PDA

View Full Version : beşiktaş ile başarılı olamıyorum.

siyabendbartin
19.Kasım.2017, 21:47
oyunu alalı 1 hafta oldu. 4 lig altta oynayan vanspor'u aldım süper lige kadar çıkardım. ama beşiktaş ile başarılı olamadım nedense. birçok taktik denedim ve bunlar hep oyuncuların profillerine göre analiz ederek yaptığım taktiklerdi ama olmadı. başarılı olan ve bunu nasıl yaptığını açıklayacak bir arkadaş var mı..

Adana Demirspor
19.Kasım.2017, 21:54
Keske taktigini oyuncularini ve talimatlarini paylassaydin. Daha kolay yardimci olunabilir o zaman.

BJK'nin kadrosu iyi. Benim oyunumda misal Talisca gol ve asistleriyle cosuyor. Bildigim kadarıyla Baskan guzel bir butcede veriyormus.

nerazzuri
20.Kasım.2017, 15:09
iki sezon üst üste şampiyon oldum. ikinci sezon ''namağlup'' hemde.

4-2-3-1 ile ben de ilk sezon zorlandım fakat 4-3-3 oturtunca durdurulamaz bir takım haline geliyor Beşiktaş. Biraz daha farklı varyasyonlar denemeni öneririm illa Beşiktaş diyorsan.

Başkan ilk sezonun sonunda 96m Euro bütçe verdi. Kadronu güçlendirebilirsin rahat rahat.

MoNToLiVo_
20.Kasım.2017, 22:12
Hiyerarşi den kaynaklanıyor kardeşim.. seni destekleyen oyuncu sayısı ile alakalı bir durum...

siyabendbartin
22.Kasım.2017, 00:48
https://i.hizliresim.com/6yEYRW.jpg

2. kariyerim bu bjk ile.. ilk kariyer deneme-yanılma ile geçmişti, ciddi oynamamıştım. bu kariyerde de kafa yorarak oynuyorum ama zar zor maç kazanıyorum. oynattığım futbol haz vermiyor. özellikle lig maçlarında zor kazanıyorum.

taktiğim genelde bu şekilde ama her maça göre taktik ve 11 değişebiliyor.

https://i.hizliresim.com/7yp2bY.jpg
https://i.hizliresim.com/POAvo5.jpg

darthrevan
25.Kasım.2017, 15:41
Bayadır yazmıyorum forumlara senin konuya bakarken taktiğine baktım. Bazı sorunlar var taktiğinde aklıma gelenleri yazmak istedim. Sen 4. ligden takımı Vanspor çıkarmışsın. Oyunu biliyorsun. Yine de öneri olarak bazı şeyler söylemek isterim.

FM14 oynuyorum hala burada neyse. Bir defa orta saha kanatlar açısından çok boş kalmış. Rakip takım senin kanatlarını kullanarak orta sahanı çok rahatlıkla geçebilir. Querasma nın work rate kaçtır ki, defansa gelip yardım edeceğini düşünmüyorum. Birde iki kanatta içeri forvet oynatmanda geri donüşleri azaltacaktır. En azandın biri kanat oyuncusu olarak kalsa iyi olur. Ayrıca iki kanat bekin defansif ağırlıklı, orta sahaya destek vermiyorlar kanat oyuncuların ve orta sahan destek göremiyor. Rakip uzaklaştırdığı toplarda topu almada rakip orta sahası daha rahat topa sahip olabilir ve top kaybettiğin zaman rakibi geride karşılayacaklardır. Belki büyük takımlar için olur ama bunu destek rolü yaparsan ligde daha iyi olur. Küçük takımlar için tam bir nimet bu taktik boş kanatlar, ileri defans bloğu ve kapılan topla hızlı hücüm.

Defanstan kısa topla çık komutu var burada atiba defansif orta saha seçili, tolgay iki yönlü orta saha seçili orta sahanı yönetme açısından takımın orta alanı sorunlu. Burada Atiba ;FM14'de (Anchor) FM18'de nedir bilmiyorum; oynatman daha faydalı olur hem defansı toplar hemde orta saha ile defans arasını toplar. Tolgayda iki yönlü olabilir o zaman ama yine de Advanced Playmaker yapman daha mantıklı. Talisca Ofansif Orta Saha olabilir ama burada yine work rate ve teamwork önemli bence takım oyununda çok önemli. Negredo'nun hangi tipinde hedef adam rolü var. Negredo bu rol için uygun mu? Yani bu oyuncu hangi roller için elverişli.

Taktiğinde bence orta sahan çok boş görünüyor. Kısa pas ile çık komutu için uygun bir yapıda değil. Orta alanın kalabalık tutman lazım belki atiba ve tolgay yan yana oynayabilirler. Biri ball winning olur diğer deep lying playmaker olabilir. Bu şekilde daha fazla verim alabilirsin. Yine söylemekte fayda var ileri kanat oyuncuların içeri forvet yerine kanat oynatmanda fayda var. Sen hücüm yerken ileri de çok kalacaklar. Öneri olarak yazabileceklerim bunlar.

perpetua
25.Kasım.2017, 23:46
Yaptigin taktik ile bir nevi pas oyunu oynamak istiyorsun ve orta sahada kalabaliksin. Ceza sahasi icine geriden kosu yapan oyuncun yok (hucum gorevi verdigin oyuncu yok). Hatta bek oyuncularin bile savunma gorevinde ve risk alip ileriye cikmiyorlar.

Bu nedenle de maclarinin kisir gecmesi gayet dogal cunku butun oyuncularin pas yapiyor ama tehlike bolgesine girecek, gol atacak oyuncu sadece Negredo. Gerci o da destek rolunde ve o da ilk olarak gol atmak yerine servis yapmayi dusunuyor.

Bir bakima pas yaparken gol atmayi unutuyorsun. :)

byvirus
26.Kasım.2017, 09:22
Benim taktiği bi dene istersen.

TAKTİK (https://www.fmscout.com/a-ppw18-pass-possession-win-fm18-tactic.html)

siyabendbartin
02.Aralık.2017, 10:43
teşekkürler mesajlar için. yeni görüyorum kusura bakmayın. ancak beşiktaş kariyerimi 2. sezonda sileli çok oldu :) deneme yanılma yöntemiyle taktiğimi başarılı hale de getirmiştim. hem istediğim futbolu hem istediğim sonuçları alıyordum. ancak fikret ormanın her transfer döneminde 50 milyon euroya yakın bütçe vermesi hiç gerçekçi gelmedi, kariyerden soğudum.