PDA

View Full Version : ben bu oyunu oynayamıyorum

fmhastasi
15.Ağustos.2017, 00:26
arkadaş fenerbahceyi aldım sampiyon yapmak ıcın hırsla basladım oyuna adamlar dalga gecıyor benle ıkılı mucadele kazanamıyor ıspanyada bı kamp yaptım a.madrid le istatistikler basa bas 5 tane attılar a.bilbabo 10 dkda 3 gol attı ben ne yapım adamlara ne dıyım oynamıyolar en ıyı kadroyu cıksam yıne oynamıyolar 0 tane sut cekıyolar kımle denedıysem olmadı juventusla nagmalup gıdıyorum s.liginde 2.turda atleticoya tek kale oynadım 9 tane yedim:icon_biggrin:hıc bır varlık gosteremıyorlar sız nasıl oynuyorsunuz bu oyuna 1 saatten fazla dayanamıyorum oyun oynama ıstegım cok hırsla baslıyom rezıl oluyor takım kapatıp cıkıyorum ne yapmam lazım yardım edın bende oynamak sampiyon olmak istiyorum adamlar her maca dırı cıkıyor benım takım 1 mac oynasa dıger mac tanıyamıyorum takımı

E.m.r.e
15.Ağustos.2017, 16:34
Fenerbahçe ile nasıl başlıyorsun sorularına cevap vermek önemli bu durumda :D

benim aklıma gelen ilk soru.

1. profil oluştururken ne tip bir profil oluşturuyorsun. "antrenör lisanssız" ve "amatör futbolcu" gibi seçeneklerle başlıyorsan profilin doğal olarak çok düşük olacak.. bu nedenle sezon başı iyi gitsen bile zaman içinde takımın morali, sana inancı falan ciddi anlamda azalıyor. böyle bir profil tercihiyle ya 3. lig takımlarından başlayıp yıldız antrenör olma yoluna gideceksiniz ya da zayıf bir ligin güçlü takımını alarak şampiyonluklara veya ligin üst sıralarına devamlı oynayarak kendinizi oyun içinde geliştirmeye çalışacaksınız.

2. sorum taktik konusunda oyuncuların oynadığı en iyi rollere dikkat ederek bir taktik hazırlayın. yani atıyorum bir adam iç forvet hücumu doğal olarak oynayabiliyorsa yani yeşil ışıklıysa :D ona o rolü vererek bir taktik kurgulayın. illa benim taktiğim kanat destek diye zorla daha az verimli olacağı bir rolde oynatmayın.

3. yine taktik konusunda bir sorum daha var. oyunu illa ki total futbol endeksli 500 pas %70 topla oynama rakibe pozisyon vermeyeyim mantığında oynamamak lazım bence :) yani kendimden örnek verirsem eğer hızlı kontrataklar ile 15-15 e şut fakat benim 3 gol attığım maçlar daha verimli geliyor bana.

4. olarak juventus ile oynadığınız bir maçtan bahsetmişsiniz. çift ayaklı serilere gerçekteki gibi önem verin. yani içeride dışarıda yeneyim mantığıyla oynamayın. büyük takımsanız full defansta yapmayın azıcık kontra lazım :D

5. olarak eğer taktik hazırlamakta bir sıkıntınız varsa elinize kağıt kalem alın takımın hücumda nasıl dizileceğini kağıda çizin, savunmada nasıl durmaları gerektiğini kağıda çizin ve kağıttaki çizimleri taktik olarak ayarlamaya çalışın

şu problemleri bende yaşadım emin olabilirsin, üstelik bu sene direkt 17.3 ile oyunu oynama fırsatı bulmuştum ve eski serilerden gelen bazı alışkanlıklar oyuna bir türlü yansımıyordu. bunlar benim çözümlerim, umarım faydalı olur :)

fmhastasi
15.Ağustos.2017, 23:06
Fenerbahçe ile nasıl başlıyorsun sorularına cevap vermek önemli bu durumda :D

benim aklıma gelen ilk soru.

1. profil oluştururken ne tip bir profil oluşturuyorsun. "antrenör lisanssız" ve "amatör futbolcu" gibi seçeneklerle başlıyorsan profilin doğal olarak çok düşük olacak.. bu nedenle sezon başı iyi gitsen bile zaman içinde takımın morali, sana inancı falan ciddi anlamda azalıyor. böyle bir profil tercihiyle ya 3. lig takımlarından başlayıp yıldız antrenör olma yoluna gideceksiniz ya da zayıf bir ligin güçlü takımını alarak şampiyonluklara veya ligin üst sıralarına devamlı oynayarak kendinizi oyun içinde geliştirmeye çalışacaksınız.

2. sorum taktik konusunda oyuncuların oynadığı en iyi rollere dikkat ederek bir taktik hazırlayın. yani atıyorum bir adam iç forvet hücumu doğal olarak oynayabiliyorsa yani yeşil ışıklıysa :D ona o rolü vererek bir taktik kurgulayın. illa benim taktiğim kanat destek diye zorla daha az verimli olacağı bir rolde oynatmayın.

3. yine taktik konusunda bir sorum daha var. oyunu illa ki total futbol endeksli 500 pas %70 topla oynama rakibe pozisyon vermeyeyim mantığında oynamamak lazım bence :) yani kendimden örnek verirsem eğer hızlı kontrataklar ile 15-15 e şut fakat benim 3 gol attığım maçlar daha verimli geliyor bana.

4. olarak juventus ile oynadığınız bir maçtan bahsetmişsiniz. çift ayaklı serilere gerçekteki gibi önem verin. yani içeride dışarıda yeneyim mantığıyla oynamayın. büyük takımsanız full defansta yapmayın azıcık kontra lazım :D

5. olarak eğer taktik hazırlamakta bir sıkıntınız varsa elinize kağıt kalem alın takımın hücumda nasıl dizileceğini kağıda çizin, savunmada nasıl durmaları gerektiğini kağıda çizin ve kağıttaki çizimleri taktik olarak ayarlamaya çalışın

şu problemleri bende yaşadım emin olabilirsin, üstelik bu sene direkt 17.3 ile oyunu oynama fırsatı bulmuştum ve eski serilerden gelen bazı alışkanlıklar oyuna bir türlü yansımıyordu. bunlar benim çözümlerim, umarım faydalı olur :)
1.ulusal c lisansı amatör futbolcu olarak başlıyorum.aynen oyle sezon başı müthiş oynuyorlar her maçı yeniyoz sonra birşey oluyor sezon başındaki futbolla alakaları yok.bazende son haftalarda üst üste maglubıyet alıyom.ne yaptımsa düzeltemedim çaresiz kalıyorum.
2.rollere göreyide denedim bir çaresi yok yine aynı.rolsüz daha iyi oynuyolar hatta.
3.hocam evde sahamda hücum oynamam hücum oynarsam rakip kontradan gol buluyor.genelde oyun ıcınde mudahele edıyorum.en verim aldıgım kontrollu oluyor.bana sezon başında hucum oyna dıyen takımlar var ama hücum hayal kırıklıgı tam tersine dönüyor full rakip oynuyor.deplasmanda savunma ve kontrayı denedim o zaman da full rakip hücum yapıyor .%70 falan topla oynuyolar.10 dk da 20-30 sut atıyolar kaleme benım bir pozisyonum yok.her top güzel atak yapsak bile topu kapıp hızla hucuma cıkıyolar kanatlara yayıyolar adam kacırıyolar arkaya bunları ben yapamıyorum bunları yapmaya yarıcak talimat yokki bize o şans verilmiyor.
4.anlamadım ne yapcagımı.
5.hocam yok oynamıyor adamlar ben artık sıkıldım bu oyunu oynama isteğim kalmadı.

E.m.r.e
16.Ağustos.2017, 18:23
müsait olduğun bir zaman mevcut taktiğini bir görmek isterim, ayrıca fenerle bir kariyer açayım bakalım nasıl olacak :)

fmhastasi
16.Ağustos.2017, 21:03
taktigim genelde 4-1 on libero-2 orta saha-2 kanat- tek forvet
4-2 orta saha 1 forvet arkası 2 kanat-tek forvet
4-5-1
4-4-2

fmhastasi
16.Ağustos.2017, 21:03
bana bir takım önerirmisin? ingiltere alt liglerinden başlamayı düşünüyorum.