PDA

View Full Version : FM 2018 - İlk İzlenimler

Pages : [1] 2

perpetua
28.Ekim.2017, 18:54
İstek üzerine ilk izlenimlerinizi paylaşabileceğiniz başlık. :)

MoNToLiVo_
28.Ekim.2017, 19:00
açıkçası çok hoşuma gitti. oyunu tam anlamıyla yaşayarak ve her yönü her yeniliğiyle deneyip görmek lazım.

MoNToLiVo_
28.Ekim.2017, 19:38
ilk gözüme çarpan Galatasaray ın stadyumu Rize stadyumu olarak görünüyor. :)

La BruJiTa
28.Ekim.2017, 19:55
Her ne kadar beta sürüm olup tamamına erişince bu postu güncelleyecek olsamda ilk 2 günün ardından bende ki hissiyat şöyle

+ Taktik ekranındaki maç planı çok çok iyi. Aslında bize biraz daha maç içinde az müdahele edip arkamıza yaslanıp takımınızın verdiğiniz talimatlarane kadar uyduğunu göstermek istiyor. Bu konuda yapımcıları ayrıca tebrik etmek istiyorum. Tam bir teknik direktör olduğunuz hissiyatını vermeyi bence başarmışlar.
+ Maç öncesi toplantılar ile takımdakilerin taktik ve talimatlarınıza olan düşüncelerini öğrenebiliyorsunuz sanırım. 25 kadar maç yatpım ama bu özelliğin ne kadar işlevsel olduğunu henüz çözemedim.
+ Geçen yıl varmıydı hatırlamıyorum.Ama sanırım yoktu.Varsa da ben hiç farketmedim. Maç içinde ki ısı haritası oyunun nerelere yığıldığını,rakibin ağırlık olarak nereyi kullandığını sizin ataklarınızın merkezini maç sonrası değil de maç içinde görebilmek çok iyi.
+ Taktik ekranında sağ bek-sağ kanat sol bek - sol kanat ve de orta sahada 2 mc kullanıyorsanız bunların arasında ki uyumu size belirtmeleri çok hoş olmuş.
+ Maç önü ısınmalarda hem sizin hem rakibin yerleşim düzeni 3D olarak gözükünce bir an Premier Lig maçı başlıyorumuş gibi geldi. Basit ama etkili.
+ Giriş müziği çok hoş. FM de ilk defa sesi kapatmadım. Ayrıca ana ekranda uzun süre beklerseniz profilinizin sıkıntıdan oynamaya başlaması da ''hadi hadi başla'' dermiş gib.

gelelim eksilere;
- Maç sırasında yönetmen kamerası inanılmaz kötü açılara geçebiliyor. Bazen kendimi maraton tribününün çatısına bakarken buluyorum.
- 6 penaltı oldu hiçbirinin nasıl olduğunu görmedim.Sadece penaltının atılışını görüyorum. Ayrıca hiç bir sarı kartın nasıl olduğunu da görmedim. Belki pozisyonlar basitti sert bir harekete denk gelmedim ama nedense hiç denk gelmedi.
- Gözlemcilik ağında nedense gözlemcilere tek tek talimat veremiyorum. Sadece Güney Amerika ya gözlemci göndermek istediğimde e gözlemcinin hepsi oraya gidiyor. Ya da ben bulamadım.
- oyuncunun profilinde açık yeşil olarak %100 olan pozsiyonunu taktik ekranında %70-%80 olarak gördüm bir kaç oyuncuda. Özellikle FB de Elmas OOS olarak gözükmesine rağmen hiç bir rol de açık yeşil olarak görünmüyor??
- Hiyerarşide RVP en tepede Volkan ve Topal ile beraber. Adamı yerle yeksan edip göndermeye çalıştım,u19 a yolladım vs. Hala piramidin üstündeydi. Bir süre sonrada oralardan sessiz sedasız düştü (u19 a attıktan sonra) Hiyerarşinin amacını hala anlamadım ben. Aynı şekilde Volkan dan kaptanlığı aldım. Ne bir uyarı ne bir konuşma yaptım. Bütün takım ve Volkan hiç bir şey olmamış gibi devam etti.Daha önceleri böyle bir şey yaptığınızda en azından o oyuncu gelip soruyordu neler oluıyor diye.
- Kondisyonlara çok dikkat eden biri olarak mecbur değilsem kondisyonu olmayan adamı oynatmam. Ama aynı maçta % 90 üzerinde hem maç hem fiziksel kondisyon sahibi Soldado ve Janssen hemen akabinde diğer maçta yine %90 zerinde kondisyonlara sahip Skrtel,Ozan ve Guiliano sakatlandı. 2 maçta 5 sakat ki sezon önü değil ligin 6. haftası. Tamam sakatlık olsun da bu ne ya. Çöl ve kutup ayısı mı? (bu madde tamamen sinirle yazılmıştır oyunun eksisi olup olmadığı şu an muallaktadır :D )
- Medical Centre'de sezon önü 1-2 uyarı vardı. X oyuncu sakatlanabilir. şu oyuncu zorlanıyor vs.vs. ve o oyuncuyu oynatınca sakatlandı. ama daha sonra nedense uyarı gelmemeye başladı. sırf denemek için kondisyonu düşük bir adamı 90 dk oynattım. 2 gün sonra bir daha oynattım. Aslında adamı öldürmeye çalışıyorum resmen ama bir tane Medical ci demiyor baba sen ne yapıyon adam ölecek.bu da ilginç geldi.
- daha önce yazdım kiralık adamınızın ( belirlenmiş fiyatı yoksa) transfer durumunu kendiniz değiştirip 0 bedelle takımından alabiliyorsunuz. Boschilla,Doria, Avdivaj , Odegaard la denendi. Kullanmayacağım için yeni kariyer açıcam birazdan ama 3 tane bedava adam aldım böyle satsam en az 6-7 milyon bütçe oluşacak. ( ayrıca bu adamların satılık listesinde olmaması gerekiyor)
- Nedense bu sefer maç moturu daha yapay görtünüyor gözüme. Gerek oyuncuların tepkileri gerek topun hareketleri. Belki bana öyle geldi bilmiyorum. Ayrıca kamera sayısı çok az.

soru işareti olanlar

??- bu gruplaşan topçular ne ayak hala anlamadım. aşağıda yanlız takılan Valbuena ve Janssen maçlarda ortalığı yıkıyor resmen. Takımda ki diğer adamlar onlar hakkında hep pozitif. Topal ı toplam da 14 maç ya yedek bıraktım ya da sonradan oyuna soktum daha ses çıkaran yok. Bu da garip geldi. Geçen sezon kaptan olan kilit oyuncu yu 5 maç oynatma yıkardı ortalığı. inşallah böyle devam eder :D

Gncl1905
28.Ekim.2017, 22:00
- Gözlemcilik ağında nedense gözlemcilere tek tek talimat veremiyorum. Sadece Güney Amerika ya gözlemci göndermek istediğimde e gözlemcinin hepsi oraya gidiyor. Ya da ben bulamadım.

Scouting ile olan kısmını cevaplayayım;

https://i.hizliresim.com/pG6jzq.png

Scouting -> Assignments -> Create new assignment yolunu takip edersen yukarıdaki gibi ekran çıkıyor. Onun sol altında Scouting Pool a tıklayıp adam seçersen sırf o scout atanan yere gidiyor.

Mesaj yazmışken bir iyi yanı belirteyim; sözleşme isteyen oyuncu görmedim :D Yarım yıl geçti daha 'ben süper oynuyorum koç, maaşa bir el at be' diyen çıkmadı şükür.

Kötü yanı ise menüler çok karışık. En basitinden shortlist e gitmek için bile birkaç tıklama yapmak gerekiyor. Çok saçma.

Ben de bir şey sorayım. İyi antrenman performansı için antrenman performansı nasıl olmalı? Takım antrenmanı Balanced -> High olarak bırakıp antrenman/maç antrenmanı barını 2/3 olarak bırakıyorum. Genç oyunculara da gerekliyse bireysel antrenman veriyorum özellik bazlı. Çok yoğun gelişimler olmuyor ancak sakatlıklardan korktuğum için arttıramıyorum da. Verim aldığınız bir sitem var mı?

CanrY
28.Ekim.2017, 22:02
Bu pozisyonda Feghouli pası marianoya aktardı o da içeri kesti gomis golü attı ANCAK; Asist marianoya değil feghouliye yazıldı

https://i.hizliresim.com/OyokDQ.jpg (https://hizliresim.com/OyokDQ)
https://i.hizliresim.com/OyokDQ.jpg

BaGa TaRKaN
28.Ekim.2017, 22:15
Asistin Asisti Gibi Bir Şey Olmuş :zuhaha

perpetua
28.Ekim.2017, 22:38
??- bu gruplaşan topçular ne ayak hala anlamadım. aşağıda yanlız takılan Valbuena ve Janssen maçlarda ortalığı yıkıyor resmen. Takımda ki diğer adamlar onlar hakkında hep pozitif. Topal ı toplam da 14 maç ya yedek bıraktım ya da sonradan oyuna soktum daha ses çıkaran yok. Bu da garip geldi. Geçen sezon kaptan olan kilit oyuncu yu 5 maç oynatma yıkardı ortalığı. inşallah böyle devam eder :D

Bu daha cok futbolcularin kisilikleri ile alakali.

Sadakat degeri yuksek olan futbolcular yedek beklemeyi daha kolay kabulleniyor.
Ayni sekilde kararlilik degeri dusuk olan futbolcular da.
Baski kaldirma degeri dusuk olan oyuncular mutsuz olsa bile teknik direktore bas kaldirip mutsuz oldugunu acik acik soylemiyor.

martymcfly
28.Ekim.2017, 23:44
Şimdilik ilk dikkatini çeken uzatmaları bol bol veriyorlar. Hiç +3 görmedim 6 maç falan yaptım.
Hep +5 +6

excaliburuA
29.Ekim.2017, 09:49
Bazen tercihler kısmından ayar değiştirip kaydedince oyundaki yazılar kayboluyor var mı bu sorunu yaşayan ?

bartowski
29.Ekim.2017, 10:16
Merhaba, oyun açıkken oyunu alta almada sorun yaşayan var mı?

IlGiurista
29.Ekim.2017, 12:21
Merhaba, oyun açıkken oyunu alta almada sorun yaşayan var mı?

Aynı sorunu maalesef ben de yaşıyorum.

Erdenable
29.Ekim.2017, 13:34
2D'yi öldürmeye ne gerek vardı? 2 gündür oynadığım oyundan zevk alamıyorum. Şu an düzeltme imkanları var mı bilmiyorum ama 2D sevenlerin baskısıyla umarım bu yanlışlarından dönerler.

lionslaw
29.Ekim.2017, 14:14
Kesinlikle katılıyorum umarım full sürümde eski 2D seçeneğini geri getirirler. Miles bu devirde 2D mi kaldı gibilerinden bir şey paylaşmış bir değişim olacağını sanmıyorum ama 2d oynayan eski fmcilerin baskısı da var. Bekleyip göreceğiz artık...

UgurcanOrhan
29.Ekim.2017, 16:03
Arkadaşlar ben bir şey soracağım sizlere. Örneğin bir oyuncuya scout yolladığımızda ; scout abimiz o oyuncuyu izliyor durumu hallediyor ama önceki sürümlerdeki gibi hemen 1 2 gün sonrasına incelemeyi önümüze sunmuyor bizim oyuncunun profiline girip bakmamız gerekiyor ve ismi akılda kalıcı bir şey değilse takip listesine almadığımız oyuncuyu bulamıyoruz. Bunun çözümü nedir acaba?

navigator798
29.Ekim.2017, 16:33
Arkadaşlar ben bir şey soracağım sizlere. Örneğin bir oyuncuya scout yolladığımızda ; scout abimiz o oyuncuyu izliyor durumu hallediyor ama önceki sürümlerdeki gibi hemen 1 2 gün sonrasına incelemeyi önümüze sunmuyor bizim oyuncunun profiline girip bakmamız gerekiyor ve ismi akılda kalıcı bir şey değilse takip listesine almadığımız oyuncuyu bulamıyoruz. Bunun çözümü nedir acaba?

Aynı durum beni de rahatsız etti. Eskiden ne güzel 2 gün sonra haber gelir "oyuncuyu izledim, aha bu da raporu al" derdi
Çözümü şu, daha doğrusu o raporlara ulaşmanın en kolay yolu gozlemcilik menüsünde ilk sayfada size sunduğu raporun altında seçenekler var. Oyuncuyu izlemeye devam et, anlaşıldı vs. Oradan herhangi bir seçeneği seçtiğinizde diğer oyuncunun raporu da geliyor hemen.

UgurcanOrhan
29.Ekim.2017, 16:49
Aynı durum beni de rahatsız etti. Eskiden ne güzel 2 gün sonra haber gelir "oyuncuyu izledim, aha bu da raporu al derdi"
Çözümü şu, daha doğrusu o raporlara ulaşmanın en kolay yolu gozlemcilik menüsünde ilk sayfada size sunduğu raporun altında seçenekler var. Oyuncuyu izlemeye devam et, anlaşıldı vs. Oradan herhangi bir seçeneği seçtiğinizde diğer oyuncunun raporu da geliyor hemen.

Aynen request kısmı bahsettiğiniz kısım. Teşekkür ederim navigator gerçekten ne gerek görmüşlerse böyle bir şeye uğraştırmaya... Mantıksız :D

IlGiurista
29.Ekim.2017, 17:19
Oyunu alta alamama sorununu çözebilen var mı?

mpaker66
29.Ekim.2017, 18:08
Sizde de oyun çok yavaş değil mi? 3 saat oynayıp sezonda 3. Maça gelebildim ancak.
Açıkcası oyun grafik ve menüler olarak çok değişmiş, bir yere girebilmek için sürekli dolandırıyor. Bu durum beni rahatsız etti. Gelen bazı güzel özellikler var beni en çok sevindiren maç toplantısı oldu bakalım o da ne kadar etkili olacak taktik için. Tabi şuan beta sürün olduğunu ve oyunun deneme süreci olarak görülmesi gerektiği unutmamak gerek.

MoNToLiVo_
29.Ekim.2017, 18:38
Sizde de oyun çok yavaş değil mi? 3 saat oynayıp sezonda 3. Maça gelebildim ancak.
Açıkcası oyun grafik ve menüler olarak çok değişmiş, bir yere girebilmek için sürekli dolandırıyor. Bu durum beni rahatsız etti. Gelen bazı güzel özellikler var beni en çok sevindiren maç toplantısı oldu bakalım o da ne kadar etkili olacak taktik için. Tabi şuan beta sürün olduğunu ve oyunun deneme süreci olarak görülmesi gerektiği unutmamak gerek.

Beta Sürüm olduğundan ağır çalışıyor. eklenen menüleri bende çözmeye çalışıyorum. fakat eskiden bir farkı olmadığını düşünüyorum. sadece aşinalığımız yok diye bizlere karmaşık gelebilir ilk etapta.

CanrY
29.Ekim.2017, 18:59
Yav su 2d meger bizim klasik 2d imiş ben de 3dnin 2dsi sanıyodum bu ne iştir ya:@ eski 2dyi istiyorum açıkçası yoksa tüm keyfi kaçacak 2018, yemişim dinamiklerinizi bilmem nelerinizi bana 2dyi verin :D

martymcfly
29.Ekim.2017, 20:44
Oyunun yavaşlıgini beta olmasına veriyorum ama 2d seçtiğim halde maç önünü 3d izlemek çok saçma.
Sakatlıklar çok fena,milli maç arasında pepe cenk 3 hafta, Gökhan 5 hafta, adriano 2 ay sakatlandı. Ondan önceki hafta da quaresma 2 babel 6 ay sakatlandı.
her maç sonu zaten 1-2gunluk sakat illaki çıkıyor.
Oyuncu arama kısmının tek seferde gelmemesi kötü,
Gözlemci raporları geçen sene daha iyiydi bu sene illa tek tek bakmak gerekiyor.
Oyun pratik özelliklerini kaybetmiş bu sene.

navigator798
29.Ekim.2017, 20:49
Maç ekranında önemli an yokken bize sunulan ekran cok faydasız bunu değiştirme imkanımız yok mu? Ekranın yüzde 80 i oyuncu puanları ile kaplı.

mpaker66
29.Ekim.2017, 22:07
Açıkcası ben de oyun oynanırken gösterilen ekrandan memnun değilim. Bu sene oyun biraz garibime gitti benim.

kuatemok
29.Ekim.2017, 22:35
Oyunun yavaşlıgini beta olmasına veriyorum ama 2d seçtiğim halde maç önünü 3d izlemek çok saçma.
Sakatlıklar çok fena,milli maç arasında pepe cenk 3 hafta, Gökhan 5 hafta, adriano 2 ay sakatlandı. Ondan önceki hafta da quaresma 2 babel 6 ay sakatlandı.
her maç sonu zaten 1-2gunluk sakat illaki çıkıyor.
Oyuncu arama kısmının tek seferde gelmemesi kötü,
Gözlemci raporları geçen sene daha iyiydi bu sene illa tek tek bakmak gerekiyor.
Oyun pratik özelliklerini kaybetmiş bu sene.

hocam bir şeyleri yanlış yapıyor olmayasınız? bende henüz hiç uzun süreli sakatlık olmadı. bir kere pepe 1-2 günlük bir sakatlık geçirdi, onun dışında ciddi bir sakatlık olmadı hiç. "yoğunluk" şeysi de sakatlık riskini artırıyor bu sefer.

La BruJiTa
29.Ekim.2017, 23:04
Scouting ile olan kısmını cevaplayayım;

https://i.hizliresim.com/pG6jzq.png

Scouting -> Assignments -> Create new assignment yolunu takip edersen yukarıdaki gibi ekran çıkıyor. Onun sol altında Scouting Pool a tıklayıp adam seçersen sırf o scout atanan yere gidiyor.

Mesaj yazmışken bir iyi yanı belirteyim; sözleşme isteyen oyuncu görmedim :D Yarım yıl geçti daha 'ben süper oynuyorum koç, maaşa bir el at be' diyen çıkmadı şükür.

Kötü yanı ise menüler çok karışık. En basitinden shortlist e gitmek için bile birkaç tıklama yapmak gerekiyor. Çok saçma.

Ben de bir şey sorayım. İyi antrenman performansı için antrenman performansı nasıl olmalı? Takım antrenmanı Balanced -> High olarak bırakıp antrenman/maç antrenmanı barını 2/3 olarak bırakıyorum. Genç oyunculara da gerekliyse bireysel antrenman veriyorum özellik bazlı. Çok yoğun gelişimler olmuyor ancak sakatlıklardan korktuğum için arttıramıyorum da. Verim aldığınız bir sitem var mı?

[IMG]https://i.hizliresim.com/jQyp5W.png (https://hizliresim.com/jQyp5W)

Yahu cidden deliricem şimdi. Herhangi bir scout'a nasıl talimat veriyoruz. Ne yaparsam yapayım hep alttaki 3 lüye gidiyor talimat. Birne almanya incele,birine güney amerikaya git diyemiyorum. Cidden ekrana salak salak bakıyorum yahu. Ne güzel işleyen sistemi neden değiştirirsin arkadaş. Bir yeri yapıcam derken gayet iyi çalışan bir şeyi bozmasalar ne olur du sanki....

lionslaw
29.Ekim.2017, 23:18
Değişim beklentimizin ne kadar yanlış olduğunu anladım. Keşke hiç değişmeseydi de oyunun içine iyi etmeselerdi. Rekabet şart kere şart, rakip olmayınca kafalarına göre böyle at koştururlar. Oyunu şu borçlarımın arasında aldığıma bin pişmanım.

Gncl1905
30.Ekim.2017, 00:15
Yahu cidden deliricem şimdi. Herhangi bir scout'a nasıl talimat veriyoruz. Ne yaparsam yapayım hep alttaki 3 lüye gidiyor talimat. Birne almanya incele,birine güney amerikaya git diyemiyorum. Cidden ekrana salak salak bakıyorum yahu. Ne güzel işleyen sistemi neden değiştirirsin arkadaş. Bir yeri yapıcam derken gayet iyi çalışan bir şeyi bozmasalar ne olur du sanki....

Hocam ilk olarak şuradan

https://i.hizliresim.com/9DmlDr.png

gözlemcileri kendin ayarlamayı seç. O alana tıklayınca menajer seçeneğine tıklaman lazım, teknik heyette şu anda (varsayılan olarak öyle geliyor). Ya da eski serilerdeki gibi sorumluluklar bölümünde gözlemci atamalarını ben yapacağım diye işaretle, baş gözlemcine bırakma.

https://i.hizliresim.com/6yJGDk.png

Sonra da yukarıdaki gibi buton çıkıyor zaten. O butona basınca da bir önceki mesajımdaki resimdeki menü gelecek karşına. Oradan ayarlayabilirsin.

La BruJiTa
30.Ekim.2017, 00:56
Sonra da yukarıdaki gibi buton çıkıyor zaten. O butona basınca da bir önceki mesajımdaki resimdeki menü gelecek karşına. Oradan ayarlayabilirsin.

Hay Allah razı olsun çıldıracaktım bulamadım diye. Ne diye değiştirirsin sistemi anlamam arkadaş.Sağol varol....

lionslaw
30.Ekim.2017, 00:59
Oyun ara yüzünün ve yazıların optimizasyonu umarım full sürümde düzelir. Sanki FM 2010 oynuyorum.

navigator798
30.Ekim.2017, 12:50
Takımların değerlerini ne kulüp sıralamalarında ne de takımların genel bilgi sayfasında göremedim. Full sürümde koyacaklar sanırım. Ekonomik yapıyla kafayı bozmuş bir menajer olarak üzüldüm.
Bir diğer eksiklik de rakip takım talimatlarında oyuncuların profili için isimlerinin yanındaki i işaretini kaldırmışlar. Talimat vereceğimiz oyuncunun illa profiline girmemiz gerekiyor. Gecen sene böyle değildi, duzeltirler insallah.
Not: Mesajlarımın çoğu zaman olumsuz fakat maksadım dikkat çekip oyunun daha iyi olmasını sağlamak. Oyun kötü olduğundan değil.

serwan
30.Ekim.2017, 13:47
Şöyle detaylı bi değerlendirme yapabilecek olan yok mu? Transfer piyasası, maç motoru falan ne alemde?
İlk defa bu yıl çıktığı gün almadım oyunu. Bekliyorum. Hatta almayı da düşünmüyorum şu aşamada 100 lira edeceğine inanmıyorum. Ortaklı falan belki olabilir.

Erdenable
30.Ekim.2017, 14:10
Orta sahanın herhangi bir yerinden duran top kullandığınızda rakip takım ip gibi ceza sahasına diziliyor. Top yay civarına veya ceza sahasının dışına uzaklaştırıldığında rakip savunma hala ip gibi kımıldamıyor. Adamınız yanındaki adama pas attığında ip gibi olan sıradan 1 kişi geliyor karşısına çıkıyor, o da pası yandakine verdiğinde bu sefer deminki oyuncu sırasına geçiyor ve başka bir oyuncu topu alan oyuncuya basıyor. Bu böyle 4-5 pas ve oyuncuyla devam etti bende birçok kez. 1'e 1 vs atıyorlar sanki, çok ilginç.

La BruJiTa
30.Ekim.2017, 21:35
Şimdi anlamadığım konu şu;

https://i.hizliresim.com/g9OmA3.png (https://hizliresim.com/g9OmA3)

resimde görüldüğü üzere bu arkadaşımız hem sağ açık hem de sol açıkta açık yeşil olarak görülmekte.Lakin ;

https://i.hizliresim.com/POlXB9.png (https://hizliresim.com/POlXB9)

burada görüldüğü gibi sol açıkta hiç bir rolde %100 ile oynamıyor. Bu bir hatamı? Ben bu adamı sol açığa yedek olarak aldım ama gel gör ki adam sola açıkta tam randımanlı oynamıyor. Bu renk olayı bildiğim kadarıyla bu oyuncunun bu mevkiide en az 1 rolde %100 olarak oynayabildiğini göstermeli. Yok eğer öyle değilse bu arkadaşın sol açık pozisyon renginin atıyorum OOS gibi soluk bir yeşil ya da rollerde görüldüğü gibi sarımsı renklerde olması gerekmiyor mu? bir bilene sormak istedim...

shyster
31.Ekim.2017, 01:19
18.0.2 hotfix geldi.
https://community.sigames.com/topic/414188-football-manager-2018-1802-hotfix-out-now/

shyster
31.Ekim.2017, 02:31
2d'de oyuncuların altında kondisyonu gösterme seçeneğini seçtiğim halde hala gösteriyor bir çare bulamadım.

Adana Demirspor
31.Ekim.2017, 04:11
Oyuncu arama kismina girdigimizde once bilinen tum oyuncular gozuksun. Her seferinde biz yukardan kendimiz secmeyelim.

Mac esnasinda ozetler arasinda gozu yoracak kadar kalabalik bir menu var. Bu azaltilsin yada biz secebiliyorsak secelim.

Suan ki uptade neye geldi bilmiyorum ama oyunda gun gecerken birazcik kasma oluyor. Mac bittikten sonra menudeyken,mactaki taraftar sesi duyuluyor

Mamadou
31.Ekim.2017, 11:35
Yerden orta gol artık oyunda yok. Sırf buna dayalı taktik yapanlar vardı. Ben ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim.

İnşallah full sürümde oyun daha oynanır bir hale gelecektir.

arrogancee
31.Ekim.2017, 11:45
Yerden orta gol artık oyunda yok. Sırf buna dayalı taktik yapanlar vardı. Ben ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim.

İnşallah full sürümde oyun daha oynanır bir hale gelecektir.

Hocam yeterince oynamış gibi duruyorsun. Maç motoru hakkında görüşün nedir? Almadan önce yorumları almak istiyorum oynayanlardan.

Mamadou
31.Ekim.2017, 12:00
Hocam yeterince oynamış gibi duruyorsun. Maç motoru hakkında görüşün nedir? Almadan önce yorumları almak istiyorum oynayanlardan.

FM 17'de beni oyundan soğutan tek şey vardı - FM 16'da dahil buna - oda yerden ortaların %90'ının gol olmasıydı. Bu bana düzeltilmiş gibi geldi. Dediğim gibi ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim. İnşallah full sürümde de böyle devam eder. Bu yüzden bek oyuncuları artık sezonda 19, 20 asist yapamıyor. Kanat oyuncuları sıfıra inmek yerine artık daha çok içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Mesela kanat oyuncusuna kanat - hucum rolü verdiğin zaman kanat oyuncusu içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Takım talimatlarında da içe kat eden adamı gör diye bir seçenek eklemişler. Hucum oyuncuları daha çok oyunu merkezden oynamaya çalışıyor. Bu yüzden bana öyle geliyor ki bu seride daha çok kanatsız dizilişler tercih edilebilir. Oyunu çözdükçe bunu anlayacağız.

uaemrah
31.Ekim.2017, 12:58
Türkiye Süper Ligi yine hayal kırıklığı.
Galatasaray ile açtığım kariyerde ilk sezon'da 29.haftadayım.

2.Bursaspor
3.Konyaspor
4.Başakşehir
5.Beşiktaş
6.Osmanlıspor
7.Fenerbahçe
11.Trabzonspor

Bence çok gerçekçi olmayan bir durum var.

navigator798
31.Ekim.2017, 13:30
Oyun motorunda organizasyon açısından çok farklılık görmedim ben. 2017'de neler oluyorsa bunda da onlar oluyor. Arkadaş ön direğe yerden atılan ortadan gol yememis ama ben yedim ve attım. Sayı azalmış olabilir ama hala oluyor. Sıfırdan yapılan ortalar hala kaleciler için tehdit oluyor ve kornere celiyorlar. Orta açarken gol atan oyuncular da denk geldi.
Çalım animasyonu da 2017'dekiyle aynı. Olduğu yerde ceylan gibi sekiyorlar ve çalım oluyor.
Genel olarak 2017den organizasyon olarak pek farklı değil. Görsel açıdan daha iyi geldi bana. Daha gerçekçi olmuş grafiksel açıdan. İlk izlenimlerim bunlar.

navigator798
31.Ekim.2017, 13:42
https://i.hizliresim.com/d7BWWV.png

Pas taktiğinde nirvanaya ulaştım :icon_cool:
(bug içerir)

perpetua
31.Ekim.2017, 13:44

resimde görüldüğü üzere bu arkadaşımız hem sağ açık hem de sol açıkta açık yeşil olarak görülmekte.Lakin ;

burada görüldüğü gibi sol açıkta hiç bir rolde %100 ile oynamıyor. Bu bir hatamı? Ben bu adamı sol açığa yedek olarak aldım ama gel gör ki adam sola açıkta tam randımanlı oynamıyor. Bu renk olayı bildiğim kadarıyla bu oyuncunun bu mevkiide en az 1 rolde %100 olarak oynayabildiğini göstermeli. Yok eğer öyle değilse bu arkadaşın sol açık pozisyon renginin atıyorum OOS gibi soluk bir yeşil ya da rollerde görüldüğü gibi sarımsı renklerde olması gerekmiyor mu? bir bilene sormak istedim...

Oyuncunun ozellileri en cok sag acikta kanat rolu ile oynamaya uygun.
Ancak oyuncuyu pek tabii sag veya sol kanatta ve farkli rollerde oynatabilirsin.

Bu biraz da senin takim yonetme tarzina bagli.
Eger benim taktigimde sag ve sol tarafta ic forvet oynayan birisine ihtiyacim var diyorsan, bu arkadasi sol tarafta oynatirsin.
Eger ben bu oyuncumun en verimli olacagi yerde ve rolde oynamasini istiyorum, taktigimin geri kalanini bu oyuncuya gore dizayn ederim diyorsan oyuncuyu sag tarafta kanat oyuncusu olarak oynatirsin.

martymcfly
31.Ekim.2017, 17:38
Son patchle değişti mi bilmiyorum ama oyunun ilk halinde sözleşme yenileyen oyuncular sadakat bonusu istemedi.
Oğuzhan Cenk ve bir oyuncu daha unuttum ismini.

Adana Demirspor
31.Ekim.2017, 22:14
- Menuler kesinlikle akici degil,donmalar var.

- Penalti oldugu vakit hakem neredeyse uzaktan gosteriyor.

-Transfer ücretlerinde vs istenen ucretlerin rengi soluk. Daha koyu yapilabilir.

- Şu gozlemcilik yerine girdigimizde direk tum oyuncular ciksin. Biktim surekli kendim acmaktan.

- Geçen seride bir oyuncu gol attiginda,bu sezonki toplam golu yaziyordu. Bu seride ben mi kacirdim acaba,goremedim onu.

- Oyuncular gercek hallerine benzemiyor. Misal Gomis'in alakasi yok. Ndiaye gibi ayni.

- Az evvel Rbl'den istenmeyen Poulsen'i istedim. Normalde 1.4 alirken benden 900 istedi. Baya hosuma gitti.

shyster
31.Ekim.2017, 22:25
- Geçen seride bir oyuncu gol attiginda,bu sezonki toplam golu yaziyordu. Bu seride ben mi kacirdim acaba,goremedim onu.

ofsaytta da aynı durum var galiba, eskiden ne güzel ekranın ortalarında bayrak çıkıyordu.

mpaker66
01.Kasım.2017, 09:32
FM 17'de beni oyundan soğutan tek şey vardı - FM 16'da dahil buna - oda yerden ortaların %90'ının gol olmasıydı. Bu bana düzeltilmiş gibi geldi. Dediğim gibi ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim. İnşallah full sürümde de böyle devam eder. Bu yüzden bek oyuncuları artık sezonda 19, 20 asist yapamıyor. Kanat oyuncuları sıfıra inmek yerine artık daha çok içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Mesela kanat oyuncusuna kanat - hucum rolü verdiğin zaman kanat oyuncusu içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Takım talimatlarında da içe kat eden adamı gör diye bir seçenek eklemişler. Hucum oyuncuları daha çok oyunu merkezden oynamaya çalışıyor. Bu yüzden bana öyle geliyor ki bu seride daha çok kanatsız dizilişler tercih edilebilir. Oyunu çözdükçe bunu anlayacağız.

Bence organizasyon açısından 17 ile pek farklı değil. Mariano bende 12 lig maçında 7 asist yaptı. Neredeyse tüm asistler de birebir aynı, kanatın boşalttığı alana giriyor markajsız pası alıyor ortayı açıyor ya tolga ya gomis kafa ile vuruyor ve gol. Keza sol kanatta da uğur çiftçi'yi aldım o da her 2 maçta 1 asist yaptı o da birebir aynı açıyor ortayı gomis ya da feghouli vuruyor, gol.
Bir de ben 3 transfer yaptım 3 oyuncu da imza parası istemedi, eski serilerde ben sıfırlıyordum sürekli öyle anlaşırdım, bunda kendileri istemedi direk.

Unsal123
01.Kasım.2017, 16:40
yine 2-3 maç iyi oynadıktan sonra sözleşme istemeleri baş ağrıtacak

Adana Demirspor
01.Kasım.2017, 18:56
Mazzela'nın BoxToBox'tan farkı nedir acaba tam olarak ? Birde mazzella ne iş yapar ?

Gunumuzde bu rollerin karşılığı olan futbolcular var mı ? Hangi taktiklerde iş yapar ?

mertblgl
01.Kasım.2017, 19:38
ben niye hiç bir takımla başarı yakalayamıyorum oyunmu zorlaşmış anlamadımki gelen geçen 3-4 atıyor iç saha deplasman farketmeden varmı önerdiginiz bi taktik falan

Unsal123
02.Kasım.2017, 00:42
yıldım, herkes sözleşme istiyor anasını satayım birde 1.5 alan 4-5 istiyor deliricem :D

CanrY
02.Kasım.2017, 01:34
bu çalan şarkı pes 2013te de çalıyo muydu bana bi yerden tanıdık geliyo ama

LifeYourself
02.Kasım.2017, 07:46
yıldım, herkes sözleşme istiyor anasını satayım birde 1.5 alan 4-5 istiyor deliricem :D
maaş bütçesinde tutma geliri sözleşme zamanlarında.Transfer bütçesine çek.Herif kendini padişah sanmıyorsa istemez.

ben niye hiç bir takımla başarı yakalayamıyorum oyunmu zorlaşmış anlamadımki gelen geçen 3-4 atıyor iç saha deplasman farketmeden varmı önerdiginiz bi taktik falan
3-1-4-1-1
Kanatlar defansif,defansın ortası toparlayıcı biraz daha arkada kalanı,İleri hattın ilk 1'i gizli forvet.Avrupa'da başarı getirir(2017 de getirdi bana en azından:)).Güçlü bir kulüpsen ligde bu taktiğe göre kapanıyorlar.İlk golü duran toptan atarsan açılıyorlar sonra patlatıyorsun.

Unsal123
03.Kasım.2017, 12:42
maaş bütçesinde tutma geliri sözleşme zamanlarında.Transfer bütçesine çek.Herif kendini padişah sanmıyorsa istemez.

deneyim öyle bi de, her 10 günde bir, biri gelip dehşet maaş istiyor onu geçtim bir de primler var fena ya :D

kaos25
03.Kasım.2017, 17:23
https://i.hizliresim.com/rJ5Rga.png

Kalecimi antrenmanda sakatladim. Ceviri hatasi olabilir mi bu?

uaemrah
04.Kasım.2017, 11:44
Arkadaşlar Lütfen Yardımcı olun,

2.Sezondayım ve ben GALATASARAY yı yönetiyorum ancak ligi 2.sırada tamamlayan Trabzonspor şampiyonlar ligi eleme turuna oyuncu kaydetmediğini gördüm.
Bu bir önceki kariyerimdede beşiktaşın başına gelmişti.

A.Vien den evinde 8 tane yiyen TS yi görünce baktım ki oyuncu kaydetmemiş hiç.

Bu ciddi bir hata ve bunun yetkililere bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Teşekkürler
Emrah

perpetua
04.Kasım.2017, 12:02
Arkadaşlar Lütfen Yardımcı olun,

2.Sezondayım ve ben GALATASARAY yı yönetiyorum ancak ligi 2.sırada tamamlayan Trabzonspor şampiyonlar ligi eleme turuna oyuncu kaydetmediğini gördüm.
Bu bir önceki kariyerimdede beşiktaşın başına gelmişti.

A.Vien den evinde 8 tane yiyen TS yi görünce baktım ki oyuncu kaydetmemiş hiç.

Bu ciddi bir hata ve bunun yetkililere bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Teşekkürler
Emrah

Oyuncu kayit etme gunu oncesinde kayit edilmis bir oyunun var mi?

serwan
04.Kasım.2017, 12:30
Beşiktaş'ı aldım. Sahada bütün oyuncularım zenci :) Var mı böyle bi sıkıntı yaşayan?

uaemrah
04.Kasım.2017, 13:04
Tabi ki var,
https://www.mediafire.com/file/0vxyu36tuh6pt4e/GS-2-2.fm

uaemrah
04.Kasım.2017, 13:09
Oyuncu kayit etme gunu oncesinde kayit edilmis bir oyunun var mi?

Tabi ki var,
https://www.mediafire.com/file/0vxyu...pt4e/GS-2-2.fm (https://www.mediafire.com/file/0vxyu36tuh6pt4e/GS-2-2.fm)

BeeTLeJuiCe
04.Kasım.2017, 14:31
Renk seçimlerinde bir problem var gibi.
Zenit için hiç bir şey anlaşılmıyor.

http://prntscr.com/h63m95

Bir de gol olduğu zaman eskiden yanıp sönerdi, şimdi düz yazı geçiyor yukardan. Gol mü değil mi ilk bakışta anlaşılmıyor.
http://prntscr.com/h63mw4

Acaba benim tema seçimim ya da ayarlarım ile alakalı bir durum mu?

LifeYourself
04.Kasım.2017, 14:35
https://i.hizliresim.com/rJ5Rga.png

Kalecimi antrenmanda sakatladim. Ceviri hatasi olabilir mi bu?Antremanda kendi oyuncuların birlikte antreman maçı yapıyorlar.Enis Behiç senin oyuncunsa bir hata yok ?Daha önce de omuzdan sakatlanmış ekstradan.

a.arıcı-11
04.Kasım.2017, 15:48
gerçekten yok mu yoksa ben mi bulamadım bilmiyorum ama maç esnasında tam ekrandan çıkamadım. ben hep saha>bölünmüş'ü seçerdim. sağ tarafta kendi takım istatistiklerim sol tarafta maç olurdu. önemli an geçince de sol kısma da rakip takım istatistiğini ayarlardım. şimdi tam ekran bir maç yaptım. kim ne yaptı ne etti hiç bişey anlamadım :D

perpetua
04.Kasım.2017, 16:14
Tabi ki var,
https://www.mediafire.com/file/0vxyu36tuh6pt4e/GS-2-2.fm

Tesekkurler.

Birolazar
04.Kasım.2017, 18:09
Afrika uluslar kupasinda bir kural degisikligi mi gerceklesti yakin zamanda?
2020 kamerunda yapilacak turnuvaya sadece yerel liglerde oynayan oyunculari cagirabildim , sadece ben degil butun takimlarda durum ayni sekilde.

kaos25
04.Kasım.2017, 18:11
Antremanda kendi oyuncuların birlikte antreman maçı yapıyorlar.Enis Behiç senin oyuncunsa bir hata yok ?Daha önce de omuzdan sakatlanmış ekstradan.

Enis Behic benim ismim, oyuncu degil :D

CanrY
04.Kasım.2017, 18:27
Renk seçimlerinde bir problem var gibi.
Zenit için hiç bir şey anlaşılmıyor.

http://prntscr.com/h63m95

Bir de gol olduğu zaman eskiden yanıp sönerdi, şimdi düz yazı geçiyor yukardan. Gol mü değil mi ilk bakışta anlaşılmıyor.
http://prntscr.com/h63mw4

Acaba benim tema seçimim ya da ayarlarım ile alakalı bir durum mu?

dediklerinde sorun yok zenitin renkleri öyle girilmiş, hiç mi kontrol etmezler böyle şeyleri anlamam orası da ayrı da...

golde spiker yorumunun yanıp sönmesi: Tercihler -> Maç kısmından tikleyebilirsin, aşağıda var o ayar.

byvirus
04.Kasım.2017, 18:51
2D'yi öldürmeye ne gerek vardı? 2 gündür oynadığım oyundan zevk alamıyorum. Şu an düzeltme imkanları var mı bilmiyorum ama 2D sevenlerin baskısıyla umarım bu yanlışlarından dönerler.

Şuan oyunu satın almaktan vazgeçtim. Umarım beta sürümden kaynaklı bir şeydir. Yoksa 2d olmazsa bu oyuna para filan vermem...

Erdenable
04.Kasım.2017, 23:37
Arkadaşlar sizde de maç içinde taktiksel değişiklik yapmamanıza rağmen durduk yere aşağıda taktiksel değişiklikler yapılıyor yazısı çıkıyor mu?

uaemrah
05.Kasım.2017, 01:12
Arkadaşlar sizde de maç içinde taktiksel değişiklik yapmamanıza rağmen durduk yere aşağıda taktiksel değişiklikler yapılıyor yazısı çıkıyor mu?

Rakip takımın teknik adamı değişiklik yapıyor.
Bu bilgi anlamında iyi ama o esnada bizim taktik değiştiremiyor olmamız çok gıcık.

Gncl1905
05.Kasım.2017, 01:26
gerçekten yok mu yoksa ben mi bulamadım bilmiyorum ama maç esnasında tam ekrandan çıkamadım. ben hep saha>bölünmüş'ü seçerdim. sağ tarafta kendi takım istatistiklerim sol tarafta maç olurdu. önemli an geçince de sol kısma da rakip takım istatistiğini ayarlardım. şimdi tam ekran bir maç yaptım. kim ne yaptı ne etti hiç bişey anlamadım :D

Aynı sorunu yaşıyorum. Kaç yıldır 3D oynamazken ve oyunu alır almaz ayarlardan 3D'yi kapatırken şimdi illa ki görüyoruz. Split View özelliği gitmiş.

martymcfly
05.Kasım.2017, 01:29
Son guncellemeyle daha da yavaşladı oyun. Taktiği onayladigimda baya tıkanıyor.
Takım konuşmaları da hantal.

Birolazar
05.Kasım.2017, 01:33
Aynı sorunu yaşıyorum. Kaç yıldır 3D oynamazken ve oyunu alır almaz ayarlardan 3D'yi kapatırken şimdi illa ki görüyoruz. Split View özelliği gitmiş.

+++ rezillik baska birsey degil.

Erdenable
05.Kasım.2017, 01:45
Aynı benim de öyle. Ben bir de kapsamlı izliyorum maçı, bir maç nerdeyse 20dk. sürüyor, ölüm gibi bir şey.

Papi44
05.Kasım.2017, 03:53

Rakip takım talimatlarını otomatik yaptın büyük ihtimal,maç içinde yardımcın sürekli değişiklik yapıyor onun üzerinde o yüzden dostum.

HarryKane
05.Kasım.2017, 12:32
Yeni taktik ekranı bana yorucu geldi.
Maç içinde oyuncuların puanını gösteren yerde oyuncuların kondisyonu da gözükse iyi olurdu.Yorulan var mı diye taktik ekranı açmak zorunda kalıyorum.
Sakatlıktan oynanmıyor.Devamlı 5 as oyuncum sakat kalıyor.Bir ara 11 oyuncum sakattı.Her milli takım arasında sakatlık oluyor.
Savaşçı ortasahalarım Dier ve Wanyama devamlı kırmızı kart görüyor.Fenerbahçede de topal ile souza çok gördü.Neredeyse 10 kişi kalmadığım maç yok.
Toby Alderweireld gibi bir adam devamlı kafa topu ıskalıyor.Ametörde olmayacak hatalar yapıyor defans.
Yandan ve yerden gelen çok basit ortalarda kaleci topu tutmuyor.Ayağıyla kornere vuruyor.Çömelme animasyonu mu yok anlamıyorum.
Belki benim bilgisayarla da ilgili olabilir ama oyuncular bazen siyah kafalı oluyor.Ve maç sesi maçtan sonra da devam ediyor.
Maç öncesi toplantı ne işe yarıyor anlamadım.
Yönettiğim iki takımda da oyuncular kırmızı okla puan düşüşü yaşıyorlar.Daha önceki oyunlarda yaşamazdım bu sıkıntıyı.
Tottenham'ı kim araştırdıysa yazıklar olsun.Davinson Sanchez'i D.Lovren'den daha az atletik yapmışlar.Dele Alli'nin saçı Mohawk.Trippier'in tek olayı orta açma ve vizyon fakat oyunda vizyonu 11 orta açması 15.Andrew Robertson farkla daha iyi gözüküyor vizyon ve orta açmada.Dele Alli'nin pası da çok abartılmış.Berbat hazırlanmış profiller.Bir an önce editör çıksa da oynayabilsem oyunu düzgün şekilde.
Türkiye'deki puanlamalar bana göre çok başarılı.Fenerbahce'de yiğithan 1 yıldan uzun sakat , bir hata olmalı.Hasan ali ve ismail overrated.Aynı şekilde Volkan ve Kameni'de overrrated.

BeeTLeJuiCe
05.Kasım.2017, 13:45
Yeni taktik ekranı bana yorucu geldi.
Maç içinde oyuncuların puanını gösteren yerde oyuncuların kondisyonu da gözükse iyi olurdu.Yorulan var mı diye taktik ekranı açmak zorunda kalıyorum.
Sakatlıktan oynanmıyor.Devamlı 5 as oyuncum sakat kalıyor.Bir ara 11 oyuncum sakattı.Her milli takım arasında sakatlık oluyor.
Savaşçı ortasahalarım Dier ve Wanyama devamlı kırmızı kart görüyor.Fenerbahçede de topal ile souza çok gördü.Neredeyse 10 kişi kalmadığım maç yok.
Toby Alderweireld gibi bir adam devamlı kafa topu ıskalıyor.Ametörde olmayacak hatalar yapıyor defans.
Yandan ve yerden gelen çok basit ortalarda kaleci topu tutmuyor.Ayağıyla kornere vuruyor.Çömelme animasyonu mu yok anlamıyorum.
Belki benim bilgisayarla da ilgili olabilir ama oyuncular bazen siyah kafalı oluyor.Ve maç sesi maçtan sonra da devam ediyor.
Maç öncesi toplantı ne işe yarıyor anlamadım.
Yönettiğim iki takımda da oyuncular kırmızı okla puan düşüşü yaşıyorlar.Daha önceki oyunlarda yaşamazdım bu sıkıntıyı.
Tottenham'ı kim araştırdıysa yazıklar olsun.Davinson Sanchez'i D.Lovren'den daha az atletik yapmışlar.Dele Alli'nin saçı Mohawk.Trippier'in tek olayı orta açma ve vizyon fakat oyunda vizyonu 11 orta açması 15.Andrew Robertson farkla daha iyi gözüküyor vizyon ve orta açmada.Dele Alli'nin pası da çok abartılmış.Berbat hazırlanmış profiller.Bir an önce editör çıksa da oynayabilsem oyunu düzgün şekilde.
Türkiye'deki puanlamalar bana göre çok başarılı.Fenerbahce'de yiğithan 1 yıldan uzun sakat , bir hata olmalı.Hasan ali ve ismail overrated.Aynı şekilde Volkan ve Kameni'de overrrated.

Savaşçı Ortasaha (Ball Winning Midfielder) ile oynarken Ayakta Kal (Stay on Feet) dersen sadece o ikisi dışında takımında genel olarak daha az kart görür. Bende BWM ile oynuyorum ama herhangi bir kart sorunu ile karşılaşmadım.

Oyuncuların görünümü içinde SI forumlarında, beta sürüm sebebiyle kapatıldığı yapıldığı yazılmış. Aynı şey Regen oyuncuların yüzleri içinde geçerli. Muhtemelen random veriyor maç motorunda.

Sakatlık gerçekten can sıkıyor. Antrenman, hazırlık dönemi maçları vs vs hepsinin etkisi var. Sağlık merkezi sekmesi altında, Risk değerlendirmesi bölümünde, maç yükü, antreman yükü etkisini görüp, sakatlanma riskini inceleyebilirsin. Sanıyorum fm18'de baya vaktimiz alacak bir bölüm olacak antrenmanlar.

BeeTLeJuiCe
05.Kasım.2017, 13:48
dediklerinde sorun yok zenitin renkleri öyle girilmiş, hiç mi kontrol etmezler böyle şeyleri anlamam orası da ayrı da...

golde spiker yorumunun yanıp sönmesi: Tercihler -> Maç kısmından tikleyebilirsin, aşağıda var o ayar.

Zenit'in renklerınde beyazda var keşke dinamik onu ayarlayabilselermiş.
Tercihlerdeki ayarlara girdiğimde bu ksmın takım renkleri dışında siyah ve beyaz seçilebilmesi içinde bir ayar varmış onu da görmüş oldum. Teşekkürler.

HarryKane
05.Kasım.2017, 14:39
Savaşçı Ortasaha (Ball Winning Midfielder) ile oynarken Ayakta Kal (Stay on Feet) dersen sadece o ikisi dışında takımında genel olarak daha az kart görür. Bende BWM ile oynuyorum ama herhangi bir kart sorunu ile karşılaşmadım.

Oyuncuların görünümü içinde SI forumlarında, beta sürüm sebebiyle kapatıldığı yapıldığı yazılmış. Aynı şey Regen oyuncuların yüzleri içinde geçerli. Muhtemelen random veriyor maç motorunda.

Sakatlık gerçekten can sıkıyor. Antrenman, hazırlık dönemi maçları vs vs hepsinin etkisi var. Sağlık merkezi sekmesi altında, Risk değerlendirmesi bölümünde, maç yükü, antreman yükü etkisini görüp, sakatlanma riskini inceleyebilirsin. Sanıyorum fm18'de baya vaktimiz alacak bir bölüm olacak antrenmanlar.

İki maç denedim ayakta kalı , kart görmedi BWM'lar.Teşekkürler yardım için.

mpaker66
06.Kasım.2017, 13:18
Oyun inanılmaz yavaş bilmiyorum sadece bende mi böyle ama oynanacak seviyede değil. Tam sürüm çıkana kadar açmayacağım.

HarryKane
06.Kasım.2017, 13:37
Oyun inanılmaz yavaş bilmiyorum sadece bende mi böyle ama oynanacak seviyede değil. Tam sürüm çıkana kadar açmayacağım.

Bende de yavaş.Maç bittikten sonra arayüze dönmesi çok uzun sürüyor.Evde bir tur atıyorum geldiğimde açılmış oluyor.Aynı şekilde maç içinde taktiksel değişiklik yapmam çok uzun sürüyor.
FM17'de 6-7 lig oynanabilir seçiyordum.FM18'de 6-7 lig denedim , arayüzde dolaşamaz oldum.2 saniye bekliyordum sekmeler arası.

Masuka
06.Kasım.2017, 14:00
Cidden bu ağırlık berbat olmuş.

Sistemle ilgili de değil sorun. Bariz bir şekilde oyunda hata var.

Beta sonrası düzelir umarım. Şu haliyle giriş yapmaya değmez.

HarryKane
06.Kasım.2017, 14:34
Çok değişik bir durum yaşadım.Maçtan sonra oyuncular ısınıyor yazısı çıkıp oyun dondu.Kapayıp açtım fark yedim.Benden bu kadar.Tam sürüme bir şans veririm 4 gün sonra.Bundan sonra hayatta beta falan da oynamam.

https://i.hizliresim.com/bLvyvb.jpg (https://hizliresim.com/bLvyvb)

serwan
06.Kasım.2017, 14:53
Split view olmadan nasıl oynayacağım hiç bilmiyorum.

Mamadou
06.Kasım.2017, 19:30
Benim başıma çok garip bir şey geldi. FB'yi seçtim. Kendi sahamda Başakşehir'i 1-0 yendim. Başakşehir 47.dakikada bir gol kaydetti. Golün tekrarını da izledim. Ama gol maç skoruna yansımadı. Maç bittikten sonra maç özetine tıkladığımda 47.dakikada gol pozisyonunu izleyemedim. Pozisyon yerine orta sahada oyuncular top çevirdi.

Birde her maç kırmızı kart gördüm. 7,8 maç oynadım ve hepsinde de kırmızı kart gördüm. Bu topa dal seçeneğini seçtiğimden mi yoksa oyundan mı kaynaklanıyor bilemedim. Full sürüm çıkana kadar oyuna bir daha bulaşmamak en iyisi olacak.

Gncl1905
06.Kasım.2017, 20:18
Bir maç yapmak bile işkence. Özellikle son güncellemeden sonra oyun çok yavaş. Oynamıyorum ben de, bıraktım.

Garip gurip hatalara da değinmiyorum bile. Örneğin bir oyuncum 5. dakikada sakatlandı. Değiştirdim neyse oyuncuyu, daha doğrusu değiştirdiğimi sandım. Şöyle ki klasik olarak bir oyuncu sakatlandığından dolayı oyuna devam edemezse oyun durur ve sizden değişiklik bekler, eğer değişiklik hakkınız varsa tabii. Benim hakkım vardı, değişikliği de yaptım ancak oyun değişikliği yapmamışım olarak algıladı. Nasılsa kazanırım diye oyunu bırakıp internette geziniyordum ki uzun süre gol atamayınca taktiği değiştirmek için taktik ekranına girince fark ettim bu durumu. 5. dakikadan 77. dakikaya kadar 10 kişi oynamışım :) Değişikliği yapmamış saçma şekilde oyun. Bu tip bir olay 2 kez başıma geldi. Biri bu maçtı ki daha önceden aynı takım aynı hocaya 2, 3 kez fark attığım için maç konusunda çok rahattım. Diğer maçta ise hemen fark etmiştim birkaç dakikada tekrar değişikliği yapıp 11 kişi oynamaya başlamıştım.

seaman
06.Kasım.2017, 21:06
maç esnasında talimatlara girip taktik değişikliği yapmaya kalkıyorum donuyor 5 dakika sonra kendine geliyor şu 18.0.3 güncellemesi ile oynanacak gibi değil şimdilik

akansamet55war
07.Kasım.2017, 02:05
bir anda tüm oyuncular siyahi oldu. girip çıktım hala aynı. bu 18.0.3 çok kötü oldu. oyunun yavaşlamasının yanında ufak tefek sorunlar çıkıyor hep

Jaswege
07.Kasım.2017, 02:36
Aynı problem ile karşılaşan var mı bilmiyorum ama; benim oyunda İkinci Yarıyı Başlat'a bastığın zaman 30-40 saniyeyi buluyor oyuna girmesi. Taktiksel değişiklikleri 20 saniyede uyguluyor. Bilgisayarım istenilen özelliklerin oldukça üstünde. Öyle zannediyorum ki bilgisayar özellikleri ile ilgili bir durum değil. Acaba beta diye mi bu kadar ağır?
Bir de ayarlardan tüm grafik özellikleri minimuma çektim, veri işleme hızını arttırdım, 3D'yi de kapattım.

seaman
07.Kasım.2017, 03:05
Aynı sorun bizdede var güncelleme ile alakalı sanırım, ne zaman oyuna müdahale etsem takılıyor, donuyor hiç birşey yapamıyorsun evde odaları tek tek dolaşıp geliyorum o zaman düzelmiş oluyor.

seaman
07.Kasım.2017, 03:37
Valbuena avrupa maçında maçın sonucuna etki edip 3 asist yaptı, bende maç sonrası odama çağırdım bugün çok iyidin pas yollarında etkiliydin hep böyle devam et deyip övdüm, ben sizinle aynı fikirde değilim o kadar iyi oynadığımı düşünmüyorum, bana müsade ben gideyim artık deyip, trip atıp morali bozulmuş şekilde odadan çıktı.

byvirus
07.Kasım.2017, 04:14

Oyuncu sadece sağ ayağını kullanıyor bu nedenle sol açıkta kanat rolünü verirsen tam randıman alamazsın. Kanat olarak oynatacağın oyuncu hangi kanatta oynuyorsa o ayakla oynamalı. İç forvet içinde tam tersi.

byvirus
07.Kasım.2017, 06:21
Avrupa Ligi eleme maçına 7 sakat oyuncum olduğu için 3 yedekle çıkabildim. Maç içinde 2 oyuncum daha sakatlandı. İsmail Köybaşı'yı maçta sakatlanan Soldado yerine forvete aldım. Eljif Elmas'ı da maçta sakatlanan Alper yerine oyuna aldım. İsmail 2 asist yaptı Eljif 2 gol attı maçı 6-1 kazandım :D

https://i.hizliresim.com/mJXpmV.jpg (https://hizliresim.com/mJXpmV)

stiff1907
07.Kasım.2017, 21:57
Regen oyuncularda yüz çıkmıyor, doğru mu ? Benim bilmediğim bir ayarı mı var ? Aynı şekilde kendi yüzümü oyuna aktardım, açılış ekranında var ama profilime girdiğimde yüzüm çıkmıyor.

Rakip talimatlarını standart belirleyemiyorum gibi geldi. Mevkilere göre ayarladım ama her maç baktığımda uygulanmadığını görüyorum. Her maç rakip talimatları ayarlıyorum.

Savunma yapmak zorlaşmış, dünyanın golünü yiyorum. İkinci sezonum. Gerektiğini takımı çekme konusunda tam bir Aykut Kocaman'ım yoksa.

Son olarak; sezon bitiminde takımların transfer geçmişinde serbest bıraktıkları oyuncuları göremiyorum. Arama ekranı çer çöp dolu. Büyük takımlar kimleri serbest bırakmış bakamıyorum. Beta ile zevkli bir kariyere devam ediyorum, umarım bunlar için yeni bir kariyer açmam gerekmez.

La BruJiTa
07.Kasım.2017, 22:47
Oyuncu sadece sağ ayağını kullanıyor bu nedenle sol açıkta kanat rolünü verirsen tam randıman alamazsın. Kanat olarak oynatacağın oyuncu hangi kanatta oynuyorsa o ayakla oynamalı. İç forvet içinde tam tersi.

Ben sanırım hala demek istediğimi anlatamadım. Bu adam sağ açık. İlk resimde görülüyor ki bu arkadaş sağ açıkta ki herhangi bir rolde %100 olarak oynadığı için sağ açık bölgesi ''açık yeşil'' olarak belirtilmiş.Yani diyor ki ''kardeşim ben sağ açıkta belki kanat belki iç forvet belki on numara ya da raudmauter olarak %100 performansla oynayabilirim bu benim doğal mevkiim.'' Fakat 2. resimde de sol açık olarak yine belirtilen rollerin herhangi birinde %100 oynayabildiği için ''açık yeşil'' bir renkte gösterilmiş. Fakat bu eleman sol açıkta hiç bir rolde %100 le oynamıyor.Anlatmaya çalıştığım sol açıkta hiç bir rol de %100 le oyanayamayan bu adamın profilinde sol açık mevkiisi NEDEN açık yeşil olarak gösteriliyor. Ben adamın raporlarına bakmadan sol açıkta Valbuena ya alternatif olur diye kiraladım. Eğer hiç bir rolde tam olarak yararlanamayacaksam neden turuncu,sarı, ya da farklı bir renkle gösterilmemiş.

perpetua
07.Kasım.2017, 23:34
Ben sanırım hala demek istediğimi anlatamadım. Bu adam sağ açık. İlk resimde görülüyor ki bu arkadaş sağ açıkta ki herhangi bir rolde %100 olarak oynadığı için sağ açık bölgesi ''açık yeşil'' olarak belirtilmiş.Yani diyor ki ''kardeşim ben sağ açıkta belki kanat belki iç forvet belki on numara ya da raudmauter olarak %100 performansla oynayabilirim bu benim doğal mevkiim.'' Fakat 2. resimde de sol açık olarak yine belirtilen rollerin herhangi birinde %100 oynayabildiği için ''açık yeşil'' bir renkte gösterilmiş. Fakat bu eleman sol açıkta hiç bir rolde %100 le oynamıyor.Anlatmaya çalıştığım sol açıkta hiç bir rol de %100 le oyanayamayan bu adamın profilinde sol açık mevkiisi NEDEN açık yeşil olarak gösteriliyor. Ben adamın raporlarına bakmadan sol açıkta Valbuena ya alternatif olur diye kiraladım. Eğer hiç bir rolde tam olarak yararlanamayacaksam neden turuncu,sarı, ya da farklı bir renkle gösterilmemiş.

Oyuncuyu istedigin rolde oynatabilirsin.

Rollerin renkleri sadece siralama amacli. Demek ki oyuncunun ozellikleri en cok kanat olarak kullanilmasina uygun. Ancak bu demek degil ki diger rollerde oynatamazsin.

Mevkilerin renklendirilmesi ise oyuncunun oynayabildigi bolgeler. Eger o mevki icin o kadar yuksek degere sahip olmasa, o mevkideki rollere uygunlugu daha da dusuk olurdu.

La BruJiTa
07.Kasım.2017, 23:40
Oyuncuyu istedigin rolde oynatabilirsin.

Rollerin renkleri sadece siralama amacli. Demek ki oyuncunun ozellikleri en cok kanat olarak kullanilmasina uygun. Ancak bu demek degil ki diger rollerde oynatamazsin.

Mevkilerin renklendirilmesi ise oyuncunun oynayabildigi bolgeler. Eger o mevki icin o kadar yuksek degere sahip olmasa, o mevkideki rollere uygunlugu daha da dusuk olurdu.

buradan çıkardığım sonuç; bu arkadaş sol kanatta rahatlıkla oynayabilir. Lakin; sol kanattaki rollerde yeterli deneyime sahip değil. Sol kanatta ki rollerde oyanamayı hala öğreniyor? Benim anladığım,mantığıma yatan bu oldu...

Adana Demirspor
07.Kasım.2017, 23:43
Oyun cikti sanirim full olarak?

La BruJiTa
07.Kasım.2017, 23:45
Oyun cikti sanirim full olarak?

Steam'de aktif bir indirme yok şu anda?

Adana Demirspor
07.Kasım.2017, 23:46
Steam'de aktif bir indirme yok şu anda?

Steam otomatik biseler indirdi ve fm18 beta yazisi yok oldu.

La BruJiTa
07.Kasım.2017, 23:51
https://i.hizliresim.com/7yBzjW.png (https://hizliresim.com/7yBzjW)

Bir an umutlandırdın vallahi. Ama hala yerinde duruyor :D

Adana Demirspor
07.Kasım.2017, 23:53
https://i.hizliresim.com/7yBzjW.png (https://hizliresim.com/7yBzjW)

Bir an umutlandırdın vallahi. Ama hala yerinde duruyor :D

Pardon pardon yanlış alarm kusuruma bakmayin :)

Steam da yazmayinca geldi sandim. Oyuna girince gercegi gordum :)

CanrY
07.Kasım.2017, 23:54
kıyamet kopsa erken çıkarmazlar, geç olur erken olmaz :D

perpetua
08.Kasım.2017, 00:02
buradan çıkardığım sonuç; bu arkadaş sol kanatta rahatlıkla oynayabilir. Lakin; sol kanattaki rollerde yeterli deneyime sahip değil. Sol kanatta ki rollerde oyanamayı hala öğreniyor? Benim anladığım,mantığıma yatan bu oldu...

Deneyim degil.

Ozellikleri o roller icin, sag kanatta Winger rolu kadar uygun degil.

Yani mesela Messi'yi sol kanatta winger olarak oynatabilirsin, verim de verir ama esas becerisi olan ice dogru dripling yapip kaleciyi avlama isini yapmaz.

Buyuk ihtimalle sendeki bu cocugun kanat rolu icin onemli ozellikleri daha fazla one cikiyor (ortalamasi diger roller icin onemli olan ozelliklerin ortalamasindan daha yuksek), bu nedenle de o rol icin daha uygun gorunuyor.

Jaswege
08.Kasım.2017, 01:02
Oyunda şöyle bir şeyle karşılaştım.
Oyuncumun antrenmanda benimle birlikte girdiği iki mücadele sonucunda sakatlandığı belirtilmiş.
Bu bir özellik mi yoksa oyun kodları ile alakalı bir hata mı anlayamadım.
Acaba oyunda takımın hocası da mı antrenmana katılıyor? Böyle özellik var mı oyunda?
https://i.hizliresim.com/nJb81g.png

Adana Demirspor
08.Kasım.2017, 01:05
Oyunda şöyle bir şeyle karşılaştım.
Oyuncumun antrenmanda benimle birlikte girdiği iki mücadele sonucunda sakatlandığı belirtilmiş.
Bu bir özellik mi yoksa oyun kodları ile alakalı bir hata mı anlayamadım.
Acaba oyunda takımın hocası da mı antrenmana katılıyor? Böyle özellik var mı oyunda?
https://i.hizliresim.com/nJb81g.png

Hahaha :)

Tahmını antreman maçına sende katıldın ve oyuncuyu sakatladı,baska açıklaması olamaz :)

HarryKane
08.Kasım.2017, 10:01
Yandan açılan ortaların yarısı kaleciye gidiyor fakat top ne kadar kolay olursa olsun kaleci topu kontrol etmiyor.Her zaman kornere gönderiyor.Eğilip ya da kayıp topu alsa daha hoş gözükebilir.Kaleci eğilmeye üşeniyormuş gibi bir animasyonla karşılaşıyorum devamlı.

Crazycat
08.Kasım.2017, 12:39
Oyun şu haliyle beta'dan çıkacak durumda değil. i7 6700k ile 1080 TI ile takılma yaşayan var. Bu oyunu çıkmadan önce hiç kimse test etmiyor sanırım. Bu haliyle beta bile olmaması gerek aslında. Hantal bir arayüz var. Arayüzdeki eksiklikler beta'ya bağlanır ama oyunun oynanamamasının mazereti yok. Taktikte değişiklik yapacaksınız iki dakikada kendine geliyor oyun. Şaka gibi.

byvirus
08.Kasım.2017, 17:40
Oyun şu haliyle beta'dan çıkacak durumda değil. i7 6700k ile 1080 TI ile takılma yaşayan var. Bu oyunu çıkmadan önce hiç kimse test etmiyor sanırım. Bu haliyle beta bile olmaması gerek aslında. Hantal bir arayüz var. Arayüzdeki eksiklikler beta'ya bağlanır ama oyunun oynanamamasının mazereti yok. Taktikte değişiklik yapacaksınız iki dakikada kendine geliyor oyun. Şaka gibi.

Sürekli bu sayfada donmalarla ilgili şikayetleri okuyorum. Benim bilgisayarım i5 ve oyunu gayet rahat donma olmadan hatta 2017'ye kıyasla daha hızlı oynuyorum şuan. 2-3 gün test etmeden yorum yapmıyım demiştim bu konuda 3 gün oldu oyunu alalı ve hız olarak gayet memnunum.

La BruJiTa
08.Kasım.2017, 18:57
Sürekli bu sayfada donmalarla ilgili şikayetleri okuyorum. Benim bilgisayarım i5 ve oyunu gayet rahat donma olmadan hatta 2017'ye kıyasla daha hızlı oynuyorum şuan. 2-3 gün test etmeden yorum yapmıyım demiştim bu konuda 3 gün oldu oyunu alalı ve hız olarak gayet memnunum.

18.0.3 'den sonra donmalar yaşıyorum bende. Çok fazla dikkat çekmesede yıllardır SSD ve ortalama üstü makineler kullandığım için bariz belli oluyor. Şu anda İ7 4770,8 gb ram , 2 gb 256 bit ekran kartı olan bir makine kullanıyorum. Witcher 3 wild Hunt ve Battlefield 1 i ultra ve high aralıklarında stabil 60 FPS, CS:GO Very High'ta ortalama 200-240 FPS de oynayabildiğim bir makine de FM gibi bir oyunun frame atlaması yapması çok garip. 2 gün sonra full sürümle düzelir diye bekliyoruz. Yanılmıyorsam geçen yıllarda (hangisi olduğunu hatırlamıyorum) beta sürecinde gelen bir güncelleme ile save süresi dakikalara çıkmıştı.

Crazycat
08.Kasım.2017, 20:09
Sigames forumlarında sorun yaşayan çok kişi var ve hepsi de farklı işlemci, ekran kartı kombinasyonuna sahip. Sizinki istisna olmuş. 2 - 3 gün test yapmaya gerek yok, oyun ilerlerken direkt hissediyorsunuz yavaşlığı. Takvimde günler ilerlerken anlaşılıyor, maç sırasında taktiğe giriyorsun işlem olana kadar 2 dakika geçiyor. Sizde sorun olmaması güzel, bizde de olmasa keşke.

CanrY
08.Kasım.2017, 20:18
ben de gtx960, i76700HQ ile oynuyorum bende de sıkıntı var umarım tam sürümle düzelir yoksa ölüm :D

byvirus
08.Kasım.2017, 20:33
Sigames forumlarında sorun yaşayan çok kişi var ve hepsi de farklı işlemci, ekran kartı kombinasyonuna sahip. Sizinki istisna olmuş. 2 - 3 gün test yapmaya gerek yok, oyun ilerlerken direkt hissediyorsunuz yavaşlığı. Takvimde günler ilerlerken anlaşılıyor, maç sırasında taktiğe giriyorsun işlem olana kadar 2 dakika geçiyor. Sizde sorun olmaması güzel, bizde de olmasa keşke.

hmm evet olabilir. Benimki çokta iyi bir makina sayılmaz. Radeon hd6630m 1gb ekran kartı var . 8 de ram hepsi bu. Bende de tam tersi güncellemeden önce maç ekranında bile donuyordu. Güncellemeden sonra düzeldi gayet akıcı oynuyorum şuan :)

Crazycat
08.Kasım.2017, 20:42
hmm evet olabilir. Benimki çokta iyi bir makina sayılmaz. Radeon hd6630m 1gb ekran kartı var . 8 de ram hepsi bu. Bende de tam tersi güncellemeden önce maç ekranında bile donuyordu. Güncellemeden sonra düzeldi gayet akıcı oynuyorum şuan :)
Beta'ya güncelleme gelmeyecek gibi gözüküyor. Biz de tam sürümü bekleyeceğiz mecburen.

Adana Demirspor
08.Kasım.2017, 22:08
Tam surum acaba yarin aksamustu gibi cikar mi ?

Miles vi supriz yapar umarim.

martymcfly
08.Kasım.2017, 22:40
Geçen sene resmi çıkıştan bir gün önce full olmuştu bizimkiler. Yine aynı ihtimal var bence.

CanrY
08.Kasım.2017, 22:59
Geçen sene resmi çıkıştan bir gün önce full olmuştu bizimkiler. Yine aynı ihtimal var bence.
sıkıntılarla dolu çıkmasa bari şu %95imizin yaşadığı kasma takılma olayları halledilse, 1 hafta daha beklerim :D

wolfson
08.Kasım.2017, 23:03
Bu sene almayacağım dedim. Ama alcam gibi. Geçen sene 50 saat filan oynamışım oyunu. Bir sezon dahi bitirmedim geçen sene. Ama böyle hobi gibi olmuş 2010'dan beri. O steam hesabında hepsini sıralı olarak görmek beni bundan 8 yıl öncesine götürüyor. Vay be şu yıl şöyle olmuştu şu yıl o kızı sevmiştim filan diyorum.

La BruJiTa
08.Kasım.2017, 23:26
Bu sene almayacağım dedim. Ama alcam gibi. Geçen sene 50 saat filan oynamışım oyunu. Bir sezon dahi bitirmedim geçen sene. Ama böyle hobi gibi olmuş 2010'dan beri. O steam hesabında hepsini sıralı olarak görmek beni bundan 8 yıl öncesine götürüyor. Vay be şu yıl şöyle olmuştu şu yıl o kızı sevmiştim filan diyorum.

+1 :icon_biggrin::icon_biggrin: bende fm 2009'u kutulu almıştım.ilk defa 3D'ye geçilmişti.O yıl evlenmiştim :s7:... Bir de evde net sıkıntılıydı,1 ay falan devamlı bağlantı sorunları vardı.Telefondan bilgisayara internet bağlayıp FM2015'i aktiflemiştim. İkiside baş köşede duruyorlar.Arada bir tozunu alıyorum. Rafta gördükçe vay be diyorum kendi kendime... nereden nereye....

https://i.hizliresim.com/2EP5EN.jpg (https://hizliresim.com/2EP5EN)

Jaswege
09.Kasım.2017, 02:19
Hey gidi hey. Ben 2005 yılında başladım. Sırasıyla 2005/2006/2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017 serilerinin tamamını minimum 300, maksimum 1030 saat oynadım. 2012'den 2016'ya kadar kutulu kolleksiyonum vardı. 2017 ve 2018'i ise sırf beta merakı yüzünden erken oynamak için Steam'dan satın aldım.
2012'den beridir de orijinal oyun alıyorum.

UgurcanOrhan
09.Kasım.2017, 03:47
Arkadaşlar bir sorum var geçen 1 2 senedir oyuncuya sözleşme yenileye tıkladığımızda yeni sözleşme önerin orada yönetimin ilgilenmesi için bir seçenek de vardı bu sene o kalkmış mı ? Bazen çok kullanışlı oluyordu...

LifeYourself
09.Kasım.2017, 08:34
Arkadaşlar bir sorum var geçen 1 2 senedir oyuncuya sözleşme yenileye tıkladığımızda yeni sözleşme önerin orada yönetimin ilgilenmesi için bir seçenek de vardı bu sene o kalkmış mı ? Bazen çok kullanışlı oluyordu...o seçenek her zaman çıkmıyordu diye hatırlıyorum ben yanlış hatırlamıyorsam.Sözünün geçtiği yönetime ve önemli oyuncu için vardı sanki.

UgurcanOrhan
09.Kasım.2017, 09:33
o seçenek her zaman çıkmıyordu diye hatırlıyorum ben yanlış hatırlamıyorsam.Sözünün geçtiği yönetime ve önemli oyuncu için vardı sanki.
Emin olamadım diğer arkadaşlar da cevap verir sanırım ama dediğin çok mantıklı geldi bilemedim.

Peki sen ve diğer arkadaşlar şu sorun hakkında ne diyorsunuz hiçbir personel bulamıyorum aratamıyorum :D ama antrenörüm bana önerebiliyor hacı şunu al bunu al diye. Umarım betaya bağlı bir bugtır.
https://resmim.net/f/jKmKV5.png

NeCRiS
09.Kasım.2017, 11:17
Emin olamadım diğer arkadaşlar da cevap verir sanırım ama dediğin çok mantıklı geldi bilemedim.

Peki sen ve diğer arkadaşlar şu sorun hakkında ne diyorsunuz hiçbir personel bulamıyorum aratamıyorum :D ama antrenörüm bana önerebiliyor hacı şunu al bunu al diye. Umarım betaya bağlı bir bugtır.
https://resmim.net/f/jKmKV5.png

Sağ üstteki yeni arama kısmından kriteri girmeniz gerekiyor. Ayrıca gerçekçi transferler bütçeyi aşanlar default olarak kapalı onu da açabilirsiniz.

Nocna Mora
09.Kasım.2017, 11:38
Hey gidi hey. Ben 2005 yılında başladım. Sırasıyla 2005/2006/2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017 serilerinin tamamını minimum 300, maksimum 1030 saat oynadım. 2012'den 2016'ya kadar kutulu kolleksiyonum vardı. 2017 ve 2018'i ise sırf beta merakı yüzünden erken oynamak için Steam'dan satın aldım.
2012'den beridir de orijinal oyun alıyorum.

Benim hikayede baya benzer. 03/04'le başlıyor yalnızca. Orjinal aldığım ilk oyundur.

mertblgl
09.Kasım.2017, 13:51
Şu steam web store üzerinden aldıgımız fm serilerinin oyun kutularını bize yollasalar ne güzel olur ya.

martymcfly
09.Kasım.2017, 14:05
6 lig, büyük veritabanı, maçları genişletilmiş özette izliyorum 1 sezon 24 saatte bitti :D
inşallah hızlanır oyun yoksa 1 sezon ilerleyene kadar fm19 çıkacak.

mertblgl
09.Kasım.2017, 15:23
6 lig, büyük veritabanı, maçları genişletilmiş özette izliyorum 1 sezon 24 saatte bitti :D
inşallah hızlanır oyun yoksa 1 sezon ilerleyene kadar fm19 çıkacak.

valla ben beta bitene kadar ara verdim oynamaya bu ağırlıkla ve saçma sorunlarla oynanmaz

byvirus
09.Kasım.2017, 16:53
valla ben beta bitene kadar ara verdim oynamaya bu ağırlıkla ve saçma sorunlarla oynanmaz

Menülerde ayrıntıyı düzenle diye bir seçenek var. Ordan Türkiye hariç hepsini kapatıp denermisin bende işe yaramıştı.

byvirus
09.Kasım.2017, 17:54
Oyun şuan güncelleme yüklüyor. Hayırdır inşallah full sürümmü geliyor yine erkenden :)

ozan42
09.Kasım.2017, 18:06
44 Mblık bir güncelleme geldi

byvirus
09.Kasım.2017, 18:08
44 Mblık bir güncelleme geldi

Full olmadı ama ne geldi belli değil.

sarduvan
09.Kasım.2017, 18:12
Full olmadı ama ne geldi belli değil.
Neyin nesi acaba bu?
oyun 7gb olacak demişti Miles. Oyüzden full sürüm gb güncellemesi içermeli sanki?

ahmet_bayhan
09.Kasım.2017, 21:20
Arkadaşlar, Futbolcu Temsilcisinin benim hakkımdaki düşüncesi " SİZDEN SON DERECE NEFRET EDİYOR " şeklinde.

Arayı düzeltme adına kendisinden beleş bir topçu aldım ama yine aramız düzelmedi.

Aramızın düzelmesi lazım onun listesinden topçu almam gerek. Aramız kötü diye sözleşme görüşmelerine başlamıyor.

Ne yapmam gerek aramın düzelmesi için

nfornirvana
09.Kasım.2017, 21:49
Olmamış bu oyun, Ağustos ayında coşan bir Harry Kane barındırıyor. :icon_razz:

https://i.hizliresim.com/ZOnn4G.jpg

UgurcanOrhan
10.Kasım.2017, 01:57
Sağ üstteki yeni arama kısmından kriteri girmeniz gerekiyor. Ayrıca gerçekçi transferler bütçeyi aşanlar default olarak kapalı onu da açabilirsiniz.
gerçekçi transferler sorunuymuş çok teşekkür ederim

gol olur
10.Kasım.2017, 02:56
Arkadaşlar merhaba,

Oyun tam sürümü çıktı ve bir şey dikkatimi çekti. Steam üzerinden oyuna giriş yapıp oyunu oynuyorum fakat steam profil sayfamda oyun gözükmüyor. Kütüphane'de var olan oyun neden steam profil sayfamda gözükmüyor acaba? Sizde de durum böyle mi?

nfornirvana
10.Kasım.2017, 03:04
Arkadaşlar merhaba,

Oyun tam sürümü çıktı ve bir şey dikkatimi çekti. Steam üzerinden oyuna giriş yapıp oyunu oynuyorum fakat steam profil sayfamda oyun gözükmüyor. Kütüphane'de var olan oyun neden steam profil sayfamda gözükmüyor acaba? Sizde de durum böyle mi?

Öyle hocam. Ben de bir arkadaş aracılığıyla farkettim. Düzelir heralde yakın zamanda.

gol olur
10.Kasım.2017, 04:31
Öyle hocam. Ben de bir arkadaş aracılığıyla farkettim. Düzelir heralde yakın zamanda.

Vay arkadaş... Neyse en azından genel bir sorun. Muhakkak bir iki gün içerisinde el atarlar.

nfornirvana
10.Kasım.2017, 10:52
Vay arkadaş... Neyse en azından genel bir sorun. Muhakkak bir iki gün içerisinde el atarlar.

Düzeldi. :)

IlGiurista
10.Kasım.2017, 14:24
Oyunu hâlâ alta alamıyorum.

byvirus
10.Kasım.2017, 15:25
Taktik ekranında oyuncuların mevkilerinin yazdığı sekmeyi her taktik ekranına girdiğimde genişletiyorum. Her seferinde tekrar daralıyor. Ufak bir şey ama beni çok sinir etmiş durumda..

byvirus
10.Kasım.2017, 17:40
Bilmiyorum bu hataları biyerlere bildiren varmı ama oyunda tatile çıkınca ya da oyun açıkken google filan açınca oyuna tekrar dönemiyorum. Oyunu kapatıp açmam gerekiyor ve kayıt zamanı gelmediyse yaptığım herşey siliniyor. Çok can sıkıcı bir durum. Oyunu cm döneminden beri oynuyorum hiç orjinal satın almadım ve hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar. İlk kez orjinal aldım ve hep sorun sorun sorun. Adamı zorla kopyaya teşvik ediyorlar yav :uzgun:

Adana Demirspor
10.Kasım.2017, 18:00
9 GB'lik yuz paketi kullaniyorum. Bunun oyunun hizina etkisi olur mu acaba ?

Sanki menuler arasi geciste biraz agirlik var gibi.

CanrY
10.Kasım.2017, 18:25
9 GB'lik yuz paketi kullaniyorum. Bunun oyunun hizina etkisi olur mu acaba ?

Sanki menuler arasi geciste biraz agirlik var gibi.
Onu ben de kullanıyorum da o kadar etki edeceğini düşünmüyorum açıkçası ha o fotoğraf ha default yüzsüz foto :D

byvirus
10.Kasım.2017, 19:17
Dosyalar bölümü açılacakmı ? (taktik, filtre vb.)

rcrdnh
10.Kasım.2017, 20:17
İspanya 2. lig takımlarından sporting gijon ile kariyerime başladım, henüz ilk günden scout u açtım ki ne göreyim

Free oyuncularda bir cisim var :) :) :)

Allah'ın sevdiği bir kulum demek ki :)

https://i.hizliresim.com/pG2lgJ.jpg

https://i.hizliresim.com/o6yo9Q.png

Adana Demirspor
10.Kasım.2017, 20:39
Oyuncularin analizine bakarken mactan sesin gelmesi olayi can sıkıyor. Sesin cikmasi kotu olmus.

Betada yoktu diye biliyorum.

NeCRiS
10.Kasım.2017, 20:44
Kamera açılarını neden kaldırmışlar anlamadım. Çok güzel kameralar vardı.

Adana Demirspor
10.Kasım.2017, 21:06
Kamera açılarını neden kaldırmışlar anlamadım. Çok güzel kameralar vardı.

Bence suan ki en iyi aci, Tac cizgisi kamerasi. Diğerleri 5 para etmez.

CanrY
10.Kasım.2017, 21:08
Bence suan ki en iyi aci, Tac cizgisi kamerasi. Diğerleri 5 para etmez.
ben de 3d canım çekerse onu açıyorum diğerleri samadı, bu arada 181.1.1 hotfix çıktı, isveç ligindeki bi sıkıntı yüzünden sanırım
KONU BURADA (https://community.sigames.com/topic/418095-football-manager-2018-1811-hotfix-out-now/)

fatih277
10.Kasım.2017, 21:11
gul gibi 2b klasigi bozmuslar normal 2b olmus bu resmen. Bir de oyuncu gozlemledigimiz zaman sonucu haberler sayfasina dusmuyor artik ya gozlemledigimi unutuyorum bazen girip oyuncunun profilinden bakmak gerek guzelim oyunu bozmuslar

kingjack
10.Kasım.2017, 22:20
takımı milli maç aralarında tatile çıksın dinlensin istiyorum 1 gün 2 gün eskiden vardı şimdi ben mi bulamıyorum bilemedim

byvirus
10.Kasım.2017, 23:11
takımı milli maç aralarında tatile çıksın dinlensin istiyorum 1 gün 2 gün eskiden vardı şimdi ben mi bulamıyorum bilemedim

Oyuncuya sağ tıkla antrenman / dinlenme seç.

BeeTLeJuiCe
10.Kasım.2017, 23:57
Oyuncunun Information kısmında yer alan Happiness bilgisi herkes için gölgeli olarak görünüyor.
http://prntscr.com/h8uy6z

kingjack
11.Kasım.2017, 00:04
Oyuncuya sağ tıkla antrenman / dinlenme seç.

eskiden sanki tek tek değil tüm takıma izin veriliyordu diye hatırlıyorum sanki

Crazycat
11.Kasım.2017, 01:31
eskiden sanki tek tek değil tüm takıma izin veriliyordu diye hatırlıyorum sanki
Takvimden veya antrenmandan takıma girip çarpıyı kullanarak tüm takıma izin verebilirsiniz.

Oyunda bir hızlanma var ama takvim kısmı ağırlaştı bende nedense. Bir de beta'dan beri oyun geç açılıyor.

Discrete
11.Kasım.2017, 02:42
Devam kısmında takvimde ilerlerken ve bazen maç içinde donmalar oluyor ilk defa bu seride karşılaştım genel bir sorun mu? herkeste aynısı oluyor mu ?

Adana Demirspor
11.Kasım.2017, 04:16
Ekside de yazmislar oyuncu transfer ederken taksit ile verilen ucret butceden dusmuyor. Az evvel bende de oldu killandim biraz.

Acaba bir hata mi yoksa taksitle verilen para sonradan mi dusecek?

Misal 5M pesin veriyorum,30M 12ay taksitle veriyorum ve sadece 5M dusuyor butceden.

Ali Hikmet
11.Kasım.2017, 10:06
Devam kısmında takvimde ilerlerken ve bazen maç içinde donmalar oluyor ilk defa bu seride karşılaştım genel bir sorun mu? herkeste aynısı oluyor mu ?

Tarihte kayma ve 3d de arada donmalar oluyor. Üst düzey bilgisayarım olmasına rağmen bu sorunu yaşadım.

Gncl1905
11.Kasım.2017, 12:59
2. sezonu da bitirdim. Garip bir FM, kesinlikle bunu söyleyebilirim.

Scouting kısmı kökten değişmiş ve kötü olmuş. Hala alışamadım. Eskiden bol bol potansiyeli iyi genç bulurdum, hangisini alsam diye kafa patlatırdım; şimdi, 18 scout doğru düzgün adam bulamıyor. 2 yılda bir adam bulabildim ve hemen aldım. Eminim kaçırdığım çok kişi vardır. Nerede hata yapıyorum anlamadım. Oyuncu arama ekranına ulaşmak da işkence, aramayayım lanet olsun diyorsun resmen :) Geçmiş yıllarda en çok kullandığım bölümlerdendi artık giresim yok. Scouting kısmında da başka bir şey deneyeceğim, direkt kıtalara göndermeyi denedim ama bir şey bulamadılar. Eskiden bulurlardı. Ülke ülke gezdiririm artık.

3D'yi komple kapatamama olayı tam bir facia. Ben 3D'yi görmek istemiyorum kardeşim, yok kupa kutlaması yok ısınma falan :) Neden var olan özelliği kapatırsın anlamıyorum gerçekten. 3D gereksiz yere kasma yapıyor bilgisayarda. Yapacak bir şey, ne diyelim.

Maç motorunda ve AI konusunda ise ciddi sıkıntılar var gibi. İşin teknik kısmından bahsetmeyeceğim, yeterince iyi açıklayamam zaten; o yüzden sonuçlardan bahsedeceğim. Oynayanlar fark etmiştir diye düşünüyorum. İlk sezon Fenerbahçe küme düştü demiştim. İkinci sezonda Galatasaray ile ŞL şampiyonu oldum. Ulusal olan reputation bir anda dünya çapında oldu. ŞL'yi almama rağmen teknik direktör olarak ikonlara bile giremedim, hala favori personelim. Geçmiş oyunlarda dünya çapında olmak çok zordu, ŞL'yi alınca da en azından ikonlara girebiliyordunuz.

18.0.3'de personel arama ekranında as takım için, genç takım için teklifi kabul edebilecek personelleri filtreleyebiliyorduk. Artık gitmiş :) FM yazılımcılarının kafası farklı çalışıyor sanırım. Sevmiştim o özelliği, neden kaldırdınız :)

Menüler gereksiz şekilde karışık.

Hiç mi iyi bir şey yok, var. Takım hiyerarşisi olayını beğendim. Oyuncularla iletişimim hep kötü oluyordu ve takım morali durduk yere kötü olabiliyordu (sözleşme isteyenler olsun, oynamak isteyenler olsun vb.). Şimdi takımın liderlerine sorunu çözdürebiliyorum. Dressing room atmosphere sürekli %100 gidiyor bu sayede bu da başarılı olmanızı kolaylaştırıyor.

FM 2008 favori oyunumdu. Tam 10 yıl sonra FM2018'den de bu yüzden umutluydum ama adamlar iyi çalışan yerleri bile bozmuşlar :) Kişisel fikirler bunlar, zevkler ve renkler tartışılmaz ama ilk etapta oyunu beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

moveitson
11.Kasım.2017, 16:58
25 ülke 30dan fazla ligle oyuna müdahalede bulunmadan simüle ediyorum 1.5 sezon geçti Türkiye ligi yine evlere şenlik Fenerbahçe ilk sezonun ocak ayının sonunda 17.sıradaydı Aykut gitti Bilic geldi ancak 5.sıraya kadar yükselebildiler ve ligi 5. bitirdiler Beşiktaş ligi domine etti Galatasaray 2. oldu Beşiktaş çok güzel 2 transfer yaptı ama onun dışında ligde ne Galatasaray ne Fenerbahçede herhangi kayda değer bi transfer yok 1 veya 2 kiralık oyuncu kattılar 2.sezon oynanıyor bu 2 kulüp dışındaki kluplerde adam akıllı transferler yapmıyorlar Beşiktaş hala ezerek lider Galatasarayla Fenerbahçe ilk 3ü bile zorlayamıyor şu anda ortalarda dolanıyorlar sanırım bu alacağım son Football Manager oyunuydu.

HarryKane
11.Kasım.2017, 17:06

Bende de oluyor.Takvim arada ilerlemiyor.ESC yapıp tekrar deniyorum düzeliyor.

cabir48
11.Kasım.2017, 18:59

Scouting kısmı kökten değişmiş ve kötü olmuş. Hala alışamadım. Eskiden bol bol potansiyeli iyi genç bulurdum, hangisini alsam diye kafa patlatırdım; şimdi, 18 scout doğru düzgün adam bulamıyor. 2 yılda bir adam bulabildim ve hemen aldım. Eminim kaçırdığım çok kişi vardır. Nerede hata yapıyorum anlamadım. Oyuncu arama ekranına ulaşmak da işkence, aramayayım lanet olsun diyorsun resmen :) Geçmiş yıllarda en çok kullandığım bölümlerdendi artık giresim yok. Scouting kısmında da başka bir şey deneyeceğim, direkt kıtalara göndermeyi denedim ama bir şey bulamadılar. Eskiden bulurlardı. Ülke ülke gezdiririm artık.

3D'yi komple kapatamama olayı tam bir facia. Ben 3D'yi görmek istemiyorum kardeşim, yok kupa kutlaması yok ısınma falan :) Neden var olan özelliği kapatırsın anlamıyorum gerçekten. 3D gereksiz yere kasma yapıyor bilgisayarda. Yapacak bir şey, ne diyelim.

Maç motorunda ve AI konusunda ise ciddi sıkıntılar var gibi. İşin teknik kısmından bahsetmeyeceğim, yeterince iyi açıklayamam zaten; o yüzden sonuçlardan bahsedeceğim. Oynayanlar fark etmiştir diye düşünüyorum. İlk sezon Fenerbahçe küme düştü demiştim. İkinci sezonda Galatasaray ile ŞL şampiyonu oldum. Ulusal olan reputation bir anda dünya çapında oldu. ŞL'yi almama rağmen teknik direktör olarak ikonlara bile giremedim, hala favori personelim. Geçmiş oyunlarda dünya çapında olmak çok zordu, ŞL'yi alınca da en azından ikonlara girebiliyordunuz.

18.0.3'de personel arama ekranında as takım için, genç takım için teklifi kabul edebilecek personelleri filtreleyebiliyorduk. Artık gitmiş :) FM yazılımcılarının kafası farklı çalışıyor sanırım. Sevmiştim o özelliği, neden kaldırdınız :)

Hiç mi iyi bir şey yok, var. Takım hiyerarşisi olayını beğendim. Oyuncularla iletişimim hep kötü oluyordu ve takım morali durduk yere kötü olabiliyordu (sözleşme isteyenler olsun, oynamak isteyenler olsun vb.). Şimdi takımın liderlerine sorunu çözdürebiliyorum. Dressing room atmosphere sürekli %100 gidiyor bu sayede bu da başarılı olmanızı kolaylaştırıyor.

FM 2008 favori oyunumdu. Tam 10 yıl sonra FM2018'den de bu yüzden umutluydum ama adamlar iyi çalışan yerleri bile bozmuşlar :) Kişisel fikirler bunlar, zevkler ve renkler tartışılmaz ama ilk etapta oyunu beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Hocam 2.sezondan nasıl ŞL şampiyonu oldunuz ya? Fenerbahçe'yle resmen oynayamıyorum. Aşırı zor olmuş ya da ben bir yerlerde hata yapıyorum. Halbuki çok ekstra bir şey yapmıyorum. 4-2-3-1'e göre takımı ayarlayıp, gerekli bir kaç talimatı verdikten sonra yolluyorum sahaya. Yok ama olmuyor

perpetua
11.Kasım.2017, 19:12
25 ülke 30dan fazla ligle oyuna müdahalede bulunmadan simüle ediyorum 1.5 sezon geçti Türkiye ligi yine evlere şenlik Fenerbahçe ilk sezonun ocak ayının sonunda 17.sıradaydı Aykut gitti Bilic geldi ancak 5.sıraya kadar yükselebildiler ve ligi 5. bitirdiler Beşiktaş ligi domine etti Galatasaray 2. oldu Beşiktaş çok güzel 2 transfer yaptı ama onun dışında ligde ne Galatasaray ne Fenerbahçede herhangi kayda değer bi transfer yok 1 veya 2 kiralık oyuncu kattılar 2.sezon oynanıyor bu 2 kulüp dışındaki kluplerde adam akıllı transferler yapmıyorlar Beşiktaş hala ezerek lider Galatasarayla Fenerbahçe ilk 3ü bile zorlayamıyor şu anda ortalarda dolanıyorlar sanırım bu alacağım son Football Manager oyunuydu.

Simule ediyorum derken, tam olarak ne yapiyorsun?

Oyunda iki tane mac motoru oldugu ve eger bir ligde calismiyorsan, diger liglerin otomatik olarak basit mac motoru ile hesaplandigini hatirlatmak isterim. Tatile gitmeden once bu ayari yaptigindan emin olmak istedim.

lexoqe
11.Kasım.2017, 19:16
bu sakatlıklar neden bu kadar çok anlamış değilim. 2 taraf sert oynasa bile bu kadar çok sakatlık olmamalı. her ay 2 oyuncum sakatlanıyor, üstelik 4 5 hafta. sezonun ortasındayım ama kapattım .s

moveitson
11.Kasım.2017, 19:20
O olaydan hiç haberim yok işsiz bir profil yaratıp direk tatile çıktım şu an 3.sezonun ortalarında nasıl bir ayar yapmam gerekir?

HarryKane
11.Kasım.2017, 19:54
Arkadaşlar kariyerimde Kane'nin puanları düşüyor.Nedeni ne olabilir ? Ya da zamanla düzelir mi ?

https://i.hizliresim.com/JOzkX5.jpg (https://hizliresim.com/JOzkX5)

perpetua
11.Kasım.2017, 20:00
O olaydan hiç haberim yok işsiz bir profil yaratıp direk tatile çıktım şu an 3.sezonun ortalarında nasıl bir ayar yapmam gerekir?

Oyunu kurduktan sonra:

FM Menu -> Ayrinti Duzeyi (Detail Level) -> Her bir ulke icin Ana Etaplar (Main Stages) Secimi

Bu sekilde degisiklik yapmadigin her lig basit mac motorunu kullanir.

Ayrinti duzeyini bu sekilde ayarladigimda benim 16 GB RAM'li, i5 islemci 9 lig icin Temmuz 2017'den Haziran 2018'e gelmek yaklasik 13 saat aliyor (ilk transfer donemi icin butceleri kismazsam daha da uzun). Senin 25 lig tabii cok daha uzun surecektir.

moveitson
11.Kasım.2017, 20:05
Bu ayarı sadece Türkiye ligleri için açıyorum o zaman bide öyle deneyeyim.

Bohater
11.Kasım.2017, 21:17
Gözlemcilik konusunda yardıma ihtiyacım var, tamamen değiştirilmiş. Ben her bir gözlemcimi ayrı bölgelere göndermek istiyorum

Bohater
11.Kasım.2017, 21:28
..........

moveitson
11.Kasım.2017, 22:00
Gözlemcilik konusunda yardıma ihtiyacım var, tamamen değiştirilmiş. Ben her bir gözlemcimi ayrı bölgelere göndermek istiyorum Sanırım problemin gözlemcilerin görev atanmasıyla ilgili bunun için ilk olarak teknik heyet sorumluluklarından Gözlemci ekibi için görevler düzenler kısmındaki sorumluluğu senin ele alman gerekiyor baş gözlemcinin değil sonra gözlemcilik sayfasında görevlendirmeler sekmesinde yeni görevlendirme ata diyerek gözlemcilere spesifik görevler verebilirsin.

Jaswege
11.Kasım.2017, 22:24

O kısım duruyor hocam. Sadece farklı bir menüye taşımışlar.
Kulüp Çalışanları>Personel Arama>Yeni Arama
https://i.hizliresim.com/5GnVpD.png

Gncl1905
11.Kasım.2017, 23:09
Hocam 2.sezondan nasıl ŞL şampiyonu oldunuz ya? Fenerbahçe'yle resmen oynayamıyorum. Aşırı zor olmuş ya da ben bir yerlerde hata yapıyorum. Halbuki çok ekstra bir şey yapmıyorum. 4-2-3-1'e göre takımı ayarlayıp, gerekli bir kaç talimatı verdikten sonra yolluyorum sahaya. Yok ama olmuyor

Taktiğim fena değil ama asıl önemli olan takımın moralini hep yüksek tutmak. Kontrat vs. isteyenleri lider oyuncular çözdüğü için takımda sıkıntı çıkmıyor bu da takım moralini yüksek tutuyor. Çok sakat, cezalı oyuncular vs. de olmazsa bir şekilde başarı geliyor o zaman. Bir de maç motoru muhtemel pek iyi değil hala. Her zaman söylenen gibi bu oyun mart güncellemesiyle ancak oynanabilir oluyor. Yapay zeka da Fenerbahçe'yi yönetemiyor ayrıca, sorun sizde olmayabilir. İlk sene küme düşen Fenerbahçe bu yıl geri döndü ve ligde 3 maçta 0 puan alabildi. Yukarıda da yazdığım gibi oyunu pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim mantık açısından.

@Jaswege

Eyvallah hocam. Oyunu açınca oradan ayarı yapayım.

UgurcanOrhan
12.Kasım.2017, 11:56
Arkadaşlar bu sözleşme görüşmeleriyle kulübün ilgilenmesi sekmesi bu sene yok mu ? Seçiyorduk tıklıyorduk yönetim ilgileniyordu ya hani ?

byvirus
12.Kasım.2017, 15:41
Arkadaşlar bu sözleşme görüşmeleriyle kulübün ilgilenmesi sekmesi bu sene yok mu ? Seçiyorduk tıklıyorduk yönetim ilgileniyordu ya hani ?

Kulüp çalışanları / Sorumluluklar sekmesi, geçen senekiyle aynı yer :)

fernando1907
12.Kasım.2017, 16:29
Allah aşkına nasıl ulaşılır , kim ulaşır bilmem ama birileri şu maç motorunu yazanlara ulaşsın. İstisnasız her maç rahat 5 kez var pozisyon var diye heyecanlanıyorum, açık veya bek kanat oyuncum ön direğe yerden kalecinin kucağına tam direk dibine orta yapıyor. Kalecide mal gibi tıngır mıngır gelen topu kornere itekliyor. Bıktım bu pozisyondan ya. Bu kadar bariz sürekli tekrarlayan pozisyon hiçbir seride hatırlamıyorum.

Bir de bana mı denk geldi bilmiyorum. Gol olmuyor abi. Bir sürü maçı 1-0 kazandım. Taktiğim gayet hücum futboluna yönelik ama olmuyor. Sadece ben değil ligin geneli böyle. 2 gol ortalaması ne atan var ne yiyen.

cabir48
12.Kasım.2017, 17:09
Allah aşkına nasıl ulaşılır , kim ulaşır bilmem ama birileri şu maç motorunu yazanlara ulaşsın. İstisnasız her maç rahat 5 kez var pozisyon var diye heyecanlanıyorum, açık veya bek kanat oyuncum ön direğe yerden kalecinin kucağına tam direk dibine orta yapıyor. Kalecide mal gibi tıngır mıngır gelen topu kornere itekliyor. Bıktım bu pozisyondan ya. Bu kadar bariz sürekli tekrarlayan pozisyon hiçbir seride hatırlamıyorum.

Bir de bana mı denk geldi bilmiyorum. Gol olmuyor abi. Bir sürü maçı 1-0 kazandım. Taktiğim gayet hücum futboluna yönelik ama olmuyor. Sadece ben değil ligin geneli böyle. 2 gol ortalaması ne atan var ne yiyen.

Büyük bir gol kısırlığı var hocam oyunda. Düzeltilir umarım yoksa geçmez bu oyun böyle. 1-0 önde götürdüğüm maçta son saniyede rakip geliyor zorlanmadan atıyor gidiyor. Bıktım artık ya. Hücum'un her türlüsünü denedim olmuyor. Eski serilerde Kontrollü-Akıcı işe yarardı bu seride o da kısır. Erkenden bırakıcam galiba :(

Adana Demirspor
12.Kasım.2017, 17:35
Galatasaray ile oynuyorum bende gol kısırlığı yok
Ligde 77 atmistim yanlis hatirlamiyorsam.

Fakat dediginiz kalecinin topu salakca kornere atma olayini her mac bende goruyorum. :)

zazanas
12.Kasım.2017, 20:18
https://resmim.net/f/uu64Lf.png

Böyle bir fikstür nasıl oluyor ? 2 gün ara ile avrupa ligi maçı !

HarryKane
12.Kasım.2017, 20:21

Kaleye yerden giden şut gibi ortaları devamlı ben de yaşıyorum.Neredeyse 3-4 özetin birinde bu senaryo var.
Üstüne bir maçta 3 penaltı kaçırdım.Beni delirtmek için senaryo mu bu durum ? Dünyada örneği yoktur herhalde.Kaçıran adamlarda 2xKane ve lamela.

Adana Demirspor
12.Kasım.2017, 22:58
Su oyuncularin analiz kismina girince mactan ses cikmasi çok rahatsiz ediyor. Ne guzel betada sessiz inceliyorduk. Simdi sesten odaklanilmiyor.

Jaswege
12.Kasım.2017, 23:11
Su oyuncularin analiz kismina girince mactan ses cikmasi çok rahatsiz ediyor. Ne guzel betada sessiz inceliyorduk. Simdi sesten odaklanilmiyor.

Sesi kapatın komple. :icon_biggrin:

UgurcanOrhan
13.Kasım.2017, 08:42
Kulüp çalışanları / Sorumluluklar sekmesi, geçen senekiyle aynı yer :)
Yok abi değil o dediğiniz yeri biliyorum bakın siz (17den göstereceğim şimdi) burayı diyorsunuz :
https://i.hizliresim.com/XE35L5.png (https://hizliresim.com/XE35L5)

Ben burayı diyorum :
https://i.hizliresim.com/4GV5b7.png (https://hizliresim.com/4GV5b7)
FD yeni sözleşme görüşmelerini yönetir.

Bu özellik 2018de yok mu arkadaşlar?

mpaker66
13.Kasım.2017, 08:46
Taçtan ya da uzaktan serbest vuruşlardan ceza sahasına gönderilen toplardan gereksiz gereksiz penaltılar oluyor, kafayı yemek üzereyim. Arkadaş ben gerçek hayatta böyle penaltı görmedim FM'de 3 maçta bir kesin oluyor. Bir de acayip çok penaltı oluyor maçlarda.

byvirus
13.Kasım.2017, 15:39
Yok abi değil o dediğiniz yeri biliyorum bakın siz (17den göstereceğim şimdi) burayı diyorsunuz :

Bu özellik 2018de yok mu arkadaşlar?

https://i.hizliresim.com/g9Y31Z.jpg (https://hizliresim.com/g9Y31Z)

Ayrıca herhangi bir ekranda oyuncunun adına sağ tıklayıp sözleşmeye gelincede var aynı seçenek.

https://i.hizliresim.com/NO2v7Y.jpg (https://hizliresim.com/NO2v7Y)

UgurcanOrhan
13.Kasım.2017, 18:00
https://i.hizliresim.com/g9Y31Z.jpg (https://hizliresim.com/g9Y31Z)

Ayrıca herhangi bir ekranda oyuncunun adına sağ tıklayıp sözleşmeye gelincede var aynı seçenek.

https://i.hizliresim.com/NO2v7Y.jpg (https://hizliresim.com/NO2v7Y)
Bende yok acaba nereden ayarlayabilirim veya İngiltere'de mi olmuyor acaba?

byvirus
13.Kasım.2017, 18:19
Bende yok acaba nereden ayarlayabilirim veya İngiltere'de mi olmuyor acaba?

Biraz saçma olacak ama takımında futbol direktörü varmı ? :u:

UgurcanOrhan
13.Kasım.2017, 21:27
Biraz saçma olacak ama takımında futbol direktörü varmı ? :u:
var ama 2 role sahip acaba ondan dolayı mı ? :D inş öyledir iyi fikir verdiniz abi hemen bir bakacağım tek role düşürmeyi söyleşmesini

Gncl1905
14.Kasım.2017, 12:49
Yandan yapılan ortaların saçma sapan şekilde kaleci tarafından kornere çelinmesi sorunu bende de mevcut.

Bir problem de rakipler size bir türlü baskı kurmuyor, nedenini merak etmeye başladım. PSG ile ŞL maçı oynuyorum. 4-5-1 çıktılar bana karşı ki zaten kadro yıldızlar topluluğu; bence fazla bile kontrollü bir tercih bana karşı (Galatasaray). İlk yarıda peş peşe gollerle 3-0 öne geçtim. Rakipte tık yok. Hiçbir dizilim değişikliği vs. yapılmıyor. Eskiden olsa 4-2-4'e bile dönüp beni ceza sahama hapsederlerdi ki rakip PSG ve U. Emery; defansif takılan bir hoca ve takım da değil. Onlar değiştirmeyince ben de taktiğimi değiştirmiyorum maç içinde, maçı da rahatlıkla kazandım. Büyük takımlara karşı özellikle rahat maçlar oynuyorum niyeyse. Küçük takımları da zaten kaliteli ayaklarla yenebiliyorsunuz.

mpaker66
14.Kasım.2017, 14:11
PSG-Juvetus-RBL lu gruptan lider çıktım, takımım Galatasaray.

byvirus
14.Kasım.2017, 15:26
PSG-Juvetus-RBL lu gruptan lider çıktım, takımım Galatasaray.

En az 10 kariyer açıp yarım sezon oynadım. Hepsinde de Galatasaray lider oldu. Hatta bazı kariyerlerde 20 maçta 20 galibiyet aldığıda oldu. Sanırım Galatasaray'ı biraz fazla abartmışlar oyunda. Benim gözlemlediğim şimdiye kadar bu.

anlatmaliymis_meger
15.Kasım.2017, 14:01
Sampiyonlar Ligi formati degisiyor mu 2018 itibariyle?
Yeni format nasil yansitilmis oyunda?

mpaker66
15.Kasım.2017, 21:27
Oyunda yaklaşık 3 saat falan geçirdikten sonra bilgisayar kendi kendine kapanıyor hiç bir anlam veremedim, ısınma falan yok. Böyle bi sorun yaşayan?

mertblgl
16.Kasım.2017, 00:10
o sorun bendede oluyordu ama ısındığından dolayı benimki şuan biraz daha iyi bi soğutucu aldım sorunun önüne geçti gibi 1 kere kapandı sadece 30 35 saatlik ingame time da.eğer ısınmıyorsa birşey diyemiycem

Oyunda yaklaşık 3 saat falan geçirdikten sonra bilgisayar kendi kendine kapanıyor hiç bir anlam veremedim, ısınma falan yok. Böyle bi sorun yaşayan?

sarduvan
16.Kasım.2017, 00:55
Oyunu "kritik anlar" modunda oynuyorum. Bir sonraki kritik an için beklerken geçişlerde donma yaşıyorum, pek çok kişide de okudum burda. FM17 de oyun arayüzünü pc ekrankartı destekli seçebiliyorduk ama bu sene o seçeneği bulamadım. Nasıl çözülecek? Güncelleme mi bekleyeceğiz?

fener_brk
16.Kasım.2017, 06:03
Ya ben çok şanssızım ya da çok fazla direkten dönen top oluyor ortalama her maç 3-4 tane

Unsal123
16.Kasım.2017, 13:13
benevento kariyerimde kalecinin önünde sakatlanan adamım ayağa kalktı hareketsiz durdu, kaleci vuruşu yaptı oyuncuma çarptı ve kaleye doğru gitti top kaleci salakça topa uzanmaya çalıştı top boş kaldı ve oyuncum golü attı :D

bu oyunda bitmiştir artık

CanrY
16.Kasım.2017, 13:18
Oyunu "kritik anlar" modunda oynuyorum. Bir sonraki kritik an için beklerken geçişlerde donma yaşıyorum, pek çok kişide de okudum burda. FM17 de oyun arayüzünü pc ekrankartı destekli seçebiliyorduk ama bu sene o seçeneği bulamadım. Nasıl çözülecek? Güncelleme mi bekleyeceğiz?

Leptop mu kullaniyorsun, leptopta lag sorunu var çözülmemiş,. Masaustunde oynuyosan nvidia kontrol panelinde program ayarlarinda fm.exe yi bul dusey senkronu Fast yapinca düzeliyormuş

sarduvan
16.Kasım.2017, 14:16
Leptop mu kullaniyorsun, leptopta lag sorunu var çözülmemiş,. Masaustunde oynuyosan nvidia kontrol panelinde program ayarlarinda fm.exe yi bul dusey senkronu Fast yapinca düzeliyormuş
laptop kullanıyorum. Aynı düzenlemeyi laptopda yapsak düzelmiyor mu?

CanrY
16.Kasım.2017, 15:01
Hayir. Leptopta fast secenegi cikmiyor o ayarda. Bekleyeceğiz cozulsun de oynayalim ://

sarduvan
16.Kasım.2017, 16:08
Evet ben de şimdi farkettim. Grafik ayarlarini minimuma indirdim yine devam ediyor. Ilk update geç kalmaz umarım.

byvirus
16.Kasım.2017, 19:20
Yönetimin kasaya aktardığı paralar transfer bütçesine yansımıyor. Sanırım orada bir hata var.

Bohater
16.Kasım.2017, 19:50
İlk resmi güncelleme ne zaman gelir acaba?

Jaswege
16.Kasım.2017, 22:04
İlk resmi güncelleme ne zaman gelir acaba?

DB'yi etkileyecek güncellemeden bahsediyorsan; Mart gibi gelir. Yani devre arasından sonra.

Discrete
16.Kasım.2017, 22:14
GeForce Experience henüz FM 18 e güncelleme çıkarmadı sanırım desteklediği oyunlar arasında gözükmüyor optimizede edemiyorum haliyle manuel olarak etmenin bir yolu var mı? bir umut onuda denemek istiyorum yoksa güncelleme tek çare kasma problemi için heralde

Jaswege
16.Kasım.2017, 22:19
Trabzonlu oyuncular bizim futbolcuların topuklarına sıktı heralde. Derbiye mi çıktık boks maçına mı belli değil.
Ayrıca oyun bugı mıdır bilmiyorum ama. Hiç bir maçımda 4 dakikadan aşağı uzatma vermiyor hakem.
https://i.hizliresim.com/2EqvpE.png

Bir de sormak istediğim bir soru mevcut. Daha önce oyuncuyu gözlemlemesek bile işaretlediğim alanda hangi mevkilerin hangi rollerinde oynayabildiğini belirten bir gösterge vardı. Şimdi o kalkmış. Acaba gözlemcilik ve ya personel sorumluluklarından açabileceğim bir ayar mı, yoksa bu seride tamamen kaldırıldı mı?

https://i.hizliresim.com/ZOpAkA.png

CanrY
17.Kasım.2017, 00:00
GeForce Experience henüz FM 18 e güncelleme çıkarmadı sanırım desteklediği oyunlar arasında gözükmüyor optimizede edemiyorum haliyle manuel olarak etmenin bir yolu var mı? bir umut onuda denemek istiyorum yoksa güncelleme tek çare kasma problemi için heralde

laptop ise bekleyecegiz, masaüstü ise nvdia kontrol panelinde program ayarları var oradan fm.exeyi bul düşey senkronu FAST yap bi dene

Discrete
17.Kasım.2017, 00:29
laptop ise bekleyecegiz, masaüstü ise nvdia kontrol panelinde program ayarları var oradan fm.exeyi bul düşey senkronu FAST yap bi dene
laptop fakat ben oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum hala çok var bu sorunu yaşayan denetim masasından ekran kartını gösterdim fakat aynı umarım kısa zamanda güncelleme gelir.

CanrY
17.Kasım.2017, 00:40
Discrete (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=247920) oyundan kaynaklı hocam zaten, masaüstünde o sorun halloluyor. güncelleme bekliyorum ben de

Discrete
17.Kasım.2017, 00:45
kayıtlı oyunda geçerli olur herhalde teknik bir güncelleme dataya etkisi olacağını zannetmiyorum ?

CanrY
17.Kasım.2017, 00:46
dataya etki etmez kayıtlı oyunda da geçerli olur da umarım bir an önce sıkıntıyı bulup çıkarırlar

byvirus
17.Kasım.2017, 13:58

Orda bug var arama bölümünde seçenekleri ayarladıktan sonra tamama basıp kapatıp tekrar açınca düzeliyor.

byvirus
17.Kasım.2017, 14:04

Ben 2. sezonun ortasındayım ve özellikle kontrol ettim bütün takımlar benden daha iyi transfer yapıyor :) Özellikle GS ve BJK çok iyi oyuncular alıyor çoğunluğu genç. İkiside toplamda 30m euroya yakın transfer yaptı 1.5 sezonda. Diğer takımlarda bütçelerine göre gayet iyi transferler yapıyorlar.

anlatmaliymis_meger
17.Kasım.2017, 18:53
Sampiyonlar Ligi formati degisiyor mu 2018 itibariyle?
Yeni format nasil yansitilmis oyunda?

Jaswege
18.Kasım.2017, 00:13
18.1.2 güncellemesi geldi.

CanrY
18.Kasım.2017, 01:21
18.1.2 güncellemesi geldi.

geç gördüm bunu hemen deniyorum acaba takılma olayını hallettiler mi diye eyv hocam

byvirus
18.Kasım.2017, 03:18
Takılma olayını düzelttikleri yazıyor güncelleme notlarında.

Discrete
18.Kasım.2017, 03:29
tam olarak çözememişler sanırım, acele bir güncelleme gibi geldi bana o alıştığımız akıcılık yok takvimde vs. hala kasmalar var ki orta ayarda ve düşük lig sayısında oynuyorum

CanrY
18.Kasım.2017, 03:52
kasma devam ediyor bi anda fps 10 4 60 50 20 60 gibi seyrediyor

Bohater
18.Kasım.2017, 16:20
vay arkadaş güncellemeden sonra da mı kasıyor oyun?

CanrY
18.Kasım.2017, 16:22
vay arkadaş güncellemeden sonra da mı kasıyor oyun?
bende maçta falan hiç kasılma yok ama oyun ilerlerken, arayüzde bir şeye tıklayınca 1-2 sn gecikme oluyor fps tamamen sıfıra yaklaşıyor kasılıyor o arada. masaüstü için bunu giderebilmişler de laptoplara henüz çözüm gelmedi.

Mamadou
18.Kasım.2017, 18:30
Bu son çıkan güncelleme kasmayla ilgili mi sadece. Başka ne gibi sorunlar giderilmiş. Çevirecek olan biri yok mu.

byvirus
18.Kasım.2017, 19:11
Bu son çıkan güncelleme kasmayla ilgili mi sadece. Başka ne gibi sorunlar giderilmiş. Çevirecek olan biri yok mu.

Aynen ya site yönetimi yeni çıkan güncelleme notlarını Türkçe'ye çevirip yayınlasa ne güzel olurdu :)

La BruJiTa
18.Kasım.2017, 20:40
https://i.hizliresim.com/DymvlZ.png (https://hizliresim.com/DymvlZ)

Bu yıl iyice sıkmaya başladı bu oyun. Aldığım 10'dan fazla crash dump'ı bir tarafa koyarak söylüyorum bunu. Haftalık save yapıp devam ediyorum oyuna ama bu nedir ya :mad::mad: Maç bitmiş, maç sonu konuşması yapılmış gel gör ki maçtan ayrılamıyor çünkü bu salak oyun kaldı burada. Haa oyunu kapatıp bu maçı tekrar yapabilirim tamam ama istemiyorum öyle oynamak. Neden sorunlu bir şekilde çıktı bu yıl bu oyun anlamadım gitti.

byvirus
19.Kasım.2017, 00:58
Aziz'i göndermeye çalıştım ama olmadı :D

https://i.hizliresim.com/bLpz1Z.jpg (https://hizliresim.com/bLpz1Z)

Şaka makada bu neyin nesi :confused:

byvirus
19.Kasım.2017, 01:08
Asistan manager olarak gelmeyi kabul ettide başkanın içinden canavar çıktı resmen :D

https://i.hizliresim.com/OyN1gP.jpg (https://hizliresim.com/OyN1gP)

CanrY
19.Kasım.2017, 01:31
motivasyon da iyi olsa peygamber olurmuş tövbe haşa :D

Jaswege
19.Kasım.2017, 04:41
motivasyon da iyi olsa peygamber olurmuş tövbe haşa :D

Hahahah. Oyunun kraliçe arısı gibi bir şey galiba. :D

sarduvan
19.Kasım.2017, 13:06
oynanan maçtan 1gün sonra maç raporu geliyor bildiğiniz üzere kim hata yapmış, pas bağlantıları, genel değerlendirme vs.
Fb ile ilk kariyerimde maçtan sonra gelen bu rapor, yeni açtığım Fb kariyerimde gelmiyor sebebi nedir?

tuncernet
19.Kasım.2017, 16:03
Bende dün gece aldım, chievo ile italya kariyerime başladım 3-4-3 klasik oynuyorum biraz farklı geldi oyun rakipler biraz uyuz gibi hazırlık maclarinda standart liege 5-0, atalantalayi deplasmanda 2-1 yendim taktik baya güzel oturdu bence ama forvet lazim bana acil ya

Adana Demirspor
19.Kasım.2017, 21:52
oynanan maçtan 1gün sonra maç raporu geliyor bildiğiniz üzere kim hata yapmış, pas bağlantıları, genel değerlendirme vs.
Fb ile ilk kariyerimde maçtan sonra gelen bu rapor, yeni açtığım Fb kariyerimde gelmiyor sebebi nedir?

Istatikci,analizci falan olmayabilir takimda. Belki ondan kaynaklaniyordur.

byvirus
19.Kasım.2017, 22:40
Teknik kadroyu değiştirdikten sonra maç sonu raporu banada gelmemeye başladı. Ordada bug var sanırım.

sarduvan
20.Kasım.2017, 00:39
Istatikci,analizci falan olmayabilir takimda. Belki ondan kaynaklaniyordur.
Teknik kadroyu tamamen değiştirdim eksik eleman da yok. Sanırım bug var.

Jaswege
20.Kasım.2017, 03:14
Acaba bug değil de gözlemcilik görev ve sorumlulukları alanında bir ayar mı var açılması gereken? Bende de gelmemeye başladı çünkü.

GicaHagi
20.Kasım.2017, 18:13
Arkadaslar gözlemcilik olayini ya ben cozemedim ya da bu seride eskisi gibi kullanisli degil. Liverpool'dayim ve gayet iyi gözlemcilerim var. Kendim görevlendirme yapip bir cok ülkeye gözlemci göndersem bile hep ayni oyunculari bulup geliyorlar. Eskisi gibi genc oyuncu, regen vs hic önermiyorlar. Cözümü nedir ya da gözlemcilik olayini nasil kullanmaliyim?

byvirus
20.Kasım.2017, 20:18
Acaba bug değil de gözlemcilik görev ve sorumlulukları alanında bir ayar mı var açılması gereken? Bende de gelmemeye başladı çünkü.

İstatistikçiyi tekrar değiştirdim rapor yine gelmeye başladı.

byvirus
21.Kasım.2017, 17:54
Oyunda saçma sapan hatalar var ya. Transfer listesindeki oyuncuya 1 ay teklif gelmedi. Transfer listesinden çıkardım 1 gün sonra tekrar listeye koydum 5 tane teklif geldi. Aynı şekilde kiralık oyuncuya da hiç teklif gelmiyordu. Onuda çıkarıp 1 gün sonra tekrar koydum ona da bir sürü teklif geldi. Gözlemciyi takımdan kovuyorum gözlemci görevlerine giriyorum orda hala kovduğum adam araştırma yapıyor görünüyor. Profiline giriyorum başka takımda görünüyor. Gözlemcilik ayrı bir dert olmuş zaten. 20 oyuncu seçip gözlemle diyorum. Bakıyorum 10 tanesini gözlemlemiş. Kalan 10 seçip bidaha gözlemle diyorum. 6-7 tanesini gözlemliyor. 20 kişiyi gözlemlemek için 3 kere işlem yapıyorum yani. Zaten kimi gözlemlediğimi unutmamak için kısalisteler oluşturdum. Şaka gibi...

CanrY
21.Kasım.2017, 18:08
Oyunda saçma sapan hatalar var ya. Transfer listesindeki oyuncuya 1 ay teklif gelmedi. Transfer listesinden çıkardım 1 gün sonra tekrar listeye koydum 5 tane teklif geldi. Aynı şekilde kiralık oyuncuya da hiç teklif gelmiyordu. Onuda çıkarıp 1 gün sonra tekrar koydum ona da bir sürü teklif geldi. Gözlemciyi takımdan kovuyorum gözlemci görevlerine giriyorum orda hala kovduğum adam araştırma yapıyor görünüyor. Profiline giriyorum başka takımda görünüyor. Gözlemcilik ayrı bir dert olmuş zaten. 20 oyuncu seçip gözlemle diyorum. Bakıyorum 10 tanesini gözlemlemiş. Kalan 10 seçip bidaha gözlemle diyorum. 6-7 tanesini gözlemliyor. 20 kişiyi gözlemlemek için 3 kere işlem yapıyorum yani. Zaten kimi gözlemlediğimi unutmamak için kısalisteler oluşturdum. Şaka gibi...
sanırım benim için oyun hayal kırıklığı oldu. henüz adam akıllı oynayamadım arayüzdeki kasıntıdan dolayı. bu dedikleriniz de olur illaki çünkü oyun baştan savma çıktı gibime geliyor. yapılan yeniliklere eyvallah da oynanan oyun oynanmayacak hale gelmiş

byvirus
21.Kasım.2017, 20:37
sanırım benim için oyun hayal kırıklığı oldu. henüz adam akıllı oynayamadım arayüzdeki kasıntıdan dolayı. bu dedikleriniz de olur illaki çünkü oyun baştan savma çıktı gibime geliyor. yapılan yeniliklere eyvallah da oynanan oyun oynanmayacak hale gelmiş

Oyunu betadan beri oynuyorum daha 3. sezonu göremedim. Sürekli yeni kariyer açıyorum. Hız ve kasma sorununu ben az lig seçerek aştım. Şuan 6 lig seçili, 10 gb'lık grafik paketiyle oynuyorum kasma sorunu yok sayılır. Ama oyun kendisi sorunlu yukarda dediğim gibi birçok sorun var oyunda. Bence şu şekilde oyun betaya bile çıkmamalı aceleye getirmişler.

mertblgl
21.Kasım.2017, 20:51
kasma biraz pc nin özellikleriyle baglantılı . 2009dan kalma emektar laptopumda cok ağır oynarken oyunu dükkandaki aşağı yukarı 1000-1200 tl lik laptopla kasmadan rahatça oynayabiliyorum.

byvirus
21.Kasım.2017, 21:00
Daha ilk sezonda Fenerbahçe gibi genç kazandırma ağı pekte iyi olmayan bir takıma böyle regenler çıkıncada soğuyorum oyundan.

https://i.hizliresim.com/JOB0b5.jpg (https://hizliresim.com/JOB0b5)

https://i.hizliresim.com/vJ7Oqr.jpg (https://hizliresim.com/vJ7Oqr)

CanrY
21.Kasım.2017, 22:04
kasma biraz pc nin özellikleriyle baglantılı . 2009dan kalma emektar laptopumda cok ağır oynarken oyunu dükkandaki aşağı yukarı 1000-1200 tl lik laptopla kasmadan rahatça oynayabiliyorum.
hocam alakası yok. elimde i7 6700HQ, 8gb ramli ve gtx 960 ekran kartlı makina var. daha ne olacak uzay teknolojisi mi :D sigames forumda bundan şikayetçi çok var. oyun bi şey yüzünden optimize olamamış ama bulamamışlar nedenini daha

mertblgl
21.Kasım.2017, 22:06
hocam alakası yok. elimde i7 6700HQ, 8gb ramli ve gtx 960 ekran kartlı makina var. daha ne olacak uzay teknolojisi mi :D sigames forumda bundan şikayetçi çok var. oyun bi şey yüzünden optimize olamamış ama bulamamışlar nedenini daha

hmm olabilir ozaman bişey diyemiycem :))

Discrete
22.Kasım.2017, 20:38
Lanet olsun bu sene oyundan soğuttular beni bir süre oynuyorum sonra oyun onboard ekran kartına geçiyor kendi kendine ve kalıyor öylece güncellemeden önce yoktu sadece kasıyordu güncelleme ile hem kasıyor hem donuyor kalıyor yani bu kadar mı zor bir optimize etmek oyun 2.5 gb lık birşey zaten bizi kanser etmek mi amaç anlamış değilim 3-4 kere aynısı oldu bıraktım paramı çöpe atmış gibi hissediyorum almayı düşünen varsa eğer indirimden önce almasın.

Bu hata düzelecek mi yoksa rastgele sıkıntı yaşamayanlar rahat oynayıp biz başa döne döne mi oynayacağız güncelleme de yeni geldi daha ne kadar beklemem gerekiyor

nuri80
23.Kasım.2017, 08:16
Geçen yılki oyunda da birçok problem vardı. Oyun hızı aşırı düşüktü vs. Hatanız oyunu 2. patch çıkmadan almanız. 18.2.0'a kadar oyun oynanmaz ve alınmaz. Her sene aynı terane. FM'nin en büyük şansı karşısında muadil oyun olmaması. Resmen piyasada tekel olmuşlar. Karşısında 2-3 tane sağlam menajerlik oyunu olsa bu tür "şımarıklıkları" görmezdik.

Adana Demirspor
23.Kasım.2017, 12:59
Oyunda hiç almadigim kadar crush dumps hatasi aliyorum. Umarim bir uptade ile cozerler.

serwan
23.Kasım.2017, 14:03

Sanırım laptoplar ile alakalı bir sıkıntı söz konusu. Çünkü bende de 4720MQ, 16GB Ram ve GTX970M'li bir laptop var ve kasıyor. Yeterince optimize edememişler oyunu.

Mamadou
23.Kasım.2017, 14:30
Oyunda hiç almadigim kadar crush dumps hatasi aliyorum. Umarim bir uptade ile cozerler.

Kaç saatte bir alıyorsun ? Mesela 2,3 saat oynadığın zaman mı alıyorsun ? Bende hata almaya başladım. Bence şimdilik çözümü şu; oyunu her 1.5 saat oynadıktan sonra kapatıp 1,2 dakika sonra yeniden açmak olacaktır. Bana çok uzun zaman oynadığımız zaman bu hatayı veriyor gibi geldi. Gerçi güncelleme çıkarsalar da yıllardır bu hataya bir çözüm bulamadılar. Yeni bir güncellemenin bu hataya çözüm olacağını sanmıyorum.

Ayrıca laptoplarda sanırım kasıyor. Masaüstü PC'lerde de işlemciden çok yiyor. Hatta crush hatası da bundan kaynaklanıyor. Bariz. Bu seride oyunda akıcılık denen bir şey yok.

sarduvan
23.Kasım.2017, 19:25
Yeni güncelleme geldi.

byvirus
24.Kasım.2017, 07:08
Bu nedir arkadaş ya :D

https://i.hizliresim.com/pGaQlq.jpg (https://hizliresim.com/pGaQlq)

Şut yağmuruna tuttum maç komple Kayseri'nin kalesinin önünde geçti adamlar 2 şut çekti maçı kazandı :D Bu kaçıncı ya bugmu var acaba :icon_mad:

HarryKane
25.Kasım.2017, 12:53
Oyunda ne penaltı atabiliyorum ne de yiyorum.Bir maçta 3 penaltı kaçırdım.Hele penaltı kullanan oyuncu 6.3 gibi bir form ile kullanıyorsa gol olma şansı yok gibi hissediyorum.Penaltı kaçında formu 5.9'a düşüyor.Oyunda forvetlerin formu ile ilgili can sıkıcı bir durum olduğunu düşünüyorum.Ayrıca gol atamayınca ilk 60 dakikada formu düşüyor ve boş kaleye bile atamaz hale geliyorlar.Bilmiyorum belki benim şanssızlığımdır.Daha hiç ilk 60 dakikayı boş geçirip 6.4 gibi bir form ile gol atma durumunu gözlemleyemedim
Bazen karşılaştığım bir durumda düşük skorlu maçlarda forvet asist veya gol sahibi değilse 6.4 veya 6.5 ile bitiriyor maçı.Forvet oyuncuları skora katkı yapmayınca asla iyi oynamıyor gibi bir his oluştu bende.Oyun beni öyle bir hale getirdi ki ilk yarı gol atamazsa forvetimizi değiştiriyorum.Zaten penaltı olunca sevinmeyi bıraktım.Keşke penaltıyı kullanan oyuncuyu değiştir butonu çalışsa , seçim yapıyorum fakat sonraki penaltı için algılıyor.

Adana Demirspor
25.Kasım.2017, 13:05
O kadar uptade gelmesine ragmen menulerde hala akicilik yok. Tıkladığınizda bikac saniyelik gecikmeler yasaniyor.

byvirus
25.Kasım.2017, 19:46
Bütün bir transfer sezonu boyunca ağzını açmayıp transfer sezonu bittikten sonra beni kiralık gönder diye takımda huzursuzluk çıkaran oyuncularla ne yapacağız. Birçok sefer dikkatimi çekti mantıksal bir hata yokmu orda da ?

CanrY
25.Kasım.2017, 20:25
Bütün bir transfer sezonu boyunca ağzını açmayıp transfer sezonu bittikten sonra beni kiralık gönder diye takımda huzursuzluk çıkaran oyuncularla ne yapacağız. Birçok sefer dikkatimi çekti mantıksal bir hata yokmu orda da ?

aynen hocam.adam diyo beni kiralık gönder en iyi seçenek bu falan tamam diyorum ben de, hani transfer sezonu açılsın gönderecem diye adam neredeyse sövecek beni şerefsiz kandırdın beni kiralık göndermiyosun diye:D yapay zekanın o konuda kafası çalışmıyo düzeltilmeli o

Papi44
25.Kasım.2017, 22:56

Tamam göndereceğim. De sende :) Gidene dur demek bize yakışmaz ben bu felsefeyle ilerliyorum :D

daimy2017
26.Kasım.2017, 01:38
yorumlar için teşekkürler. henüz denemedim ancak deneyince paylaşacağım

Bohater
26.Kasım.2017, 08:53
3 tane güncelleme çıktı, yüksek bir sistemim olmasına rağmen oyun önceki versiyonlara kıyasla ağır çalışıyor:icon_frown:

byvirus
26.Kasım.2017, 09:12
Tamam göndereceğim. De sende :) Gidene dur demek bize yakışmaz ben bu felsefeyle ilerliyorum :D

Diyorumda o hemen gitmek istiyor. Transfer sezonu bittiği için gönderemiyorum ve morali bozulup isyan çıkarıyor :D

SirAlexdeSouza
27.Kasım.2017, 16:49
oyunu bu sabah aldım ve saatlerdir oynuyorum, ilk izlenimim; belki de ilk defa bir fm serisini bu kadar beğenmedim... kesinlikle 120 TL nin hakkını vermemişler.

Adana Demirspor
27.Kasım.2017, 17:03
Oyunu begenmeyenlere saygi duymakla beraber benc3 parasını cikaran bir oyun. 1 yila bolersek ayda 10 tl gibi komik bir rakam ortaya cikiyor. :)

Kendini deli gibi oynattiran bir oyun. Onceki seriyi 700--800 saat arasi oynamisim mesela.

Tabi eksik yonleride yok değil. Hala şu menulerde ki akiciligi saglayamadilar o kadar uptade çıkarmalarına rağmen.

arrogancee
27.Kasım.2017, 17:08
Oyunu begenmeyenlere saygi duymakla beraber benc3 parasını cikaran bir oyun. 1 yila bolersek ayda 10 tl gibi komik bir rakam ortaya cikiyor. :)

Kendini deli gibi oynattiran bir oyun. Onceki seriyi 700--800 saat arasi oynamisim mesela.

Tabi eksik yonleride yok değil. Hala şu menulerde ki akiciligi saglayamadilar o kadar uptade çıkarmalarına rağmen.

ben son update'ten sonra özellikle maç motorunu çok sevmeye başladım. defans müdahaleleri vs. çok güzel. mal mal bakma çok nadir oluyor.

mertblgl
28.Kasım.2017, 00:33
2d hala rezalet pc si dandikler olarak eziyet cekiyoruz

burc ugur
28.Kasım.2017, 07:57
Önceden oyunda milli takımlara bakarken başkentleri yazıyordu kaldırmışlar galiba bu seride?
http://imgup.nl/images/2017/11/28/IMG-20171128-WA0026.jpg

mpaker66
28.Kasım.2017, 08:55
Valencia ile ilk sezonu 2. bitirdim. 2. Sezonun ilk maçında Girona ile berabere kaldım diye takımdan kovuldum. Çok garip geldi bana.

martymcfly
28.Kasım.2017, 23:01
Oyuncu paketleri denen bişey vardı nasıl alıyoruz bunları?
Dünyanın heryerine gözlemci yolluyorum ama bütçesi çok az düşüyor dolu dolu kullanmak istiyorum.

mpaker66
01.Aralık.2017, 09:08
Oyun gerçekten çok kötü bence.
Her 3 maçta bir ortasahadan uzun atılan serbest vuruşlarda ceza sahasında ki hava topunda penaltı çıkıyor. Sizde olmuyor mu bu yahu?

byvirus
01.Aralık.2017, 11:01
Oyuncu paketleri denen bişey vardı nasıl alıyoruz bunları?
Dünyanın heryerine gözlemci yolluyorum ama bütçesi çok az düşüyor dolu dolu kullanmak istiyorum.

Gözlemcilik bölümünde üstteki menülere bak.

byvirus
01.Aralık.2017, 11:02
Oyun gerçekten çok kötü bence.
Her 3 maçta bir ortasahadan uzun atılan serbest vuruşlarda ceza sahasında ki hava topunda penaltı çıkıyor. Sizde olmuyor mu bu yahu?

Penaltı ve ofsayt çok aşırı oluyor bende. Özellikle ofsaytlar bıktırdı.

martymcfly
01.Aralık.2017, 19:10
Gözlemcilik bölümünde üstteki menülere bak.

Takip listesi bölümündeymiş kaç kere bakındım oralara ısrarla görmemişim.

Bohater
03.Aralık.2017, 08:49
Merak ediyorum oyun kaçıncı yamadan sonra oynanabilir hale gelecek...Sırf şu kasma problemi yüzünden elim oyunu açmaya gitmiyor

CanrY
04.Aralık.2017, 04:40
Merak ediyorum oyun kaçıncı yamadan sonra oynanabilir hale gelecek...Sırf şu kasma problemi yüzünden elim oyunu açmaya gitmiyor

hocam sırf bu yuzden linuxa geçtim, cayır cayır oynuyorum şimdi fps 100den aşağı inmiyor :D normal pc kullanıcıysan linux çok iyi

martymcfly
05.Aralık.2017, 17:46
Benim kariyere mi denk geldi anlamadım ama oyuncularıma düzgün teklif gelmiyor hiç.
Zorla değerini yada biraz üstünü teklif ediyorlar onu da taksitli, performans bonuslu olarak. Üstüne bi de pazarlık edilemez dediği için reddediyorum.
Yapay zeka kendi arasında bol bol rekor kırıyor ama dybala 150 gelson martins 129 bernardo silva 104m sterlin.

byvirus
05.Aralık.2017, 23:45
Benim kariyere mi denk geldi anlamadım ama oyuncularıma düzgün teklif gelmiyor hiç.
Zorla değerini yada biraz üstünü teklif ediyorlar onu da taksitli, performans bonuslu olarak. Üstüne bi de pazarlık edilemez dediği için reddediyorum.
Yapay zeka kendi arasında bol bol rekor kırıyor ama dybala 150 gelson martins 129 bernardo silva 104m sterlin.

Sana yine taksitli teklif geliyormuş bana hiç teklif gelmiyor :D

mertblgl
06.Aralık.2017, 00:21
valla en yüksek gonzalo martinezi 25 m dolara manu ya satabildim. türkiyede takım yönetiyorum diyemi böyle bilemiyorum ama avrupada oyun kendi arasında 50 60 dan aşağı vermiyor o tarz oyunculara

martymcfly
06.Aralık.2017, 13:14
Avrupa takımı yönetsen de aynı, United'ın başındayım Pogba'ya 75 De gea ya 55 teklif ediyorlar pazarlık edilemez şekilde.
Yada şöyle saçmalıklar oluyor, bi takım 2-3 sezon oyuncumu izliyor ama hiç teklif yok. Gözlemleme bahanesiyle maçları beleşe getiriyorlar heralde :D

fmhastasi
06.Aralık.2017, 21:49
oyun cok yavaş hiç begenmedim hız ayarını bir türlü yapamadım cok hızlı yada cok yavas ortası yok ayrıca menude ıkı saat bekletiyor hiç zevk alamadım ben umarım güzel bir yama gelir de oynanır olur oyun.

rcrdnh
07.Aralık.2017, 00:48
arkadaşlar bir sorum olacak

2 veya daha fazla ay sakatlanan her oyuncunun Bravery özelliği düşüyor, istisnasız her oyuncu, sebep nedir acaba ???

GicaHagi
07.Aralık.2017, 12:18
arkadaşlar bir sorum olacak

2 veya daha fazla ay sakatlanan her oyuncunun Bravery özelliği düşüyor, istisnasız her oyuncu, sebep nedir acaba ???

Bence normal gercek hayatta da böyle uzun süreli sakatlik yasayan oyuncular sakatligi atlatinca biraz daha cekingen oynar bu yüzden "bravery" özelligi düsüyor diye tahmin ediyorum.

Bohater
10.Aralık.2017, 17:22
Arkadaşlar gözlemci atadığım bir oyuncunun gözlemci raporu gelen kutuma düşmüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Adana Demirspor
10.Aralık.2017, 23:44
Oyunda bişe fark ettim çok hoşuma gitti. Manu ile oynuyorum ve sol bek Luke Shaw sürekli ileri çıkıyor,önünde ki Martial ortaya gelip 3lüyordu. Bende ikisine markaj verdim ve etkileri azaldı,kısmen başarılı oldum.

Sağ bekleri ise çakılı oynuyordu çıkmıyordu. Sol tarafi kapattigimi fark eden Mourinho hemen sağ bekini ileri çıkardı. Etkiye tepki misali. :)

Adana Demirspor
14.Aralık.2017, 21:28
18.2.0 güncellemesi geldi.

Papi44
14.Aralık.2017, 21:48
18.2.0 güncellemesi geldi.

Birsürü içerik değişmiş maşallah

Bohater
15.Aralık.2017, 09:34
Arkadaşlar 18.2 güncellemesinden sonra oyunda hızlanma var mı yoksa kasma sorunu devam ediyor mu?

mertblgl
15.Aralık.2017, 12:12
Arkadaşlar 18.2 güncellemesinden sonra oyunda hızlanma var mı yoksa kasma sorunu devam ediyor mu?

ufaktan bir hızlanma var gibi geldi. özellikle maç başlarken ve biterken 3d ısınma maç bitiş görüntülerinin kalkması kasma olayını gidermiş benim gibi sadece 2d oynamayı seven ve pc si çöp olanlar için

Papi44
15.Aralık.2017, 15:26

Kesinlikle hızlanma var hemde jet gibi olmuş .

Fakat güncellemeyle birlikte rakiplerimin ve benim toplamda 11 maçta 5 penaltıdan 5ide golle sonuçlanmadı birşeyi düzeltirken başka birşeyi bozuyolar ya delirmek üzereyim.

GicaHagi
15.Aralık.2017, 16:30
Oyun 2 güncelleme önce de hizlanmisti bende ama su an gercekten cok daha hizli. O kasma sorunu giderilmis gibi duruyor.

martymcfly
15.Aralık.2017, 19:30
Transfer konusuna düzenleme gelmiş heralde, hem teklif gelmeye hem de önerdiklerimi rahat satmaya başladım.

Adana Demirspor
15.Aralık.2017, 20:29
Oyun fark edilecek şekilde hızlanmış. Maca girip cıkarken kasma kesinlikle yok.
Mac esnasında bizim ve rakip takımın özelliklerine bakamıyorduk. Onu düzeltmişler. (i)

Gözlem kiminde birkaç degişiklik var ama yine karışık bence.

caneration
15.Aralık.2017, 22:33
https://i.hizliresim.com/7y4RWY.jpg

Güncellemeden sonra oyuncu arama listesi bu şekilde çıkmaya başladı. Kullandığım temayı kaldırıp oyunun orijinal temasını kullansam da bu sıkışık görüntü düzelmedi. Sizde de aynı durum var mıdır acaba?

CanrY
15.Aralık.2017, 23:21
bütün sütunları otomatik boyutlandır deyince düzelmiyor mu? mesela mevki moral ya da yaş falan bi tanesinin üstüne sağ tıklayıp dediğim seçeneği yapmayı bir dene caneration (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=92501)

caneration
15.Aralık.2017, 23:44
bütün sütunları otomatik boyutlandır deyince düzelmiyor mu? mesela mevki moral ya da yaş falan bi tanesinin üstüne sağ tıklayıp dediğim seçeneği yapmayı bir dene caneration (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=92501)

Sorunu çözdüm. Görünüm değiştirdiğimde normale döndü. Teşekkürler

martymcfly
16.Aralık.2017, 13:58
2022-23 sezonu Türkiye şampiyonlar ligine 2 kontenjanı varken 3 takım yolladı ;) 1 gs 2 bjk direk gitti Başakşehir eleme oynadı.

https://i.hizliresim.com/RO2X3a.png

https://i.hizliresim.com/3pQNor.png

wolfson
16.Aralık.2017, 23:18
Bir şey sorcam. Eski oyunlarda birini gözlemleyince gelen kutusuna rapor geliyordu. Bu seride gelmiyo. Bunu nasıl eski haline döndürebilirim?

Eğer döndüremiyorsam; şimdi gözlemlenen oyunculara giriyorum. Oyuncuları gözlemlediğim sıralamayla göremiyorum. Yani en son kimi gözlemlediysem o gözüksün en üstte. Bunu nasıl halledebilirim?

Siz ne yapıyosunuz bu konuda?

CanrY
17.Aralık.2017, 01:11
Bir şey sorcam. Eski oyunlarda birini gözlemleyince gelen kutusuna rapor geliyordu. Bu seride gelmiyo. Bunu nasıl eski haline döndürebilirim?

Eğer döndüremiyorsam; şimdi gözlemlenen oyunculara giriyorum. Oyuncuları gözlemlediğim sıralamayla göremiyorum. Yani en son kimi gözlemlediysem o gözüksün en üstte. Bunu nasıl halledebilirim?

Siz ne yapıyosunuz bu konuda?
valla hocam benim elim gözlemleme bölümüne gitmiyor bu seride. tek tıkla yapabildiğimiz şeyleri önce arayıp bulma sonra 2-3 aşama geçip yapma gibi bi olay var yenilik ama bu :)

wolfson
17.Aralık.2017, 15:39
valla hocam benim elim gözlemleme bölümüne gitmiyor bu seride. tek tıkla yapabildiğimiz şeyleri önce arayıp bulma sonra 2-3 aşama geçip yapma gibi bi olay var yenilik ama bu :)
Gözlemleme içerisinde yakın geçmiş sekmesinde en son gözlemlediğim adamı görebilyodum ta ki oradaki sıralamayı dizilişe göre yapana kadar. Şimdi eski haline getiremedim. Yok mu bi çözümü beyler? Elbet vardır ya, eğer yoksa bu oyunu yapanlar gerizekalı olmalı :D Ben kağıda not mu alacağım bu adamı gözlemlemiştin bak diye ve ya tek bi adamın raporu için 20 adamın ismini okumam mı gerekiyo?

mertblgl
17.Aralık.2017, 21:10
harbiden eski scout ve shortlist kısmı çok kullanışlıydı. şimdi yeniliklerle berbat etmişler.benimde elim gitmiyor

LeoN48
21.Aralık.2017, 18:20
Merhaba herkese, 18.2.1 güncellemesi geldi. Güncellemeler kayıtlı oyunlara işlemiyor değil mi?