunun en kötü tarafı bence savunma oyuncularının her türlü talimata rağmen pres yapmaya çalışıp arkayı boşaltmaları. En çok bu şekilde gol yiyorum ve bi türlü çözemedim. 3lü savunma oynuyorum. Stoperler pres yapma komutuna rağmen mevkilerini terk edip basmaya çalışıyorlar. Arkaya kaçan kenar forvetlere çok pozisyon veriyorum.

Hocam afbuyur onu nasıl yapıyorsun ya ? Haşa huzurdan bizim adamlar biraz kazma o zaman Aboubakar 8 şut çekiyor 6 sı aut 2 si kalecide kalıyor ? Taktiği Özel Mesaj Olarak Yollarmısın ?

serwan
29.Nisan.2017, 20:29
Hocam afbuyur onu nasıl yapıyorsun ya ? Haşa huzurdan bizim adamlar biraz kazma o zaman Aboubakar 8 şut çekiyor 6 sı aut 2 si kalecide kalıyor ? Taktiği Özel Mesaj Olarak Yollarmısın ?

http://www.fmscout.com/a-goruggio-343-tactic-fm17.html

Buradan indirebilirsiniz. Bi ara fırsat bulunca türkçesini de paylaşayım forumda.

ferdiozan
05.Mayıs.2017, 20:57
Acaba oyun korsan da sigames'in korsan oyunculara yaptığı güzellik mi bu?

Yunussecgen
09.Mayıs.2017, 22:25
Acaba oyun korsan da sigames'in korsan oyunculara yaptığı güzellik mi bu?

Ben Korsan oyun kullanmıyorum.

https://i.hizliresim.com/GBjvrV.jpg

burzum34
10.Mayıs.2017, 16:34
selamlar benimde böyle bir sorunum var lig de başlangıç ta çok güzel giderken tökezliyorum . asistan menajere bırakınca güzel işler yapyor sıkıntı nerde acaba.

pusathan01
10.Mayıs.2017, 18:59
Bilmiyorum düzeltirmi ama oyunu tamamen silip bir daha indirip kursana belki düzelir.

coomaando
26.Mayıs.2017, 12:55
Hocam bence FM17'de maç taktik mantığı değişti. 3lü savunma dene birde. 3-2-3-0 veya 3-5-0 gibi kesinlikle başarı gelir.
Fm-base var oraya bir göz at derim bence.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi