PDA

View Full Version : Cengiz Ünder

Nocna Mora
06.Mayıs.2017, 18:56
http://dosya.turksportal.net/research/17.3.0/1_Ba%C5%9Fak%C5%9Fehir_Cengiz_%C3%9Cnder.png
Profili çok yetersiz kalmış. Performans almak çok zor oyunda.

aytekin79
07.Mayıs.2017, 17:23
Bir sonraki seride muhtemelen herkesin almak isteyeceği Türk wonderkid olacaktır :)

excaliburuA
21.Mayıs.2017, 18:39
Bence büyük bir artış olmamalı. Teknik özellikleri (top sürme, top kontrol, bitiricilik, ilk dokunuş) ve hızlanma bir tık artırılıp potansiyeli -8'e çıkabilir.

CanrY
21.Mayıs.2017, 21:21
bu çocuk portekizli olsaydı portekizli gözlemciler teknik top sürme hız hızlanma ceviklik +zihinselleri vs 16 yapıp sürerlerdi dünya piyasasına (abartarak yani)

ancak bence de oyuna bi etki edecek şekilde iyileştirme yapılmalı

excaliburuA
25.Mayıs.2017, 11:57
Geçen postta yazmayı unutmuşum bence Cengiz'in en çok göze batan özelliği kararlılığı kesinlikle arttırılmalı ve önemli maç formu da gözden geçirilmeli.

perpetua
01.Haziran.2017, 22:19
Bence büyük bir artış olmamalı. Teknik özellikleri (top sürme, top kontrol, bitiricilik, ilk dokunuş) ve hızlanma bir tık artırılıp potansiyeli -8'e çıkabilir.

Cengiz'in teknik ozelliklerini cok ust duzey bulmuyorum acikcasi.
Bu sezon her izledigimde en one cikan ozelligi topsuz alanlara kosu yapma becerisi. Oldukca hizli bir oyuncu olmasi da bunu pekistiriyor.

excaliburuA
02.Haziran.2017, 21:10
Cengiz'in teknik ozelliklerini cok ust duzey bulmuyorum acikcasi.
Bu sezon her izledigimde en one cikan ozelligi topsuz alanlara kosu yapma becerisi. Oldukca hizli bir oyuncu olmasi da bunu pekistiriyor.

Top sürme özelliğini daha düşük hatırlıyordum o yüzden öyle yazdım. İlk kontrol 1-2 tık, bitiricilik 1 tık, hızlanma 1 artabilir. Kararlılık 14-15'i hak ediyor.

perpetua
06.Haziran.2017, 15:05
Top sürme özelliğini daha düşük hatırlıyordum o yüzden öyle yazdım. İlk kontrol 1-2 tık, bitiricilik 1 tık, hızlanma 1 artabilir. Kararlılık 14-15'i hak ediyor.

Coguna katilmiyorum.
Cengiz'in verimi, becerilerinden daha fazla. Bunu, teknik ozellikleri yukselterek degil zihinsel ozellikleri yukselterek yansitmak gerekli.

martymcfly
31.Temmuz.2017, 21:23
Cengiz'i adından söz ettirecek bi profille Roma'ya yollasanız güzel olur. Diğer ülke araştırmacıları azcık parlayan topçuya dayıyor potansiyeli, bizim de dünyada fm oyuncularının peşinden koşacağı bir gence ihtiyacımız var ülke olarak, bu oyunu pek çok futbol adamının da oynadığını biliyoruz.
Belki dünya çapında biri olamayacak Cengiz ama Roma için vazgeçilmez seviyeye çıkabilir doyuma ulaşırsa. 150-160 pa gibi.
Özetle bu adama ince eleyip sık dokumadan bol kepçe bişeyler verin derim hem Türkiye ligini oynarken de hedefimiz olur.

aytekin79
09.Ağustos.2017, 16:40
Önümüzdeki seride profili bizim araştırmacılar mı hazırlayacak ? Eğer öyleyse 2 tık zihinsel 1 tık teknik artırıp yollayacaklardır .
Yok eğer İtalyan gözlemciler ayar vereceklerse pozitif anlamda profile gerekeni yapacaklardır.
Burada Portekiz gözlemcilerinin bu konuda çok iyi iş yaptığından bahsedilmiş. Katılıyorum . Sanırsın Benfica'nın altyapısının hepsi Ronaldo. Bunu ben de bilerek yaptıklarını düşünüyorum. Görüyoruz 20 milyon euroya 30 milyon euroya avrupanın büyüklerine yollayıp yollayıp duruyorlar. Artık lütfen ama lütfen şunu aklınızdan çıkarmayın sayın gözlemci arkadaşlarım. Bu oyunu saafi sıradan oyun severler oynamıyor. Ünlü teknik adamından tut da zengin kulüp başkanının oğluna kadar spor camiasının içinde geniş bir oyuncu kitlesi var. Ben de diyorum ki ülkede yetenekli olduğuna inandığınız bir genç mi gördünüz ,korkmayın ya bol kepçe olmasa da suyunu çok verin Allah aşkına. Size kimse demiyor ki 27 - 28 yaşındaki adamı şişirin , allayın pullayın. Ülkedeki yerli ya da yabancı genç yetenekler için söylüyorum. Bu işin böyle yapılması taraftarıyım. İnanın ülkedeki cevherlerin farkedilmesine katkı sağlamaktan başka bir sonucu olmaz bunun.
Ayrıca insanların taraftarlık penceresinden ne düşündüklerini umursamayın .Herkes birşeyler diyecektir. Yok şunun genç oyuncusu niye böyle de bunun genci niye böyle. Herkesi aynı anda mutlu edebilmek imkansız. Sizin burada Türk futboluna karşı da bir sorumluluğunuz var bu iş bu kadar basit değil özet olarak.

Nocna Mora
14.Ağustos.2017, 20:55
Denge'si bir kere nasıl 8 aklım almıyor benim hiç. 10 -11 bile olabilir. Çok sağlam basıyor yere, çok sağlam ayarlıyor vücudunu toplara vururken. Dengesi muazzam. Tevez'i Aguero'yu anımsatan bir şekilde iyi.